Tur İnceleme Sayfası

Güneydoğu Anadolu Turu

Ankara çıkışlı GÜNEYDOĞU ANADOLU TURU programında hem eğlenip hem de tarihi bir geziye CETUR TURİZM sizleri bekliyor.4446849

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

GENEL BİLGİ

 Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı, rahat kıyafetler, şapka, (havuzu olan otellerimiz için) mayo-terlik, fotoğraf makinesi-kamera (piller, film), güneş gözlüğü ve kremi, Nemrut Dağına çıkışta sıcak tutabilecek hırka-polar vb. kıyafetler

NOTLAR:

Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.
Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux Midibus 26-46 kişi arası kayıtlarda lux otobüslerle sağlanır. 
Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini gizli tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.

Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

YARIM PANSİYON

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Şarap Barı
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

Özel tur araçları ile seyahat
İlk gün kahvaltı 
Araç içi ikramlar
7 Kahvaltı - 6 akşam yemeği
4' ya da Özel Belgeli otellerde 6 gece Yarım Pansiyon konaklama
Halfeti tekne turu
Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta  Paketi
Nemrut Dağı transferi, Dara Antik Kenti ve Göbekli Tepe
Profesyonel rehberlik hizmetiŞanlıurfa Sıra Gecesi

Ücretsiz Hizmetler

Belirtilenlerin dışındaki tüm Alkollü-alkolsüz tüm içecekler,
Müze ve ören yeri girişleri
Mini bar kullanımı
Tüm Öğle yemekleri ve son gün akşam yemeği

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

TUR PROGRAMI

1.GÜN: ANKARA – KAHRAMANMARAŞ

Akşam saat 23.00’de Tunus Caddesi No.14’te buluşuyoruz ve Kahramanmaraş'a hareket ediyoruz. Gece yolculuğu…
 
2. GÜN: KAHRAMANMARAŞ-ADIYAMAN- NEMRUT DAĞINDA GÜN BATIMI 
Güvenli ve rahat yolculuğumuzun sonunda, sabah saatlerinde Kahramanmaraş’a ulaşıyoruz. Maraş evi Kocabaş konağında alacağımız yöresel kahvaltı sonrası yürüyerek Kahramanmaraş Kalesi, Taş Medrese, Taşhan ve Kahramanmaraş Milli Mücadele Müzesi gezileri ardından Meşhur Yaşar Baba’da Maraş dondurmasının tadına bakarak, Adıyaman’a hareket ediyoruz. Kâhtaya varıyoruz. Atatürk Baraj Gölü kıyısındaki Akel Restorantta öğle yemeğimizi aldıktan sonra, bineceğimiz minibüslerle Nemrut Dağı Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda sırası ile Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemeia Ören Yeri’nin (Eski Kale) gezilmesi olcaktır. Ünlü Kommagene Kralı’nın Nemrut Dağı zirvesine güneşin ayakları altından doğuşu ve batışını görmek için yaptırdığı muhteşem Tümülüsü ve devasa heykellerini, (Doğu Terası, Sunak, Batı Terası ve Kuzey Terası ) göreceğimiz, dağda eşsiz "GÜN BATIMI" nın izlenmesi ardından Adıyaman’a dönüş olcaktır. Otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.  
 
3.GÜN: ATATÜRK BARAJI–DİYARBAKIR–KEÇİ BURCU-ONGÖZLÜ KÖPRÜ- MARDİN 
Kahvaltı sonrası Fırat nehri üzerinde bulunan Atatürk Barajı’nın görülmesi, Hilvan, Siverek güzergâhını takip ederek Diyarbakır’a varıyoruz. Kaburgacı Selim Amca’da alacağımız Öğle yemeği sonrası Diyarbakır şehir turumuzda Şehir Surları-Kapıları, Gazi Caddesi, Nebi Camii, Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Ahmet Arif Kültür Evi, Hasanpaşa Han’ında verilecek serbest zaman sonrası Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır burçlarından en eskisi olan Keçi burcunun görülmesi aracımızla Gazi Köşk’üne hareket ediyoruz. Gazi Köşk’ü gezisi Diyarbakır’ın simgesi olan Ongözlü köprünün fotoğraflanması ardından Mardin’e hareket ediyoruz. İpek yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran gündüz ‘Seyranlık’ gece ‘Gerdanlık’ Mardin'e varıyoruz. Otele yerleşme ve Akşam yemeği ardından Mardin gece turu için otelden hareket ediyoruz. Şehidiye Camii terasından eşsiz Mezopotamya manzarasının seyri sonrası, Eski Mardin sokaklarında ( Abbara ) yürüyüş ve fotoğraf çekimi sonrası otele dönüyoruz.
 
4. GÜN: MİDYAT–MOR GABRİEL MANASTIRI-HASANKEYF-BEYAZSU - DARA – MARDİN 
Kahvaltı sonrası Midyat’a hareket ediyoruz. Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Turabdin bölgesinin kalbi konumundaki, Midyat turumuzda,  Mor Gabriel Manastırı (Deyrulumur) ziyareti sonrası muhteşem taş işçiliği eserleriyle Midyat Devlet Konuk Evi, Telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği atölyelerin görülmesi. Alış veriş için verilecek serbest zamanın ardından Cihan Lokantası’nda yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alarak, Antik kent Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Dicle nehri kenarında bulunan Hasankeyf’te Panoramik olarak Kale, El Rızık Camii, İpekyolu Köprüsü’nün görülmesi, Dara Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Beyazsu, Nusaybin güzergâhı ile ulaşacağımız Dara Antik Kent’i gezimiz esnasında Su kemerleri, Su Sarnıcı ve Nekropol Alanı’nın görülmesi Mardin’e dönüyoruz. Ulu Camii ve Kasimiye Medresesi gezileri ardından Panoramik olarak Mardin PTT Binası, Mardin Kız Teknik Lisesi’nin görülmesi ve fotoğraf çekimi sonrası Mardin Çarşılarında alış veriş için serbest zaman olcaktır. Belirtilen saatte toplanma otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
 
5.GÜN: ŞANLIURFA–GÖBEKLİ TEPE-BALIKLIGÖL–AYN ZELİHA GÖLÜ-HARRAN
Kahvaltı sonrası Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalarla Kızıltepe, Viranşehir güzergâhından 11 bin 500 yıl öncesine ait dünyanın en eski tapınağı olduğu düşünülen Göbekli Tepe Höyüğüne varıyoruz. Göbekli Tepe Höyüğü gezisi ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği Halepli Bahçe ve yeni açılan Şanlıurfa Müzesi’nin gezilmesi sonrası Harran’a gidiyoruz. Dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Harran Üniversitesi, Harran Ulucamii, Harran Şehir Surları ve Ters fincan evleriyle Harran’ın gezilmesi. Şanlıurfa’ya dönüyoruz. Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Rızvaniye Camii, Makam Camii, Döşeme Camii ve Hz. İbrahim makamının görülmesi sonrası tarihi hanlarda (Sipahi Hanı,Kazzaz Han,Sipahi Han) alış veriş için veriş için verilecek serbest zaman sonrası Gümrük Handa belirtilen saatte buluşma Dinlenme ve Çay Kahve molası ardından  otelimize hareket ediyoruz. Odalara yerleşme ve Akşam yemeği sonrası Şanlıurfa’ya özgü yöresel Sıra gecesi ve konaklama.
 
6. GÜN: BİRECİK–HALFETİ - BİRECİK BARAJ GÖLÜ – RUM KALE - GAZİANTEP-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ 
Kahvaltı sonrası Birecik’e hareket ediyoruz. Birecik’teki Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı alanın görülmesi sonrası Halfeti’ye gidiyoruz. Fırat Nehri üzerinde bulunan Birecik Baraj Gölünde tekne turumuzu yapıyoruz. Tekne turumuz esnasında, panoramik  olarak Kızlar Mağarası,  Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyünü görüyoruz. Halfeti’de alacağımız öğle yemeği sonrası Gaziantep’e hareket 9 Eylül 2011 tarihinde Gaziantep'te açılan ve 1700 metrekarelik mozaik ile Dünya'nın en büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan Zeugma Mozaik Müzesi gezisi ardından Şehir merkezinde bulunan otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme. Belirtilen saatte otel lobisinde buluşuyoruz. Bu gezimiz esnasında sırasıyla Bey Mahallesi ve Eski Gaziantep Evleri, Kurtuluş Camii Gaziantep hanları ve çarşılarını tanımak üzere keyifli bir yürüyüşe başlıyoruz. Alış veriş için verilecek serbest zaman sonrası otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
 
7. GÜN: GAZİANTEP –ANTAKYA –ADANA
Kahvaltı sonrası Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, şelaleleri sonrası farklı inanışlarda yaşam alanları ve son zamanlarda diziler ile ünlenen Nurdağı, Islahiye, Kırıkhan güzergâhından Antakya şehir turumuza başlıyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelalelerini geziyoruz. Öğle yemeği ardından Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi, Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii gezisi ardından panoramik olarak birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi ve Sarimiye Camii, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi’nin görülmesi Antakya Uzun Çarşıda Alışveriş imkanı ve serbest zaman belirtilen saatte toplanıyoruz.Antakya’da bulunan Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.
 
8. GÜN: ADANA-TARSUS-ANKARA
Kahvaltı sonrası . Payas Kalesi ve Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi gezileri ardından. Adana’ya hareket ediyoruz. Merkez Camii, Taş Köprü, Ulu Camii ve Külliyesi, Büyük Saat Kulesi, Bebekli Kilise, Atatürk Evi, Eski Adana Evlerini ve sokaklarını tanıyacağımız Tepebağ Mahallesi gezisi ve fotoğraf çekimi otobüsümüzle Panoramik Adana Baraj Gölü turu ardından Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus Şelalesi’nin görülmesi ve fotoğraf çekimi Tarsus şehir turu Kleopatra Kapısı, Makamı Şerif Camii (Hz Danyal Peygamber Makamı)Saınt Paul Kilisesi (Eski Camii),Saınt Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan Eski Tarsus Evlerinin ve sokaklarının Fotoğraflanması, Saınt Paul Kilisesi, Ulu Camii’nin görülmesi. Beyaz Çarşı(Kırk Kaşık Bedesteni)serbest zaman ve alış veriş imkânı, Nusrat Mayın Gemisi, Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar)Mağarasının görülmesi ardından Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalarla akşam saatlerinde Ankara’ya varıyoruz ve Gezimiz burda sona ermektedir…
 
NOTLAR:
Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.
Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux Midibus 26-46 kişi arası kayıtlarda lux otobüslerle sağlanır. 
Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini gizli tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

TUR PROGRAMI

 1.GÜN: ANKARA – KAHRAMANMARAŞ

Akşam saat 23.00’de Tunus Caddesi No.14’te buluşuyoruz ve Kahramanmaraş'a hareket ediyoruz. Gece yolculuğu…
 
2. GÜN: KAHRAMANMARAŞ-ADIYAMAN- NEMRUT DAĞINDA GÜN BATIMI 
Güvenli ve rahat yolculuğumuzun sonunda, sabah saatlerinde Kahramanmaraş’a ulaşıyoruz. Maraş evi Kocabaş konağında alacağımız yöresel kahvaltı sonrası yürüyerek Kahramanmaraş Kalesi, Taş Medrese, Taşhan ve Kahramanmaraş Milli Mücadele Müzesi gezileri ardından Meşhur Yaşar Baba’da Maraş dondurmasının tadına bakarak, Adıyaman’a hareket ediyoruz. Kâhtaya varıyoruz. Atatürk Baraj Gölü kıyısındaki Akel Restorantta öğle yemeğimizi aldıktan sonra, bineceğimiz minibüslerle Nemrut Dağı Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Yol güzergâhımızda sırası ile Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemeia Ören Yeri’nin (Eski Kale) gezilmesi olcaktır. Ünlü Kommagene Kralı’nın Nemrut Dağı zirvesine güneşin ayakları altından doğuşu ve batışını görmek için yaptırdığı muhteşem Tümülüsü ve devasa heykellerini, (Doğu Terası, Sunak, Batı Terası ve Kuzey Terası ) göreceğimiz, dağda eşsiz "GÜN BATIMI" nın izlenmesi ardından Adıyaman’a dönüş olcaktır. Otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.  
 
3.GÜN: ATATÜRK BARAJI–DİYARBAKIR–KEÇİ BURCU-ONGÖZLÜ KÖPRÜ- MARDİN 
Kahvaltı sonrası Fırat nehri üzerinde bulunan Atatürk Barajı’nın görülmesi, Hilvan, Siverek güzergâhını takip ederek Diyarbakır’a varıyoruz. Kaburgacı Selim Amca’da alacağımız Öğle yemeği sonrası Diyarbakır şehir turumuzda Şehir Surları-Kapıları, Gazi Caddesi, Nebi Camii, Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Ahmet Arif Kültür Evi, Hasanpaşa Han’ında verilecek serbest zaman sonrası Dört Ayaklı Minare, Diyarbakır burçlarından en eskisi olan Keçi burcunun görülmesi aracımızla Gazi Köşk’üne hareket ediyoruz. Gazi Köşk’ü gezisi Diyarbakır’ın simgesi olan Ongözlü köprünün fotoğraflanması ardından Mardin’e hareket ediyoruz. İpek yolu üzerinde bulunan farklı dini inanışları ve eserleri bünyesinde barındıran gündüz ‘Seyranlık’ gece ‘Gerdanlık’ Mardin'e varıyoruz. Otele yerleşme ve Akşam yemeği ardından Mardin gece turu için otelden hareket ediyoruz. Şehidiye Camii terasından eşsiz Mezopotamya manzarasının seyri sonrası, Eski Mardin sokaklarında ( Abbara ) yürüyüş ve fotoğraf çekimi sonrası otele dönüyoruz.
 
4. GÜN: MİDYAT–MOR GABRİEL MANASTIRI-HASANKEYF-BEYAZSU - DARA – MARDİN 
Kahvaltı sonrası Midyat’a hareket ediyoruz. Süryanilerin anayurdu olarak bilinen Turabdin bölgesinin kalbi konumundaki, Midyat turumuzda,  Mor Gabriel Manastırı (Deyrulumur) ziyareti sonrası muhteşem taş işçiliği eserleriyle Midyat Devlet Konuk Evi, Telkari gümüş işçiliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği atölyelerin görülmesi. Alış veriş için verilecek serbest zamanın ardından Cihan Lokantası’nda yöresel lezzetlerden oluşan öğle yemeğimizi alarak, Antik kent Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Dicle nehri kenarında bulunan Hasankeyf’te Panoramik olarak Kale, El Rızık Camii, İpekyolu Köprüsü’nün görülmesi, Dara Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Beyazsu, Nusaybin güzergâhı ile ulaşacağımız Dara Antik Kent’i gezimiz esnasında Su kemerleri, Su Sarnıcı ve Nekropol Alanı’nın görülmesi Mardin’e dönüyoruz. Ulu Camii ve Kasimiye Medresesi gezileri ardından Panoramik olarak Mardin PTT Binası, Mardin Kız Teknik Lisesi’nin görülmesi ve fotoğraf çekimi sonrası Mardin Çarşılarında alış veriş için serbest zaman olcaktır. Belirtilen saatte toplanma otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
 
5.GÜN: ŞANLIURFA–GÖBEKLİ TEPE-BALIKLIGÖL–AYN ZELİHA GÖLÜ-HARRAN
Kahvaltı sonrası Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalarla Kızıltepe, Viranşehir güzergâhından 11 bin 500 yıl öncesine ait dünyanın en eski tapınağı olduğu düşünülen Göbekli Tepe Höyüğüne varıyoruz. Göbekli Tepe Höyüğü gezisi ardından Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Öğle yemeği Halepli Bahçe ve yeni açılan Şanlıurfa Müzesi’nin gezilmesi sonrası Harran’a gidiyoruz. Dünyanın ilk İslami Üniversitesi olan Harran Üniversitesi, Harran Ulucamii, Harran Şehir Surları ve Ters fincan evleriyle Harran’ın gezilmesi. Şanlıurfa’ya dönüyoruz. Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Rızvaniye Camii, Makam Camii, Döşeme Camii ve Hz. İbrahim makamının görülmesi sonrası tarihi hanlarda (Sipahi Hanı,Kazzaz Han,Sipahi Han) alış veriş için veriş için verilecek serbest zaman sonrası Gümrük Handa belirtilen saatte buluşma Dinlenme ve Çay Kahve molası ardından  otelimize hareket ediyoruz. Odalara yerleşme ve Akşam yemeği sonrası Şanlıurfa’ya özgü yöresel Sıra gecesi ve konaklama.
 
6. GÜN: BİRECİK–HALFETİ - BİRECİK BARAJ GÖLÜ – RUM KALE - GAZİANTEP-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ 
Kahvaltı sonrası Birecik’e hareket ediyoruz. Birecik’teki Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı alanın görülmesi sonrası Halfeti’ye gidiyoruz. Fırat Nehri üzerinde bulunan Birecik Baraj Gölünde tekne turumuzu yapıyoruz. Tekne turumuz esnasında, panoramik  olarak Kızlar Mağarası,  Rum Kale ve sular altında kalan Savaşan Köyünü görüyoruz. Halfeti’de alacağımız öğle yemeği sonrası Gaziantep’e hareket 9 Eylül 2011 tarihinde Gaziantep'te açılan ve 1700 metrekarelik mozaik ile Dünya'nın en büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan Zeugma Mozaik Müzesi gezisi ardından Şehir merkezinde bulunan otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme. Belirtilen saatte otel lobisinde buluşuyoruz. Bu gezimiz esnasında sırasıyla Bey Mahallesi ve Eski Gaziantep Evleri, Kurtuluş Camii Gaziantep hanları ve çarşılarını tanımak üzere keyifli bir yürüyüşe başlıyoruz. Alış veriş için verilecek serbest zaman sonrası otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
 
7. GÜN: GAZİANTEP –ANTAKYA –ADANA
Kahvaltı sonrası Çan, Ezan, Hazan, Künefe, Asi Nehri, şelaleleri sonrası farklı inanışlarda yaşam alanları ve son zamanlarda diziler ile ünlenen Nurdağı, Islahiye, Kırıkhan güzergâhından Antakya şehir turumuza başlıyoruz. Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelalelerini geziyoruz. Öğle yemeği ardından Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesi, Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz. Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii gezisi ardından panoramik olarak birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi ve Sarimiye Camii, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi’nin görülmesi Antakya Uzun Çarşıda Alışveriş imkanı ve serbest zaman belirtilen saatte toplanıyoruz.Antakya’da bulunan Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.
 
8. GÜN: ADANA-TARSUS-ANKARA
Kahvaltı sonrası . Payas Kalesi ve Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi gezileri ardından. Adana’ya hareket ediyoruz. Merkez Camii, Taş Köprü, Ulu Camii ve Külliyesi, Büyük Saat Kulesi, Bebekli Kilise, Atatürk Evi, Eski Adana Evlerini ve sokaklarını tanıyacağımız Tepebağ Mahallesi gezisi ve fotoğraf çekimi otobüsümüzle Panoramik Adana Baraj Gölü turu ardından Tarsus’a hareket ediyoruz. Tarsus Şelalesi’nin görülmesi ve fotoğraf çekimi Tarsus şehir turu Kleopatra Kapısı, Makamı Şerif Camii (Hz Danyal Peygamber Makamı)Saınt Paul Kilisesi (Eski Camii),Saınt Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan Eski Tarsus Evlerinin ve sokaklarının Fotoğraflanması, Saınt Paul Kilisesi, Ulu Camii’nin görülmesi. Beyaz Çarşı(Kırk Kaşık Bedesteni)serbest zaman ve alış veriş imkânı, Nusrat Mayın Gemisi, Eshab-ı Kehf (Yedi Uyurlar)Mağarasının görülmesi ardından Ankara’ya hareket ediyoruz. Gerekli molalarla akşam saatlerinde Ankara’ya varıyoruz ve Gezimiz burda sona ermektedir…
 
 

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

TLDEN BASLIYAN FİYATLAR

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Nasıl Yardımcı Olabiliriz