Tur İnceleme Sayfası

Hititlerin İzinde Galatya dan Kapadokya ya

Gidip tekrar dönmek istemeyeceğiniz Türkiye'nin yaşanabilecek en güzel şehri olan HİTİTLERİN İZİNDE GALATYA’DAN KAPADOKYA’YA CETUR TURİZM ile keşfedin.4446849

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

1 GÜN : ANKARA-HATTUŞAŞ-YAZILIKAYA-ALACAHÖYLÜK-ÇORUM

Sabah saat 07.30’da Tunus Caddesi No.14’de buluşuyoruz ve Hattuşaş’a hareket ediyoruz. Hitit’lerin başkenti Hattuşaş’ın 2 Km Kuzeydoğusu’nda bulunan Yazılı Kaya Açık Hava Mabedi’ne varıyoruz. Doğal kayalar içinde iki bölümden oluşan Hitit Tanrıları’nın rölyeflerinin duvarlara işlendiği Yazılı Kaya Açıkhava Mabedi gezisi ardından Hitit Başkenti Hattuşaş’da  M.Ö 3000–4000 yıllarına doğru yapılan gezintide Büyük Mabed, Aslanlı Kapı, Yer Kapı, Sfenks Kapı, Kral Kapı ve Büyük Kale görülecektir. Sungurlu’da alınacak Öğle yemeği ardından Alacahöyük Açık Hava Tapınağı ve müze ziyareti sonrası Çorum’a hareket ediyoruz. Çorum Müzesi ziyareti ve panoramik Çorum şehir turu ardından otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman akşam yemeği vekonaklama

2 GÜN: AMASYA-BORABAY GÖLÜ

Kahvaltı sonrası Amasya’ya hareket ediyoruz. Ferhat ile Şirin Su Kanalları, Gökmedrese gezileri ardından; 12 ayrı medeniyete ait Arkeolojik, Etnografik, Sikke, mühür, El Yazması ve İlhanlı Mumyaları olmak üzere yaklaşık 24.000 eserin sergilendiği Amasya Müzesinin gezilmesi. 2. Beyazıt Camii ve Külliyesi, 1914 Maket Amasya Müzesi, Yeşilırmak, Yalı Boyu Evleri ve Kral Kaya Mezarları’nın panoramik seyri ve fotoğraflanması. Ardından Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesi, Bimarhane(Darüşşifa), Amasya Tamiminin imzalandığı aslına uygun olarak yapılan Saraydüzü Kışlası gezileri sonrasında Amasya’ya yaklaşık 75 km uzaklıkta bulunan denizden 1030 metre yükseklikte 750 metre uzunlukta genişliği yaklaşık 40 ile 150 metre arası değişen Borabay Gölü’nün görülmesi, göl kenarında yürüyüş ve serbest zaman olcaktır. Amasya’ya dönüyoruz ve otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

3 GÜN: TOKAT-BALLICA MAĞRASI-SİVAS

Kahvaltı sonrası Tokat ili Pazar İlçesi sınırları içinde kalan Sarkıt ve Dikitlerle bezeli Ballıca Mağarası ve Mahperi Hatun Kervansaray’ının görülmesi ardından Tokat’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrası Tokat Müzesi (Gök Medrese), Taşhan, Tokat Mevlevihane’si ve Latifoğlu Konağı ziyaret edilecektir. Öğle yemeğinin ardından Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas Şehir turu esnasında keyifli bir yürüyüş ile Şifahiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Sivas Ulu camii, Gökmedrese, Sivas Arkeoloji Müzesi, Atatürk Kongre ve Etnografya Müze Binası gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Çerkez’in yerinde çay kahve molası, İhramcızade Kültür Merkezi’nde El Sanatları atölyelerinin görülmesi, Subaşı Han’ında Gümüş Ustası ziyareti ve çerez alışverişi için serbest zaman ardından belirtilen saatte toplanıyoruz. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

4 GÜN: SİVAS-KANGAL-DİVRİĞİ-KAYSERİ

Kahvaltı sonrası Kangal’a hareket ediyoruz. Kangal köpek çiftliğinin gezilmesinin ardından, Egzama ve Sedef hastalarını iyi eden doktor balıkları görmek üzere Balıklı Çermik’e gidiyoruz. Burada verilecek serbest zaman sonrası Divriği‘ye hareket ediyoruz. UNESCO’nun dünya mirasına kabul ettiği ilk mimari yapımız Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası’nı gördükten sonra verilecek serbest zamanın ardından Şarkışla, Gemerek güzergâhından Kayseri Tuz Hisar köyünde bulunan 1232-1236 tarihleri arası Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılan Sultan Han’ın gezilmesi. Kayseri’ye varış, otelimize yerleşme sonrası akşam yemeği ve konaklama.

5 GÜN: KAYSERİ-ERCİYES DAĞI-KAYSERİ ŞEHİR TURU-TALAS-GESİ BAĞLARI-AĞIRNAS

Kahvaltı sonrası Erciyes’e hareket ediyoruz. Erciyes Dağı Kayak Merkezi’nde yapacağımız keyifli bir yürüyüş sonrası fotoğraf çekimi ve serbest zaman. Kayseri şehir turumuza Atatürk Heykeli, Kayseri Kalesi, Saat kulesi, Gevher Nesibe Tıp Tarihi (Çifte Medrese) Müzesi ve Selçuklu Müzesi gezisi ile başlıyoruz. Döner Kümbet (Şah Çihan Hatun Kümbeti), Atatürk Evi ve Güpgüpoğlu Konağı gezileri ardından Gesi Bağları’na hareket ediyoruz. Gesi Bağları ile yöreye has Güvercin evlerinin görülmesi, fotoğraf çekimi ardından Talas’a hareket ediyoruz. Talas kent turumuza 17-18 yy ev mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Ali Saip Paşa Caddesi ile gezimize başlıyoruz.  Kız Mektebi, Cihannümalı Konağı, Eryılmazlar Evi,  Yamaklar Evi, Yücel Çakmaklı Film Atölyesi, Bülbül Hafız Konağı ve Ali Paşa Camii caddenin önemli yapıları bu yapıların dışardan fotoğraflanması ve keyifli bir yürüyüş sonrası ünlü mimarımız Mimar Sinan’ın doğduğu Ağırnas’a hareket ediyoruz. Köy içinde yapacağımız keyifli bir yürüyüş sonrası Kayseri’de bulunan otelimize varıyoruz. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama.

6 GÜN : KAYSERİ-KAPADOKYA-AVANOS-ÜRGÜP-GÖREME-NEVŞEHİR-KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ

Kahvaltı sonrası Kapadokya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık bir yolculuk ile Avanos’a varış. Ülkemizin en uzun ırmağı olan ve Avanos’a hayat veren Kızılırmak ile Avanos seyri sonrası, Avanos’ta yöreye has Çanak çömlek atölyelerinden birinin görüyoruz. Çanak çömlek yapımı hakkında bilgi alıyoruz sonrasında alışveriş imkanı. Hayal Vadisi olarakta bilinen Devrent Vadisi ve Paşabağ görülmesi. Göreme Açık Hava Müzesi gezisi 1950 yılında açık hava müzesi haline getirilip ziyarete açılan ve 1985 yılında UNESCO tarafından eşsiz doğası ve tarihinden dolayı Göreme Milli Parkı olarak "Dünya Tarih Mirası" olarak kabul edilip ve korumaya alınan Göreme Açık Hava Müzesi gezimiz esnasında Rahibeler Manastırı ve yaşam alanları, Rahipler Manastırı ve yaşam alanları, Aziz Basel'in Şapeli, Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, yemekhane, Azize Catherine Şapeli, Çarıklı Kilise, , İskeletli Şapel görülecektir. Göreme panorama Esentepe Vadisinden fotoğraf çekimi Yöreye has Onyx taşı atölyesi ziyareti ve alışverişi sonrası, Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kalesi seyrini fotoğrafladıktan sonra Kaymaklı Yeraltı Şehrine hareket ediyoruz. 4 katı ziyarete açık olan yeraltı şehrinin tüm bölümleri görülecektir. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası, Kapadokya bölgesine has sınırsız eğlencesi ile meşhur Türk gecesine hareket ediyoruz. Eğlence dolu bir gecenin ardından otelimize dönüş ve konaklama.

7 GÜN: KAMAN-KIRŞEHİR-HACIBEKTAŞ-ANKARA

Kahvaltı sonrası Hacıbektaş’a hareket ediyoruz. Hacıbektaş gezimize ilk olarak Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi ile başlıyoruz. Bu gezimiz esnasında 1.Avlu( Nadar Avlusu), 2.Avlu(Dergâh Avlusu), Aşevi, Camii, Mihman Evi(Konuk Evi), 3.Avlu(Hazret Avlusu) Çilehane, Kırklar Meydanı, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi(Pir Evi) Güvenç Abdal Türbesi, Balım Sultan Türbesi gezilecektir. Müze gezisi ardından Kırşehir’e varıyoruz. Kırşehir merkezde Selçuklu dönemi Caca Bey tarafından 1271-1272 yıllarında bir gözlem evi (rasathane) ve medrese olarak yaptırılmış olan Cacabey Camii ziyareti ve fotoğraf çekimi ardından Kaman’a varıyoruz. Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve Japon Bahçesi gezileri sonrası Keskin Kırıkkale güzergâhından Ankara’ya varıyoruz ve gezimiz burada sona ermektedir.


ÖNEMLİ UYARI

NOTLAR:
Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur ertelenir ya da iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux midibus 25-45 kişi arası kayıtlarda lux otobüslerle sağlanır
Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.
Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini minimumda sabit tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

YARIM PANSİYON

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Şarap Barı
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

Profesyonel rehberlik hizmeti
Araç içi ikramlar
Özel tur araçları ile seyahat
Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi
6 gece Yarım Pansiyon konaklama
6 kahvaltı –-6 Akşam yemeği


Ücretsiz Hizmetler

Kapadokya Türk gecesi 
Minibar kullanımı
Belirtilenlerin dışındaki içecekler ve son gün akşam yemeği
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Öğle yemekleri

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

TUR PROGRAMI

 1 GÜN : ANKARA-HATTUŞAŞ-YAZILIKAYA-ALACAHÖYLÜK-ÇORUM

Sabah saat 07.30’da Tunus Caddesi No.14’de buluşuyoruz ve Hattuşaş’a hareket ediyoruz. Hitit’lerin başkenti Hattuşaş’ın 2 Km Kuzeydoğusu’nda bulunan Yazılı Kaya Açık Hava Mabedi’ne varıyoruz. Doğal kayalar içinde iki bölümden oluşan Hitit Tanrıları’nın rölyeflerinin duvarlara işlendiği Yazılı Kaya Açıkhava Mabedi gezisi ardından Hitit Başkenti Hattuşaş’da  M.Ö 3000–4000 yıllarına doğru yapılan gezintide Büyük Mabed, Aslanlı Kapı, Yer Kapı, Sfenks Kapı, Kral Kapı ve Büyük Kale görülecektir. Sungurlu’da alınacak Öğle yemeği ardından Alacahöyük Açık Hava Tapınağı ve müze ziyareti sonrası Çorum’a hareket ediyoruz. Çorum Müzesi ziyareti ve panoramik Çorum şehir turu ardından otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman akşam yemeği vekonaklama

2 GÜN: AMASYA-BORABAY GÖLÜ

Kahvaltı sonrası Amasya’ya hareket ediyoruz. Ferhat ile Şirin Su Kanalları, Gökmedrese gezileri ardından; 12 ayrı medeniyete ait Arkeolojik, Etnografik, Sikke, mühür, El Yazması ve İlhanlı Mumyaları olmak üzere yaklaşık 24.000 eserin sergilendiği Amasya Müzesinin gezilmesi. 2. Beyazıt Camii ve Külliyesi, 1914 Maket Amasya Müzesi, Yeşilırmak, Yalı Boyu Evleri ve Kral Kaya Mezarları’nın panoramik seyri ve fotoğraflanması. Ardından Hazeranlar Konağı, Şehzadeler Müzesi, Bimarhane(Darüşşifa), Amasya Tamiminin imzalandığı aslına uygun olarak yapılan Saraydüzü Kışlası gezileri sonrasında Amasya’ya yaklaşık 75 km uzaklıkta bulunan denizden 1030 metre yükseklikte 750 metre uzunlukta genişliği yaklaşık 40 ile 150 metre arası değişen Borabay Gölü’nün görülmesi, göl kenarında yürüyüş ve serbest zaman olcaktır. Amasya’ya dönüyoruz ve otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

3 GÜN: TOKAT-BALLICA MAĞRASI-SİVAS

Kahvaltı sonrası Tokat ili Pazar İlçesi sınırları içinde kalan Sarkıt ve Dikitlerle bezeli Ballıca Mağarası ve Mahperi Hatun Kervansaray’ının görülmesi ardından Tokat’a hareket ediyoruz. Öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrası Tokat Müzesi (Gök Medrese), Taşhan, Tokat Mevlevihane’si ve Latifoğlu Konağı ziyaret edilecektir. Öğle yemeğinin ardından Sivas’a hareket ediyoruz. Sivas Şehir turu esnasında keyifli bir yürüyüş ile Şifahiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Buruciye Medresesi, Sivas Ulu camii, Gökmedrese, Sivas Arkeoloji Müzesi, Atatürk Kongre ve Etnografya Müze Binası gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Çerkez’in yerinde çay kahve molası, İhramcızade Kültür Merkezi’nde El Sanatları atölyelerinin görülmesi, Subaşı Han’ında Gümüş Ustası ziyareti ve çerez alışverişi için serbest zaman ardından belirtilen saatte toplanıyoruz. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.

4 GÜN: SİVAS-KANGAL-DİVRİĞİ-KAYSERİ

Kahvaltı sonrası Kangal’a hareket ediyoruz. Kangal köpek çiftliğinin gezilmesinin ardından, Egzama ve Sedef hastalarını iyi eden doktor balıkları görmek üzere Balıklı Çermik’e gidiyoruz. Burada verilecek serbest zaman sonrası Divriği‘ye hareket ediyoruz. UNESCO’nun dünya mirasına kabul ettiği ilk mimari yapımız Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası’nı gördükten sonra verilecek serbest zamanın ardından Şarkışla, Gemerek güzergâhından Kayseri Tuz Hisar köyünde bulunan 1232-1236 tarihleri arası Alaaddin Keykubat tarafından yaptırılan Sultan Han’ın gezilmesi. Kayseri’ye varış, otelimize yerleşme sonrası akşam yemeği ve konaklama.

5 GÜN: KAYSERİ-ERCİYES DAĞI-KAYSERİ ŞEHİR TURU-TALAS-GESİ BAĞLARI-AĞIRNAS

Kahvaltı sonrası Erciyes’e hareket ediyoruz. Erciyes Dağı Kayak Merkezi’nde yapacağımız keyifli bir yürüyüş sonrası fotoğraf çekimi ve serbest zaman. Kayseri şehir turumuza Atatürk Heykeli, Kayseri Kalesi, Saat kulesi, Gevher Nesibe Tıp Tarihi (Çifte Medrese) Müzesi ve Selçuklu Müzesi gezisi ile başlıyoruz. Döner Kümbet (Şah Çihan Hatun Kümbeti), Atatürk Evi ve Güpgüpoğlu Konağı gezileri ardından Gesi Bağları’na hareket ediyoruz. Gesi Bağları ile yöreye has Güvercin evlerinin görülmesi, fotoğraf çekimi ardından Talas’a hareket ediyoruz. Talas kent turumuza 17-18 yy ev mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Ali Saip Paşa Caddesi ile gezimize başlıyoruz.  Kız Mektebi, Cihannümalı Konağı, Eryılmazlar Evi,  Yamaklar Evi, Yücel Çakmaklı Film Atölyesi, Bülbül Hafız Konağı ve Ali Paşa Camii caddenin önemli yapıları bu yapıların dışardan fotoğraflanması ve keyifli bir yürüyüş sonrası ünlü mimarımız Mimar Sinan’ın doğduğu Ağırnas’a hareket ediyoruz. Köy içinde yapacağımız keyifli bir yürüyüş sonrası Kayseri’de bulunan otelimize varıyoruz. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama.

6 GÜN : KAYSERİ-KAPADOKYA-AVANOS-ÜRGÜP-GÖREME-NEVŞEHİR-KAYMAKLI YERALTI ŞEHRİ

Kahvaltı sonrası Kapadokya’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık bir yolculuk ile Avanos’a varış. Ülkemizin en uzun ırmağı olan ve Avanos’a hayat veren Kızılırmak ile Avanos seyri sonrası, Avanos’ta yöreye has Çanak çömlek atölyelerinden birinin görüyoruz. Çanak çömlek yapımı hakkında bilgi alıyoruz sonrasında alışveriş imkanı. Hayal Vadisi olarakta bilinen Devrent Vadisi ve Paşabağ görülmesi. Göreme Açık Hava Müzesi gezisi 1950 yılında açık hava müzesi haline getirilip ziyarete açılan ve 1985 yılında UNESCO tarafından eşsiz doğası ve tarihinden dolayı Göreme Milli Parkı olarak "Dünya Tarih Mirası" olarak kabul edilip ve korumaya alınan Göreme Açık Hava Müzesi gezimiz esnasında Rahibeler Manastırı ve yaşam alanları, Rahipler Manastırı ve yaşam alanları, Aziz Basel'in Şapeli, Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise, yemekhane, Azize Catherine Şapeli, Çarıklı Kilise, , İskeletli Şapel görülecektir. Göreme panorama Esentepe Vadisinden fotoğraf çekimi Yöreye has Onyx taşı atölyesi ziyareti ve alışverişi sonrası, Güvercinlik Vadisi, Uçhisar Kalesi seyrini fotoğrafladıktan sonra Kaymaklı Yeraltı Şehrine hareket ediyoruz. 4 katı ziyarete açık olan yeraltı şehrinin tüm bölümleri görülecektir. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası, Kapadokya bölgesine has sınırsız eğlencesi ile meşhur Türk gecesine hareket ediyoruz. Eğlence dolu bir gecenin ardından otelimize dönüş ve konaklama.

7 GÜN: KAMAN-KIRŞEHİR-HACIBEKTAŞ-ANKARA

Kahvaltı sonrası Hacıbektaş’a hareket ediyoruz. Hacıbektaş gezimize ilk olarak Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi ile başlıyoruz. Bu gezimiz esnasında 1.Avlu( Nadar Avlusu), 2.Avlu(Dergâh Avlusu), Aşevi, Camii, Mihman Evi(Konuk Evi), 3.Avlu(Hazret Avlusu) Çilehane, Kırklar Meydanı, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi(Pir Evi) Güvenç Abdal Türbesi, Balım Sultan Türbesi gezilecektir. Müze gezisi ardından Kırşehir’e varıyoruz. Kırşehir merkezde Selçuklu dönemi Caca Bey tarafından 1271-1272 yıllarında bir gözlem evi (rasathane) ve medrese olarak yaptırılmış olan Cacabey Camii ziyareti ve fotoğraf çekimi ardından Kaman’a varıyoruz. Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi ve Japon Bahçesi gezileri sonrası Keskin Kırıkkale güzergâhından Ankara’ya varıyoruz ve gezimiz burada sona ermektedir.


Tur Haritası

Ek Açıklamalar

TLDEN BAŞLIYAN FİYATLAR

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Nasıl Yardımcı Olabiliriz