Tur İnceleme Sayfası

Orta Avrupa Turları 2021 THY ile Sabiha Gökçen kalkışlı Gündüz Extra Turlar Dahil

Sevdikleriniz ile unutulmayacak bir tur Cetur Turizm ayrıcalığıyla sizleri bekliyor.

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Oda artı Kahvaltı

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

       Yurtdışı Çıkış Harç Pulu: 15.-TL

Vize Ücreti İstanbul: 120.-Eur

 

Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar): 15.-Eur

 

Seyahat sigortası (66-75 yaş arası): 30.-Eur

 

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

 

Şehir ve otel vergileri

 

Opsiyonel turlar

 

Vize Red Güvence Paketi: 50.-eur


Vize Red Güvence Paketi: Misafirlerimizin Vize Hizmetini, Seyahat Sigortasını ve Vize Red Güvence Paketini Bizden alması durumunda Geçerli olup Misafirin Vizeden Red Alması durumunda Tur bedelini iade almasını Sağlar. Turun Kalkışına 1 gün kala vizenin Red olarak sonuçlanması durumunda safra geçerlidir. Misafirin özel Sebeblerden iptal taleplerini kapsamamaktadır.


Ücretsiz Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (SabihaGökçen HL) -Viyana-İstanbul (SabihaGökçen HL) - arası uçak bileti,

Belirtilen filmlerde 7 gece konaklama,

Sabah kahvaltıları,

Alan- Otel- Alan transferleri,

Tüm şehirlerarası transferler,

Prag-Viyana-Budapeşte şehir turları,

Profesyonel English rehberlik hizmetleri,

Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Ekstra Tur: Bratislava Turu

Ekstra Tur: Estergon & Visegrad & Szendentre Turu (öğleden Yemekli)

Ekstra Tur: Karlovy Vary Kültür & Alışveriş turu

Ekstra Tur: Dresden (Almanya) Kültür & Alışveriş Turu

Ekstra Tur: Cesky Krumlov Turu

Ekstra Tur: Viyana Ormanları Turu 

Firma Sahipleri İçin Vize Evrakları

Firma Ortakları İçin Vize Evrakları

Firma Çalışanları İçin Vize Evrakları

Devlet Memurları İçin Vize Evrakları

Emekliler İçin Vize Evrakları

Ev Hanımları İçin Vize Evrakları

Öğrenciler İçin Vize Evrakları

Çalışmayanlar İçin Vize Evrakları


Bordo Pasaport Açıklamaları

Yeşil Pasaport Açıklamaları

Gri Pasaport Açıklamaları

Kırmızı Pasaport Açıklamaları

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

GÜNLÜK PROGRAM

 1. Gün: İstanbul – Viyana - Prag

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali TatilBudur kontuarı önünde siz değerli konuklarımızla 09:00’da buluşmamız gerçekleşecek. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin sonrasında Türk Havayollarının tarifeli seferi TK1899 ile 11:50’de Viyana’ya hareketimiz. Yerel saat ile 12:25’de varışın ardından Prag’a hareketimiz. Yol üzerinde ekstra Cesky Krumlov turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. (Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Cesky Krumlov turumuzun ardından Prag’a yolculuğumuz devam edecek. Prag’a varışımızın ardından Prag Şehir turumuz. Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi gezilecek yerler arasındadır. Konaklama Otelimizde olacak.

 

Ekstra Tur: Cesky Krumlov Turu 35 Euro Kişi Başı

**Fiyata Dahildir**

Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Kurumlov  Çek’in değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm’in en yoğun dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve bütün güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Bizce Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız.

 

2. Gün: Prag

Sabah otelde yapılacak kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu. Karlovy vary turumuz sonrasında Prag’da serbest zamanımız olacak. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği Turuna katılabilirsiniz. Orta çağ turumuz sonrasından otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama otelimizde olacak.

 

Ekstra Tur: Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu 45 Euro (Kişi Başı)

**Fiyata Dahildir**

Bu turumuzda birbirinden değerli taşların sergilendiği dükkanlarda indirimli alışveriş yapabilir ve birçok değerli taşları tanıma ve görme fırsatı yakalabilirsiniz. verilecek serbest zamanın ardından Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri karlovy vary yolculuğumuza rehberimizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 derece arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turumuz da yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın  Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal,porselen,granat,kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika  satış mağazalarında alışveriş yapma şansına sahip olacaksınız.

 

 Ekstra Tur: Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği 65 Euro (Kişi Başı)     

Akşam rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma şansını yakalayacaksınız.

 

3. Gün: Prag

Sabah otelde yapılacak kahvaltının ardından Serbest zamanınız olacak. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turumuza katılabilirler. Turumuzun ardından Rehberimizin bilgilendireceği saatte Prag’a transferimiz. Turumuzun ardından otele transferimiz. Akşam arzu eden misafirlerimizle Vlata nehri üzerinde açık büfe yemekli Tekne turuna katılıyoruz. Turumuz ardından otele dönüyoruz. Konaklama otelimizde olacak.

 

Ekstra Tur: Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş Turu 65 Euro (Kişi Başı)

**Fiyata Dahildir**             

Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin  Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin  Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı gezilecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zamanınız olacak. Rehberimizin bilgilendireceği saatte Prag’a transferimiz gerçekleşecek.

 

Ekstra Tur: Vltava Nehri üzerinde Tekne Gezisi 50 Euro Kişi Başı (açık büfe)

Avrupa'nın en uzun nehirlerinden olan Elbe'nin zarif kollarından Vltava'nın kenarında bulunan Kristal şehir olarak adlandırılan Prag'ın akşam ışıklarının yansıması ile oluşturduğu görkemli görüntüsü nehir üzerinde yapılacak olan açık büfe akşam yemeğinize bambaşka bir tat katacaktır.

 

4. Gün: Prag - Budapeşte

Sabah otelde yapılacak kahvaltının ardından Budapeşte’ye hareketimiz gerçekleşecek. Güzel bir yolculuğun ardından Yaklaşık 150 yıl Osmanlı  hakimiyetinde kalan Budapeşte’de Osman’lı izlerini çok net görebileceksiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi  Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904  yılları arasında yapılan 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella panoramik olarak gezilecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşmemiz olacak. Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı olacak. Konaklama Otelimizde olacak..

 

Ekstra Tur: Çigan Gecesi 50 Euro (Kişi Başı)        

Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı olacak. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. İsterseniz sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz.

 

5. Gün: Budapeşte

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zamanmız olacak. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek Estergon & Visegrad & Szentendre öğle yemekli gezisine katılabilirler. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri turuna katılabilirler. Konaklama otelimizde olacak..

 

Ekstra Tur: Estergon & Visegrad & Szendentre Turu 65 Euro (Öğle Yemekli) (Kişi Başı) Fiyata Dahildir

**Fiyata Dahildir**

Bu turda önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını gezeceğiz. Ardından bir ortaçağ kalesi  ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret edeceğiz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak göreceğiz. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alacağız. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gideceğiz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zaman sonrasında otele döneceğiz.

 

Ekstra Tur: Tuna Nehri Tekne Gezisi 35 Euro (Kişi Başı) 

Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama şansını yakalayacakları Tuna Nehri turuna katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

 

6. Gün: Budapeşte – Viyana

Sabah otelde yapılacak kahvaltının ardından Viyana’ya hareketimiz olacak. Yol üzerinde ekstra Bratislava turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. (Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava turumuzunda sonra Viyana’ya yolculuğumuz devam edecek. Varışımızın ardından Viyana Şehir turumuz olacak. Viyana şehir turunda gezilecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Şehir turumuz sonrasında merkezde verilecek kısa bir molanın ardından otelimize transferimiz ve otele yerleşimimiz gerçekleşecek. Konaklama Otelimizde olacak.

 

Ekstra Tur: Bratislava Turu 35 Euro (Kişi Başı)

**Fiyata Dahildir**

(Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır.Şehirde gezilecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri,Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirinde gezinti,  Grassalkovich  Palace ,Parlamento, Slovak  Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini  verdiği tarihi bina gezilecek yerler arasındadır.

 

7. Gün: Viyana

Sabah yapılacak kahvaltının ardından serbest zamanınız olacak. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek Viyana Ormanları turumuza katılabilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra Viyana merkezde de serbest zaman verilecektir. Serbest zamanın sonrasında dileyen misafirlerimiz ile Viyana Konser turumuz. Konaklama Otelimizde olacaktır.

 

Ekstra Tur: Viyana Ormanları Turu 55 Euro Kişi Başı

**Fiyata Dahildir**

Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u gezeceğiz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak göreceğiz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri olan Baden ziyareti ardından turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zamanınız  olacak. İsteyen misafirlerimiz sarayın içini de ziyaret edebilirler.

 

Ekstra Tur: Viyana Konser Turu 55 Euro Kişi Başı

Akşam isteyen misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden izleme imkânımız olacak.

 

8. Gün: Viyana - İstanbul

Sabah otelde yapılacak kahvaltımızın ardından Viyana Havalimanına transfer olacağız. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin sonrasında Türk Havayolları tarifeli seferi TK 1900 ile Saat 13:25’de İstanbul’a hareketimiz. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 17:30 Sabiha Gökçen havalimanına varışımız ve turumuzun sonu geliyor. Bir sonraki TatilBudur organizasyonumuzda görüşmek dileği ile. Cetur Turizm..

 

Bu Turumuzda Fiyata Dahil 300eur Değerindeki Extra Turlar

Ekstra Tur: Bratislava Turu 35 Euro (Kişi Başı)Fiyata Dahildir

Ekstra Tur: Estergon & Visegrad & Szendentre Turu 65 Euro (Öğle Yemekli) (Kişi Başı) Fiyata Dahildir

Ekstra Tur: Karlovy Vary Kültür&Alışveriş turu 45 Euro (Kişi Başı) Fiyata Dahildir

Ekstra Tur: Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş Turu 65 Euro (Kişi Başı) Fiyata Dahildir 

Ekstra Tur: Cesky Krumlov Turu 35 Euro Kişi Başı Fiyata Dahildir

Ekstra Tur: Viyana Ormanları Turu 55 Euro Kişi Başı Fiyata Dahildir

 

Fiyata Dahil Olmayan Akşam Extra Turlarımız

Ekstra Tur: Çigan Gecesi 50 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Tur: Tuna Nehri Tekne Gezisi 35 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Tur: Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği 65 Euro (Kişi Başı)

Ekstra Tur: Vltava Nehri üzerinde Tekne Gezisi 50 Euro Kişi Başı (açık büfe)

Ekstra Tur: Viyana Konser Turu 55 Euro Kişi Başı

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

TAKSİT SEÇENEKLERİ

 TÜM KREDİ KARTLARINA 3'E VARAN TAKSİT İMKANI...

 

Nasıl Yardımcı Olabiliriz