Tur İnceleme Sayfası

Ege'nin Görülesi Köyleri Turu 2 Gece Otel Konaklaması

Ege'nin En Güzel Rotalarını Cetur Turizm ile Gezin

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

YARIM PANSİYON

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Şarap Barı
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

Tur Süresince Alınacak Öğle Yemekleri

Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Şahsi Harcamalar

Ekstra Turlar

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze kartınız yoksa almanızı tavsiye ederiz)

 


Ücretsiz Hizmetler

2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
2 Adet Sabah Kahvaltısı
2 Akşam yemeği (Açık büfe veya set menü)
Özel Tur Araçları ile Ulaşım
Profesyonel Rehberlik hizmeti
Milli Park Giriş Ücretleri

 

 

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

TUR PROGRAMI

1.GÜN Gece Yolculuğu

22:00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı 

23:00 Harbiye TatilBudur Ofisi Önü ( Harbiye Askeri Müze Karşısı )

23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı )

00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu ( E 5 Ankara İstikameti )

00:30 Çayırova Mc Donald ` s Önünden

01:15 İzmit Halkevi Durakları ( Asya Otel Karşısı ) katılan misafirlerimiz ile birlikte gece yolculuğuna başlayacağız.

 

2.GÜN  Ildır Kasabası - Germiyan Köyü - Barbaros Köyü - Bademler Köyü - Seferihisar - Sığacık 

TatilBudur'un konforlu otobüsleri ve ikramları hizmetinde İzmir`e yolculuk edeceğiz. Türkiye`de Slow Food (katkısız gıdalar üretmek ve geleneksel yemekleri yaşatmak) hareketine katılan tek köyümüz Germiyan Köyü`nü beraber gezeceğiz. Köyün sokaklarında dolaşırken evlerin ve sokakların çiçek motiflerle boyanmış olduğunu göreceksiniz. Ardından sahil kasabası olan ve  dizilerde set olarak kullanılabilen Ildır'ı ziyaret edeceğiz. Ve birlikte Türkiye`de ilk temalı festivalini görmüş olacağız. Arından Oyuk (Korkuluk Festivali) diye adlandırdığımız ve gerçekleştiren Barbaros Köyü`nü ziyaret edeceğiz. Festival sonrasında köylülerin yaptıkları bu korkuluklar köyün sokaklarında tüm yıl boyunca sergileniyor. Hem bu korkulukları göreceğiz, ve gezeceğiz.  Hemen sonrasında  Susuz Yaz filminin çekilmiş olduğu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 2012 yılında sunduğu yarışmayı kazanan Türkiye`nin en temiz köyü olan Bademler Köyü'nü beraber gezeceğiz. Bu günde en son gezeceğimiz yer ise yöresel mimarisine, geleneklerine, göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye`de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar`a gideceğiz. Ve bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık`ı gezeceğiz. Burada Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi`ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezeceğiz. Sakin şehrimiz Seferihisar`ı doyasıya gezdikten sonra Gümüldür - Özdere üzerinden otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde yapılacaktır.

 

Sabah Kahvaltısı: Çiçekliköy'de serpme kahvaltı olarak hizmet edilecektir.(Ekstra) verilecektir.

Öğle Yemeği: Sığacık'ta serbest olarak alınacaktır.(Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 

Konaklama oteli :  Sözer Hotel - Hitit Otel - Ada Class Comfort Hotel vb. Kuşadası Otelleri - Selçuk Otelleri

 

3.GÜN Doğanbey Köyü - Eskihisar Köyü - Stratonikeia Antik Kenti - Akyaka - Azmak Çayı - Nail Çakırhan Evi -Leylekköy

Sabah otelimizde hizmetinize sunulacak açık büfe kahvaltısının ardından Söke`ye bağlı geçmişteki ismi Domatia olan Doğanbey`e hareket edeceğiz. Köyümüzde ilk olarak Dilek Yarımadası Milli Parkına ait müzeyi ziyaret edeceğiz ve  milli park hakkında slayt gösterisi izleyeceğiz. Tarihi dokusunu koruyabilen köy içinde yürüyüş yaparak geçmişe geri döneceğiz. Entel Köy Efe Köye Karşı ve Dedemin İnsanları filmlerinin kayda alındığı sahneleri izleyeceğiz. köydeki molamızdan sonra Bafa Gölü'nü panoramik olarak görerek antik kentin tam da içinde kurulmuş olan terkedilmiş Eskihisar köyünü ve Stratonikeia Antik Kenti`ni gezeceğiz. Gezerken hem köyümüze hem de antik kent kalıntılarına hayranlık izle izleyeceksiniz. Antik kentte göreceğimiz yerlerimiz; Halk Meclisi Binası, Agora, Tiyatro olacaktır. Köy gezimizin sonrasında sırtını yemyeşil dağlara, eteklerini masmavi sulara yaymış sessiz, huzur dolu, Sakin Şehir unvanına sahip olan Akyaka`ya ulaşacağız. Uluslararası Ağa Han mimarlık ödülünü almış olan Nail Çakırhan Evi`ni ziyaret edeceğiz. Daha sonra ağaçlar ve sazlıklar içinden süzülerek Gökova Körfezi`ne akan doğal bir akvaryuma benzeyen Kadın Azmağı'nda küçük bir motor turu yapacağız. Bugün son gezi alanımız ise Leylek Köy olarak da adlandırılan Akçapınar Köyü olacak. Binlerce yıldır Afrika ile Gökova arasında mekik dokuyan leylekler; barınma, yumurtlama ve kuluçka döneminde Gökova düzlüğünde bulunmuş olan Akçapınar Köyü'nü kullanıyorlar. Leylekleri kendi yuvalarında görüp fotoğrafladıktan (zamanına bağlı olarak) sonrasında köy meydanında alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Sonrasında otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde hizmete sunulacaktır.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Eakihisar'da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra) 

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir. 

Konaklama oteli : Egehan Otel - Petek Otel - İzethan Otel Vb. Muğla Otelleri

 

4.GÜN Muğla - Yağcılar Hanı - Saatli Kule - Belen Kahvesi - Yenipazar - Yörük Ali Efe Evi Müzesi - Birgi

Sabah otelimizde ikram edilecek açık büfe kahvaltı ile birlikte ilk olarak eskiden önemli bir ticaret merkezi haline gelmiş olan günümüzde ise el dokuması halıların satıldığı Yağcılar Hanı`na gideceğiz. Daha sonras yöreye has tahin helvasının lezzetine bakmak için kısa bir ikram molası veriyoruz. Saatli Kuleyi gördükten sonra Ormancı Türküsünün çıkış noktasına varmış olacağız ve Gevenes Köyü (Çaybükü`nde) Belen Kahvesinde çay ve kahve molası vereceğiz. Çay molamızın sonrasında ise Cittaslow (Yavaş Şehir) şehrimiz olan Yenipazar`a hareket edeceğiz. Daha sonra Milli Mücadelede büyük yararlılık göstermiş olan Yörük Ali Efe adına yaptırlmış  olan müzeyi ve mezarını ziyaret edeceğiz. Daha sonra asırlık çınar ağaçları ve ceviz ağaçları içinde gizli kalmış, yaklaşık 700 yıllık bir köy olan Birgi'ye gideceğiz. Kırmızı kiremitli evlerinde arasında gezerken Ulu Camii ve Çakıroğlu Konağı'nı ziyaret edeceğiz. Daha sonrasında İstanbul dönüş yolculuğumuza başlayacağız ve siz Saygıdeğer misafirlerimizi bir başka TatilBudur.com organizasyonunda buluşmak dileği ile gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakacağız.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

Öğle Yemeği: Yenipazar`da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra) 

Akşam Yemeği: Yolda serbesr olarak  alınacaktır. (Ekstra)

Konaklama oteli : DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

 

 

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

TAKSİT SEÇENEKLERİ

 TÜM KREDİ KARTLARINA 12'YE VARAN TAKSİT İMKANLARIYLA

Nasıl Yardımcı Olabiliriz