Tur İnceleme Sayfası

Büyük İtalya Turu Türk Hava Yolları İle Milano Başlar

Bir Akdeniz ülkesi olan İtalya. Tarihi dokusu, yemek kültürü ve sıcak kanlı insanları ile keyifli bir tura CETUR Turizm ile merhaba deyin.4446849

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

ÖNEMLİ UYARILAR!

  


NOTLAR

Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.) 
Shengen vizesini ilk defa alınıyor ise kişinin kendisi başvuru yapması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

Vize alacak meslek mensuplarına istinaden yurt dışında geçerli Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 Euro limitli) gereklidir.

Vize alacak meslek mensuplarına istinaden seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak şahsi dilekçe gereklidir.

Vize alacak  meslek mensuplarına istinaden kimlik fotokopisi,  ev yada iş adresi, telefon ve email bilgilerini akabinde vermeniz gerekmektedir.

 

ÖNEMLİ UYARILAR

 

CETUR TURİZM, yolcu ve hava yolu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Özel ve tarifeli uçuşlarda rötar riski olabilir ya da uçuş öncesinde ve mevcut gezi programında saatler değişebilir. Uçuş parkurunu ve saatlerini teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Siz değerli yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almış sayılırsınız. Grup biletlerinde havayolunun belirlediği kural geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Tur programlarda yeterli sayıda katılım sağlanmadığı durumda ve iptali durumunda önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Tüm misafirlerimize haber vermek koşulu ile turda tarih değişikliği ya da iptal etme hakkına sahiptir. Yasal süreç olduğundan dolayı tazminat hakkı yoktur.

01.01.2011 tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre fiyatlar verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Üç yataklı odada; üçüncü yatak ilave yatak sayılır, diğer iki yatakla aynı konfora sahip değildir ve açılıp kapanabilen yatak şeklinde olacaktır. Çocuk fiyatları ise iki yetişkinle aynı odada üçüncü kişi olarak konaklamaları şeklinde uygulanır. 
Gezi programında ad belirtilmeden yalnızca aynı destinasyon ya da kategori bilgisi verildiği için seçenekli bulunduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce otel bilgisi tarafınıza paylaşılacaktır. Acentemiz, yıldız sayısı aynı kalmak koşuluyla otel isimlerini değiştirme hakkına sahiptir.

Uçuş saatine göre, geç varış olduğu durumlarda panoramik şehir tanıtım turu, bir sonraki gün yapılır. Programlarda belirtilen gezi programı rehberimizin denetiminde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Düzenlenen tur paketindeki panoramik şehir turları genel tanıtımı için seyahat süresince araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılacak olup müze- ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Turun her hangi bir etkinlik, eylem,  hava şartları, kapalı yollar (araç girişine izin verilmeyen yerlerde imkanlar dahilinde yaya olarak ya da toplu taşıma yapılabilir) v.b nedenlerle gerçekleşemeyen hale geldiği durumlarda turların yapılamamasından acentemiz sorumlu sayılmaz. 
Acente tarafından düzenlenen kişinin kendi isteğine bağlı olup herhangi bir katılım zorunluluğu olmayan ekstra tur hizmetinden yararlanmak isteyenler misafirlerimiz en az 20 kişi olacak şekilde katılım gerçekleştiğinde tur düzenlenmektedir. Eğer yeterli kişi sayısı sağlanamadığı durumunda gezi gerçekleşmez ya da ekstra gezi fiyatı, içeriği, kişi sayısına uygun araca göre değişiklik göstermektedir. Rehberin insiyatifinde turların gün, saat, müze, ören yerlerinin açık veya kapalı olma durumlarında ve hava şartlarına bağlı olarak değiştirilebilir.
Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcularımız yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde serbest zaman diliminin ardından aracımız  tur bitiminde katılmayan misafirlerimizi bırakıldığı noktadan tekrar alıcaktır.

Yurtdışı giriş ve çıkışlarında sorun yaşamamak adına pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Seyahat edecek olan yeşil pasaportlu T.C. vatandaşı olan misafirlerimizin, pasaport alınış tarihinin 10 yıldan eski olması durumunda pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir aksi takdirde gidecekleri ülkeye kabul edilemeyebilirler ya da Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilemeyebilir.Bu bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
CETUR TURİZM, müşterilerimiz ile konsolosluk arasında sadece aracı bir kurumdur, vizenin her hangi bir neden ile yetişmemesi  ya da onaylanmaması gibi durumlar söz konusu olduğunda hiçbir sorumluluğa tabir tutulamayıp tazminat hakkına münhasır değildir. Tur düzenleme tarihi ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda sigorta ve vize ücretleri iade edilmez.
Gidilecek turun vize işlemleri için ilk giriş yapılan ülkeden ya da en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gerekmektedir. Aksi taktirde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz sorumluk kabul etmez.
Vize alınmış olması pasaport polisinin sizi ülkeye alma gibi bir durum arz etmez ve böyle bir durumdan acentemiz sorumlu değildir, bütün yükümlülük yolcuya aittir. Yıpranmış , yırtılmıs, ıslanmış vb tahribatlara uğramış pasaportlar sebebiyle gidilecek ülke sınır kapısında gümrük polisiyle problem yaşamamak için pasaportlarınızın yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gereklidir. Aksi takdirde sorumluluk misafirimize aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne ve babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan dolayı 18 yaş altı misafirlerimizin ve velisinin bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ediyoruz.

CETUR TURİZM, seyehat programlarımıza kayıt yaptırmış olan misafirlerimiz bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Oda artı Kahvaltı

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Şarap Barı
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

 Özel Seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

Vize ücreti (120 Euro)

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Müze ve ören yerler giriş ücretleri

Opsiyonel türlar

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar


Ücretsiz Hizmetler

Zorunlu seyahat sigortası

3 ve 4 * otellerde 7 gece kahvaltı servisi limanlar

Tüm şehirler arası transfer

Panoramik Milano, Venedik, Floransa, Roma ve Napoli şehir turları

Şehir vergileri (25 Euro)

Vaporetto ücreti (15 Euro)

Zorunlu seyahat sigortası

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Milano (MXP) ve Napoli (NAP) - İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak bileti

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Havalimanı vergileri

Zorunlu seyahat sigortası

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Firma Sahipleri İçin Vize Evrakları

Firma Ortakları İçin Vize Evrakları

Firma Çalışanları İçin Vize Evrakları

Devlet Memurları İçin Vize Evrakları

Emekliler İçin Vize Evrakları

Ev Hanımları İçin Vize Evrakları

Öğrenciler İçin Vize Evrakları

Çalışmayanlar İçin Vize Evrakları


Bordo Pasaport Açıklamaları

Yeşil Pasaport Açıklamaları

Gri Pasaport Açıklamaları

Kırmızı Pasaport Açıklamaları

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

Büyük İtalya Turu Türk Hava Yolları İle Milano Başlar

GEZİ PROGRAMI

Büyük italya turu 2

1. GÜN

İSTANBUL  MİLANO

 

Atatürk havalimanı dış hatlarda bulunun thy kontuarları önünde saat 09:30 da siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz.Check-in ve babaj işlemlerinin ardından THY nin TK1895 seferiyle saat 11:55 de Milanoya uçuşumuz başlıyor.Milano saatiyle 13:45 de Milano’ya iniyoruz. Varışımızın ardından Havalimanında  bekleyen turumuza ait özel otobüsümüzle panoramik şehir turu.Şehir tamamlaması neredeyse 500 yılı bulan İtalya’nın en büyük 2.Kilisesi olan ‘’milano duomo’’su, Fortezza Kalesi ,Dünyanın en ünlü moda magazalarına  sahip olan Vittorio Emmanuele galerisi görülmesi gereken yerlerdendir.Tur bitimi konaklama için otelimize transfer.

2. GÜN

MİLANO  VENEDİK

Kahvaltıdan  sonra Venedik’e hareket ediyoruz.  Rota  üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona-Garda Gölü turumuza arzu eden missafirleriimiz katılabilirlerı Tur bitimi konaklama için otelimize transfer.

 

                                                                                                                                                                                                           Alternatif Program

 Verona-Garda Gölü

50 Euro

Romeo ve juliet’in şehri olarak bilinen;Verona arena’sı ,Verona katedrali ve değişik mimarisiyle Scaligero Köprüsü gürülecek yerlerdendir.Verona turumuz ardından İtalyan’ın ve Avrupa’nın en büyük ve en güzel göllerinden biri olan Garda gölünü ziyaret edeceğiz.Tur sonrası Venedik’e hareket ediyoruz kısa vapur yolculuğu için Tronchetto meydanı’na varıyoruz ,ordan San Marco meydanı’na varış ve şehir turu.Turumuzda ünlü San marco meyda’ nı ve Kilisesi , mahkumların  hapse girmeden önce son defa baktığı ‘’SON BAKIŞ’’( bazı yerlerde son nefes olarakda bilinen) Köprüsü,Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto köprüsü ,çan ve saat kulesi , dükler sarayı,Giorgio maggiore kilisesi görülecek yerlerdendir.Şehir tur’umuz ardından extra düzenlenecek olan Venedik’in simgesi haline gelen Gondol Turumuza katılabilirsiniz. 

 

 

3. GÜN

VENEDİK  FLORANSA

Sabah kahvaltı sonrası  Floransa’ya hareket ediyoruz. Rota  üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bologna turuna arzu eden misafirlerimiz katılabilirler. Tur sonrasında  konaklama için Montecatini`deki otelimize transfer.

Alternatif Program

Bologna Turu

 25 Euro

Bu turumuzda  Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, , Avrupanın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve asinelli kuleleri Eski Borsa Binası, görülecek yerler arasındadır.Turumuzun akabinde Floransa’ya hareket.Floransa’ya varışımızı  takiben panoramik Floransa şehir gezisi. Floransa’yı ikiye bölen Arno Nehri, kuyumcu mağazalarıyla  ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hakim olduğu  Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerin sergilendiği Piazza Della Signoria, İtalya’nın  3. en yüksek Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülmeye değer yerlerdendir.

 

4. GÜN

 FLORANSA

Kahvaltı sonrası   serbest zaman. İsteyen  misafirlerimiz rehberimizin extra olarak düzenleyeceği Pisa, Portofino turuna iştirak edebilirler.  Tur sonrası konaklama için otele transfer.

Alternatif Program

 

Pisa, Portofino Turu

 90 Euro

Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra Ünlü san’atçı Dalida ‘nın şarkılarına  konu olan dünyaca ünlü ‘’Portofino’’ kasabasına tekne ile gidilecektir. Milli park içinde yeralan bu küçük beldede yaşadığınız anıları ömrünüzce unutamıycaksınız.

 

5. GÜN

FLORANSA  ROMA

Kahvaltı sonrası  Roma’ya hareket ediyoruz. Rotamız  üzerinde ekstra olarak tertip edilecek  Siena turuna katılma imkanı. Tur sonrası konaklama otelimizde

Alternatif Program

Siena turu

 35 Euro

Şehir turumuzda UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır. Roma’ya  ulaşıyoruz izeleyen zamanı takiben panoramik şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak  kabul gören San Pietro Meydanı ve  Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmi ile dikkat çeken Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaklı  İspanyol merdiveni ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır.

 

 

 

 

 

 

 

6. GÜN

 ROMA

Kahvalt sonrası serbest zaman. İsteyen  misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi turuna katılabilirler. Tur sonrası otelimize veya istek üzerine  kent merkezine ulaşım     Rehberimizin düzenliyeceği ekstra turumuz olan  Roma Gece Turu veya Yemekli Gece Turu ’na katılma olanağı. Tur sonrası konaklama için otelimize transfer.

 

 

Alternatif Program

 

Outlet ve Göller Bölgesi

 45 Euro

Papa’ların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde alış veriş yapabilirsiniz.Albona gölü ve nemi köyü (keyifli yürüyüşler yapacağız).Yürüyüşün bitmesiyle  Nemi köyünün dağ çileğinden yapılan turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman’’.Castel Romano’’ İtalyanın en ünlü outlet’i olan bu yerde serbest zaman.

 

Alternatif Program

Roma Gece Turu

 25 Euro

Bu şehri bir de gece  görmelisiniz.

Alternatif Program

Yemekli Gece Turu

 55 Euro

Lezzetini damağınızda uzun yıllar unutamıyacağınız bir gece sizi bekliyor.

 

 

 

 

7. GÜN

ROMA  NAPOLİ

Kahvaltı sonrası  Napoli’ye hareket. Napoli’ye varışımızı izleyen panoramik şehir gezisi. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Asırda  yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan ilham alınarak yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında yapımı tamamlanan  ve UNESCO Dünya kültür mirası listesinde  yerini alan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülmesi gereken  yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pompei Antik Kenti turuna katılma imkanı. Tur sonrası otelimize transfer.

 

Alternatif Program

 

Pompei Antik Kenti turu

 45 Euro

Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Asıra  kadar 7 metre toprağın altında bulunmaktaydı. Bu tarihte yapılan araştırmalar ve kazılar sonrası ortaya çıkan taşlaşmış gibi gözüken insanları, evleri ve sarayları görme  imkanı  bulacaksınız.

 

 

8. GÜN

 

NAPOLİ  İSTANBUL

 

kahvaltının ardından uçak saatine bağlı olarak Napoli havalimanı’na ulaşıyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1880 sayılı tarifeli seferi ile saat 10.55’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 14.05’de İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.Yeni bir tur’da görüşmek üzre.

TUR PROGRAMI

 GEZİ PROGRAMI

1. GÜN


İSTANBUL  MİLANO

 

İstanbul havalimanı dış hatlarda bulunun thy kontuarları önünde saat 06:30 da siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz.Check-in ve babaj işlemlerinin ardından THY nin TK1873 seferiyle saat 08:55 de Milanoya uçuşumuz başlıyor.Milano saatiyle 10:00 da Milano’ya iniyoruz. Varışımızın ardından Havalimanında  bekleyen turumuza ait özel otobüsümüzle panoramik şehir turu.Şehir tamamlaması neredeyse 500 yılı bulan İtalya’nın en büyük 2.Kilisesi olan ‘’milano duomo’’su, Fortezza Kalesi ,Dünyanın en ünlü moda magazalarına  sahip olan Vittorio Emmanuele galerisi görülmesi gereken yerlerdendir.Tur bitimi konaklama için otelimize transfer.

2. GÜN

MİLANO  VENEDİK

Kahvaltıdan  sonra Venedik’e hareket ediyoruz.  Rota  üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona-Garda Gölü turumuza arzu eden missafirleriimiz katılabilirlerı Tur bitimi konaklama için otelimize transfer.                                                                                                                                                                                                   

Alternatif Program

Verona-Garda Gölü

50 Euro

Romeo ve juliet’in şehri olarak bilinen;Verona arena’sı ,Verona katedrali ve değişik mimarisiyle Scaligero Köprüsü gürülecek yerlerdendir.Verona turumuz ardından İtalyan’ın ve Avrupa’nın en büyük ve en güzel göllerinden biri olan Garda gölünü ziyaret edeceğiz.Tur sonrası Venedik’e hareket ediyoruz kısa vapur yolculuğu için Tronchetto meydanı’na varıyoruz ,ordan San Marco meydanı’na varış ve şehir turu.Turumuzda ünlü San marco meyda’ nı ve Kilisesi , mahkumların  hapse girmeden önce son defa baktığı ‘’SON BAKIŞ’’( bazı yerlerde son nefes olarakda bilinen) Köprüsü,Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto köprüsü ,çan ve saat kulesi , dükler sarayı,Giorgio maggiore kilisesi görülecek yerlerdendir.Şehir tur’umuz ardından extra düzenlenecek olan Venedik’in simgesi haline gelen Gondol Turumuza katılabilirsiniz. 

 

3. GÜN

VENEDİK  FLORANSA

Sabah kahvaltı sonrası  Floransa’ya hareket ediyoruz. Rota  üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bologna turuna arzu eden misafirlerimiz katılabilirler. Tur sonrasında  konaklama için Montecatini`deki otelimize transfer.

 

Alternatif Program

 

Bologna Turu

25 Euro

Bu turumuzda  Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, , Avrupanın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve asinelli kuleleri Eski Borsa Binası, görülecek yerler arasındadır.Turumuzun akabinde Floransa’ya hareket.Floransa’ya varışımızı  takiben panoramik Floransa şehir gezisi. Floransa’yı ikiye bölen Arno Nehri, kuyumcu mağazalarıyla  ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Aile’sinin Floransa’ya hakim olduğu  Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerin sergilendiği Piazza Della Signoria, İtalya’nın  3. en yüksek Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane görülmeye değer yerlerdendir.

 

4. GÜN

FLORANSA

Kahvaltı sonrası   serbest zaman. İsteyen  misafirlerimiz rehberimizin extra olarak düzenleyeceği Pisa, Portofino turuna iştirak edebilirler.  Tur sonrası konaklama için otele transfer.

 

Alternatif Program

 

Pisa, Portofino Turu

 90 Euro

Turumuzda Pisa Kulesi ve Miracoli Meydanı görüldükten sonra Ünlü san’atçı Dalida ‘nın şarkılarına  konu olan dünyaca ünlü ‘’Portofino’’ kasabasına tekne ile gidilecektir. Milli park içinde yeralan bu küçük beldede yaşadığınız anıları ömrünüzce unutamıycaksınız.

 

5. GÜN

FLORANSA  ROMA

Kahvaltı sonrası  Roma’ya hareket ediyoruz. Rotamız  üzerinde ekstra olarak tertip edilecek  Siena turuna katılma imkanı. Tur sonrası konaklama otelimizde

 

Alternatif Program

 

Siena turu

 35 Euro

Şehir turumuzda UNESCO dünya kültür mirası olan bu kent sizi adeta zamanda yüzyıllar öncesine götürecek. San Domenico kilisesi, Duomo Katedrali, Palio yarışlarının yapıldığı Piazza del Campo, şimdilerde Belediye Binası olarak kullanılan ünlü Palazzo del Popolo ve geçmişin tüm izlerini halen yansıtan dar sokaklar görülecek yerler arasındadır. Roma’ya  ulaşıyoruz izeleyen zamanı takiben panoramik şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuzda Hristiyanlığın merkezi olarak  kabul gören San Pietro Meydanı ve  Bazilikası, Cem Sultan’ın hapsedildiği Castel Sant’Angelo, Mussoli’nin halka seslenmiş olduğu Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emmauele anıtı, Gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmi ile dikkat çeken Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaklı  İspanyol merdiveni ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol merdivenleri görülecek yerler arasındadır.

 

6. GÜN

ROMA

Kahvalt sonrası serbest zaman. İsteyen  misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi turuna katılabilirler. Tur sonrası otelimize veya istek üzerine  kent merkezine ulaşım     Rehberimizin düzenliyeceği ekstra turumuz olan  Roma Gece Turu veya Yemekli Gece Turu ’na katılma olanağı. Tur sonrası konaklama için otelimize transfer.

 

Alternatif Program

 

Outlet ve Göller Bölgesi

 45 Euro

Papa’ların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz, dağ çileği ile ünlü Nemi gezildikten sonra İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde alış veriş yapabilirsiniz.Albona gölü ve nemi köyü (keyifli yürüyüşler yapacağız).Yürüyüşün bitmesiyle  Nemi köyünün dağ çileğinden yapılan turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman’’.Castel Romano’’ İtalyanın en ünlü outlet’i olan bu yerde serbest zaman.

 

Alternatif Program

 

Roma Gece Turu

25 Euro

Bu şehri bir de gece  görmelisiniz.

 

Alternatif Program

 

Yemekli Gece Turu

55 Euro

Lezzetini damağınızda uzun yıllar unutamıyacağınız bir gece sizi bekliyor.

 

7. GÜN

ROMA  NAPOLİ

Kahvaltı sonrası  Napoli’ye hareket. Napoli’ye varışımızı izleyen panoramik şehir gezisi. Şehir turumuzda Napoli’nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Asırda  yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma’da bulunan San Pietro Meydan’ından ve Pantheon’dan ilham alınarak yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında yapımı tamamlanan  ve UNESCO Dünya kültür mirası listesinde  yerini alan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı görülmesi gereken  yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Pompei Antik Kenti turuna katılma imkanı. Tur sonrası otelimize transfer.

 

 

Alternatif Program

 

 

Pompei Antik Kenti turu 

45 Euro

Pompei şehri M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. Asıra  kadar 7 metre toprağın altında bulunmaktaydı. Bu tarihte yapılan araştırmalar ve kazılar sonrası ortaya çıkan taşlaşmış gibi gözüken insanları, evleri ve sarayları görme  imkanı  bulacaksınız.

 

8. GÜN

 

NAPOLİ  İSTANBUL

 

kahvaltının ardından uçak saatine bağlı olarak Napoli havalimanı’na ulaşıyoruz. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının TK 1880 sayılı tarifeli seferi ile saat 10.00’da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 14.10’da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.Yeni bir tur’da görüşmek üzere.

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

TAKSİT SEÇENEKLERİ

 Vade Farksız 7 Taksit, Ayrıca 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

 

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

 

 Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

 

Vade Farksız 7 Taksit, Ayrıca 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

 

Vade Farksız 7 Taksit, Ayrıca 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

 

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

 

1'den fazla Kredi Kartı kullarak ödeme yapabilirsiniz

 

 

 

 

Nasıl Yardımcı Olabiliriz