Tur İnceleme Sayfası

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

ÖNEMLİ UYARILAR

 CETUR TURİZM, yolcu ve hava yolu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Özel ve tarifeli uçuşlarda rötar riski olabilir ya da uçuş öncesinde ve mevcut gezi programında saatler değişebilir. Uçuş parkurunu ve saatlerini teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Siz değerli yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almış sayılırsınız. Grup biletlerinde havayolunun belirlediği kural geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Tur programlarda yeterli sayıda katılım sağlanmadığı durumda ve iptali durumunda önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Tüm misafirlerimize haber vermek koşulu ile turda tarih değişikliği ya da iptal etme hakkına sahiptir. Yasal süreç olduğundan dolayı tazminat hakkı yoktur.

01.01.2011 tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre fiyatlar verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Üç yataklı odada; üçüncü yatak ilave yatak sayılır, diğer iki yatakla aynı konfora sahip değildir ve açılıp kapanabilen yatak şeklinde olacaktır. Çocuk fiyatları ise iki yetişkinle aynı odada üçüncü kişi olarak konaklamaları şeklinde uygulanır.
Gezi programında ad belirtilmeden yalnızca aynı destinasyon ya da kategori bilgisi verildiği için seçenekli bulunduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce otel bilgisi tarafınıza paylaşılacaktır. Acentemiz, yıldız sayısı aynı kalmak koşuluyla otel isimlerini değiştirme hakkına sahiptir.

Uçuş saatine göre, geç varış olduğu durumlarda panoramik şehir tanıtım turu, bir sonraki gün yapılır. Programlarda belirtilen gezi programı rehberimizin denetiminde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Düzenlenen tur paketindeki panoramik şehir turları genel tanıtımı için seyahat süresince araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılacak olup müze- ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Turun her hangi bir etkinlik, eylem,  hava şartları, kapalı yollar (araç girişine izin verilmeyen yerlerde imkanlar dahilinde yaya olarak ya da toplu taşıma yapılabilir) v.b nedenlerle gerçekleşemeyen hale geldiği durumlarda turların yapılamamasından acentemiz sorumlu sayılmaz.
Acente tarafından düzenlenen kişinin kendi isteğine bağlı olup herhangi bir katılım zorunluluğu olmayan ekstra tur hizmetinden yararlanmak isteyenler misafirlerimiz en az 20 kişi olacak şekilde katılım gerçekleştiğinde tur düzenlenmektedir. Eğer yeterli kişi sayısı sağlanamadığı durumunda gezi gerçekleşmez ya da ekstra gezi fiyatı, içeriği, kişi sayısına uygun araca göre değişiklik göstermektedir. Rehberin insiyatifinde turların gün, saat, müze, ören yerlerinin açık veya kapalı olma durumlarında ve hava şartlarına bağlı olarak değiştirilebilir.
Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcularımız yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde serbest zaman diliminin ardından aracımız  tur bitiminde katılmayan misafirlerimizi bırakıldığı noktadan tekrar alıcaktır.

Yurtdışı giriş ve çıkışlarında sorun yaşamamak adına pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Seyahat edecek olan yeşil pasaportlu T.C. vatandaşı olan misafirlerimizin, pasaport alınış tarihinin 10 yıldan eski olması durumunda pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir aksi takdirde gidecekleri ülkeye kabul edilemeyebilirler ya da Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilemeyebilir. Bu bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
CETUR TURİZM, müşterilerimiz ile konsolosluk arasında sadece aracı bir kurumdur, vizenin her hangi bir neden ile yetişmemesi  ya da onaylanmaması gibi durumlar söz konusu olduğunda hiçbir sorumluluğa tabir tutulamayıp tazminat hakkına münhasır değildir. Tur düzenleme tarihi ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda sigorta ve vize ücretleri iade edilmez.
Gidilecek turun vize işlemleri için ilk giriş yapılan ülkeden ya da en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gerekmektedir. Aksi taktirde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz sorumluk kabul etmez.
Vize alınmış olması pasaport polisinin sizi ülkeye alma gibi bir durum arz etmez ve böyle bir durumdan acentemiz sorumlu değildir, bütün yükümlülük yolcuya aittir. Yıpranmış, yırtılmış, ıslanmış vb tahribatlara uğramış pasaportlar sebebiyle gidilecek ülke sınır kapısında gümrük polisiyle problem yaşamamak için pasaportlarınızın yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gereklidir. Aksi takdirde sorumluluk misafirimize aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne ve babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan dolayı 18 yaş altı misafirlerimizin ve velisinin bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ediyoruz.

CETUR TURİZM, seyahat programlarımıza kayıt yaptırmış olan misafirlerimiz bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

NOTLAR

Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.) 
Shengen vizesini ilk defa alınıyor ise kişinin kendisi başvuru yapması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

Vize alacak meslek mensuplarına istinaden yurt dışında geçerli Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 Euro limitli) gereklidir.

Vize alacak meslek mensuplarına istinaden seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak şahsi dilekçe gereklidir.

Vize alacak  meslek mensuplarına istinaden kimlik fotokopisi,  ev yada iş adresi, telefon ve email bilgilerini akabinde vermeniz gerekmektedir.

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Oda artı Kahvaltı

Genel Hizmetler


Ücretli Hizmetler


Ücretsiz Hizmetler

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

Günlük Program

1. GÜN

İSTANBUL  BOLOGNA – FLORANSA

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 06.00’da siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. THY TK1321 sayıl sefer uçağıyla saat 08:25’te Bologna’ya doğru hareket ediyoruz. Yerel saat 10:10’da Bologna havalimanına varışımız gerçekleşiyor. Floransa’ya varışımızın ardından turumuz başlıyor. Santa Maria del Fiore Kathedrali, Uffizi Sanat Galerisi, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü,ve Sinyorler Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde transferimiz ile otelimize geçişimiz sağlanıyor. Konaklama otelimizdedir.

2. GÜN

FLORANSA

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra tüm günümüzü kapsayan serbest zaman bırakılıyor. İsteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa & İtalyan Rivierası Portofino Turuna katılabileceklerdir. Tur bitiminde transferimiz ile otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizdedir.

Alternatif Program

Pisa & İtalyan Rivierası Portofino Turu

90 Euro

İtalyan Rivierası Portofino; Şarkılara ilham kaynağı olan, San Fruyttuoso keşişlerine kurulan, İtalyan Rivierası'nın incisi Portofino Kasabasında birbirinden renkli bakımlı evleri ve bu evlerin altında yer alan lüks kafeler, barlar, dünyaca ün kazanmış olan butikler ve limanlarda demirleyen lüks yatları göreceğiz. Birbirinden lüks otellerin yer aldığı Santa Margharita limanında, restoranların ve kafelerin yer aldığı sahil şeridi ve limanı koruyan Brown Kalesi ile Portofino olağanüstü manzara eşliğinde denize girme fırsatı bulabileceksiniz. Pisa; tüm dünya tarafından bilinmekte olan en önemli tarihi eserlerinden bir tanesi olan eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezimizin esnasında; katedral, Pisa Kulesi, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezeceğimiz yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekinebilecekledir.

3. GÜN

FLORANSA  VENEDİK

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Venedik’e doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Dükler Sarayı, Saat Kulesi, San Marco Meydanı, Bazilikası, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi gezeceğimiz yerler arısındadır. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol Turuna katılabileceklerdir. Tur bitiminde transferimiz ile otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizdedir.

Alternatif Program

Gondol Turu

25 Euro

Keyifli unutulmaz bir gondol turu siz kıymetli misafirlerimizi bekliyor.

4. GÜN

VENEDİK

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zaman bırakılıyor. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Slovenya Ljubljana & Bled Gölü Turuna katılabileceklerdir. Tur bitiminde transferimiz ile otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizdedir.

Alternatif Program

Slovenya Ljubljana & Bled Gölü Turu

95 Euro

Bu turumuzda öncelikle Bled Gölünü ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında eski Yugoslavya'nın gözde kentlerinden bir tanesi olan ve günümüzde de Slovenya'nın başkenti olan Ljubljana ile devam ediyor. Avusturya mimari kültüründen esinlenmiş olan modern ve hareketli bir şehre dahil olma fırsatı yakalayacaksınız.

5. GÜN

VENEDİK  BOLOGNA - İSTANBUL

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zaman bırakılıyor. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turuna katılabileceklerdir. Tur bitiminde Bologna havalimanına doğru hareket ediyoruz. THY TK1326 sayılı sefer uçağıyla saat 18:55’te İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Yerel saat 22:25’te İstanbul’a varışımız gerçekleşiyor. Turumuzun burada sonuna geliyoruz. Bir sonraki turumuzda tekrar CETUR TURİZM’de buluşmak dileğiyle…

Alternatif Program

Verona Turu

35 Euro

 

Shakespeare tarafından 15.yy’da 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları göreceğimiz yerler arasındadır.

TUR PROGRAMI

 Gezi Programı

1. GÜN

İSTANBUL  BOLOGNA – FLORANSA

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 06.00’da siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz. THY TK1321 sayıl sefer uçağıyla saat 08:25’te Bologna’ya doğru hareket ediyoruz. Yerel saat 10:10’da Bologna havalimanına varışımız gerçekleşiyor. Floransa’ya varışımızın ardından turumuz başlıyor. Santa Maria del Fiore Kathedrali, Uffizi Sanat Galerisi, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü,ve Sinyorler Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde transferimiz ile otelimize geçişimiz sağlanıyor. Konaklama otelimizdedir.

2. GÜN

FLORANSA

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra tüm günümüzü kapsayan serbest zaman bırakılıyor. İsteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Pisa & İtalyan Rivierası Portofino Turuna katılabileceklerdir. Tur bitiminde transferimiz ile otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizdedir.

Alternatif Program

Pisa & İtalyan Rivierası Portofino Turu

90 Euro

İtalyan Rivierası Portofino; Şarkılara ilham kaynağı olan, San Fruyttuoso keşişlerine kurulan, İtalyan Rivierası'nın incisi Portofino Kasabasında birbirinden renkli bakımlı evleri ve bu evlerin altında yer alan lüks kafeler, barlar, dünyaca ün kazanmış olan butikler ve limanlarda demirleyen lüks yatları göreceğiz. Birbirinden lüks otellerin yer aldığı Santa Margharita limanında, restoranların ve kafelerin yer aldığı sahil şeridi ve limanı koruyan Brown Kalesi ile Portofino olağanüstü manzara eşliğinde denize girme fırsatı bulabileceksiniz. Pisa; tüm dünya tarafından bilinmekte olan en önemli tarihi eserlerinden bir tanesi olan eğik kulesiyle ünlüdür. Panoramik gezimizin esnasında; katedral, Pisa Kulesi, vaftizhane ile Miracoli Meydanıgezeceğimiz yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz anı ölümsüzleştirmek için fotoğraf çekinebilecekledir.

3. GÜN

FLORANSA  VENEDİK

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Venedik’e doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Dükler Sarayı, Saat Kulesi, San Marco Meydanı, Bazilikası, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi gezeceğimiz yerler arısındadır. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Gondol Turuna katılabileceklerdir. Tur bitiminde transferimiz ile otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizdedir.

Alternatif Program

Gondol Turu

25 Euro

Keyifli unutulmaz bir gondol turu siz kıymetli misafirlerimizi bekliyor.

4. GÜN

VENEDİK

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zaman bırakılıyor. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Slovenya Ljubljana & Bled Gölü Turuna katılabileceklerdir. Tur bitiminde transferimiz ile otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizdedir.

Alternatif Program

Slovenya Ljubljana & Bled Gölü Turu

95 Euro

Bu turumuzda öncelikle Bled Gölünü ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında eski Yugoslavya'nın gözde kentlerinden bir tanesi olan ve günümüzde de Slovenya'nın başkenti olan Ljubljana ile devam ediyor. Avusturya mimari kültüründen esinlenmiş olan modern ve hareketli bir şehre dahil olma fırsatı yakalayacaksınız.

5. GÜN

VENEDİK  BOLOGNA - İSTANBUL

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra serbest zaman bırakılıyor. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Verona turuna katılabileceklerdir. Tur bitiminde Bologna havalimanına doğru hareket ediyoruz. THY TK1326 sayılı sefer uçağıyla saat 18:55’te İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Yerel saat 22:25’te İstanbul’a varışımız gerçekleşiyor. Turumuzun burada sonuna geliyoruz. Bir sonraki turumuzda tekrar CETUR TURİZM’de buluşmak dileğiyle…

Alternatif Program

Verona Turu

35 Euro

Shakespeare tarafından 15.yy’da 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları göreceğimiz yerler arasındadır.

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

ÖDEME SEÇENEKLERİ

 

 Vade Farksız 7 Taksit, Ayrıca 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

Vade Farksız 7 Taksit, Ayrıca 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

Vade Farksız 7 Taksit, Ayrıca 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

1'den fazla Kredi Kartı kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz