CETUR TURİZM MÜŞTERİ HİZMETLERİ

CETUR TURİZM MÜŞTERİ HİZMETLERİ

 

En iyi Müşteri ilişkileri deneyimler sonucu ortaya çıkar. Turizm sektöründe ise Müşterilerin nasıl bir tatil istediklerini ya da hayallerinde ki tatili anlamak ve doğru hizmeti sunmak tecrübe ister. Bu bağlamda Müşteri Hizmetlerimiz sizi anlamaya yönelik, sorunlarınızı çözmeye ve hızlı çözümler üretmek için donanımlı uzman ekibiyle hizmetinizdedir. 

Ürünlerimiz ile ilgili; satış öncesi veya sonrası destek almak ya da eleştirileriniz, şikayetleriniz ve düşüncelerinizi paylaşmak için Müşteri Hizmetlerimiz ile 7/24 iletişime geçebilirisiniz. 

Müşteri Hizmetleri formumuzda istenilen bilgileri doldurarak bizimle iletişime geçtiğinizde en geç bir iş günü içerisinde size dönüş yapılacaktır.   

Sizleri daha iyi hizmet sunabilmek ve kendimizi geliştirebilmek için düşünce ve görüşleriniz bizim için her zaman ön planda olup paylaşımlarınız titizlikle incelenmektedir.  

Müşteri Hizmetlerimize 444 6 849 çağrı merkezimizi 7/24 arayarak da görüş ve düşüncelerinizi yada istek taleplerinizi iletebilirsiniz. 

Sizler için hazırladığımız öncelikli kampanyalarımızdan, indirimli uçak, otel ve tur fiyatlarından haberdar olmanız için SMS ve mail yolu ile size göndereceğimiz bildirilerden haberdar olmak istemiyorsanız aşağıdaki yönergeleri takip ederek üyelikten ayrılabilirsiniz. 

SMS almak istemiyorsanız; 

https://www.ceturturizm.com/sms-veda linkine tıklayarak telefon numaranızı yazıp butona tıklamanız gerekmektedir.. 

 

Mail bildirgeleri almak istemiyorsanız;

444 6 849 nolu çağrı merkezimizi arayarak mail grubundan çıkarılmayı talep etmeniz veya,

info@ceturturizm.com adresimize “Abonelikten ayrılmak istiyorum” yazıp mail göndermeniz yeterli olacaktır.

Kurumsal

Kurumsal

CETUR Turizm, Turizmde ihtiyaç olan hizmetleri bir araya toplayarak tek elden sunan, sektöre başladığı günden itibaren temel değerleri doğrultusunda hizmet kalitesinden ödün vermeden KENTPARK, CEPA, ANKAMALL, GORDION, OPTIMUM, ACITY ve ARCADIUM AVM'LERDE 2009 yılından beri aralıksız hizmet vermektedir.

Global Dünya’nın ve Gelişen teknolojinin takipçisi olan CETUR; müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda kullanımı kolay, kullanıcı dostu olarak oluşturduğu gelişime açık altyapısıyla, www.ceturturizm.com “Her Mevsim Tatil” Web Platformu ile bir tıkla kolayca müşterilerini aradıkları hizmete ulaştırmaktadır. 

 

Günümüzde tatil almak çok kolaylaşırken alınan tatilin karşılığına ulaşmak için güvenli tatil alışverişi ihtiyacı duyan tatilcilerin, güvenilir konaklama ve seyahat adresi olan CETUR, www.ceturturizm.com '''Her Mevsim Tatil'' web portalıyla da Güvenli Alışverişin – Garantili Tatilin adresidir.

 

Çünkü;  Cetur Turizmde rezervasyon yaptığınızda paranız başka sektörlerde değerlendirilmez. Kontratı yapılmamış, garantilenmemiş odalar satılmaz. Bilgileriniz her zaman güvende tutulur. 

 

CETUR, Ankara’da olduğu gibi diğer illerde de daha çok kişiye hizmetlerini sunmak için emin adımlarla büyüme hedefiyle sektörde yol almaktadır.   ​

 

CETUR Turizm Kurucusu, Hizmette sadakate, şeffaflığa önem vermekte ve ekip motivasyonuna dikkat ederek müşterilerine uzun yıllar hizmet sunabilmek adına müşteri memnuniyetini CETUR olarak her zaman önde tutmaktadır.

 

Müşterilerinden gelen geri dönüşlere, olumlu olumsuz düşüncelerine önem ve öncelik vermektedir.

 

Değerlerimiz 

 

"Hizmette Kalite ve Şeffaflık"

 

·        İşimizi doğru ve şeffaflıkla, hakkını vererek yaparız.

·        Abartmadan net ifadelerle Hizmeti anlatır, sizleri hayal kırıklığına uğratmayız. 

·        Yapımızı ve Ekibimizi devamlı geliştiririz.

·        Memnuniyet odaklı Hizmet anlayışımızla dürüstlüğe önem verir müşterilerimiz ile uzun seneler çalışırız. 

 

    "Biz olmak"

·        Çalışanlarımızdan Müşterilerimize kadar Her Bir Bireyin Memnuniyetine dikkat ederiz.

·        Kurduğumuz yapıya ve bu yapı altındaki arkadaşlarımızın uzmanlığına saygı gösteririz.

·        Kararlarımızı hep birlikte alır uygularız. 

     

"Hayal Gücü ve Teknoloji"

 

·        İhtiyaçlara göre en kolay ve doğru yolu düşünür kendimizi geliştiririz.

·        Teknolojiyi takip eder ve en hızlı şekilde çözümleri üretir hizmetinize sunarız. 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Hakkımızda

Hakkımızda

 

CETUR Turizm Seyahat Acentesi, 6528 Türsab Belgesi ile 2009 yılında seyahat ve konaklama sektöründe hizmete başlamıştır.​

Ankara'nın önemli olan AVM'lerinden  Kentpark, Cepa, Ankamall, Gordion, Arcadium, Optimum Outlet ve Acity AVM lerinde şubeleri bulunmaktadır.

 CETUR Turizm, Turizm sektöründe ihtiyaç duyulan hizmetlerin tamamını bir bütün olarak sunmaktadır.

 

·         Yurt içi ve Yurtdışı Otelleri

·         Yurtdışı Turları

·         Kültür Turları

·         Gemi ve Nehir Cruise Turları

·         Kıbrıs Otelleri

·         Balayı Paketleri

·         Mavi Yolculuk Tekne Turları

·         Yurtiçi ve Yurtdışı Uçak Biletleri

·         Vize İşlemleri

·         Alan Transferleri

·         Araç Kiralama

 

   ·         Kurumsal Hizmetler Mice (Meeting-İnsentive-Congress- Event)

·         Kurumlara özel Etkinlik Planları

·         Organizasyon Yönetimi

·         Motivasyon ve Teşvik Gezileri

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

Seyahat Asistanım

Türkiye nin en ucuz, en hızlı, en kolay tur, tatil, otel ve uçak bilet uygulaması. Hem Ios hem de Android cihazlar için uygundur..

İNCELE

Jolly Tur Ankara

Jolly Tur Ankara ve Coral Travel Ankara yetkili bayii olarak AVM ŞUBELERİMİZ 14 yıldır hizmetinizdedir.

İNCELE

Hac Umre Turları

HAC UMRE KUDÜS Tur Programlarımız Profosyönel Rehberlik ve alanında Uzman kadromuz ile hizmetinizdeyiz

İNCELE

Kongre Sempozyum Konferans

Kongre Konferans Sempozyum ve çok daha fazlası için aradığınız organizasyon Cetur Turizmde. Detaylı bilgi için 444 6 849

İNCELE

Otobüs Biletleri

Türkiye nin her yerine en uygun otobüs biletleri artık Cetur turizm de 444 6 849

İNCELE

Western Union Para Transferi

Western Union ile Para Transferi Daha Kolay!

İNCELE

Zorunlu Yurt Dışı Seyahat Sigortaları

30 000 Euro ya kadar teminatlı zorunlu seyahat sigortası

İNCELE

Vize Takip İşlemleri

Sadece turistik vize başvurularında ( Tur, Tatil, Cruise ) vize takip desteği sağlamaktayız.

İNCELE

Turlar

En çok tercih edilen eğlenceli, renkli ve keyif dolu turlar Cetur Turizm'de ...

İNCELE

Kampanyalar

Cetur Turizm Üyelerini Her Mevsim Tatil Fırsatları bekliyor!

İNCELE

Rent A Car

Tatil budur Ankara iletişim 444 6 849 Gideceğiniz yere daha varmadan, isteğinize göre aracınız emrinizde ...

İNCELE

Uçak Bileti

Cetur Turizm 444 6 849 Çağrı Merkezi. OPTİMUM AVM UÇAK BİLETİ, Dünyanın Her Noktasına Uçak bileti bulabilirsiniz...

İNCELE

Cruise Turu

Tatil budur Ankara ile Ayağınızı denizden kesecek rüya gibi Cruise Turları ...

İNCELE

Oteller

Tatil budur Ankara iletişim 444 6 849 Her Mevsim Tatil seçenekleri ile her kesime, her bütçeye göre Oteller hizmetinizde ..

İNCELE

UÇAK BİLETİMİ NASIL İPTAL EDEBİLİRİM ?

Uçak biletini 444 6 849 nolu çağrı merkezimizden, ceturturizm.com web sitemiz üzerinden, Optimum Ankara, Arcadium Ankara, Acity Ankara, Ankamall Ankara, Gordion Ankara, Kentpark Ankara, Cepa Ankara şubelerimizden alan yolcularımız uçak biletlerini 444 6 849 nolu çağrı merkezimizi arayarak 7/24 hizmetinizdeki uzman uçak bileti satış danışmanlarımız tarafından iptal edebilmekte, varsa havayolu şirketlerinin uyguladığı ceza bedeli ve yine varsa class farkı bedelini telefonda kredi kartı ile tahsil edebilmektedir.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

UÇAK BİLETİMDE NASIL DEĞİŞİKLİK YAPABİLİRİM ?

Uçak biletini 444 6 849 nolu çağrı merkezimizden, ceturturizm.com web sitemiz üzerinden, Optimum Ankara, Arcadium Ankara, Acity Ankara, Ankamall Ankara, Kentpark Ankara, Cepa Ankara, Gordion Ankara şubelerimizden alan yolcularımız uçak biletlerini 444 6 849 nolu çağrı merkezimizi arayarak 7/24 hizmetinizdeki uzman uçak bileti satış danışmanlarımız tarafından değiştirebilmekte, varsa havayolu şirketlerinin uyguladığı ceza bedeli ve yine varsa class farkı bedelini telefonda kredi kartı ile tahsil edebilmektedir.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

UÇAK BİLETİMİN İADESİNİ NASIL ALABİLİRİM ?

Uçak biletini 444 6 849 nolu çağrı merkezimizden, ceturturizm.com web sitemiz üzerinden, Optimum Ankara uçak bileti, Arcadium Ankara uçak bileti, Acity Ankara uçak bileti, Ankamall ankara uçak bileti, Cepa Ankara uçak bileti, Kentpark uçak bileti, Gordion Ankara uçak bileti şubelerimizden nakit veya fiziki pos kullanarak alınan uçak biletlerinin iadelerinde şubelerimizden herhangi birine uğrayarak elden nakit olarak alabilirler. İade edilecek olan uçak biletinin faturası yolcu tarafından alınmış ise iade sürecinin başlatılabilmesi için faturanın mutlaka geri getirilmesi gerekmektedir.

 

* Hiçbir hâlükârda faturası geri getirilmeden uçak biletlerinin iadesi yapılamamaktadır. Eğer yolcu uçak biletinin faturasını almamış ve faturanın ilk nüshası şirketimiz arşivinde ise iptal ve iade sürecinde hiçbir sorunla karılaşmaz.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

KREDİ KARTIMIN GÜVENLİĞİNİ NASIL SAĞLARIM ?

Uçak biletini 444 6 849 nolu çağrı merkezimizden, ceturturizm.com web sitemiz üzerinden, Optimum Ankara, Arcadium Ankara, Acity Ankara, Ankamall Ankara, Cepa Ankara, Kentpark, Gordion Ankara uçak bileti şubelerimizden alan yolcularımızın kredi kartı güvenliği açısından internet ortamında ya da gerçek ortamda şubelerimizde kredi kartı bilgileriniz kaydedilmemektedir.

Optimum Ankara uçak bileti, Arcadium Ankara uçak bileti, Acity Ankara uçak bileti yolcuları için ofislerimizde fiziki pos hizmetimiz mevcut olup sanal poslara kredi kartı bilgileriniz girilmemektedir. Web sitemiz üzerinden alınan uçak biletlerinde kullanılan sanal poslar için, sanal kredi kartı üretebilir, sanal kredi kartlarınıza tanımladığınız sanal limitler ile güvenli bir şekilde kartınızdan uçak bileti, yurtiçi-yurtdışı tur, yurtiçi otel, gemi turları satın alabilirsiniz.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

KREDİ KARTI İBRAZI İÇİN HAVALİMANINA GİTMEM ŞART MI ?

Uçak biletlerinizde 444 6 849 nolu çağrı merkezimizden, ceturturizm.com web sitemiz üzerinden, Optimum Ankara, Arcadium Ankara, Acity Ankara, Ankamall Ankara, Kentpark Ankara, Cepa Ankara,Gordion Ankara, şubelerimizden yapılan alışverişlerde kredi kartı sahibi başka, yolcu başka kişi ise, kredi kartı sahibi yapılan sanal alışverişten bilgisi ve rızası olduğuna dair kredi kartı ibrazı yapmak üzere yolcu ile birlikte havalimanına ya da Kavaklıdere’ye gitmek zorunda DEĞİLDİR.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

UÇAK BİLETİMİN FATURASINI NASIL ALABİLİRİM ?

Uçak biletini 444 6 849 nolu çağrı merkezimizden, ceturturizm.com web sitemiz üzerinden, Optimum Ankara uçak bileti, Arcadium Ankara uçak bileti, Acity Ankara uçak bileti, Ankamall Ankara uçak bileti, Cepa Ankara uçak bileti, Kentpark Ankara Uçak bileti şubelerimizden alan yolcularımız şubelerimize uğrayarak T.C. Maliye Bakanlığı onaylı irsaliyeli faturalarını basılı kağıt olarak alabilirler.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

CHECK-IN İŞLEMLERİMİ NASIL HALLEDEBİLİRİM ?

Uçak biletini 444 6 849 nolu çağrı merkezimizden, ceturturizm.com web sitemiz üzerinden, Optimum Ankara, Arcadium Ankara, Acity Ankara, Ankamall Ankara, Kentpark Ankara, Cepa Ankara, Gordion Ankara şubelerimizden alan yolcularımız uçak kalkış saatine 24 saatten az kala, 444 6 849 nolu çağrı merkezimizi arayarak ÜCRETSİZ olarak check-in işlemlerini yaptırabilirler. Check-in işlem bilgileri ve biniş kartları sistemimiz üzerinde kayıtlı olan yolcuya ait cep telefonu numarasına sms yoluyla gönderilmektedir.

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

GİZLİLİK POLİTİKAMIZ

Müşterilerimizin tüm bilgilerinin hassasiyetle korunması için Jolly tur Ankara ve Coral Travel Ankara yetkili bayilerimizde en güvenli şekilde tüm sistemlerimiz kurulmuştur. Aşağıdaki gizlilik beyanında tüm detaylar yer almaktadır. 

  • Kişisel Bilgilerinizin Saklanması

Şahsınıza ait (Ad, soyad, e-posta adresi, telefon numarası gibi..) bilgiler, Cetur Turizm Üyelik girişi yapmadığınız sürece sitemizden alışveriş dahi etseniz izniniz olmadan saklanmaz.

 

  • Kişisel Bilgilerinizin Kullanımı

Üyelik girişi yaparak izin verdiğiniz bilgiler, Cetur Turizm kampanyalarından haberdar olmanız veya sizinle iletişime geçilmesi amacıyla kullanılır. Türkiye Cumhuriyeti yasaları gereğince yasal işlem gereken bir durum olmadığı takdirde bilgileriniz izniniz olmadan üçüncü şahıslar ile asla paylaşılmaz.

 

  • Üyelik Bilgi Yönetimi

Cetur Turizm Üyelik bilgilerinizin yönetimi tamamen sizde olup gerektiğinde güncelleyebilir, kampanya bildirimlerini iptal edebilirsiniz.

 

  • Kişisel Olmayan Online Bilgiler  

Cetur Turizm web sitemizi gezerken incelediğiniz ürünler, ziyaret sayınız, sitede harcadığınız süre gibi kişisel olmayan bilgileriniz hizmet kalitemizi ölçebilmemiz için otomatik olarak kaydedilir. Bu bilgiler üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

  

Üyelik Sözleşmesi

KENTPARK, CEPA, ANKAMALL, GORDION, OPTIMUM, ACITY ve ARCADIUM AVM lerdeyiz...
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

YURT İÇİ/YURT DIŞI TUR VE OTEL KONAKLAMA SÖZLEŞMESİ

 MADDE 1- TARAFLAR :

Bir tarafta Çapanoğlu Grup Tur. Nak. İnş. Gıda Mad. İltş. San ve Tic. Ltd. Şti. (Bu sözleşmede kısaca ACENTE diye anılacaktır.) diğer tarafta aşağıda bilgileri yer alan TÜKETİCİ/LER arasında yurt içi/yurt dışı paket turlarına ilişkin olarak aşağıdaki şartlar çerçevesinde Yurt içi/Yurt dışı Paket Tur satış sözleşmesi düzenlenmiştir. 

Jolly Tur / Coral Travel Ankara yetkili bayilerimizde

 

İş bu sözleşmenin konusu; ACENTE'nin, TÜKETİCİ'ye www.ceturturizm.com internet sitesinden elektronik ortamda satışını yaptığı, aşağıda özellileri, satış fiyatı ve koşulları belirtilen Yurt İçi/Yurt Dışı Otel Konaklama Satış hizmeti ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince, tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

MADDE 3- SÖZLEŞME BEDELİ VE ÖDEME KOŞULLARI :

3.1- Tüketici, Sözleşme bedelini, kredi kartı ile Acenteye ait site üzerinden ya da Acentenin belirtmiş olduğu banka hesaplarına EFT/Havale yolu ile ya da Acentanın şubelerine uğrayarak nakit olarak ödeyecektir.

3.2- Konaklama ile ilgili internet tanıtım sayfasında, Rezervasyon Belgesi'nde ve ön bilgilendirmede ücrete dahil olan tüm hizmetler ayrıntılı olarak belirtilmiş olup, bunların dışındaki hizmetler ekstra ücrete tâbidir. Özellikle, satın alınan hizmete; Tüketicinin, konaklamaya dahil hizmetler dışında alacağı ekstra yiyecek-içecek, kişisel harcamalar, ulaşım, kapsam dışı tüm mal ve hizmetlerin bedeli, seyahat ve sağlık sigortası, müze- ören yeri giriş ücretleri dahil değildir.

3.3- Tüketici, kayıt anında sözleşme bedelinin en az % 35'ini ön ödeme (kaparo) olarak, bakiyesini ise hizmetin başlamasından en geç 15 gün önce; otele giriş tarihi 7 gün ve daha az ise rezervasyon anında; erken rezervasyonlu, promosyonlu ve özel ürünlü konaklama satışlarında ise sözleşme bedelinin tamamını rezervasyon tarihinde ödemekle yükümlüdür. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilememesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek hizmet bedelinin %35'i cayma tazminatı olarak Tüketiciye fatura edilir. Ayrıca, ön ödeme (kaparo) olarak alınan bedel, güvence tutarı olarak alındığından iadesi söz konusu değildir.

3.4- Tüketici, Kredi kartlı ödemelerde sözleşme bedeline ilave olarak ayrıca, Acente tarafından hesaplanacak ve bildirilecek olan faiz, vade farkı, iadelerde eft havale ücretleri kur farkını ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

MADDE 4- İPTAL – DEVİR VE DEĞİŞİKLİKLER :

4.1- Yapılan rezervasyonlarda iptal ve değişiklikler için Destek hattı (4446849) ile ya da www.ceturturizm.com içinde yer alan WHATSAPP DESTEK ile irtibata geçilmesi veya www.ceturturizm.com internet adresine geçerli gerekçenin gönderilmesi veya yazılı ve/veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirilmesi gerekmektedir.

4.2- İptal ve değişikliklerde aşağıdaki kurallar uygulanır:

a.      Tüketicinin tesise giriş tarihinden 15 gün kalaya kadar iptal-değişiklik talep etmesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketici, rezervasyonunu kendisinin veya birinci derecede akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel rahatsızlıklarını ve ölümlerini resmi bir rapor ile belgelemeleri halleri dışında kalan bir sebeple tesise giriş tarihinden 15-7 gün öncesine kadar yapacağı iptal ve değişikliklerde toplam bedelin %35’inden, tesise giriş tarihinden 7 günden az bir süre kalaya kadar yapılacak iptal ve değişikliklerde ise toplam bedelin tamamından sorumlu olup, bu bedelleri ACENTA’ ya ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

b.     Tüketici, erken rezervasyon döneminde almış olduğu indirimli üründe herhangi bir sebeple iptal veya değişiklik yaptırmak isterse, tesise girişten 7 gün öncesine kadar toplam bedelin % 35’ini, 7 günden az bir süre kala ise gezi bedelinin tamamını ACENTA’ ya ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

c.      Tüketici, indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul eder.

d.     Tüketici, ön ödemesini yaptığı rezervasyonla ilgili istediği değişikliği, tesise girişten en geç 7 gün öncesine kadar yazılı olarak belirtmediği sürece, iş bu sözleşmede ve rezervasyonda yazılı konaklama şekilleri ve koşulları geçerli olacaktır.

e.      Tüketicinin konaklama yapacağı tesise gidemeyeceğini/ulaşamayacağını yazılı olarak bildirmemesi durumunda Acente, Tüketici adına yapılmış tüm rezervasyonları konaklamanın başlangıç tarihinden sonraki 24 saatin bitiminde iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde Tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

f.       Acente, tüketicinin siparişinin kendisine ulaştığı tarihten itibaren taahhüt ettiği süre içinde edimini yerine getirmek zorundadır. Acentenin yükümlülüğünü yerine getirmemesi durumunda, tüketici sözleşmeyi feshedebilir. Sözleşmenin feshi durumunda, Acente, tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren on dört gün içinde tüketiciye kanuni faiziyle birlikte geri ödemek ve varsa tüketiciyi borç altına sokan tüm kıymetli evrak ve benzeri belgeleri iade etmek zorundadır.

Sipariş konusu hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde, Acentenin, bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde tüketiciye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur.

Yine, Acentenin sözleşmeyi haksız olarak feshetmesi halinde, Tüketicinin o güne kadar yaptığı tüm ödemeleri kendisine iade etmek zorundadır.

4.3- Tüketici, tesise girişten 7 gün öncesine kadar sözleşmesini (konaklamasını) istediği kişiye devredebilir. Devreden, bakiye ve devir sebebiyle doğan masraflardan devralan ile beraber müteselsil sorumludur.

4.4- Tüketici rezervasyonundaki tarih haricindeki değişiklik taleplerini, alınan hizmetin başlangıç tarihinden en geç 7 gün öncesine kadar Acente’ye bildirmek kaydı ile değerlendirmeye alınır. Değişiklik talepleri, Acente ile işbirliği yaptığı tesisin inisiyatifinde olduğundan, gerçekleşemeyen değişiklik taleplerinden dolayı Acente’ye herhangi bir itirazda bulunulamaz veya Acente sorumlu tutulamaz.

4.5- Müşteri tarafından talep edilen tarih, oda tipi ve otel değişiklik işlemlerinde; gerçekleştirilen her işlem için 20 TL hizmet bedeli tahsil edilir.

4.6- Konaklama başlangıcından sonra gelen erken çıkış talebi, ilgili otelin onayı ile değerlendirilir, otelden erken ayrılma halinde ücret iadesinin yapılıp yapılmayacağı, otelin ve Acentenin insiyatifinde olduğundan, bu konuda Acenteye bir talep ve itiraz yöneltilemez. Otelden erken ayrılma halinde Tüketici, sözleşme bedelinin tamamını ödemekle sorumlu olduğunu ve bu bedeli Acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

4.7- İş bu sözleşmeye göre, ücret kesintisi yapılmayacak değişiklik ve iptaller en fazla iki defa yapılabilir. Daha fazla sayıda değişiklik talep edilmesi halinde Tüketici, değişiklik veya iptal talebinde bulunduğu rezervasyonla ilgili tam ücreti ödemekle mükelleftir.

4.8- Yapılan ödemelerde ortaya çıkacak iadeler rezervasyon sırasında kullanılan kredi kartına veya banka hesabına yapılır.

MADDE 5- DİĞER HÜKÜMLER :

5.1- İş bu sözleşmeye konu konaklama ile ilgili bilgiler, Tüketici tarafından Acentenin internet sitesinden incelenmiş ve değerlendirilmiştir. Rezervasyonun her aşamasında veya rezervasyon yapıldıktan sonra konaklama bilgileri Tüketici tarafından internet sayfasından yazdırılabilir. Konaklama bedeli ve ödeme şekli internet sitesi üzerinden rezervasyon tamamlanmadan Tüketici tarafından görülür ve Tüketici kendi isteğine bağlı olarak ödeme seçeneklerinden birini tercih eder. Tüketici kredi kart bilgilerini sisteme girerek ödemesini tamamlar. Kredi kart bilgilerinin girileceği sistem uluslar arası güvenlik yazılımınca korumalı durumda olup, herhangi bir şekilde bilgilerin görülmesi veya kopyalanması mümkün değildir. Ancak, Tüketicinin bilgisayarında bulunacak virüs vb. yazılımları ile veya Tüketicinin ihmalinden kaynaklanan nedenlerle üçüncü kişiler tarafından ele geçirilecek şifreleri ve bilgileri ile sistemden işlem yaptırılması ve bu yüzden Tüketicinin uğrayabileceği zararlardan Acentenin herhangi bir cezai şart veya tazminat ödeme yükümlülüğü bulunmadığı gibi, bu nedenlerle oluşabilecek zararları da Tüketiciye rücu etme hakkı bulunmaktadır.

5.2- Tüketicinin, şikâyetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak yetkiliye bildirmesi iyi niyetli Tüketicinin özen borcudur. Tüketicinin, şikâyetçi olduğu halde hizmeti acente yetkililerine bildirmeden sonuna kadar kullanması, şikâyet konuları ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır.

5.3- Tüketici, dilerse konaklama hizmeti başlamadan evvel kaza ve hastalık halinde çıkış noktasına dönüş masrafları ile her türlü kazadan doğan zarar ile tedavi masraflarını sigortalatabilir. Seyahat sigortası hizmeti satın alan Tüketicilerin, hasar-zarar ve kayıpları ile ilgili teminatın kapsamı, bu hizmeti sunan sigorta firmasının poliçesiyle belirlenmiştir. Acente, bu teminatların içeriği, kapsamları veya uygulama şekilleri ile ilgili herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

5.4- Tüketici, bu otel rezervasyonu sözleşmesini, mail order, sanal pos, havale veya EFT ile alarak her hangi bir sebepten dolayı imzalayamamış olsa dahi, taraflar arasında geçerli olacak bu sözleşme şartlarını katalog, internet sitesi veya ilanlar ile öğrenmiş olup, bu otel rezervasyonu sözleşmesini bu sözleşmedeki yazılı şartlarda almayı taahhüt etmiştir.

5.5- Tüketici, bu otel rezervasyonu ile imza altına alınan ve sözleşmede adı geçen otel hakkında her türlü bilgiyi Acente'ye ait web adreslerinden ve şirket satış temsilcilerinden aldıktan ve gerekli tüm incelemesini yaptıktan sonra, bu sözleşmeyi okuyarak imzaladığını taahhüt eder. Acente, rezervasyon yapmayı vaat ettiği konaklama tesisinin vasıfları ve yıldızlaması ile konaklama tesisinde öngörülen hizmetler ile ilgili bilgiyi, konaklama tesisinin beyanına, broşürlerine ve tesisin resmi internet sitesindeki bilgilerine dayanarak ilan etmiş olup, konaklama tesisinin; ilan ve deklarasyonlarında yer alan evsafta ve yıldızlama standartlarında hazır bulundurulmamasından dolayı, acentenin mesuliyeti yoktur. Sorumluluk münhasıran konaklama tesisine aittir. Konaklama tesisinin öngörülen standartları taşımaması veya konaklamanın başlayacağı tarihte bu standartta hizmet verebilecek durumda olmaması halinde acente, Tüketici’yi aynı standartta veya bir üst kategoride olan bir tesisinde konaklatmak üzere, rezervasyon ve konaklatmak hakkına haizdir. Tüketici, böyle bir değişikliği kabul etmez ise rezervasyonu için ödediği toplam bedeli iade alma hakkına sahiptir.

5.6- İptal edilmeksizin otele giriş yapılmaması halinde, konaklama bedeli iade edilmez. Ölüm, hastalık kaza gibi durumlarda mücbir sebebin belgelenmesi halinde, kalınmayan sürelerin bedelleri iade edilir. Bu sebeplerin dışındaki herhangi bir nedenle otele geç giriş yapılması veya erken çıkış yapılması halinde kalan sürelerin bedelleri iade edilmez.

5.7- Tesise girişte kimlik ve yaş kontrolü yapılmaktadır. Yanlış veya eksik beyan halindeki bildirimlerden dolayı arada bir fark doğar ise, otele giriş anında tahsil edilir.

5.8- Erken rezervasyon dönemi ve/veya tüm dönemlere ait (sistem kaynaklı yanlışlıklar haricinde) fiyat artışlarında ilave olarak aradaki fark tüketiciden talep edilmediği gibi, tesis tarafından aksiyon olarak adlandırılan indirimlerde de iadesi söz konusu değildir.

5.9- Tüketicinin satın almış olduğu konaklamanın başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal dışındaki sebeplerden Acente sorumludur. Acente gerekli olan hallerde, Tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca, Tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında Tüketiciye verilen ek ve/veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetlerin Tüketici tarafından alınıp, kullanılmış veya tüketilmiş olması Tüketicinin bedel iadesini ve tazminat haklarını ortadan kaldırır. Acente’nin sözleşmeye kısmen veya tamamen uymaması durumunda ödenecek tazminatın hesaplanmasında TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uygulanırız.

5.10-Konaklama tarihleri, konaklayacak kişilerin isimleri, konaklamanın yapılacağı tesis-oda tipi, konaklama sistemi; iş bu sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olan Acentenin internet sitesinde yayınlanan tanıtım sayfasında, tüketici tarafından yapılan rezervasyon kayıtlarında ve ön bilgilendirme formunda açıkça yer almaktadır.

5.11-Tüketici, rezervasyonda belirtilen tarihler arasında konaklama yapacaktır. Bu tarihler haricinde tesis müsait ise ve konaklama için acenteye uzatma ile ilgili talebini ve ödemesini yaptıktan sonra tarihi uzatabilir.

5.12-Acente, Tüketicinin konaklama tesisindeki her türlü kaybından, hasarından ve kıymetli eşyalarının çalınmasından sorumlu değildir.

5.13-Tüketici(ler), otele varış saatleri ne olursa olsun odalara yerleşmenin en erken saat 14.00’de mümkün olabileceğini, çıkış günü ise tesisten ayrılış saatine bakılmaksızın odaların en geç saat 12.00’de boşaltılması gerektiğini ve tesiste alacakları ekstra yiyecek-içecek ve sistem dışı hizmetlerin ücretlerinin kendilerine ait olduğunu şimdiden kabul, beyan ve taahhüt ederler.

5.14-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler), kendi adına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri kişilerin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin, sözleşmede imzası bulunan kişilere ödemiş olduğu fazla miktar yada hizmet bedelinin tahsili için diğer tüketicilere rücu hakkı saklıdır.

5.15-TÜKETİCİ, sözleşme konusu ürünün/hizmetin nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, ifa ve diğer tüm ön bilgileri aldığını, okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder. ACENTE, sözleşme konusu hizmetin ayıplı olması nedeniyle TÜKETİCİ'ye karşı sorumludur.

5.16- Faturalar rezervasyon esnasında Tüketici tarafından fatura adresi bölümünde belirtilen adrese gönderilir. Şayet fatura adresi bölümü boş bırakılmış ise, iletişim bilgileri adresine fatura gönderilir. Faturanın; yanlış adres belirtilmesi veya teslim edilecek kişinin belirtilmemesi yada belirtilen adreste bulunamamasından kaynaklanan, yapılamayan teslimatlarından Acente sorumlu değildir.

5.17- Çocuk indirimleri ebeveyn ile aynı odada konakladıklarında geçerlidir. Çocuklu ailelerin rezervasyonlarında Tüketici tarafından beyan edilen çocuk yaşı dikkate alınır. Ancak çocuğun, otele giriş kayıt esnasında tesis görevlisi tarafından talep edilen çocuk kimliğindeki yaşı ile beyan edilen yaşı arasında fark tespit edildiği takdirde, aradaki fiyat farkı Tüketici tarafından tesise veya ACENTA’ ya ödenerek gerekli değişiklik yapılır.

5.18-Mücbir sebepler; olumsuz hava koşulları, yol engeli, terör, grev-lokavt, savaş ihtimali, sel, yangın, öngörülemez teknik hususlar vb. haller mücbir sebep sayılır. Bu gibi nedenler ile konaklamanın başlamaması veya devamına engel teşkil eden hallerden dolayı Acente, konaklamayı iptal edebilir veya aynı kategori ve nitelikte aynı bölgede veya başka bir bölgede başka konaklama tesisi ile değiştirebilir. Bu gibi durumlarda Tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

5.19-Bayram, yılbaşı ve benzeri gibi sanatçılı olarak ilan edilerek satılan konaklamalarda otelin iradesi dışında (sanatçının hastalanması) oluşan durumlarda, Acente sanatçı değişikliği yapma hakkını saklı tutar.

5.20-Otel Rezervasyon/Kayıt belgesi ve ön bilgilendirme formu, iş bu sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olup, taraflar için bağlayıcıdır.

MADDE 6- YETKİLİ MAHKEME :

İş bu konaklama sözleşmesinin uygulanmasından doğan ihtilafların çözümünde; öncelikle iş bu sözleşme hükümleri ile 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili Yönetmelik hükümleri uygulanacak olup, taraflar, yasal sınırlar içinde Tüketici Mahkemelerine ve/veya Tüketici Sorunları Hakem Heyetine başvurabilirler. Uyuşmazlıkların çözümünde Yetkili mahkeme; Ankara Mahkeme ve icra daireleridir.

MADDE 7:Tüketici, sözleşme konusu hizmetin nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, ifaya ilişkin bilgiler ile ön bilgilendirmede, internet sitesindeki tanıtım sayfasında ve kayıt (rezervasyon) belgesinde yazılı olan tüm hususlarda bilgilerin bir nüshasını elektronik ortamda aldığını, okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.

Yukarıda yazılı bilgilendirme ve içeriğindeki bilgileri internet ortamında aldım, edindim, okudum, anladım ve öğrendim. Bu nedenle, bilgilendirmede yazılı hususlar hakkında bilgi sahibi olduğumu, bilgilendirmenin yapıldığını ve hiçbir itirazım olmadığını açıkça kabul ve teyit ederim.Verilen siparişler, ödeme yükümlülüğü anlamına gelir. Tüketici, siparişi onayladığı takdirde sözleşme bedelini ödemekle yükümlü olacaktır.

Vereceğim siparişin ödeme yükümlülüğü sonucunu doğuracağı, siparişi onayladığım takdirde sözleşme bedelini ödemek zorunda kalacağım konusunda, Acente tarafından açıkça bilgilendirildiğimi ve bu hususu kabul ettiğimi, beyan ve teyit ederim.

İş bu konaklama satış sözleşmesi; 7 maddeden ve iş bu sözleşmenin eki ve ayrılmaz bir parçası olan ön bilgilendirme ve kayıt-rezervasyon belgesinden oluşmakta olup, taraflarca iki nüsha olarak hazırlanmış, okunmuş, kontrol edilmiş ve bir nüshası elektronik ortamda tüketiciye verilmek suretiyle …/…/2015 tarihinde akdedilerek kabul edilmiş ve yürürlüğe girmiştir.

Acente:

Adı - Soyadı

İmza

Tüketici:

Adı - Soyadı

İmza

 

 
 
 
 
 
 
 
 

SİTE GİZLİLİK İLKELERİ

Giriş

Çapanoğlu Grup Tur. Nak. İnş. Gıda Mad. İltş. San ve Tic. Ltd. Şti.  (bu site gizlilik ilkelerinde kısaca CETUR TURİZM olarak anılacaktır.) tarafından yayımlanan bir site olan www.ceturturizm.com  da kişisel bilgilerinizin gizliliği önemlidir. Bu bildirim, ne tür bilgilerin toplandığı ve izlendiği, bilgilerin nasıl kullanıldığı ve bilgilerin Kimlerle paylaşıldığı da dâhil olmak üzere, CETUR TURİZM web sitelerindeki bilgilere ilişkin uygulamaları açıklamaktadır. Bu web sitesi, seyahat planlarınıza ilişkin güzergâh bilgilerine ve diğer bilgilere erişmenizi, bunları görüntülemenizi, yazdırmanızı ve e-posta aracılığıyla iletmenizi sağlar. Bu web sitesi CETUR TURİZM 'nin profesyonel seyahat sektörü çalışanları adına CETUR TURİZM tarafından yayımlanmaktadır ve gösterdiği yolcu bilgilerine ilişkin olarak yüksek düzeyde doğruluk, güvenlik ve kullanım yönergelerini benimser. CETUR TURİZM, bu web sitesini geliştirmek amacıyla ve hedef kitleye yönelik mesajlar ve reklamlar için kullanım şekillerine, eğilimlere, güzergâh bilgilerine erişim sıklığına, vb. ilişkin tüm bilgileri izler. Siz İnternet, basılı kopya veya e-posta aracılığıyla erişime açmadıkça, seyahat planlarınız hiç kimseye açıklanmaz. Ayrıca, seyahat rezervasyonunuzu yapan kişi olduğu takdirde seyahat sektörü çalışanı da güzergâh bilgilerinize erişebilir. Jolly Tur Ankara yetkili bayilerimizde

KİŞİSEL BİLGİLERİN KULLANILMASI VE AÇIKLANMASI

CETUR TURİZM kuralları gereği, sunucularda toplanan ve kullanıcıların tanımlanabildiği bilgiler, bu bilgilere erişimi olan sistem operatörleri tarafından, aşağıdaki haller dışında açıklanmaz:

1. Kolluk kuvvetlerinin talepleri doğrultusunda, geçerli bir mahkeme çağrısı veya zorunlu bir istek yoluyla başvuruda bulunması,

2. Etkilenen kullanıcının kendisinin izin vermesi,

3. Gerekli durumlarda, kötüye kullanım şikâyetlerinin incelenmesi için yasal danışmanına veya atanacak kişilerle paylaşılması,

4. Bilgilerin, bir bot tarafından yapılan sayfa ziyaretine mahsus olması hallerinde ve bu bilgilerin açıklanmasının, teknik problemin çözümünde elzem olması durumda,

5. Kullanıcının kötü niyetli davranışlar sergilemesi, site yorumlarını tahrip etmesi veya zarar verici tavırlar içinde olması durumunda, IP'sinin sisteme giriş engeli konulmasına yönelik olarak veya ilgili İnternet Servis Sağlayıcısına yapılacak dilekçenin düzenlenmesi süreçlerinde,

6. Gerektiğinde, kullanıcılarının veya kamunun, haklarını, mülkiyetini veya güvenliğini korumaya yönelik olmak üzere.

7. Seyahat ve turizm sektörü müşterisiyseniz, rezervasyon talebinizin veya rezervasyona ilişkin başka taleplerinizin yerine getirilmesi amacıyla verilerinizi iş ortaklarımızla,

8. Bilgi ve verileriniz, rezervasyon işlemlerinin veya rezervasyona ilişkin taleplerin hayata geçirilmesi, kredi kartı kontrolleri veya dolandırıcılığın önlenmesi amaçlarının ya da bu sözleşmede belirtilen durumların dışında, üçüncü taraflara ifşa edilmez.

9. Bilgilerinizi ilgili yasalar, mahkeme celbi veya düzenlemeler gereği ifşa edebilir.

10. Ayrıca verilerini, bu verileri gizli tutma zorunluluğu olan ve bizim adımıza hareket eden üçüncü taraflara ve profesyonel danışmanlara ifşa edebiliriz. CETUR TURİZM politikası, yukarıdaki durumların dışında, bu bilgilerin hiçbir şekilde açıklanmasına ve dağıtılmasına izin vermemektedir.

CETUR TURİZM müşteri bilgilerini yasal veya iş ilişkisi bulunan seyahat acentelerinden, havayolu şirketlerinden, seyahat hizmeti tedarikçilerinden, şirketlerin seyahat bölümlerinden ve diğer ilgili seyahat şirketlerinden alır. Toplanan bilgiler arasında ad soyad, posta adresleri, e-posta adresleri, telefon numaraları talep ettiğiniz hizmete veya bilgiye dayalı olarak belirli seçenekler bulunmaktadır.

CETUR TURİZM web sitesini kullanırken normal durumlarda, kim olduğunuzu bize açıklamadan ve kendiniz hakkında herhangi bir bilgi vermeden Web üzerinden www.ceturturizm.com sitesini ziyarette bulunabilirsiniz. Fakat, bazı özel hallerde biz ya da çözüm ortaklarımız size ait veriler ve bilgilere gereksinim duyabiliriz. Bize çeşitli durumlarda sadece kişisel bilgilerinizi verebilirsiniz. Mesela, size ulaşabilmemiz ve haberleşmemiz, bir siparişi işleme koyabilmemiz ya da size herhangi bir üyelik sağlayabilmemiz için gerekli olabilecek isim soyisim , adres ya da e-posta gibi size özel bilgileri bize vermek isteyebilirsiniz CETUR TURİZM ’de boşalan ve başvurmak istediğiniz bir iş için eğitim ve iş deneyiminizle ilgili bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Sanal ortamdaki bu bilgileri sizden almadan önce bunları nasıl kullanacağımızı bilmenizi isteriz. Bize bu bilgilerin, talepleriniz yerine getirildikten sonrasında, ileride sizle bağlantı kurmak için kullanılmasını istemediğinizi belirtirseniz, sizinle bağlantı kurulmaz. Bize bir başkası, örneğin eşiniz ya da bir iş arkadaşınız hakkında kişisel bilgi verirseniz, onların izninin sizin tarafınızdan  aldığını varsaymaktayız. Kişisel veriler, veri gizliliğine ilişkin ilgili yerel yasalar ve düzenlemeler uyarınca işlenmektedir. Kişisel veriler aşağıda belirtilen iş amaçları dışında asla işlenmez, saklanmaz ve ifşa edilmez.

• Size mümkün olan en yüksek  hizmet seviyesini sunabilmek ve web sitemizden en iyi hizmeti, en hızlı ve en ucuza almanızı sağlamak,

• Diğer yönetimsel amaçlar ve şirketimizin iç istatistiksel analizleri,

• Bir anketin parçası olarak katılımda bulunmak veya geri bildirim almak.

• Kişisel olmayan veriler ile müşterilerimizin seyahat eğilimlerini ve/veya demografik bilgiler toplamak ve analiz etmek amacıyla kullanılabilir. Hizmetlerimiz reşit olmayan kişilerin kullanımına açık değildir. Reşit olmayan kişilerden bilerek kişisel bilgi toplamayız. Kişisel bilgilerinizi ve niteliğini korumayı amaçlarız. Bilgilerinizin güvencede olması ve niteliğinin korunması için, bazı önemli bilgilerin iletilmesinde şifre kullanılması gibi uygun güvenlik önlemleri ve de işlemleri uygulamaktayız. Bazı durumlarda, web sitesinden sağladığınız bilgilere ek olarak, farklı kaynaklardan, örneğin adres doğrulaması ya da işletmenizle ilgili başka bilgileri de alabiliriz. Buradaki amacımız, topladığımız bilgilerin doğrulanması ve size daha iyi bir hizmet sağlayabilmek için yardım almaktır.

TANIMLAMA BİLGİLERİ

CETUR TURİZM 'nin sizler için daha da iyi çalışması amacıyla, web sitesini kullanımınıza ilişkin bilgi toplamak üzere 'tanımlama bilgileri' de kullanıyoruz. Tanımlama bilgileri, web tarayıcısı yazılımının, web sunucularına geçici olarak tarayıcınızda bilgi saklaması için izin veren bir özelliğidir; böylece bizler de CETUR TURİZM 'ye erişen bilgisayarı tanıyabiliriz. Çoğu tarayıcı tanımlama bilgilerini otomatik olarak kabul etmektedir, ancak tarayıcınızda var olan tanımlama bilgilerini silebilirsiniz. Ayrıca ileride tanımlama bilgileri almak istemediğinizde tarayıcı seçeneklerinizden bu tercihinizi düzenleyebilirsiniz. Müşterilerin sitemize nasıl erişim sağladığını görmek için tanımlama bilgileri aracılığıyla bilgi topluyoruz. Bu işlem sırasında kişisel bilgi (sizi tanımlayabilecek nitelikte) toplanmaz.

COOKİES VE DİĞER TEKNOLOJİLER

Daha iyi müşteri hizmeti sunmamızda bize yardımcı olması için web sitelerimizi ziyaret edenlerden bazen anonim bilgiler toplarız. Örneğin, kişinin bizi ziyaret ettiği etki alanlarını izleriz ve ziyaretçinin CETUR TURİZM web siteleri üzerindeki etkinliklerini ölçeriz, ancak bunları bilgilerin anonim kalmasını sağlayacak biçimde yaparız. Bu bilgiler bazen "clickstream data" (tıklatma akışı verisi) olarak adlandırılır. CETUR TURİZM ya da CETUR TURİZM adına çalışanlar, bu verileri, eğilimleri ve istatistikleri incelemek ve daha iyi müşteri hizmetleri sağlamamıza yardımcı olmak üzere kullanabilirler. Ayrıca, bir işlem ile ilgili olarak size ait kişisel verileri toplarken, o işlemle ilgili bazı bilgileri anonim formatta seçip çıkarabilir ve bunları "clickstream" veriler gibi diğer anonim bilgilerle birleştirebiliriz. Bu bilgiler, eğilimleri ve izlenen yolları anlamamıza yardımcı olmak üzere, yalnızca toplu düzeyde kullanılır ve incelenir. Bu bilgiler bireysel düzeyde incelenmez. İşlemlerinizin ayrıntılarının bu şekilde kullanılmasını istemezseniz "cookie’lerinizi devreden çıkarabilirsiniz. Önceki paragraflarda sözünü ettiğimiz bilgileri, "cookies" gibi çeşitli teknolojileri kullanarak toplarız. "Cookie", bir Web sitesi tarafından tarayıcınıza gönderilebilen, daha sonradan da bilgisayarınızda anonim bir etiket olarak saklanabilen, sizi değil bilgisayarınızı tanımlayan bir veri elemanıdır. Siteye yeniden döndüğünüzde size daha iyi hizmet verilebilmesi için, CETUR TURİZM ya da üçüncü kişi olan sağlayıcıları tarafından gönderilmiş "cookie"leri ya da diğer teknolojileri kullanır. Tarayıcınızı, "cookie"yi almadan önce, kabul edip etmemeniz konusunda size bir uyarı yapacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Tarayıcınızı "cookie"leri kapatacak şekilde de ayarlayabilirsiniz. Ancak, bunu yaparsanız bazı Web siteleri düzgün çalışamama ihtimalini unutmayınız. CETUR TURİZM web sitesi, daha iyi müşteri hizmeti sağlayabilmek amacıyla bu siteleri daha iyi düzenleyebilecek web "beacon" ve diğer teknolojileri de kullanır. Bu teknolojiler, CETUR TURİZM 'nin web siteleri içinde çeşitli sayfalarda yer alır. Ziyaretçi bu sayfalara eriştiğinde, bu ziyaretin, bizim ya da bizim sağlayıcılarımız tarafından işlenebileceği konusunda anonim bir uyarı yapılır. "Cookie" bilgilerinizi, bu sayfaları ziyaretinizle ilişkilendirmek istemezseniz, tarayıcınızı "cookie"leri kapatacak şekilde ayarlayınız. "Cookie"leri kapatırsanız, diğer teknolojiler bu sitelere yapılan anonim ziyaretleri tespit etmeye devam edecek, ancak bunlar tarafından yaratılan uyarılar diğer anonim "cookie" bilgileri ile ilişkilendirilmeyecek ve dikkate alınmayacaktır.

VERİLERİNİZİN GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI

Kişisel veriler yetkisiz kullanımdan, ifşadan, tahripten ve değişiklikten fiziksel, teknik ve kurumsal güvenlik önlemleri aracılığıyla, verilerin işlenmesi sonucu ortaya çıkabilecek istenmeyen veri kaybı veya verilerin zarar görmesi ya da yetkisiz erişim gibi riskleri bertaraf edecek şekilde korunur. Bu web sitesinin güvenliği, Güvenli Yuva Katmanı (“SSL”) teknolojisi tabanlıdır ve siz verilerinizi bize göndermeden önce tarayıcınızın bu verileri şifrelemesini sağlar.

BİLGİLERİN AKTARILMASI VE ÜÇÜNCÜ TARAFLARIN VERİLERİ İŞLEMESİ

Üçüncü tarafın verileri CETUR TURİZM 'nin bir üyesi adına işleyeceği durumlarda, üçüncü tarafın bu kişisel verilerin korunmasına yönelik önlemleri alması zorunludur. Verilerinizin başka bir şirkete aktarılması gerekiyorsa (örneğin rezervasyon amaçlı), bu tür şirketleri kişisel verilerinizi tüm ilgili kurallar ve düzenlemeler çerçevesinde işlemeleri için yönlendiririz. Ayrıca böyle bir aktarımın yasal olması için gereken diğer önlemleri de alırız.

BU SÖZLEŞMENİN YÜRÜRLÜĞE KONULMASI

CETUR TURİZM personeli bu sözleşmeden ve ilgili veri gizliliği düzenlemelerinden haberdardır ve bu sözleşmeye ve düzenlemelere uymak üzere eğitilmiştir.

VERİLERE ERİŞİM/VAZGEÇME

Yazılı talep üzerine ve ilgili yasaların gerektirdiği ölçüde, CETUR TURİZM veya iş ortaklarımız sizi hangi verilerinizin CETUR TURİZM tarafından işlendiği konusunda uygun şekilde bilgilendirecektir. Bu verilerin yanlışlığı ortaya çıkarsa, talebiniz üzerine bu bilgileri düzeltebiliriz. CETUR TURİZM 'ye vermiş olduğunuz kişisel bilgilerin kontrolü tamamen size aittir. Dilediğiniz takdirde kişisel bilgilerinizi güncelleyebilir, e-bülten üyeliğinizi veya site üyeliğinizi iptal edebilirsiniz. info@ceturturizm.com adresine e-posta göndererek dilek ve isteklerinizi iletebilirsiniz.

ŞİFRELER

Tüm kullanıcıların kendilerine tahmin edilmesi güç bir şifre seçmeleri ve bunu asla başkalarıyla paylaşmamalarını tavsiye ediyoruz. Hiç kimse bilinçli olarak, bir başkasının şifresini, doğrudan ya da dolaylı olarak kamuya açık hale getiremez.

GEÇERLİLİK TARİHİ, DEĞİŞİKLİKLER

İşbu bildirim 09.05.2009 tarihi itibariyle geçerlidir. CETUR TURİZM uygun gördüğü hallerde zaman içinde işbu bildirimi değiştirme hakkını saklı tutar. Herhangi bir zamanda, işbu bildirimin kısımlarını değiştirme, tadil etme, ekleme yapma veya çıkarma hakkını saklı tutarız ancak bu değişiklikler hakkında, bildirim üzerinde son güncelleme tarihini de göstererek sizi uyaracağız. Siteyi ziyaret etmeniz, işbu bildirimin o an sitede yayınlanmakta olan versiyonunu kabul ettiğiniz anlamını taşır. Değişikliklerden haberdar olmak isterseniz, işbu bildirimi tekrar ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

BİZE BAŞVURUN

İşbu bildirimde açıklanan bilgi uygulamalarına ilişkin yorumlarınız, soru, görüş, şikayet veya önerileriniz bizim için son derece değerlidir. 

 
 
 
 
 
 
 
 

Nasıl Yardımcı Olabiliriz