Tur İnceleme Sayfası

Benelux Paris Normandiya ve Mont Saint Michel Turu Pegasus Havayolları İle

Sevdikleriniz ile unutulmayacak bir tur Cetur Turizm ayrıcalığıyla sizleri bekliyor.

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

444 6 849

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Oda artı Kahvaltı

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

 Vize ücreti ve servis bedeli

Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,

Panoramik şehir turlarında müze ve ören yerleri girişleri,

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

 

İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası 


Ücretsiz Hizmetler

 Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Brüksel // Brüksel – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,

Rotterdam, Amsterdam, Köln, Lüksemburg, Reims, Remich, Schengen, Paris, Caen, Mont Saint Michel, Brugge, Brüksel panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri

Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)

Türkçe rehberlik hizmetleri.

 

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

Firma Sahipleri İçin Vize Evrakları

Firma Ortakları İçin Vize Evrakları

Firma Çalışanları İçin Vize Evrakları

Devlet Memurları İçin Vize Evrakları

Emekliler İçin Vize Evrakları

Ev Hanımları İçin Vize Evrakları

Öğrenciler İçin Vize Evrakları

Çalışmayanlar İçin Vize Evrakları


Bordo Pasaport Açıklamaları

Yeşil Pasaport Açıklamaları

Gri Pasaport Açıklamaları

Kırmızı Pasaport Açıklamaları

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

TUR PROGRAMI

  

1. Gün İSTANBUL – BRÜKSEL – ROTTERDAM – AMSTERDAM  

İstanbul Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz check-in ve gümrük işlemlerinden sonra, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde bir araya geliyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın PC 801 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08.50 ’de Brüksel ‘e doğru havalanıyoruz. Yerel saat ile 10.30 ’da Brüksel Charleroi Havalimanı ‘na inişimize müteakip özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için Rotterdam ‘a yola çıkıyoruz. Tarihi 1270 ‘li yıllara dayanan, II. Dünya Savaşı sonrasında adeta yeniden yapılandırılan ve günümüzde ise Avrupa ‘nın en büyük limanının bulunduğu Rotterdam, Hollanda ‘nın nüfus anlamında en kalabalık ekonomik olarak da  en önemli ticaret merkezidir. Panoramik şehir turumuz sırasında, Erasmus Köprüsü ve Kübik Evler gibi çağdaş mimari yapılar programımızdaki başlıca ziyaret noktalarımız olacaktır. Rotterdam gezimizin sonrasında Amsterdam ‘a doğru yola çıkıyoruz. Ulaştığımızda  yapacağımız panoramik şehir tanıtım turu sıraasında Kanallar, Dam Meydanı, Leidseplein, Rembrandtplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı programımızdaki görülecek yerler arasındadır. Konaklamak ve serbest zaman değerlendirmek üzere otelimize geçiyoruz.

2. Gün AMSTERDAM – (Marken & Volendam & Zaansee Schans Turu) – (Giethoorn Hobbit Köyü Turu)

Kahvaltı sonrası serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Marken & Volendam ve Zaanse Schans Turu (65 Euro) programımızı değerlendirebilirler. Turumuzda öncelikle, Zaanse Schans’a hareket ediyoruz. Yel değirmenleri, müzeleri, doğası ve kültürü ile bu tarihi kasaba Hollanda’nın turistik açıdan en ilgi çekici cazibe alanlarındandır. Günümüzde boya ve yağ üretiminde kullanılan değirmenler ile, ahşap takunyalar gibi hediyelik el işçiliği örnekleriyle karşılışacağımız dükkanlarıyla Zaanse Schans gezimiz bittikten sonraki durağımız eskiden bir adayken doldurularak inşa edilen bir yol ile karaya bağlanan sakin ve küçük Marken kasabası olacaktır. Bakımlı bahçelere sahip muazzam evleri ve tahta ayakkabıları ile ünlü Marken kasabasında yapacağımız gezinin ardından turumuzun ikinci durağı olan Volendam ‘a varıyoruz. Marken ‘e göre daha büyük bir balıkçı kasabası olan Volendam ‘da bakımlı ve güzel evlerin sarmaladığı sokaklarda ve restoran ve kafeler ile dolu sahil yolunda dolaşıp turumuzu tamamlayarak Amsterdam şehir merkezine dönüyor ve serbest zaman değerlendiriyoruz.     İsteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Giethoorn Hobbit Köyü Turu (45 Euro) programımızı değerlendirebilirler. Huzurlu atmosferi ve kanalları ile “Masal Diyarı” olarak adlandırılan Giethoorn ‘a konuk oluyoruz. Motorlu taşıtların kullanılmadığı tertemiz doğası, köprüleri, kanalları, kendine has mimari harikası sempatik evleriyle Giethoorn, dünyanın en huzurlu yerleri listesinin en üst basamağındadır. Bu masalsı kasabanın kanallarında ahşap tekneler ile gerçekleştireceğimiz gezi sırasında Hobbitler ‘in yaşam alanlarına çok benzeyen şirin evleri beğeniyle gözlemleyeceğiz. Tekne turumuzun ardından konaklamak üzere Amsterdam’daki otelimize geri dönüyoruz.

3. Gün AMSTERDAM – KÖLN – LÜKSEMBURG

Kahvaltı sonrası güne Köln yolculuğuyla başlıyoruz. Köln ‘e ulaştığımızda panoramik şehir turu yapıyoruz. Ren Nehri çevresine kurulu olan ve Orta Çağ ‘dan beri önemli bir ticaret merkezi olma özelliğini günümüzde de koruyan Köln, çikolataları, Roma döneminden kalan eserleri ve şehri çevreleyen Roma surları, Orta Çağ kiliseleri, pek çok tarihi binası ile ilgi çeken önemli bir Alman kentidir.  Köln Gotik Katedrali, Hochenzollernbrücke Köprüsü, Kaiser Wilhem II. Anıtı, panoramik kent gezimiz sırasında başlıca görülecek yerler arasındadır. Köln turu ardından tanınacak kısa serbest zamanın bitimiyle Lüksemburg ‘a hareket ediyoruz ve varışımızı takiben şehir turumuzu yapıyoruz. Lüksemburg, yüzölçümü açısından oldukça küçük bir ülke olmasına karşın, kişi başına düşen gelir bazında IMF ve Dünya Bankası verilerine göre dünya birincisidir. Ayrıca ülke ile aynı ismi taşıyan başkent Lüksemburg ise 1995 ve 2007 yıllarında 2 defa Avrupa Kültür Başkenti olma başarısına ulaşmış tek kenttir. Kent, ayrıca 1994 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi 'ne eklenerek koruma altına alınmıştır. Panoramik şehir turunu tamamladıktan sonra konaklamak üzere Lüksemburg bölgesindeki otelimize transfer ve serbest zaman.

4. Gün LÜKSEMBURG – REMİCH – SCHENGEN – REİMS (CHAMPAGNE) – PARİS

Sabah kahvaltı sonrası ve Paris ‘e doğru yol alıyoruz. Yolculuğumuz sırasında yol üzerindeki kısa çevre gezileri için uğrayacağımız yerler sırasıyla Schengen vize anlaşmasının resmiyet kazandığı ve Schengen Antlaşması Anıtı’nın bulunduğu Schengen kasabasıLüksemburg, Almanya ve Fransa ‘nın kesişme noktasında olması sebebi ile turistik ilgi merkezi haline gelen Remich kasabası ve son olarak tarihi 13 Y.Y.’a dayanan, birçok Fransız kralının taç giyme törenin yapıldığı, benzersizsiz gotik mimarisi ile Champagne bölgesinin “Kraliyet Şehri” olarak nitelendirilen ve Notre Dame Katedrali ile meşhur Reims olacaktır. Reims ‘de yapılacak  kısa çevre gezisi ve molanın bitimiyle Paris ‘e doğru olan yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Paris’e ulaşınca düzenleyeceğimiz panoramik şehir turumuzda, şehrin ihtişamlı meydanlarından, Opéra Binası, Vendome Meydanı, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı, Champs Elysées Caddesi ile Eiffel Kulesi’nin zarafet içindeki şıklığına birlikte şahitlik edeceğiz. Panoramik şehir turunu tamamladıktan sonra konaklamak üzere Paris bölgesindeki otelimize transfer ve serbest zaman.

5. Gün PARİS – (Paris Fenomenleri Turu) – (Disneyland Turu) – (Paris İkonları Turu)

Kahvaltı sonrası tüm gün serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Fenomenleri (Eiffel Kulesi & Seine Nehri Tekne Turu & St.Michel & St.Germain) turumuzu (65 Euro) veya Disneyland Turumuzu (115 Euro- çift park) değerlendirebilirler. Paris Fenomenleri turumuza öncelikle Paris ‘in hatta Fransa ‘nın sembolü olan Eiffel Kulesi ile başlıyoruz. 1889 Paris III. Evrensel Sergisi için Gustave Eiffel tarafından inşa edilen çelik ve demir karışımı bu eser kule, 1889 yılındaki Evrensel sergisi sırasında ve sonrasında turistler tarafından büyük rağbet görünce yıkılmasından vazgeçilmiş ve günümüze kadar yerinde kalmıştır. 3 bölümden (kat) oluşan ve her bölümüne asansör ile çıkılan kulenin 2. Katına çıkarak Paris ’in benzersiz manzarasının keyfini çıkartacak ve birbirinden güzel fotoğraflar biriktireceğiz. Eiffel turumuza müteakip Seine Nehri (Sen) tekne turu düzenliyoruz. Dünyanın ünlü ve sayılı nehirlerinden olan 776 km. uzunluğundaki Seine Nehri şehri ikiye bölmektedir. Nehir üzerinde yavaşça ilerleyen uzun teknelerle gerçekleştireceğimiz gezi sırasında Paris ‘in birçok ünlü binasını ve nehir üzerindeki 37 köprüyü muazzam bir açıdan görüyor olacağız. Seine Nehri programımız sonrasında, lüks mağaza, cafe ve restoranları ile günün her saati aktif ve kalabalık olan, çoğunlukla Parisliler’in günlük hayatlarında tercih ettikleri ve bu sayede de Parizyen ortamını gözlemleyebileceğimiz St.Michel ve St.Germain ‘de gerçekleştireceğimiz yürüyüş turunu da bitirip alışveriş ve çevre gezisi için serbest zaman tanıyoruz. Sonrasında isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Paris İkonları Turu’nu (65 Euro) değerlendirebilirler. Turumuzda öncelikle ünümüzde halen bohem yaşamın devam ettiği Ressamlar Tepesi adıyla bilinen Montmartre Tepesine füniküler ile ulaşım sağlayacağız. Burada Sacré-Coeur’ü (Adaklar Kilisesi) gördükten sonra, Ressamlar Meydanı’nda portrenizi yaptırmak ve yemek için serbest zaman tanınacaktır. Turumuzun son aşamasında ise, Eyfel Kulesi’nin tam karşısındaki tepeliğin üzerine inşa edilmiş ve kulenin en güzel perspektiften görülebildiği, pek çok cafe ve restoranın bulunduğu Trocadero Meydanı ‘na gidiyoruz. Eyfel’in gece ışık gösterileri ve süslemeleri ile adeta büyüleyici güzelliğini izleyip fotoğraflandırabileceğimiz serbest zamanımızı da değerlendirip konaklamak üzere otelimize geri dönüyoruz.

6. Gün  PARİS – NORMANDİYA / MONT SAİNT MİCHEL – PARİS

Kahvaltı sonrası Mont Saint Michel ‘e doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde Normandiya ‘nın en önemli şehirlerinden biri olan, II. Dünya Savaşı’nda önemli bir konum olan, “Generaller Şehri” olarak isimlendirilmiş ve katedrali ile meşhur Caen ‘de sunacağımız kısa bir çevre gezisi ve molanın bitiminde, çoğu bilim insanı tarafından Dünya ‘nın 8. Harikası olarak kabul edilen Mont Saint Michel ‘e varıyoruz. Mont Saint Michel, surlarla çevrili kayalık bir yamacın kıyısında denizle burun buruna yükselen görkemli bir şato görüntüsü ile Fransa ‘nın en sembolik yerlerinden birisidir. Fransa ‘nın Eiffel Kulesi ‘nden sonra en çok rağbet gören yeri olan ve yıllık 8 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği Mont St. Michel, Normandiya kıyılarına kurulmuş bir ada olmasıyla birlikte, aynı zamanda Orta Çağ ‘dan günümüze kadar miras olarak gelen bir köy ve manastır olarak da ilgi çeker. 1979 yılından beridir UNESCO Dünya Mirası Listesi ‘nin en üst sıralarında yer alan Mont St.Michel, Avrupa ‘nın en güçlü gel-git varyasyonlarına sahip körfezinde konumludur. Bu yüzden dolayı gel-gitler arasındaki farklar gün içinde 15 metreye kadar çıkabilmektedir. Kenti dalga ve gel-gitlerden muhafaza edebilmek için yapılmış olan surlar, kente sakin ve güvenli bir hava katmaktadır. Mont St.Michel ‘in Orta Çağ ‘dan kalan sarmal sokaklarında dolaşırken Mont St.Michel Şapeli ve Manastırı ‘nı ziyaret etme ve her bir sokakta karşımıza çıkacak irili ufaklı restoranlarda, kentin en ünlü yiyeceği olan peynirli omleti tatma imkanımız olacak. Mont Saint Michel gezimizin ardından konaklamak üzere otelimize geri dönüyoruz.

7. Gün PARİS – (Louvre Müzesi Turu) – BRUGGE – BRÜKSEL  

Kahvaltı sonrası otelden çıkarak Paris şehir merkezine iniyoruz ve rehberimizin belirteceği süre kadar serbest zaman tanıyoruz. İsteyen misafirlerimiz ekstra olarak Louvre Müzesi Turu ‘nu (65 Euro) değerlendirebilirler. Orta çağ döneminde savunma gayesiyle kale olarak inşa edilen ancak Fransız devriminden beridir müze olarak kullanılmaya başlayan, yılda  yaklaşık 10 milyona kişinin ziyaret ettiği Louvre Müzesi, dünyanın en büyük müzelerindendir. Bünyesinde başlıcaları Mona Lisa, Venus de Milo gibi 35.000 ‘den fazla resim, heykel ve çeşitli sanat eserini mevcut olan müzenin bahçesinde 21 metre yüksekliğinde bir cam piramit görünümüne sahip anıt eser de konuşlanmıştır. Bu tarih ve kültür abidesinden çıkışımızla birlikte Brugge ‘e yol alıyoruz. Suyun içinde kounmlanmış evleri ve kanallardan oluşan caddeleri sayesinde “Belçika ‘nın Venedik ‘i” olarak bilinen Brugge, adeta bir düşler şehri. 2. Dünya Savaşı sırasında mucize eseri hasar görmeyen şehrin tarihi yapısı ve orta çağ mimarisi günümüze kadar ayakta kalmıştır. Şehir meydanında karşılaşacağımız ve tek katlı, adeta pastaya benzeyen renkli çatılı evleri, kiliseler, heykeller ve taşlı orta çağ kent yolları bizi adeta bir masalın içinde hissettirecek. Turumuzun ardından konaklamak ve serbest zaman değerlendirmek için Brüksel’deki otelimize transfer.

8. Gün BRÜKSEL – İSTANBUL 

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Brüksel şehir turumuzu yapıyoruz. Brüksel, hem Belçika ‘nın hem de Avrupa Birliği ve NATO ile alakalı birçok kuruma ev sahipliği yapıyor olması sebebiyle Avrupa Birliği ve Avrupa başkenti olarak da kabul edilen, tarih boyunca barındırdığı birçok tarihi eseri muhafaza edebilmiş bir şehirdir. Avrupa ‘nın en meşhur ve en yoğun meydanlarından biri olan Grand Place ve gotik tarzdaki tarihi, mimari dokusu ile meşhur birçok tarihi mekan ve caddede gezeceğimiz panoramik şehir turunun bitimiyle İstanbul yolculuğumuz için Brüksel Charleroi Havalimanı ‘na transfer. Checkk-in ve gümrük işlemlerini tamamlayıp Pegasus Havayolları ‘nın PC 804 sefer sayılı uçuşu ile yerel saatle 15:15 ‘de kalkış. TSİ 20:45 ‘de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na iniş ve turumuzun sonu.

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

TAKSİT SEÇENEKLERİ

   TÜM KREDİ KARTLARINA 3'E VARAN TAKSİT İMKANI

Nasıl Yardımcı Olabiliriz