Tur İnceleme Sayfası

Doğu Ekspresi İle Kars Sarıkamış Erzurum Turu 2 Gece Otel Konaklaması Pegasus Havayolları

Sevdikleriniz ile unutulmayacak bir tur Cetur Turizm ayrıcalığıyla sizleri bekliyor.

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 ceturturizm@ceturturizm.com

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

YARIM PANSİYON

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Şarap Barı
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

 *Tüm özel harcamalar

*Tüm öğle yemekleri
*Tüm yemeklerde alınan içecekler
*Ekstra olarak belirtilen tüm geziler, etkinlikler ve faaliyetler
* Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Özel İdare ve Belediye işletmeleri Giriş Ücretleri Kapsamaktadır.)
 

Ücretsiz Hizmetler

 *Belirtilen Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

*İstanbul Sabiha Gökçen – Kars Havaalanı - Erzurum Havaalanı Ekonomi Sınıf Gidiş Dönüş Uçak Bileti
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*Lüks Turizm Araçları İle Ulaşım
*Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
*Açık Büfe Veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
*Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
*Tatilbudur.Com Güvencesi
*1618 Sayılı Kanun Gereği Zorunlu Seyahat Sigortası
*Doğu Expresi İle Kars-Sarıkamış Tren Bileti
 

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

GÜNLÜK PROGRAM

 1.Gün: Kars Kalesi – Taş Köprü – 12 Havariler Camii – Kars Çarşılarında Serbest Zaman - Kanlıtabya Savaş Müzesi 

Değerli konuklarımız; Sabiha Gökçen havalimanından 07:15 Pegasus Havayolları İstanbul Sabiha Gökçen – Kars uçağımıza binerek Kars’a doğru harekete geçiyoruz. Kars Havaalanında bizi karşılayan transfer aracımız ile buluşuyoruz ve gezimize başlıyoruz. Kars Havaalanında bizi karşılayan transfer aracımız ve rehberimizle ile tanışıp gezimize başlıyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek rötardan dolayı tur programımızın sıralamasında değişiklik yapılabilir.) Kars şehir merkezinde hem öğle yemeğimizi yemek hem de şehir turumuzu yapmak için Kars Şehir Turumuza başlıyoruz. Kars ülkemizin en doğusunda olmasına rağmen, aslında Kafkasya’nın en batısında olan, yani hem doğulu hem batılı özellikleri taşımaktadır. 12 Havariler Kilisesini, Taş Köprü ve Kars Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Ardından sizlere Kars şehir merkezinde serbest zaman geçirmeniz içinzaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Sarıkamış Şehitlerimiz için yapılmış olan ülkemizin en anlamlı müzelerinden biri olan Kanlı Tabya Sarıkamış Şehitleri Müzesini geziyoruz. Ziyaretimiz sırasında bu küçük müzenin içerisindeki interaktif salonlarda o dönemin ruhunu damarlarımıza kadar yaşayacağız. Müze ziyaretimizin sonrasında Kars şehir merkezindeki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde mevcuttur.

 

* Sabah Kahvaltısı: Bölgede alınacak olup tur Ücretine dâhil değildir.

* Öğle Yemeği: Kars’ta rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

* Konaklama: Simer Otel - Grand Ani Otel - Kale Otel -  The Kars Park Hotel vb. Oteller

* Tur Güzergâhı: Kars Havalimanı – Kars Şehir Merkezi

 

2.Gün: Ani Harabeleri - Çıldır Gölü – Boğatepe Köyü 

Değerli konuklarımız; Sabah otelde yapacak olduğumuz kahvaltı sonrasında ilk gezi durağımız Ermenistan sınırımız da yer alan Ani Harabeleri ziyaretimiz olacak. Yüzyıllardır birçok uygarlığı  barındıran ve birçok savaşa tanıklık eden Ani de Surlar, Aslanlı Kapı, Büyük Katedral, Resimli Kilise, Selçuklu Sarayı, Anadolu’da yapılan ilk cami olan Menuçehr Cami gibi önemli kalıntıları tanıma imkânımız olacak. Rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra verilen serbest zamanda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Ani gezi sonrasında Kars merkeze bir buçuk saatlik bir mesafenin ardından Çıldır gölüne varıyoruz. Göl kenarında Çıldır gölünün meşhur Sarıbalığının sergilendiği keyifli bir öğle yemeği yedikten sonra gölün bu olağanüstü manzarayı fotoğraflayarak ölümsüzleştiriyoruz. (Eğer mevsim şartları uygun ise ve göl buz tutmuş ise üzerinde atlı kızaklarla güzel bir gezi yapma imkânımız da olabilecektir.) Çıldır gölü çevresinde geçireceğimiz keyifli dakikaların sonrasında Türk kadının istediği takdirde neler başarabileceğinin en somut örneğini sizlere göstermek için çok büyük bir başarı öyküsünün sergilendiği bir köye, Boğatepe köyüne gidiyoruz. Boğa tepe köyü peynir müzesi ve mandırasını ziyaret ederek isteyen misafirlerimiz için alışveriş imkânı da sunacağız. Boğatepe köyü ziyaretimi sonrasında Kars şehir merkezine dönüyor otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğinin ardından isteyen misafirlerimiz, muhteşem dansları ile erkeklerin havada uçarcasına, kızların ise bir su üzerinde süzülürcesine dans ettiği, Kafkas kültürünün en güzel halk danslarının sergilendiği keyifli bir Kafkas gecesine gidebiliriz. Extra olarak sunulacak olan bu gece organizasyonu konusunda rehberimiz sizlere tur esnasında gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır. 

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir

* Öğle Yemeği: Çıldır gölü kenarında rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.

* Konaklama: Simer Otel - Grand Ani Otel - Kale Otel -  The Kars Park Hotel vb. Oteller

* Tur Güzergâhı: Kanlıtabya Müzesi  - Çıldır Gölü – Boğatepe Köyü 

 

3.Gün: (Doğu Expresi İle Kars-Sarıkamış) – Allahuekber Dağları – Horosan - Çifte Minareli Medrese  – Erzurum Ulu Camii –  Eski Erzurum Evleri –Yakutiye Medresesi – Lala Paşa Camii -  Taşhan  

Değerli konuklarımız; Sabah otelde yapılacak olan kahvaltı sonrasında keyifli bir tren yolculuğu yapmak ve güzel bir nostalji yaşamak için Kars tren garına geçiyoruz ve Doğu Expresi ile Erzurum’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Doğu Expresi’nin en güzel rotası olan Kars - Erzurum arası yolculuğumuzda 90 bin şehit vermiş olduğumuz Sarıkamış’ ta trenimizden inerek Sarıkamış ve Kars’ı Rus işgalinden kurtarmak amacıyla düzenlenmiş olan ancak  büyük bir taktik hatası yapılarak sonu bir hüsran olan Sarıkamış harekâtı sırasında şehit olan binlerce askerimiz adına yapılmış temsili şehitliğimizi ziyaret ederek rehberimizin anlatımlarıyla duygusal anlar yaşayacağız, şehitlik ziyaretinin ardından otobüsümüze biniyor ve Allahuekber Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde Horonsan, Pasinler üzerinden Erzurum’a varıyoruz.  Erzurum'un sembolü haline gelen bir Selçuklu eseri olan Hatuniye Medresesi de denilen Çifte minareli medreseyi ,sonrasında  Selçuklu Cami-i Kebir’lerinin ilk ve en önemli örneği olan Sultan 4. Murat zamanında yiyecek deposu olarak kullanılan Ulu Cami’yi panoramik olarak görüyoruz. 11 tane evin birleşiminden  oluşturulmuş Etnografı bir müze olan Eski Erzurum evlerini tanıyoruz, sonrasında Anadolu da Mimar Sinan’ın nadir eserlerinden olan Lala Paşa camiini ve Caminin hemen yanında bulunan ve yine Selçuklu dönemi Medrese yapılarının en güzel örneklerinden olan Yakutiye medresesini şehir merkezideki yürüyüşümüz esnasında yanından geçerken fotoğraflama imkânımız olacak. Erzurum deyince ilk akla gelen  meşhur yeraltı zenginliği olan Oltu Taşından yapılmış objelerin satış ve sergisinin yapıldığı tarihi Taş han da siz değerli konuklarımıza uçak kalkış saatimize kadar serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından havalimanına doğru yola koyuluyoruz. Pegasus Havayollarına ait 19.15 Erzurum – Sabiha Gökçen seferini yapacak uçağımıza binerek İstanbul’a gidiyoruz. Bir başka Tatilbudur turunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimize veda ediyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir

* Öğle Yemeği: Kars’ta rehberimizin yönlendireceği restoranda alınacaktır. (Ekstra)

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Taksit Seçenekleri

 

TÜM KREDİ KARTLARINA 12'YE VARAN TAKSİT İMKANI VARDIR.. 

Nasıl Yardımcı Olabiliriz