Tur İnceleme Sayfası

DOĞU KARADENİZ YAYLA SAFARİ

DOĞU KARADENİZ YAYLA SAFARİ Turumuzda Sizleri Keyif Dolu Bir Tura Çıkarıyoruz Hemen Rezervasyonunuzu Yaptırın.4446849

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Notlar

 Özel eşyalarınızın dışında sizlere önerebileceğimiz malzemeler; Rahat yürüyüş ayakkabısı(yedeği), fotoğraf makinesi-kamera(piller, film), yağmurluk, rahat t-shirt ve eşofman, yayla gezilerimiz sırasında özel eşyalarınızı yanınızda bulundurabilmeniz için sırt çantası, şapka, güneş gözlüğü, akşamları sıcak tutabilecek kazak, hırka, polar, günlük kullanmış olduğunuz ilaçlar vb.

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

YARIM PANSİYON

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Şarap Barı
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

 * Belirtilenlerin dışındaki tüm Alkollü ve Alkolsüz içecekler
* İlk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği
* Trabzon’a gidiş-dönüş ulaşım
* Tüm öğle yemekleri
* Müze - ören yeri giriş ücretleri


Ücretsiz Hizmetler

 * Özel tur araçları ile seyahat
* Araç içi ikramlar.
* Toplam 6 gece Yarım Pansiyon konaklama
* Transferler
* Kahvaltılar (6), Akşam yemekleri (6)
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi
* Milli park girişleri

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

TUR PROGRAMI

 1.Gün:Trabzon-Rize-Hemşin-Kanlıboğaz-Fırtına Vadisi-Çamlıhemşir-Ayder-Avusor

 

Sabah saat 10.00'da havayollarını kullanacak konuklarımız ile Trabzon havalimanı İç Hatlar geliş, Terminali, karayolunu kullanacak konuklarımız birlikte Trabzon otobüs terminalinde buluşma. Rize, Çayeli, Pazar, güzergâhını takip ederekten Hemşin Vadisi’ne giriş. Kanlı Boğaz’da verilecek molamızın ardınfan WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından Avrupa’da acil korunması gereken 100 ormandan biri olarak ilan edilmiş olan Fırtına Vadisi’ne giriş. Yöre Taş Kemer Köprülerin güzel bir örneği olmuş olan Timisvat Taş Kemer Köprünün görülmesi ve fotoğraf çekimi, burada alınacak öğle yemeği ardından Çamlıhemşin, Ayder, Hacizeni güzergâhından Avusor Yaylasına harekette geçiyoruz.  Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

 

2.Gün:Avusor-Dobecelazona Gölü-Fırtına Deresi Rafting-Boğaz Yaylası-Limbutuna-Limbuluna Ve Sateple Yaylaları-Koç Düzü Yaylası

 

Sabah kahvaltımızın ardından Kaçkar sıradağlarının üçüncü yüksek noktası olan Kemerli Kaçkar Dağı (3562 m) eteğinde bulunmakta olan Dobecelezane (Yıldız Gölü) Gölüne geçilmektedir. Gidiş dönüş yaklaşık 3 saat süren yürüyüşün ardından Avusor Yaylasına dönüş yapıyoruz. Bizi beklemekte olan minibüsümüzle buluşma ve Çamlıhemşin’e harekette geçiyoruz. Öğle yemeği sonrasından serbest zaman ve isteyen konuklarımızla Ekstra Rafting yapma imkânı bu etkinliğimizde Fırtına Deresi üzerinde keyifli ve adrenalin dolu dakikalar sizleri beklemektedir. Belirtilen saatte toplanma ve yöre mimarisinin ve yaşantısının güzel örneklerini göreceğimiz Topluca Köyü’ne harekette geçiyoruz. Köy içerisinde yapacağımız keyifli bir yürüyüşümüzün sonrasında bölgenin önem taşıyan laz yayları olan Boğaz Yaylası, Limbutuna, ve Sataple Yaylaları güzergâhından müthiş manzaralar eşliğinde 2400 m yükseklikteki Koçdüzü Yaylası’na varışımız. Aracımızın gidebileceği son noktadan itibaren keyifli bir yayla yürüyüşümüzün sonrasında konaklama yapacağımız yayla tesisimize yerleşme. Serbest zamanınız akşam yemeği ve geceleme.

 

3.Gün:Koçdüzü Yaylası-Didizuğa Yüzen Adalar-Borçka Karagöl-Mocahel (Camili)-Maral Şelalesi

 

Sabah kahvaltısının ardından Türkiye'nin keşfedilmeyi beklemekye olan orjinal güzelliklerinden Adalı (Didizuğa) Göl'deki yüzen adalara harekette geçiyoruz. Yüzen Adalar (Didizuğa)Toprak parçalarının kopmasıyla oluşan üç yüzen adacığın kara ile ilişkisi bulunmamaktadır. Ortalama çapı 10 metrekare ile 40 metrekare arasında değişmekte olan adacıklar, kara ve göl tabanı ile bağlantıları olmadığı için rüzgarla birlikte yer değiştiriyorlar. Adacıkların üzerlerindeki bitkiler de yelken görevi görüyor. Yaylada yaşayanlar adaların yer değiştirmesine göre hava tahminlerinde bulunuyor. Gölde üç yüzen adacığın yanı sıra irili ufaklı 20 sabit adacık da bulunmaktadır. Koçdüzü Yaylasında yapacağımız 2 Saatlik yürüyüşümüzün ardından Çamlıhemşin, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi Hopa güzergâhından Borçka’ya harekette geçiyoruz. Karçal Dağları’nın kuzeybatısında Borçka merkeze 25 Km uzaklıkta bulunan saklı cennet Karagöl’e varışınız. Göl kenarında serbest zaman ve fotoğraf çekimi belirtilen saatte toplanma. Türkiye ile Gürcistan arasında doğal sınırımızı oluşturan Macahel’e (Camili) harekette geçiyoruz. Köy içinde yapacağımız keyifli bir yürüyüş ile Gürcü kültürünü ve köyü keşfediyoruz. Kök boya süslemeleri ve ahşap işçiliği ile öne çıkan Macahel (Camili) Cami gezisi ve sınırın fotoğraflanması sonrası aracımızla Maral Şelalesine harekette geçiyoruz. Aracımızın ulaştığı son noktadan Maral Şelalesi’ne yürüyüş ve muhteşem şelalelinin fotoğraf çekimi (Şelaleye kadar gidiş dönüş yaklaşık 3 saatlik yürüyüşümüzün sonrasından Maral’da bulunan yayla tesisimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

 

4.Gün:Macahel (Camili)-Efeler Köyü-Curiple Yaylası-Papart Kelebekler Vadisi-Cevizli Köyü-Balıklı Göl-Şavşat Karagöl-Yavuzköy-Şavşat

 

 

Sabah kahvaltısının ardından Efeler Köyü’ne harekette geçiyoruz. Enfes manzaralar eşliğinde Curiple Yaylası, Papart Kelebekler Vadisi güzergâhından Gürcistan sınırını izleyerek Şavşat’a varışımız. Öğle yemeğimizin sonrasında Cevizli Köyü’ne harekette geçiyoruz. Cevizli Köyü’nde bulunmakta olan Tibet Kilisesi’nin fotoğrafı çekilmesinin sonrasında Balıklı Göl’e harekette geçiyoruz. Fotoğraf çekme ve çevreyi tanımak için verilecek serbest zamanınızın sonrasından Pınarlı Köyü ve Yoncalı Kışlası Yaylası’nın görülmesinin sonrasında fotoğraflama. Karagöl’e hareket geçiyoruz. Göl etrafında yürüyüş ve serbest zamanınız sonrasında özgün mimarisi ile Şavşat Evleri’nin görülme. Yavuz Köy seyir terasından Şavşat vadisinin fotoğraf çekimi ardından otelimize yerleşim. Akşam yemeği ve geceleme.

 

 

5.Gün:Şavşat-Velat Yaylası –Kız Gölü-Boğa Gölü-Arsiyan Yüzen Adalar

 

Sabah kahvaltısının sonrasında Tam Gün Şavşat Arsiyan Dağı ve yaylaları turumuz bu günkü turumuz sırasında Velat Yaylası, Kız Gölü, Boğa Gölü, Yüzen Adalar’ı görerek doğa ile baş başa keyifli dolu bir gün geçirireceksiniz Akşam tesisimize dönüşte ülkemizde bir ilk olan Yaşlı ve kimsesiz insanlarımızı doğal yaşamından kopartmadan Türkiye’de ilk ve tek sokak tipi yaşlılar yerleşkesi Şavşat Naime - İsmail YILMAZ Yaşlılar Yaşam Yerleşkesini ziyaret edilerek günü bitirecek ve otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve geceleme

 

 

6.Gün:Şavşat-Maden Köyü-Cangir Yaylası-Sazgirat Yaylası-Sakorya Yaylası

 

Sabah kahvaltısının ardından çıkacağımız tam gün yayla turumuzda Maden köyü, Cancir Yaylası, Sazgirat ve sakorya yaylaları arasında yapılacak yürüyüşlerle günümüzü tamalayıp efkar tepesine çıkarak çayımızı içiceğiz ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

 

7.Gün:Şavşat-Artvin Kafkasör Yaylası-Kamilet Vadisi-Çağlayan Köy-Trabzon

 

 

Sabah kahvaltısının ardından Artvin’e hareket geçiyoruz. Çoruh Vadisi ve baraj gölleri manzarası eşliğinde Artvin’e gidişimiz. Panoramik Artvin şehir turu ve Ülkemizin en büyük Atatürk Heykeli görülerek denizden 1250 m yükseklikte bulunmakta olan her yıl Haziran ayının son haftası ülkemizde ve Karadeniz bölgesinde geleneksel olarak yapılan Boğa Güreşleriyle ünlü Kafkasör Yaylasına varışımız. Kafkasör Yaylasında Keyifli bir yürüyüş ile Boğa Güreşlerinin yapıldığı Şenlik alanına varışımız. Arenanın ve çevrenin fotoğraflanması ardından, Doğu Karadeniz bölgesinin önemli vadilerinden Saklı Cennet Kamilet Vadisi’ne giriş yapacağız. Yöre taş köprülerin güzel bir örneği olan yine bölgede nadir olarak görülmekte olan Çifte Kemer Köprünün görülmesi ve fotoğraf çekimi Fındıklı Çağlayanköy’e harekette geçiyoruz. Yöre ev mimarisin ve Ahşap Nayla’ların (Serender) en güzel örnekleri ile Organik tarım yapılan çay, fındık ve kiviyi yakından görerek tanıyacağımız Çağlayanköy gezisi Rize’ye harekette geçiyoruz. Rize’ye özgü Rize Bezi (Feretiko) dokuma atölyelerinin görülmesi ve alışveriş için verilecek serbest zamanınızın sonrasında uçak ve otobüs saatine göre Trabzona varışınız. Gezimizin sonu ve ayrılık zamanı.

 

 

Otellerimiz:

 

AVUSOR

SİMGE PANSİYON

KOÇDÜZÜ

ADALIGÖL PANSİYON

ŞAVŞAT

YEŞİL VADİ OTEL

MACAHEL

GREEN ROFF OTEL

* Seyahatimiz özel 12 kişilik minibüslerle gerçekleşecektir.

* PROGRAMIMIZ TRABZON’DA BAŞLAYIP TRABZON’DA BİTER

*Dönüş Biletlerinizi saat 18.00’dan sonraki uçuş ya da Otobüs saatlerine göre almanız rica olunur.

*** Lütfen Okuyunuz ***

 

Notlar:

 

* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur ertelenir ya da iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini minimumda sabit tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Bu Turumuzda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüsler ile sağlanır.

*Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

TUR PROGRAMI

 1.Gün:Trabzon-Rize-Hemşin-Kanlıboğaz-Fırtına Vadisi-Çamlıhemşir-Ayder-Avusor

 

Sabah saat 10.00'da havayollarını kullanacak konuklarımız ile Trabzon havalimanı İç Hatlar geliş, Terminali, karayolunu kullanacak konuklarımız birlikte Trabzon otobüs terminalinde buluşma. Rize, Çayeli, Pazar, güzergâhını takip ederekten Hemşin Vadisi’ne giriş. Kanlı Boğaz’da verilecek molamızın ardınfan WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından Avrupa’da acil korunması gereken 100 ormandan biri olarak ilan edilmiş olan Fırtına Vadisi’ne giriş. Yöre Taş Kemer Köprülerin güzel bir örneği olmuş olan Timisvat Taş Kemer Köprünün görülmesi ve fotoğraf çekimi, burada alınacak öğle yemeği ardından Çamlıhemşin, Ayder, Hacizeni güzergâhından Avusor Yaylasına harekette geçiyoruz.  Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.

 

2.Gün:Avusor-Dobecelazona Gölü-Fırtına Deresi Rafting-Boğaz Yaylası-Limbutuna-Limbuluna Ve Sateple Yaylaları-Koç Düzü Yaylası

 

Sabah kahvaltımızın ardından Kaçkar sıradağlarının üçüncü yüksek noktası olan Kemerli Kaçkar Dağı (3562 m) eteğinde bulunmakta olan Dobecelezane (Yıldız Gölü) Gölüne geçilmektedir. Gidiş dönüş yaklaşık 3 saat süren yürüyüşün ardından Avusor Yaylasına dönüş yapıyoruz. Bizi beklemekte olan minibüsümüzle buluşma ve Çamlıhemşin’e harekette geçiyoruz. Öğle yemeği sonrasından serbest zaman ve isteyen konuklarımızla Ekstra Rafting yapma imkânı bu etkinliğimizde Fırtına Deresi üzerinde keyifli ve adrenalin dolu dakikalar sizleri beklemektedir. Belirtilen saatte toplanma ve yöre mimarisinin ve yaşantısının güzel örneklerini göreceğimiz Topluca Köyü’ne harekette geçiyoruz. Köy içerisinde yapacağımız keyifli bir yürüyüşümüzün sonrasında bölgenin önem taşıyan laz yayları olan Boğaz Yaylası, Limbutuna, ve Sataple Yaylaları güzergâhından müthiş manzaralar eşliğinde 2400 m yükseklikteki Koçdüzü Yaylası’na varışımız. Aracımızın gidebileceği son noktadan itibaren keyifli bir yayla yürüyüşümüzün sonrasında konaklama yapacağımız yayla tesisimize yerleşme. Serbest zamanınız akşam yemeği ve geceleme.

 

3.Gün:Koçdüzü Yaylası-Didizuğa Yüzen Adalar-Borçka Karagöl-Mocahel (Camili)-Maral Şelalesi

 

Sabah kahvaltısının ardından Türkiye'nin keşfedilmeyi beklemekye olan orjinal güzelliklerinden Adalı (Didizuğa) Göl'deki yüzen adalara harekette geçiyoruz. Yüzen Adalar (Didizuğa)Toprak parçalarının kopmasıyla oluşan üç yüzen adacığın kara ile ilişkisi bulunmamaktadır. Ortalama çapı 10 metrekare ile 40 metrekare arasında değişmekte olan adacıklar, kara ve göl tabanı ile bağlantıları olmadığı için rüzgarla birlikte yer değiştiriyorlar. Adacıkların üzerlerindeki bitkiler de yelken görevi görüyor. Yaylada yaşayanlar adaların yer değiştirmesine göre hava tahminlerinde bulunuyor. Gölde üç yüzen adacığın yanı sıra irili ufaklı 20 sabit adacık da bulunmaktadır. Koçdüzü Yaylasında yapacağımız 2 Saatlik yürüyüşümüzün ardından Çamlıhemşin, Ardeşen, Fındıklı, Arhavi Hopa güzergâhından Borçka’ya harekette geçiyoruz. Karçal Dağları’nın kuzeybatısında Borçka merkeze 25 Km uzaklıkta bulunan saklı cennet Karagöl’e varışınız. Göl kenarında serbest zaman ve fotoğraf çekimi belirtilen saatte toplanma. Türkiye ile Gürcistan arasında doğal sınırımızı oluşturan Macahel’e (Camili) harekette geçiyoruz. Köy içinde yapacağımız keyifli bir yürüyüş ile Gürcü kültürünü ve köyü keşfediyoruz. Kök boya süslemeleri ve ahşap işçiliği ile öne çıkan Macahel (Camili) Cami gezisi ve sınırın fotoğraflanması sonrası aracımızla Maral Şelalesine harekette geçiyoruz. Aracımızın ulaştığı son noktadan Maral Şelalesi’ne yürüyüş ve muhteşem şelalelinin fotoğraf çekimi (Şelaleye kadar gidiş dönüş yaklaşık 3 saatlik yürüyüşümüzün sonrasından Maral’da bulunan yayla tesisimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

 

4.Gün:Macahel (Camili)-Efeler Köyü-Curiple Yaylası-Papart Kelebekler Vadisi-Cevizli Köyü-Balıklı Göl-Şavşat Karagöl-Yavuzköy-Şavşat

 

 

Sabah kahvaltısının ardından Efeler Köyü’ne harekette geçiyoruz. Enfes manzaralar eşliğinde Curiple Yaylası, Papart Kelebekler Vadisi güzergâhından Gürcistan sınırını izleyerek Şavşat’a varışımız. Öğle yemeğimizin sonrasında Cevizli Köyü’ne harekette geçiyoruz. Cevizli Köyü’nde bulunmakta olan Tibet Kilisesi’nin fotoğrafı çekilmesinin sonrasında Balıklı Göl’e harekette geçiyoruz. Fotoğraf çekme ve çevreyi tanımak için verilecek serbest zamanınızın sonrasından Pınarlı Köyü ve Yoncalı Kışlası Yaylası’nın görülmesinin sonrasında fotoğraflama. Karagöl’e hareket geçiyoruz. Göl etrafında yürüyüş ve serbest zamanınız sonrasında özgün mimarisi ile Şavşat Evleri’nin görülme. Yavuz Köy seyir terasından Şavşat vadisinin fotoğraf çekimi ardından otelimize yerleşim. Akşam yemeği ve geceleme.

 

 

5.Gün:Şavşat-Velat Yaylası –Kız Gölü-Boğa Gölü-Arsiyan Yüzen Adalar

 

Sabah kahvaltısının sonrasında Tam Gün Şavşat Arsiyan Dağı ve yaylaları turumuz bu günkü turumuz sırasında Velat Yaylası, Kız Gölü, Boğa Gölü, Yüzen Adalar’ı görerek doğa ile baş başa keyifli dolu bir gün geçirireceksiniz Akşam tesisimize dönüşte ülkemizde bir ilk olan Yaşlı ve kimsesiz insanlarımızı doğal yaşamından kopartmadan Türkiye’de ilk ve tek sokak tipi yaşlılar yerleşkesi Şavşat Naime - İsmail YILMAZ Yaşlılar Yaşam Yerleşkesini ziyaret edilerek günü bitirecek ve otelimize döneceğiz. Akşam yemeği ve geceleme

 

 

6.Gün:Şavşat-Maden Köyü-Cangir Yaylası-Sazgirat Yaylası-Sakorya Yaylası

 

Sabah kahvaltısının ardından çıkacağımız tam gün yayla turumuzda Maden köyü, Cancir Yaylası, Sazgirat ve sakorya yaylaları arasında yapılacak yürüyüşlerle günümüzü tamalayıp efkar tepesine çıkarak çayımızı içiceğiz ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

 

7.Gün:Şavşat-Artvin Kafkasör Yaylası-Kamilet Vadisi-Çağlayan Köy-Trabzon

 

 

Sabah kahvaltısının ardından Artvin’e hareket geçiyoruz. Çoruh Vadisi ve baraj gölleri manzarası eşliğinde Artvin’e gidişimiz. Panoramik Artvin şehir turu ve Ülkemizin en büyük Atatürk Heykeli görülerek denizden 1250 m yükseklikte bulunmakta olan her yıl Haziran ayının son haftası ülkemizde ve Karadeniz bölgesinde geleneksel olarak yapılan Boğa Güreşleriyle ünlü Kafkasör Yaylasına varışımız. Kafkasör Yaylasında Keyifli bir yürüyüş ile Boğa Güreşlerinin yapıldığı Şenlik alanına varışımız. Arenanın ve çevrenin fotoğraflanması ardından, Doğu Karadeniz bölgesinin önemli vadilerinden Saklı Cennet Kamilet Vadisi’ne giriş yapacağız. Yöre taş köprülerin güzel bir örneği olan yine bölgede nadir olarak görülmekte olan Çifte Kemer Köprünün görülmesi ve fotoğraf çekimi Fındıklı Çağlayanköy’e harekette geçiyoruz. Yöre ev mimarisin ve Ahşap Nayla’ların (Serender) en güzel örnekleri ile Organik tarım yapılan çay, fındık ve kiviyi yakından görerek tanıyacağımız Çağlayanköy gezisi Rize’ye harekette geçiyoruz. Rize’ye özgü Rize Bezi (Feretiko) dokuma atölyelerinin görülmesi ve alışveriş için verilecek serbest zamanınızın sonrasında uçak ve otobüs saatine göre Trabzona varışınız. Gezimizin sonu ve ayrılık zamanı.

 

 

Otellerimiz:

 

AVUSOR

SİMGE PANSİYON

KOÇDÜZÜ

ADALIGÖL PANSİYON

ŞAVŞAT

YEŞİL VADİ OTEL

MACAHEL

GREEN ROFF OTEL

* Seyahatimiz özel 12 kişilik minibüslerle gerçekleşecektir.

* PROGRAMIMIZ TRABZON’DA BAŞLAYIP TRABZON’DA BİTER

*Dönüş Biletlerinizi saat 18.00’dan sonraki uçuş ya da Otobüs saatlerine göre almanız rica olunur.

*** Lütfen Okuyunuz ***

 

Notlar:

 

* Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur ertelenir ya da iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
* Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
* Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini minimumda sabit tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
* Bu Turumuzda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüsler ile sağlanır.

*Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.

Tur Haritası

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Nasıl Yardımcı Olabiliriz