Tur İnceleme Sayfası

UKRAYNA RESITALI TURU TÜRK HAVAYOLLARI İLE 4 GECE 5 GÜN

Sevdikleriniz ile unutulmayacak bir tur Cetur Turizm ayrıcalığıyla sizleri bekliyor.

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Oda artı Kahvaltı

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Şarap Barı
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

 Yurtdışı çıkış vergisi: 50 TL

 Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar

 Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)


Ücretsiz Hizmetler

 

 Türk Havayolları ile IST – KBP / LWO – IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,

 Havalimanı vergileri

 

 4 (dört) gece oda + kahvaltı konaklama / Kiev (2), Lviv (2)

 

 Kiev-Lviv’de yapılacak şehir tanıtım turları

 

 Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

 

 Tüm şehirlerarası transferler

 

 Otel vergileri

 

 Türkçe rehberlik hizmetleri

Firma Sahipleri İçin Vize Evrakları

Firma Ortakları İçin Vize Evrakları

Firma Çalışanları İçin Vize Evrakları

Devlet Memurları İçin Vize Evrakları

Emekliler İçin Vize Evrakları

Ev Hanımları İçin Vize Evrakları

Öğrenciler İçin Vize Evrakları

Çalışmayanlar İçin Vize Evrakları


Bordo Pasaport Açıklamaları

Yeşil Pasaport Açıklamaları

Gri Pasaport Açıklamaları

Kırmızı Pasaport Açıklamaları

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

GÜNLÜK PROGRAM

 1. GÜN İSTANBUL - KİEV 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşmamız gerçekleşecek. Check-in işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın TK1255 Sefer sayılı tarifeli seferi ile 12.15'te Kiev'e hareket edeceğiz. 14.10'da varış istinaden şehir turumuza başlayacağız. Dinyeper Kıyısına kurulan bu şehir ismini efsaneye göre Kiy, Şek ve Horiv adlı 3 kardeşin en büyün Kiy'den almıştır.Kiev'de şehir turuna başlayacağız. Son keşiflerle dünya kamuoyunun gündemine gelen Kiev, aynı zamanda, Ruslar'ın ilk başkent olma özelliğine sahiptir. 1500 yıllık tarihi olan Kiev, dünyanın en yeşil şehirlerinden birinden. Shevchenko Bölgesi'nde yer alan ve Kiev'in en merkezi ve işlek caddesi olan 1100 Metre uzunluğundaki ünlü Kreschatik Caddesi, Europeiskaya ile Bessarabskaya Meydanlarını bağlayan aşk birliğine sahiptir. Kreschatik Caddesi'nde, çeşitli restoran ve kafenin bulunduğu caddelerde, müzisyenler kentin hareketini arttırıyor. Panoramik turumuzda, Kiev'in ana meydanlarını ve belli başlı tarihi binalarına gideceğiz. Konaklama otelimizde olacaktır.

 2. GÜN KİEV

Sabah Kahvaltıdan sonra serbest zaman olacak; ancak dileyen misafirlerimizle  ekstra  düzenlenecek  İkinci Dünya Savaşı Müzesi ve Pechersk Manastırı Turu 'nu gerçekleştireceğiz.Kişi Başı  (45 Eur). Bu gezimizde ilk durağımız açık ve kapalı kısımlardan İkinci Dünya Savaşı Müzesi olacaktır. Yol üzerinde değiştirmek simgesi olan Anavatan heykelini de görüp hikâyesini dinleyecek Sonraki tarihi hakkında bilgiler almak üzere müzeye geçeceğiz. Afganistan Savaşı'nda ve İkinci Dünya Savaşında, ikinci Dünya Savaşı'nda kullanılan, orijinal araç gereç görme izleme imkânı bulacağız. Savaşın insanlığa zararı en örnek örneklerile göreceğimiz bu gezimiz ardından “Mağara Manastırı” olarak bilinen  Pechersk Manastırı 'na gideceğiz Birinci yüzyıldan kalma manastırın mistik ve ruhani bizi hemen kuşatacakdır. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan, Ortodoks Slavlar için kutsal dini merkezlerden biri olan bu komplekste ve gezeceğimiz geziden sonra serbest zaman olacak. Öğleden sonra dileyen misafirlerimizle  ekstra  düzenlenecek  Kiev Metrosu Kültür Turu 'nu gerçekleştireceğiz.Kişi Başı (25 Euro) . 1960 yılında inşa edilen, tek tek başlandı 50 istasyon, ana hat ve iki yardımcı hattan metro hakkında bilgi alırken ağın 105,5 metre derinlikteki “en derin”, Kiev Arsenal durağına da geçeceğiz. Günde bir buçuk milyona yakın ulaşımını sağlama metroda yapacağımız bu kültürel gezinin ardından Kievlilerin günlük hayatlarına tanık olmak ve alışveriş yapmak için Andreyevskiy Yokuşu'na gidecek ardından Dinyeper Nehri manzarasını izleme fırsatını yakalayacağız.Aradığınızda ve konaklama için otelimize döneceğiz.

 3.GÜN KİEV -RİVNE- LVİV

Sabah Kahvaltıdan sonra ayrılarak otobüsümüze bineceğiz ve Lviv'e doğru yola çıkacağız. Yaklaşık üç buçuk gezici bir yolculuğun ardından Ukrayna'nın en şirin yerleşim beldelerinden biri olan Rivne'de durup hem biraz dinlenip hem de bol fotoğraf çekebileceğiz. Nüfusu az, yüzölçümü küçük duvara rağmen dört adet üniversitesi Rivne'de  "Aşk Tüneli" ne de gitme imkânımız olacak. Otobüsle gezerken gezerken bir yolculuktan sonra varacağımız Klevan'da bulunan, onun karşısına gelecek farklı görüntülerde farklı görüntüler yapacağı alan Aşk Tüneli'nde yürürken fotoğraf çekmeye başlayacaksınız.Ardından Rivne'ye dönecek ve Lviv'e ulaşmak için yolumuza devam edeceğiz. İkinci Dünya Savaşı'nda zarar görmemiş ender yerleşimlerinden biri olan, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Lviv'e vardığımızda yazılı gezimizi yapacağız. Yüz kaplama fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun yönetiminde kalan,Gotik ve Rönesans üslubunda yapılmış, hemen hemen hemen korunmuş binalarıyla şirin bir Orta Avrupa kenti olan, farklı kültürlerin bir arada yaşadığı, "aslanlar kenti" adıyla anılan Lviv'in opera binasını, ünlü Maria Zankovetska Tiyatrosu binasını, Svobada Meydanı'nı, Lychavik Mezarlığı 'nı, uzaktan Lviv Kalesi'ni, St George Yunan-Katolik Katedrali'ni, Cizvitlerden Kalma Aziz Petrus ve Pavlos Kilisesi'ni, Dominiken Katedrali ve Manastırı'nı, Katedral Meydanı'ndaki Boim Şapeli'ni, Rynok Meydanı'nı göreceğiz ve kentin farklı yüzleri hakkında fikir toplayacağız. Ardından dinlenme ve konaklama için otelimize gideceğiz.Svobada Meydanı'nı, Lychavik Mezarlığı'nı, uzaktan Lviv Kalesi'ni, St George-Yunan-Katolik Katedrali'ni, Cizvitlerden Kalma Aziz Petrus ve Pavlos Kilisesi'ni, Dominiken Katedrali ve Manastırı'nı, Katedral Meydanı'ndaki Boim Şapeli'ni , Rynok Meydanı'nı göreceğiz ve kentin farklı yüzleri hakkında fikir toplayacağız. Ardından dinlenme ve konaklama için otelimize gideceğiz. Svobada Meydanı'nı, Lychavik Mezarlığı'nı, uzaktan Lviv Kalesi'ni, St George-Yunan-Katolik Katedrali'ni, Cizvitlerden Kalma Aziz Petrus ve Pavlos Kilisesi'ni, Dominiken Katedrali ve Manastırı'nı, Katedral Meydanı'ndaki Boim Şapeli'ni , Rynok Meydanı'nı göreceğiz ve kentin farklı yüzleri hakkında fikir toplayacağız. Ardından dinlenme ve konaklama için otelimize gideceğiz.

 4. GÜN LVİV

Kahvaltıdan sonra serbest zamanımız olacak; Ancak dileyen misafirlerimizle  ekstra  düzenlenecek olan  Yemekli Şatolar Turu 'nu gerçekleştireceğiz.Kişi Başı  (60 Eur) . Yakınlarında pek çok şato barındıran ancak en çok Potosky Sarayı ile bilinen değiştirmek “Altın Nal Bölgesi” olarak anılan şatolar bölgesinde ziyarete açık olan iki tanesini göreceğimiz turumuzda geçmişe, şövalye dönemine kopuk bir zaman yolculuğuna çıkacağız. Sonra dileyen misafirlerimiz  ekstra  düzenlenecek  Eczacılık Müzesi, Çikolata Fabrikası Satış Mağazası, Ermeni Katedrali ve Arsenal (silah deposu) Turu 'na katılabilecekler.Kişi Başı  (30 Eur) .   Eczacılık Müzesi'nin sonrasında Lviv'de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkûmların hapsedildiği meşhur zindanları edip, ayrıca meşhur silahlıkları göreceğiz turumuzda yüzlerce yıl önce insanların hastalıklarına nasıl şifa bilişlerinin eczacılık Müzesi'nin sonrasında Lviv'de yıllardır farklı görüşlerden siyasi mahkûmların hapsedildiği meşhur zindanları ziyaret edip, ayrıca meşhur silahlıkları göreceğiz. Gezimiz Kars'ta bulunan Ünlü Ani Ermeni Kilisesi'nin bir olan olan Lviv Ermeni Kilisesi'ni ziyaret ederek devam edecek. Muhteşem freskleri olan bu kiliseyi gezdikten sonra dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve dörtlü satış merkezine güzel bir kahve molası vereceğiz. Daha sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle akşam vaktini Lviv'in en iyi mekânlarında değerlendirebilecekleri, düzenlenecek Akşam Yemekli Ukrayna Gecesi Turunu gerçekleştireceğiz.Kişi Başı (40 EUR). Sonrasında Dinlenme Ve Konaklama İçin Otelimize Geçeceğiz.

 5.GÜN LVİV- İSTANBUL

Sabah Kahvaltıdan sonra bu Ortaçağ kentinin gizemli yanlarını keşfetmek üzere serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimizle Lychakiv Mezarlığı Turu’nu gerçekleştireceğiz.Kişi Başı (15 Eur). On altıncı yüzyıla kadar kimsesizler mezarlığı olarak kullanılan ve on sekizinci yüzyıldan itibaren siyasetçilerin, sanatçıların, varlıklı ailelerin defnedildiği, günümüzde “tarih ve kültür müzesi” kapsamına alınan toplam 42 hektarlık bu mezarlıkta önemli heykeltıraşların tasarlayıp yaptıkları muhteşem güzellikteki mezar anıtlarını görmeye gideceğiz. Yüzlerce yıllık ağaçları, kuş sesleri ve dingin ortamın her biri olağanüstü bir ustalığın eseri olan mermer heykellerle buluştuğu, bir film setini andıran bu mekânda Ukrayna, Polonya ve Rusya tarihinden önemli olayları da anma imkânına sahip olacağız. Daha sonra rehberimizin belirttiği saatte otelde buluşarak Lviv Havalimanı’na gitmek üzere yola çıkacağız. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan Türk Havayolları TK444 sefer sayılı uçuşla 22:05’de İstanbul’a hareket edeceğiz. 00:10’da varışımıza istinaden turumuzun sonu gelecek. Evinize Hoşgeldiniz. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek dileğiyle. Cetur Turizm...

 

 

 

 

 

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

TAKSİT SEÇENEKLERİ

TÜM KREDİ KARTLARINA 3'E VARAN TAKSİT İMKANI

Nasıl Yardımcı Olabiliriz