Tur İnceleme Sayfası

Ankara Hareketli Klasik İtalya Turu

Sevdikleriniz ile unutulmayacak bir tur Cetur Turizm ayrıcalığıyla sizleri bekliyor.

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Oda artı Kahvaltı

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Şarap Barı
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar, 

 Özel Seyahat sağlık sigortası (15 Euro),
 
Yurt dışı çıkış harcı bedeli,
 
Vize ücreti (120 Euro),

 Opsiyonel turlar, 
 
Müze ve ören yerleri giriş ücretleri. 
 
 
 
 


 

 


Ücretsiz Hizmetler

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
 
Vaporetto 15 Euro ,
 
Şehir konaklama vergileri 15 EuroHavalimanı-Otel-havalimanı transferleri,

Tüm şehirlerarası transferler, 

Panoramik Roma, Floransa ve Venedik şehir turları, 
 
Havalimanı vergileri,
 
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Ankara (ESB) – Roma (FCO) – Ankara (ESB) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri,
 
3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklamalar.
 
 
 
 
 
  

Firma Sahipleri İçin Vize Evrakları

Firma Ortakları İçin Vize Evrakları

Firma Çalışanları İçin Vize Evrakları

Devlet Memurları İçin Vize Evrakları

Emekliler İçin Vize Evrakları

Ev Hanımları İçin Vize Evrakları

Öğrenciler İçin Vize Evrakları

Çalışmayanlar İçin Vize Evrakları


Bordo Pasaport Açıklamaları

Yeşil Pasaport Açıklamaları

Gri Pasaport Açıklamaları

Kırmızı Pasaport Açıklamaları

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

TUR PROGRAMI

  1. GÜN

ANKARA  ROMA

Esenboğa Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 16.30’da bir araya geliyoruz. Check-in işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1289 sayılı tarifeli seferi ile saat 19.40’ta uçağımız kalkıyor,Roma’ya  yerel saat ile 21.00’da ulaşıyoruz . Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüzle konaklama yapmak üzere otelimize geçiyoruz.

2. GÜN

 ROMA

Kahvaltıdan sonra panoramik şehir turu için hareket. Şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussolini’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol meydanı sizlere tanıtacağımız yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize geri dönüş. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi turuna dahil olabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, Dünya’nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü sizlerle yeniden keşfedeceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir sizleri,Nemi Köyü ile başbaşa bırakacağız. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan CastelRomanoOutlet’e  ulaşır ulaşmaz serbest zaman. Tur sonrası otelimize dönüş. Akşam dileyen misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Roma Gece Turu’na dahil olma imkanı. Tur sonrası konaklamak üzere otelimize dönüş.

Alternatif Program

Outlet ve Göller Bölgesi turu

45 Euro

Alternatif Program

Roma Gece Turu

25 Euro

3. GÜN

ROMA  ROMA

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli &Pompei turuna dahil olabilirler. Turumuzda ilk olarak göreceğimiz Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Yüz yıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları Pompei açık hava müzesinde inceleyeceğiz.Müze ziyaretinde sonraki istikametimiz Napoli.Panoramik Napoli şehir turu ile başlıyoruz. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan esilenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO dünya kültür mirası listesinden bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı sizlerle tanıştıracağımız yerler arasındadır. Tur sonrası konaklamak üzere otelimize

Alternatif Program

Napoli &Pompei turu

85 Euro

4. GÜN

ROMA  FLORANSA

Kahvaltı sonrası istikametimiz Floransa. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Orvieto turuna dahil olma imkanı. İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun gezilmesinin ardından Floransa’ya hareket.Panoramik Floransa şehir turunun gerçekleşmesi. Turumuzda Floransa’yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane sizlere tanıtacağımız yerler arasındadır. Tur bitiminde konaklama yapacağımız Montecatini`deki otelimize transfer.

Alternatif Program

Orvieto turu

25 Euro

5. GÜN

FLORANSA FLORANSA

Kahvaltıdan sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Toscana turuna dahil olabilirler. Turumuzun başlangıcı Pisa’da.İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı görüldükten sonra San Gimignano’ya geçiyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da,12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno Meydanı’yla tanışacağız. Turumuz Siena’ya doğru devam ediyor... Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle mevcuttur. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda tanışacağımız yerler arasındadır.Tur sonrası konaklamak üzere otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.

Alternatif Program

Toscana turu

90 Euro

6. GÜN

FLORANSA  VENEDİK

Kahvaltıdan sonra Venedik`e hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde  rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona turuna dahil olma imkanı. Turumuzda tarihteki en büyük aşk hikayesine konu olmuş Romeo & Juliet’in evi, Verona Arena’sı, değişik mimarisiye Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali’ni göreceğiz.Sıradaki durağımız Venedik olacak. Tronchetto meydanına geldiğimizde, kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na geçiyoruz ve panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi sizlere tanıtacağımız yerler arasındadır. Tur sonrası konaklamak üzere otelimize geçiyoruz.

Alternatif Program

Verona turu

35 Euro

7. GÜN

 VENEDİK

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bled - Ljubljana turuna dahil olabilirler.. Turumuzda göreceğimiz yerler arasında Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eskimeydan ve St.Nicholas Katedralini gezdikten sonra Bohinj buzulunun etkisiyle oluşan Bled Gölü’ne geliyoruz,Bled Gölü 2km uzunluğa ve 1.3 km genişliğe sahiptir. Göl etrafındaki tepeleri, sudaki yansımalarını, geleneksel teknelerini, üzerinde kilise bulunan muhteşem adasını gölkenarındaki kuğularını fotoğraflama imkanınız olacak.Gölü çevresinde yürüyüş yaparak veya bisiklet kiralayarak keşfedebilirsiniz. Tur sonrası konaklamak üzere otelimize transfer.

Alternatif Program

Bled - Ljubljana turu

75 Euro

8. GÜN

VENEDIK - ROMA ANKARA

Kahvaltıdan sonra Roma’ya hareket. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bologna turuna dahil olabilirsiniz. Bologna şehir turumuzda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve asinelli kuleleri sizlere tanıtacağımız yerler arasındadır. Akabinde Roma Havalimanı’na devam ediyoruz.Check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1290 sayılı tarifeli seferi ile saat 21.55’te  dönüş yolculuğumuz başlayacak ve yerel saat ile 01:10’da Ankara’ya ulaşarak turumuzu sonlandıracağız.

Not : Ankara’ya varış uçak kalkış tarihinden 1 gün sonra olacaktır

Alternatif Program

Bologna turu

25 Euro

 

Tur Haritası

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Nasıl Yardımcı Olabiliriz