Tur İnceleme Sayfası

Orta Avrupa Turları 2022 Budapeşte Prag Viyana THY ile Sabiha Kalkışlı

Sevdikleriniz ile unutulmayacak bir tur Cetur Turizm ayrıcalığıyla sizleri bekliyor.

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Oda artı Kahvaltı

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

       Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                        : 50.-TL 

Vize Ücreti İstanbul                                : 135.-Eur

 

Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)        : 15.-Eur

 

Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)       : 30.-Eur

 

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

 

Şehir ve otel vergileri

 

Opsiyonel turlar


Ücretsiz Hizmetler

Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul(SabihaGökçen HL)-Viyana-İstanbul(SabihaGökçen HL)- arası uçak bileti,

 

Belirtilen kategorideki otellerde 7 gece konaklama,

 

Sabah kahvaltıları,

 

Alan- Otel- Alan transferleri,

 

Tüm şehirlerarası transferler,

 

Prag-Viyana-Budapeşte şehir turları,

 

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,

 

Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Firma Sahipleri İçin Vize Evrakları

Firma Ortakları İçin Vize Evrakları

Firma Çalışanları İçin Vize Evrakları

Devlet Memurları İçin Vize Evrakları

Emekliler İçin Vize Evrakları

Ev Hanımları İçin Vize Evrakları

Öğrenciler İçin Vize Evrakları

Çalışmayanlar İçin Vize Evrakları


Bordo Pasaport Açıklamaları

Yeşil Pasaport Açıklamaları

Gri Pasaport Açıklamaları

Kırmızı Pasaport Açıklamaları

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

GÜNLÜK PROGRAM

1. GÜN İSTANBUL - VİYANA - PRAG

Sabiha Gökçen Havaalanı Dış Hatlar Gidiş Terminali TatilBudur Kontuarı önünde siz değerli konuklarımız ile saat 09:00'da buluşma ardından bilet bagaj ve biniş işlemlerinin tamamlanması sonrasında Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferi olan TK1899 ile saat 11:50'de Viyana'ya hareket edeceğiz. Yerel saat ile 12:25'de varışın ardından Prag'a hareket edeceğiz. Yol üzerinde ekstra Cesky Krumlov Turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimize şehir girişindeki dinlenme tesisinde serbest zaman verilecektir. Cesky Krumlov turumuz ardından Prag'a hareketimiz devam edecek. Prag'a varış ardından Prag Şehir Turumuz olacaktır. Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Yapımı 600 yıl süren Neo-gotik Rönesans ve Barok özelliklerini bünyesinde barındıran ST. Vitüs Katedrali, Simyacılar Sokağı, Franz Kafka'nın evi, 13. yy'da Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelin bulunduğu Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, 15 yy'da inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik Saat Kulesi ve TYN Kilisesi gidilecek yerler arasındadır. Konaklama otelimizde olacaktır.

EKSTRA TUR : CESKY KRUMLOV TURU KİŞİ BAŞI 35 EURO

Bir Orta Çağ Kasabası olan Cesky Krumlov Çek'in değerli bir mücevheri olmakla birlikte aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Kominizm'in en koyu dönemlerinde harap durumuna gelmiş olan bu kasaba 1990'lardan itibaren yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyaretine gelen tüm insanlara göstermiştir. Cesky Krumlov'a bizce hayran kalacaksınız...

2. GÜN PRAG 

Sabah otelde yapacağımız kahvaltımız ardından arzu eden misafirlerimiz için Ekstra Karlovy Vary Kültür alışveriş Turu olacaktır. Karlovy Vary Turumuz sonrasında Prag'da serbest zaman olacaktır. Akşam rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Ekstra Ortaçağ Eğlencesi ve Yemeği Turumuza katılabilirsiniz. Orta Çağ Turumuz ardından otelimize geçişimiz gerçekleşecektir. Konaklama otelimizde olacak.

EKSTRA TUR KARLOVY VARY KÜLTÜR&ALIŞVERİŞ TURU KİŞİ BAŞI 45 EURO

Bu turumuzda birbirinden değerli taşların sergilendiği dükkanlardan indirimli alışverişlerinizi yapabilir birçok değerli taş tanıma ve görme fırsatını yakalayabilirsiniz. Verilecek serbest zaman ardından Çek Cumhuriyeti'nin Kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberimizin keyifli anlatımıyla devam edeceğiz. Kentte sıcaklıkları 30 ile 72 derece arasında değişen 12 Termal Kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu da yapılıyor olup Atatürk'ün 1918'de kaldığı oteli, Dovarak'ın, Mozart'ın, Göthe'nin, Beethoven'ın ve Puşkin'in evlerini görüp 12 farklı termal suyun çıktığı galerileri ziyaret edeceğiz.Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve geleneksel Çek hediyelerinin satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş imkanı bulacağız.

EKSTRA TUR ORTA ÇAĞ EĞLENCESİ VE YEMEĞİ KİŞİ BAŞI 65 EURO

Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek olan Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda olup, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma şansını elde edeceğiz

3.GÜN PRAG

Sabah otelde yapılacak kahvaltının ardından Serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimiz tam gün Ekstra Dresden (Almanya) Kültür&Alışveriş turumuza katılabilirler. Turumuzun ardından Rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer olacak. Turumuzun sonrasında otele transferimiz olacak. Akşam arzu eden misafirlerimizle Vlata nehri üzerinde açık büfe yemekli Tekne turuna çıkacağız. Turumuz sonrasında otele dönüp. Geceleme otelimizde olacak.

EKSTRA DRESDEN ALMANYA KÜLTÜR&ALIŞVERİ TURU KİŞİ BAŞI 65 EURO

Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin  Floransa’sı olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası,Kral yolu, Elbe nehri, Martin  Luther heykeli, Hof kilisesi,Semper Operası,eski şehir meydanı gidilecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zamanımız olacak. Rehberinizin bilgilendireceği saatte ise Prag’a transfer olacak.

EKSTRA TUR VLATA NEHRİ ÜZERİNDE AÇIK BÜFE YEMEKLİ TEKNE TURU KİŞİ BAŞI 50 EURO

Avrupa'nın en uzun nehirlerinden biri olan Elbe'nin zarif kollarından Vltava'nın kenarında bulunan Kristal şehir olarak adlandırılan Prag'ın akşam ışıklarının yansıması ile oluşturduğu mükemmel görüntüsü ile birlikte nehir üzerinde alınacak olan açık büfe akşam yemeğimize bambaşka bir tat katacağına emin olabilirsiniz.

4.GÜN PRAG - BUDAPEŞTE

Sabah otelde yapılacak kahvaltının ardından Budapeşte’ye hareket edeceğiz. Güzel bir yolculuğun ardından Yaklaşık 150 yıl Osmanlı  hakimiyetinde kalan Budapeşte’de Osman’lı izlerini çok net göreceğiz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi  Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904  yılları arasında yapılmış 700 oda’lı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella panoramik olarak gezilecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânınız olacak. Konaklama Otelimizde olacak.

EKSTRA TUR CİGAN GECESİ YEMEKLİ,MÜZİKLİ,İÇKİLİ,EĞLENCELİ TUR KİŞİ BAŞI 50 EURO

Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânınız var. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracağız. İsterseniz sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz.

5.GÜN BUDAPEŞTE

Sabah otelde yapılacak sabah kahvaltısının ardından serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra organize edilecek olan Estergon & Visegrad & Szentendre öğle yemekli gezisine katılabilirler. Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği olan Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Konaklama otelimizde olacak.

EKSTRA TUR ESTERGON & VİSEGARD & SZENTEDRE & ÖĞLE YEMEKLİ GEZİSİ KİŞİ BAŞI 65 EURO

Bu turda önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını gezeceğiz. Ardından bir ortaçağ kalesi  ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret edeceğiz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak gezilecektir. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde yiyeceğiz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gideceğiz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele döneceğiz.

EKSTRA TUR TUNA NEHRİ GEZİSİ KİŞİ BAŞI 35 EURO

Akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama şansı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile birlikte Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

6.GÜN BUDAPEŞTE - VİYANA,

Sabah otelde yapılacak kahvaltının sonrasında Viyana’ya hareket edeceğiz. Yol üzerinde ekstra Bratislava turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. (Bu tura iştirak etmek istemeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava turumuzunda sonra Viyana’ya yolculuğumuz devam edecek. Varışımızın ardından Viyana Şehir turu başlayacak. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı  ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından merkezde verilecek kısa bir moladan sonra otelimize transfer ve otele yerleşme olacaktır. Konaklama Otelimizde olacaktır.

EKSTRA TUR BRATİSLAVA TURU

Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin en büyük şehri ve başkentidir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehrin hem Avusturya'ya hem de Macaristan'a sınırı vardır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır.Şehirde gezilecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri,Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti,  Grassalkovich  Palace ,Parlamento, Slovak  Devlet Tiyatro Binası,Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini  verdiği tarihi bina gezilecek yerler arasındadır.

7.GÜN VİYANA 

Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak organize edilecek tam günlük Viyana Ormanları turumuza katılabilirler.  Burada serbest zamanımızdan sonra Viyana merkezde bir kez daha serbest zaman verilecektir. Serbest Zamanın ardından Dileyen misafirlerimiz ile Viyana Konser turu yapılacaktır. Konaklama Otelimizde olacaktır.

EKSTRA TUR VİYANA ORMANLARI TURU KİŞİ BAŞI 55 EURO

Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u gezeceğiz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak göreceğiz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden'ı gezeceğiz. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zamanımız olacak.Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler.

EKSTRA TUR VİYANA KONSER TURU KİŞİ BAŞI 55 EURO

Akşam arzu eden misafirlerimiz ile Klasik müziğin başkenti Viyana’da ekstra Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden dinleme ve izleme şansı bulacağız.

8.GÜN VİYANA İSTANBUL

Sabah otelde yapılacak kahvaltımızın ardından Viyana Havalimanına transfer olacağız. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin sonrasında Türk Havayolları tarifeli seferi TK 1900 ile Saat 13:25’de İstanbul’a hareket edeceğiz. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 17:30 Sabiha Gökçen havalimanına varış ve turumuzun sonu gerçekleşecek. Bir sonraki TatilBudur organizasyonumuzda görüşmek dileği ile..  Cetur Turizm...

 

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

TAKSİT SEÇENEKLERİ

 TÜM KREDİ KARTLARINA 3'E VARAN TAKSİT İMKANI

 

Nasıl Yardımcı Olabiliriz