Tur İnceleme Sayfası

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

YARIM PANSİYON

Genel Hizmetler


Ücretli Hizmetler


Ücretsiz Hizmetler

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

TUR PROGRAMI

1.GÜN

22 : 00 Merter Metro İstasyonu İspark Otoparkı

23 : 00 Harbiye TatilBudur.com Ofisi Önü ( Harbiye  Askeri  Müze Karşısı )

23 : 59 Kadıköy Tepe Nautilus  AVM  Karşısı ( Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı )

00 : 15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu ( E 5 Ankara İstikameti )

00 : 30 Çayırova Mc Donald ‘ s Önünden

01 : 15 İzmit Halkevi Durakları ( Asya Otel Karşısı ) katılan misafirlerimiz ile birlikte TatilBudur.com'un konforlu otobüsleri ve zengin otobüs ikramları eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2. Gün: Hazeranlar Konağı – Ferhat Ve Şirin – Amasya- Mumya Müzesi

Siz değerli konuklarımızla otobüsümüze geçiş yapıyoruz . Sabahın erken saatlerinde  07.30 – 08.30 arası Osmancık’a ulaşıyoruz. Alacağımız serbest kahvaltı sonrası  yolumuzun  üzerinde olan  Çeltik fabrikalarıyla ünlü Osmancık’ta gezimize başlamış bulunuyoruz. Kızılırmak’ın kolllarından biri  olan Gökırmak üzerinde olan Koyun Baba Kemerli Köprüsünü ve Koyun Baba Türbesi gezimizin  ardından  Amasya’ya doğru yola çıkıyoruz. Turumuza 1865 senesinde  inşa edilen  tipik bir Osmanlı konağı olan Hazeranlar Konağı ile başlıyoruz. Sonrasında Yeşilırmak kenarına yapılan Yalı Boyu Evlerinin cumbalarını izliyoruz. Ardından sultan II. Bayezid adına 1485 yılında yapılan içinde camii, medrese, imaret, türbe, şadırvan ve çeşme bulunan Sultan II. Bayezid Külliyesini geziyoruz. Buradan Burma Minareli Camii ve şehzadeler parkını geziyoruz. İçinde İlhanlılar döneminde kalma 6 adet mumyanın en fazla ilgi çektiği Amasya Müzesini ziyaret ediyoruz. Müze gezimiz sonrasında Helenistik dönme ait olduğuna inanılan ve mitoloji ’ye göre Ferhat’ın, Şirin’e kavuşmak adına dağları kazarak oluşturduğu ve bu adı taşıyan Ferhat ile Şirin Su Kanallarını ziyaret ediyoruz. En son olarak da Amasya’yı tepeden görüntüsü alabileceğimiz ve fotoğraflarımızı çekebileceğimiz Amasya Kalesi ve Kaya Mezarlarını panoramik olarak da görebileceğimiz Çakallar Tepesini ziyaret ediyoruz, sonrasın da Amasya Genelgesinin yayınlandığı Saraydüzü Kışla Binasını gezip otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

 

* Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

* Öğle Yemeği: Amasya'da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: İstanbul – Amasya / 670 Km

* Konaklama Oteli: Amasya Büyük Amasya Otel, Apple Palace vb.Oteller

 

3.Gün: Çorum – Hattuşaş Antik Kenti – Alacahöyük - Yazılı Kaya

Siz Değerli konuklarımız , sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Orta Karadeniz’in illerinden Çorum’a doğru yola çıkıyoruz. Şehir merkezine vardığımızda Hitit eserlerinden meydana gelen ülkemizin kültürel zenginliği ile öne çıkan müzelerinden Çorum Müzesini geziyoruz. Ardından eski Çorum Evlerini kapsayan Kale Mahallesini ve Şehir Kalesini ziyaret ediyoruz. Yemek arasının ardından Asurlardan başlayıp sırasıyla Hititler, Frigler, Roma ve Bizans’a ev sahipliği yapmış olan Hattuşaş Antik Kenti’ne doğru yola koyuluyoruz. Gezeceğimiz bölge 1986 yılında UNESCO ‘Dünya Kültür Mirası' listesinde yerini almıştır. Sağlı sollu tarlalar arasında yapacağımız yolculuktan sonra Boğazköy’ün içinden geçerek M.Ö 4500’ lü yıllara kadar tarihi uzanan bu antik kente geliyoruz. Öncelikli olarak Büyük Tapınağı geziyoruz. Sonrasında sırasıyla Büyük Kale, Nişantaşı, Hiyeroglifli Oda, Güney Kale, Kral Kapısı, Tapınaklar, Yer Kapı  (fotoğraf molası), Sfenksli Kapı, Aslanlı Kapı gezisinin ardından aracımıza geri dönüyor ve Tanrı Tutalya ve diğer tanrılara inançlarını yerlerine getirmek için ve her tanrının sembolünün bulunduğu Yazılı Kaya’ ya gidiyoruz. Boğazkale’ye geri dönüyor tarihi eser ve kalıntıları inceleme maksadıyla Boğazköy Müzesine uğruyoruz. Hattuşaş’ın uzantısı olan Alacahöyük ‘de kent kalıntıları ve müzesinin gezileri sonrası yolculuğumuzu tamamlayıp otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Çorum’da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: Amasya – Çorum 95 km

* Konaklama Oteli: Tokat Çavuoğlu Tower Otel, Alin Otel, Dedeman Tokat Otel

 

4.Gün:  Tokat – Ballıca Mağarası – Zile - Gökmedrese

Siz Değerli konuklarımız , sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Tokat’a doğru yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tokat’ta İhtişamı ile sizleri etkisi altında bırakacak, Gök Medreseyi geziyoruz. Jül Cesar‘ın VENI-VIDI-VICI ( Geldim – Gördüm – Yendim ) dediği tokatta gezimize Tokat Kalesi ile başlıyoruz. Sonrasında Zile‘ye harekete geçiyoruz.  Anzilia Höyüğü, Zile Kalesi, Amfi Tiyatro, Amasya Caddesi sindeki Eski Evleri görerek merkezde Nasuh Paşa Camii, gezisinin ardından Dünyanın 8. harikası olarak kabul edilen Dünyadaki bütün mağara oluşumlarından örnekler görebileceğiniz Ballıca Mağarasını gezerek İstanbul’a doğru yola koyuluyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a ulaşıyoruz. Sizleri aldığımız güzergaha bırakarak vedalaşıyoruz.

 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Tokat'da menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Yol güzergâhında uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

* Konaklama Oteli: Bu gece otel konaklaması yoktur.

 

Konaklama Otelleri, Amasya Büyük Amasya Otel, Apple Palace - Çorum Mavi Ocak Otel - Tokat Çavuoğlu Tower Otel, Alin Otel , Dedeman Tokat Otel

 

Tur Mesafesi; İstanbul – Amasya 680 km, Amasya – Çorum 95 km Çorum – Hattuşaş 85 km, Hattuşaş  - Amasya 180 km, Amasya  - Tokat 130 km, Tokat - İstanbul 790 km Toplam Tur Mesafesi; 1960 km

Tur Haritası

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Nasıl Yardımcı Olabiliriz