Tur İnceleme Sayfası

Mega Benelux Paris Turu Pegasus Havayolları İle

Sevdikleriniz ile unutulmayacak bir tur Cetur Turizm ayrıcalığıyla sizleri bekliyor.

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Oda artı Kahvaltı

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

Vize ücreti ve servis bedeli (140 Euro),

Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,

Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,

Panoramik şehir turlarında müze ve ören yerleri girişleri,

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)

İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası 


Ücretsiz Hizmetler

 Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Brüksel // Brüksel – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,

Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,

3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda kahvaltı konaklamalar,

Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,

Reims, Paris, Lüksemburg, Remich, Schengen, Metz, Strasbourg, Heidelberg, Köln, Amsterdam, Rotterdam, Brugge, Brüksel panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri

Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir)

Türkçe rehberlik hizmetleri.

TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası

 

Firma Sahipleri İçin Vize Evrakları

Firma Ortakları İçin Vize Evrakları

Firma Çalışanları İçin Vize Evrakları

Devlet Memurları İçin Vize Evrakları

Emekliler İçin Vize Evrakları

Ev Hanımları İçin Vize Evrakları

Öğrenciler İçin Vize Evrakları

Çalışmayanlar İçin Vize Evrakları


Bordo Pasaport Açıklamaları

Yeşil Pasaport Açıklamaları

Gri Pasaport Açıklamaları

Kırmızı Pasaport Açıklamaları

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

TUR PROGRAMI

 

1. Gün İSTANBUL – BRÜKSEL – REİMS – PARİS

İstanbul Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerini tamamlayıp  uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde toplanıyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın PC 801 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 08.50 ’de Brüksel ‘e uçağımız havalanıyor. Yerel saat ile 10.30 ’da Brüksel Charleroi Havalimanı ‘na inişimizin akabinde havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Reims ‘e  gidiyoruz. Tarihi 13 Y.Y.’a dayanan, birçok Fransız kralının taç giyme töreninin gerçekleştiği benzersiz gotik yapısı ile bir turistik merkez olan Reims panoramik şehir turumuzda Notre Dame Katedrali, Boulingrin Kapalı Çarşısı, Opera Binası görülecek yerler arasındadır. Sonrasında Paris ‘e geçiyoruzParis’e ulaştığımızda düzenleyeceğimiz panoramik şehir turumuzda, şehrin ihtişamlı meydanlarından, Opéra Binası, Vendome Meydanı, 365 sokak lambasıyla süslenmiş Concorde Meydanı, Champs Elysées Caddesi ile Eiffel Kulesi’nin zarafet içindeki şıklığına birlikte şahitlik edeceğiz. Şehir turu sonrasında konaklamak ve dinlenmek üzere otelimize transfer. 

2. Gün PARİS – (Paris Fenomenleri Turu) – (Paris Gece Turu)

Kahvaltı sonrasında tam gün serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Fenomenleri (Eiffel Kulesi & Seine Nehri Tekne Gezisi & Montmartre & Sacré-Coeur) turumuzu (85 Euro) veya Disneyland Turumuzu (150 Euro- çift park) değerlendirebilirler. Paris Fenomenleri turumuza öncelikle Paris ‘in hatta Fransa ‘nın sembolü olan Eiffel Kulesi ile başlıyoruz. 1889 Paris III. Evrensel Sergisi için Gustave Eiffel tarafından inşa edilen çelik ve demir karışımı bu eser kule, 1889 yılındaki Evrensel sergisi sırasında ve sonrasında turistler tarafından büyük rağbet görünce yıkılmasından vazgeçilmiş ve günümüze kadar yerinde kalmıştır. 3 bölümden (kat) oluşan ve her bölümüne asansör ile çıkılan kulenin 2. Katına çıkarak Paris ’in benzersiz manzarasının keyfini çıkartacak ve birbirinden güzel fotoğraflar biriktireceğiz. Eiffel turumuza müteakip Seine Nehri (Sen) tekne turu düzenliyoruz. Dünyanın ünlü ve sayılı nehirlerinden olan 776 km. uzunluğundaki Seine Nehri şehri ikiye bölmektedir. Nehir üzerinde yavaşça ilerleyen uzun teknelerle gerçekleştireceğimiz gezi sırasında Paris ‘in birçok ünlü binasını ve nehir üzerindeki 37 köprüyü muazzam bir açıdan görüyor olacağız. Seine Nehri gezimiz sonrasındaki şehrin en rağbet gören merkezlerinden biri olan hareketli Pigalle semtinden geçerek, günümüzde halen bohem yaşamın sürdüğü, sokak ressamları ve karikatüristleri ve birçok ünlü ressamın çalışmalarını yapmış olması sayesinde “Ressamlar Tepesi” adıyla bilinen ve Paris ‘in en yüksek noktasını oluşturan Montmartre Tepesi ‘ne çıkacağız. 130 metrelik bu tepenin üstünde yükselen Sacré-Coeur Bazilikası ‘nı (Adaklar Kilisesi) dolaştıktan sonra, ressamlar meydanında portrenizi yaptırmak için serbest zaman tanınacaktır. Turumuzun son adresi 1959 yılından beri parfümleriyle Paris modasının uluslararası merkezi olan BENLUX Mağazası. Alışveriş için serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek olan Paris Gece Turu programımızı (30 Euro) değerlendirebilirler. Gece turumuzda Paris ‘i, akşam ışıkları altında keşfedecek ve sokaklarında romantik anılar biriktireceksiniz. Gece turunun bitiminde konaklamak üzere otelimize transfer. 

3. Gün PARİS – LÜKSEMBURG – REMİCH – SCHENGEN – METZ

Sabah kahvaltı sonrası güne Lüksemburg yolculuğumuzla başlıyoruz. Lüksemburg, yüzölçümü açısından oldukça küçük bir ülke olmasına rağmen, kişi başına düşen gelir anlamında IMF ve Dünya Bankası verilerine göre dünya birincisidir. Ayrıca ülke ile aynı ismi taşıyan başkent Lüksemburg ise 1995 ve 2007 yıllarında 2 defa Avrupa Kültür Başkenti olma başarısına ulaşmış tek kenttir. Kent, ayrıca 1994 yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesi 'ne eklenerek koruma altına alınmıştır. Panoramik şehir turunu düzenleyip ve öğle yemeği için tanıyacağımız serbest zamanın bitiminde Metz ‘e hareket ediyoruz. Metz yolculuğumuz sırasında yol üzerindeLüksemburg ‘a bağlı olarak geçimini şarapçılık ile sağlayan ve aynı zamanda Lüksemburg, Almanya ve Fransa ‘nın kesiştiği noktada yer alan Remich kasabasına giderek, Mosel Nehri üzerinden geçerken bu 3 ülke topraklarını dakikalar içinde görme fırsatını kullanacağız. Sıradaki noktamız Schengen kasabası olacaktır. Schengen vize anlaşmasının resmiyet kazandığı ve ismini aldığı bu kasabada gerçekleştireceğimiz gezi sırasında Schengen Anlaşması Anıtı, sınırların kalkışı sonrasında özgürlüğü simgelemek amacıyla Berlin Duvarı ‘nın 2 orijinal parçasını görüyor olacağız. Akabinde Metz ‘e doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Metz ‘e ulaştığımızda şehir turu başlıyor. Fransa ‘nın kuzeyinde Moselle ve Seille nehirlerinin birleştiği yerde inşa edilen ve 3000 yıllık geçmişi ile muazzam bir Orta Çağ kenti olan Metz ‘de yapacağımız şehir turumuz Sauley Adacığı ‘ndaki Komedi Meydanı ‘ndan başlıyor olacak. Adacıkta konumlanan Temple Nauf Kilisesi ve güneyindeki Metz Katedrali başlıca tanıyacağımız yerler arasındadır. Şehir turunun bitiminde konaklamak üzere otelimize transfer ve serbest zaman.

4. Gün METZ – STRASBOURG – (Alsace Güzelleri Turu) – HEİDELBERG

Sabah kahvaltı sonrası güne Strasbourg yolculuğuyla başlıyoruz. Fransız & Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan Strasbourg kentinde gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turu sırasında; Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi gezeceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu bitiminde serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Alsace Güzelleri: Colmar & Kaysersberg Turu (50 Euro) programımızı değerlendirebilirler. Turumuzda öncelikle masal diyarı Colmar kentine geçecek, Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren nehri etrafındaki rengarenk evler ile kentin en meşhur bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) göreceğiz. Ren nehri ve kanallarıyla sarılmış benzersiz ortamda hem damak zevkinize göre birçok lezzetli yiyecekler hem de birçok hediyelik eşya alma fırsatı bulacaksınız. Turumuzun 2. durağı ise Kaysersberg olacaktır. İsmi “İmparator Dağı” anlamına gelen Kaysersberg, Alsace’deki Rönesans döneminin en güzide ahşap yapıya sahip evleri, üzüm bağları ile ünlenmiştir. Bu güzide köyün arnavut kaldırımlı sokaklarında yapacağımız ve bizleri adeta tarihte bir yolculuğa çıkartacak olan gezi sırasında 16. YY ‘dan kalan Zırhlı Köprü ve günümüzde ise gastronomik ürünler konusunda uzmanlaşmış bir pastaneye ev sahipliği yapan Loecken House panoramik olarak başlıca merhaba diyeceğimiz yerler arasındadır. Kaysersberg ‘de yapılacak gezi ile Alsace Güzelleri turumuzu bitiriyor ve Heidelberg ‘e doğru yola çıkıyoruz. Heidelberg’deki otelimize konaklamak üzere transferimizi gerçekleştirdikten sonra serbest zaman.

5. Gün HEİDELBERG – KÖLN – AMSTERDAM – (Amsterdam Gece Turu)

Sabah kahvaltı sonrası Heidelberg şehir turumuzla güne başlangıç yapıyoruz. Avrupa’nın en eski üniversitelerinden biri Heidelberg Üniversitesi ‘ne ev sahipliği yapan şehir, II. Dünya Savaşı 'nda hasar görmemiş olmamasının da etkisi ile romantik atmosferini korumuş ve Almanya ‘nın en turistik lokasyonlarından biri  haline gelmiştir. Eski şehir bölgesinde yapacağımız şehir turu sırasında Heidelberg Şatosu, Kornmarkt Meydanı, Neckar Nehri ve Köprüsü görülecek başlıca yerler arasındadır. Şehir gezimizi tamamladıktan sonra Köln ‘e doğru yola çıkıyoruz. Köln ‘e ulaştığımızda panoramik şehir turu yapıyoruz. Ren Nehri çevresine kurulu olan ve Orta Çağ ‘dan beri önemli bir ticaret merkezi olma özelliğini günümüzde de koruyan Köln, çikolataları, Roma döneminden kalan eserleri ve şehri çevreleyen Roma surları, Orta Çağ kiliseleri, pek çok tarihi binası ile adından söz ettiren önemli bir Alman kentidir.  Köln Gotik Katedrali, Hochenzollernbrücke Köprüsü, Kaiser Wilhem II. Anıtı, panoramik kent gezimiz sırasında başlıca görülecek yerler arasındadır. Köln turu ardından tanınacak kısa serbest zamanın bitimiyle Amsterdam’daki otelimize transfer. Akşam isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Amsterdam Gece Turu (20 Euro) ‘na katılarak, ışıl ışıl caddeleri ve gece yaşantısı ile Amsterdam ‘ı akşam keşfetmenin keyfini çıkarabilirler. Tur bittiğinde konaklamak üzere otelimize transfer.

6. Gün AMSTERDAM – (Marken & Volendam ve Zaanse Schans Turu)

Sabah kahvaltı sonrası Amsterdam şehir gezimizle güne başlıyoruz. Amsterdam panoramik şehir tanıtım turu sırasında Kanallar, Dam Meydanı, Leidseplein, Rembrandtplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasındadır. Şehir gezimiz bittiğinde serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Marken & Volendam ve Zaanse Schans Turu (75 Euro) programımızı değerlendirebilirler. Turumuzda öncelikle, Zaanse Schans’a hareket ediyoruz. Yel değirmenleri, müzeleri, doğası ve kültürü ile bu tarihi kasaba Hollanda’nın turistik açıdan en ilgi çekici cazibe alanlarındandır. Günümüzde boya ve yağ üretiminde kullanılan değirmenler ile, ahşap takunyalar gibi hediyelik el işçiliği örnekleriyle karşılışacağımız dükkanlarıyla Zaanse Schans gezimiz bittikten sonraki durağımız eskiden bir adayken doldurularak inşa edilen bir yol ile karaya bağlanan sakin ve küçük Marken kasabası olacaktır. Bakımlı bahçelere sahip muazzam evleri ve tahta ayakkabıları ile ünlü Marken kasabasında yapacağımız gezinin ardından turumuzun ikinci durağı olan Volendam ‘a varıyoruz. Marken ‘e göre daha büyük bir balıkçı kasabası olan Volendam ‘da bakımlı ve güzel evlerin sarmaladığı sokaklarda ve restoran ve kafeler ile dolu sahil yolunda dolaşıp turumuzu tamamlıyoruz. Konaklamak üzere otelimize transfer ve serbest zaman.

7. Gün AMSTERDAM – ROTTERDAM – (Delft & Lahey Turu) – BRUGGE – BRÜKSEL

Sabah kahvaltı sonrası güne Rotterdam ‘a yolculuk ile başlıyoruz. Tarihi 1270 ‘li yıllara dayanan, II. Dünya Savaşı 'nın bitimiyle adeta yeniden inşa edilen ve günümüzde ise Avrupa ‘nın en büyük limanın bulunduğu Rotterdam, Hollanda ‘nın nüfus yoğunluğuna göre en kalabalalık ekonomik olarak ise en önemli ticaret kentidir. Turumuz sırasında, Erasmus Köprüsü ve Kübik Evler gibi modern mimari yapılar başlıca ziyaret noktalarımız olacak ve ilgi çekecektir. Rotterdam ‘da yapılacak panoramik şehir turun bitiminde serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenecek olan Delft & Lahey Turu (40 Euro) programımızı değerlendirebilirler. Turumuzda öncelikle, seramik yapımıyla meşhur Delft kasabasını ziyaret ediyoruz. Kanallar üzerine inşa edilmiş bu şirin kentte alışveriş ve yemek için mola verdikten sonra programımıza Lahey ’le devam ediyoruz. Ülkenin idari başkenti Lahey’de Parlamento Binası ‘nı, Kraliyet Sarayı ’nı, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ’ni gördükten sonra turumuzu sonlandırıyor ve Brugge ‘e hareket ediyoruz. Suyun içinde konuşlanan evleri ve kanallardan oluşan caddeleri sayesinde “Belçika ‘nın Venedik ‘i” olarak anılan Brugge, adeta bir düşler şehri. 2. Dünya Savaşı sırasında şans eseri hasar görmeyen şehrin tarihi yapısı ve orta çağ mimarisi günümüze kadar kendini muhafaza edebilmiştir. Şehir meydanında önümüze çıkan ve tek katlı, adeta pastayı andıran renkli çatılı evleri, kiliseler, heykeller ve taşlı orta çağ kent yolları bizi adeta bir masalın içine sürükleyecek. Brugge turumuzun bitiminde konaklamak üzere Brüksel bölgesindeki otelimize transfer.

8. Gün BRÜKSEL – İSTANBUL 

Sabah kahvaltı sonrası güne Brüksel şehir turumuzla devam ediyoruz. Brüksel, hem Belçika ‘nın hem de Avrupa Birliği ve NATO ile alakalı birçok kurumu barındırıyor olması sayesinde Avrupa Birliği ve Avrupa başkenti olarak da tanınan, tarih boyunca sahip olduğu birçok tarihi eseri muhafaza edebilmiş bir şehirdir. Avrupa ‘nın en meşhur ve en hareketli meydanlarından biri olan Grand Place ve gotik tarzdaki tarihi, mimari dokusu ile dikkat çeken birçok tarihi mekân ve caddede yapacağımız panoramik şehir turunun bitiminde dönüş uçuşumuz için Brüksel Charleroi Havalimanı ‘na transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin sonrasında Pegasus Havayolları ‘nın PC804 sefer sayılı uçuşu ile yerel saatle 15:15 ‘de kalkış. TSİ 20:45 ‘de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na ulaşım ve turumuzun sonu.

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

TAKSİT SEÇENEKLERİ

 TÜM KREDİ KARTLARINA 3'E VARAN TAKSİT İMKANI

 Nasıl Yardımcı Olabiliriz