Tur İnceleme Sayfası

Elegant Avrupa Turu Türk Hava Yolları İle

Elegant Avrupa Turu uygun fiyat ve 3 taksit fırsatıyla uzman rehberler eşiğinde CETUR TURİZM'de! 4446849

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Önemli Uyarılar

  Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan;
18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Oda artı Kahvaltı

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Müze ve ören yerleri girişleri

Zorunlu sigorta ücreti (15 Euro)

Vize ücreti ve servis bedeli ( 120 Euro )

İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları


Ücretsiz Hizmetler

Cenova, Monaco, Monte Carlo, Nice, Annecy, Marsilya, Cenevre, Bern, Konstanz, Zürih,

Lugano,Milano Panoramik Şehir Turları,

Türk Havayolları ile İstanbul(IST) – Cenevre(GVA) / Zürih(ZRH) – İstanbul(IST) parkurunda uçak bileti,

Havalimanı vergileri,

Otel vergileri,

3* ya da 4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar,

Alan-otel-alan transferleri,

Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,

Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri,

Turist şehir vergileri.

Firma Sahipleri İçin Vize Evrakları

ŞİRKET SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kâğıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe.

2.Firma imza sirküleri.

3.Vergi levhası fotokopisi.

4.Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli).

5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi).

6.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi.

Firma Ortakları İçin Vize Evrakları

ŞİRKET SAHİPLERİ VE ŞİRKET ORTAKLARI İÇİN

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Antetli kâğıda seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak dilekçe.

2.Firma imza sirküleri.

3.Vergi levhası fotokopisi.

4.Ticaret veya sanayi odasından faaliyet belgesi (yeni tarihli).

5.Ticaret sicil gazetesi fotokopisi (kuruluş gazetesi).

6.Kredi kartı, ev tapusu, banka ve yatırım hesabı ve araba ruhsatı fotokopisi.

Firma Çalışanları İçin Vize Evrakları

Devlet Memurları İçin Vize Evrakları

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Konsolosluk Makamına, Antetli kâğıda İngilizce yazılmış, resmi ‘Vize Başvuru Dilekçesi’ (Gidiş nedeni ve göreviniz belirtilen, kurum imza yetkilisi tarafından ıslak imzalı ve mühürlü).

2.Son üç aya ait maaş bordrosu.

3.Kurum Personel Tanıtma Kartı Fotokopisi.

4.Banka Hesap Cüzdanı, Kredi Kartları, Araç Ruhsatı ve Gayrimenkul gibi maddi kaynak gösteren Belgelerin Fotokopisi.

5.Evlilik Cüzdan Fotokopisi.

Emekliler İçin Vize Evrakları

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

1.Emeklilik hesap cüzdanı fotokopisi.

2.Ev tapusu fotokopisi.

3.Banka hesap cüzdanı fotokopisi.

4.Kredi kartı fotokopisi.

Ev Hanımları İçin Vize Evrakları

Öğrenciler İçin Vize Evrakları

(Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.)

Öğrenci durum belgesi.

Ebeveyn gelir durumunu belirten belgeler (yukarıda belirtilen katagorilere göre).

Çalışmayanlar İçin Vize Evrakları


Bordo Pasaport Açıklamaları

Yeşil Pasaport Açıklamaları

Gri Pasaport Açıklamaları

Kırmızı Pasaport Açıklamaları

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

Elegant Avrupa Turu

 1. GÜN

İstanbul  Cenova-Monaco-Monte Carlo-Nice

Tur programına katılacak olan tüm yolcularımız İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz. Bilet ve bagaj işlemleri için en geç üç saat öncesinden havaalanında bulunmanız gereklidir. Rehberimizle buluşma uçuşa bir saat kala uçak kapısında bekliyor olacaktır. Sonrasında saat 09.50’de Türk Hava Yolları’nın TK 1901 sefer sayılı uçağı ile Milano’ya uçağımız kalkacaktır. Yerel saat ile 11.45’de Milano’ya varıyoruz. Alanda bekleyen lüks otobüsümüz ile Cenova’ya transfer ve panoramik Cenova şehir turu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Cenova Antik Liman Bölgesi, Carlo Felice Opera Binası, Antik Fener Kulesi ve Dükler Sarayı’nı geziyoruz. Daha sonra Cote d’Azur bölgesinin en görkemli koy ve burunları, yamaçları Monaco Prensliğine varıyoruz. Saray  ve çevresini panoramik olarak gezdikten sonra lüks ve ihtişamın odak noktası Monaco’nun başkenti Monte Carlo’ya geçiyoruz. Serbest zaman diliminde Monte Carlo’nun ünlü casinosunu gezebilir son model arabalar, dünyanın en lüks otellerinin yer aldığı bu meydanda dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Tur sonunda Nice bölgesindeki otelimize transfer aracımızla geçiyoruz.

2. GÜN

Nice  Marsilya

Sabah kahvaltı sonrasında panoramik Nice şehir turu. Turumuzda; Nice bölgesi, Promenade des Anglais , Antika Pazarı,  Massena Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Cannes St. Paul de Vence turuna dileyen misafirlerimiz katılabilir. Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes’i panoramik olarak görüyor 1400’lü yıllardan  kalma küçük bir kalenin içine konumlanmış, Akdeniz’e tepeden bakan St Paul de Vence, 1900’lerden itibaren Miro, Picasso ve Jean Debuffet gibi sanatçıların ilham kaynağı bir yer olmuştur. Tur sonrasında Marsilya’ya hareket ediyoruz.

Alternatif Program

Cannes St. Paul de Vence turu

 65 Euro

3. GÜN

Marsilya  Annecy--Cenevre

Sabah otelimizde kahvaltımızın ardından panoramik bir Marsilya şehir turu yapıyoruz. Marsilya şehir turumuzda; Saint Jean kalesi, Antil Liman, Belediye binası, Opera binası görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Annecy’e hareket ediyoruz. Savoy Alplerinin eteğinde bulunan Annecy turumuzda “Alplerin Venedik” i olarak isimlendirilen Annecy’de “Mavi Göl” olarak adlandırılan Annecy Gölü ve gölün iki yakasında süsleyen evleri. 1132 yılında yapılmış olan günümüze kadar  saray, kale, mahkeme ve hapishane olarak devam eden ve günümüzde müze olarak hizmet veren, Palais de lIsle Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Kanallar üzerine kurulmuş Annecy şehir tur bitimizde Cenevre bölgesine geçiyoruz.

Alternatif Program

St. Tropez ve Cannes turu

 75 Euro

Cannes şehir turunda Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde film festivali ile ünlü ve dünya jet sosyetesinin gözde beldesini görüyoruz. Daha sonra  Cote d’Azur bölgesinin, meşhur ve elit yaz misafirleriyle tanınan St. Tropez şehrini gezip Nice 'e hareket ediyoruz. Nice panoramik şehir turumuza ünlü sahil şeridi Promenade des Anglais ile başlıyor, eski Nice bölgesi ve Massena Meydanı’nı geziyoruz.

4. GÜN

Cenevre  Bern-Alsace

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası panoramik Cenevre turu yapacağız. CenevreTurumuzda; Mont Blanc Köprüsü, Leman Gölü, Rousseau Adası, Büyük Katedral, Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Rehberimiz tarafından düzelenen ekstra Lozan - Montrö - Chillon şatosu Turu’na (65 Euro) dileyen misafirlerimiz katılım sağlayabilir. Tarihimizde önemli yeri olan Lozan, aynı zamanda ortaçağın önemli piskoposluk merkezlerinden biridir. Yine ulusal tarihimizden çok iyi bildiğimiz Montrö, tarihi binaları, kaleleri ve doğal güzelliklerinin yanı sıra müzik dünyası için de ilham kaynağı olan bir yerdir. Bir zamanlar geçmiş dönemin meşhur Smoke on the Water adlı şarkı Möntrö’deki bir kumarhane yangınını anlatır, ayrıca hayatının son döneminde çalışmalarını burada sürdürmüş olan Freddy Mercury’nin de bir heykeli bulunmaktadır. Leman gölü kıyısında bulunan Chillion Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Aracımızla Bern’e hareket ediyor ve akşam yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Molamızın ardından Alsace bölgesine hareket ve otelimize hareket ediyoruz.

Alternatif Program

Lozan - Montrö - Chillon şatosu Turu

 65 Euro

5. GÜN

 Alsace

Otelimizde sabah kahvaltı sonrası serbest zaman dilimi. Rehberimizin ekstra olarak düzenlenecek Fransa ve Almanya’nın gizli cenneti Alsace bölgesine Alsace Güzelleri (Strasbourg - Colmar - Freiburg) turuna arzu eden misafirlerimiz katılabilirler (90 Euro). Alman ve Fransız ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strasbourg kentinde Küçük Fransa, Notre Dame Katedrali, Katedral Meydanı, Kammerz evi görülecek yerler arasındadır.

Alternatif Program

Strasbourg - Colmar - Freiburg Turu

 90 Euro

6. GÜN

Alsace  Konstanz-Zürih-Lugano-Milano

Sabah kahvaltıdan sonra Almanya’nın en gözde şehri Konstanz’a varıyoruz. Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin kesiştiği ve paylaştığı, Ren nehrinin sularıyla beslenen, Avrupa’nın üçüncü büyük gölü Konstanz (Bodensee) kıyısına kurulu Konstanz panoramik şehir turu gezisi yapıyoruz. Daha sonra Zürih’e hareket ediyoruz. İsviçre’nin kültürel ve ekonomik başkenti Zürih panoramik şehir turumuzda; Grossmunster Kilisesi, Fraumünster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Eski Lonca Evleri, Saat Kulesi, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve Bahnhofstrasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Lugano’ya hareket ediyoruz. İsviçre’nin Monte Carlo’su diye anılan Lugano gölü kıyısına kurulmuş bu sevimli kent yazları ünlü ve zenginlerin akınına uğramasıyla dolup taşar. Tur bitiminde Milano otelimize geçiyor ve konaklıyoruz.

Alternatif Program

Como turu

 50 Euro

Como, dünya jet sosyetesinin gözde yeri olmanın yanı sıra Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine de ev sahipliği yapıyor. Doğanın muhteşem renkleriyle süslü Como’da benzersiz manzaralarla bezenmiş unutulmaz turumuzun ardından Alp Dağlarının eteklerinden yol alarak Luzern’e doğru yola çıkıyoruz. Alsace yolumuzun üzerinde Vierwaldstättersee (Dört kanton gölü) yada kısaca Luzern gölü olarak anılan fiyord gölünün kıyısına kurulu Luzern kentini ziyaret ediyoruz. Burada Chapelle köprüsü ve Eski Kent meydanını panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra iki gece otel konaklamamzın olacağı Alsace Bölgesine hareket ediyoruz.

7. GÜN

Milano

Sabah otelimizdeyapacağımız kahvaltımızın ardından panoramik bir Milano şehir turumuz olacaktır. İtalya’nın iş ve finans başkenti Milano, Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olmasının yanı sıra operası, mutfağı, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilmez sanat eserleriyle de göz dolduruyor. Milano’da ünlü opera binası La Scala, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano,  Duomo Meydanı ve Katedrali görülecektir.Rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenen Como Turuna(Füniküler dahil) arzu eden misafirlerimiz atılabilirler (50 Euro). Como turumuzun bitiminde otelimize aracımızla gidiyoruz.

Alternatif Program

Como Turu (Füniküler Dahil)

 50 Euro

8. GÜN

Milano  İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası rehberinizin söyleyeceği saatte havalimanına transfer aracımız ile geçiyoruz. Saat 12.45’de Türk Hava Yolları’nın TK1902 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul-Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyoruz ve Türkiye’nin yerel saati ile 16.30’da alana varıyoruz. CETUR TURİZM bir sonraki gezilerimizde de siz değerli misafirlerimizi aramızda görmekten mutluluk duyacaktır.

TUR PROGRAMI

 1. GÜN

İstanbul  Cenova-Monaco-Monte Carlo-Nice

Tur programına katılacak olan tüm yolcularımız İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz. Bilet ve bagaj işlemleri için en geç üç saat öncesinden havaalanında bulunmanız gereklidir. Rehberimizle buluşma uçuşa bir saat kala uçak kapısında bekliyor olacaktır. Sonrasında saat 09.50’de Türk Hava Yolları’nın TK 1901 sefer sayılı uçağı ile Milano’ya uçağımız kalkacaktır. Yerel saat ile 11.45’de Milano’ya varıyoruz. Alanda bekleyen lüks otobüsümüz ile Cenova’ya transfer ve panoramik Cenova şehir turu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Ferrari Meydanı, San Lorenzo Katedrali, Cenova Antik Liman Bölgesi, Carlo Felice Opera Binası, Antik Fener Kulesi ve Dükler Sarayı’nı geziyoruz. Daha sonra Cote d’Azur bölgesinin en görkemli koy ve burunları, yamaçları Monaco Prensliğine varıyoruz. Saray  ve çevresini panoramik olarak gezdikten sonra lüks ve ihtişamın odak noktası Monaco’nun başkenti Monte Carlo’ya geçiyoruz. Serbest zaman diliminde Monte Carlo’nun ünlü casinosunu gezebilir son model arabalar, dünyanın en lüks otellerinin yer aldığı bu meydanda dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Tur sonunda Nice bölgesindeki otelimize transfer aracımızla geçiyoruz.

2. GÜN

Nice  Marsilya

Sabah kahvaltı sonrasında panoramik Nice şehir turu. Turumuzda; Nice bölgesi, Promenade des Anglais , Antika Pazarı,  Massena Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Cannes St. Paul de Vence turuna dileyen misafirlerimiz katılabilir. Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes’i panoramik olarak görüyor 1400’lü yıllardan  kalma küçük bir kalenin içine konumlanmış, Akdeniz’e tepeden bakan St Paul de Vence, 1900’lerden itibaren Miro, Picasso ve Jean Debuffet gibi sanatçıların ilham kaynağı bir yer olmuştur. Tur sonrasında Marsilya’ya hareket ediyoruz.

Alternatif Program

Cannes St. Paul de Vence turu

 65 Euro

3. GÜN

Marsilya  Annecy--Cenevre

Sabah otelimizde kahvaltımızın ardından panoramik bir Marsilya şehir turu yapıyoruz. Marsilya şehir turumuzda; Saint Jean kalesi, Antil Liman, Belediye binası, Opera binası görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Annecy’e hareket ediyoruz. Savoy Alplerinin eteğinde bulunan Annecy turumuzda “Alplerin Venedik” i olarak isimlendirilen Annecy’de “Mavi Göl” olarak adlandırılan Annecy Gölü ve gölün iki yakasında süsleyen evleri. 1132 yılında yapılmış olan günümüze kadar  saray, kale, mahkeme ve hapishane olarak devam eden ve günümüzde müze olarak hizmet veren, Palais de lIsle Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Kanallar üzerine kurulmuş Annecy şehir tur bitimizde Cenevre bölgesine geçiyoruz.

Alternatif Program

St. Tropez ve Cannes turu

 75 Euro

Cannes şehir turunda Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde film festivali ile ünlü ve dünya jet sosyetesinin gözde beldesini görüyoruz. Daha sonra  Cote d’Azur bölgesinin, meşhur ve elit yaz misafirleriyle tanınan St. Tropez şehrini gezip Nice 'e hareket ediyoruz. Nice panoramik şehir turumuza ünlü sahil şeridi Promenade des Anglais ile başlıyor, eski Nice bölgesi ve Massena Meydanı’nı geziyoruz.

4. GÜN

Cenevre  Bern-Alsace

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası panoramik Cenevre turu yapacağız. CenevreTurumuzda; Mont Blanc Köprüsü, Leman Gölü, Rousseau Adası, Büyük Katedral, Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Rehberimiz tarafından düzelenen ekstra Lozan - Montrö - Chillon şatosu Turu’na (65 Euro) dileyen misafirlerimiz katılım sağlayabilir. Tarihimizde önemli yeri olan Lozan, aynı zamanda ortaçağın önemli piskoposluk merkezlerinden biridir. Yine ulusal tarihimizden çok iyi bildiğimiz Montrö, tarihi binaları, kaleleri ve doğal güzelliklerinin yanı sıra müzik dünyası için de ilham kaynağı olan bir yerdir. Bir zamanlar geçmiş dönemin meşhur Smoke on the Water adlı şarkı Möntrö’deki bir kumarhane yangınını anlatır, ayrıca hayatının son döneminde çalışmalarını burada sürdürmüş olan Freddy Mercury’nin de bir heykeli bulunmaktadır. Leman gölü kıyısında bulunan Chillion Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Aracımızla Bern’e hareket ediyor ve akşam yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Molamızın ardından Alsace bölgesine hareket ve otelimize hareket ediyoruz.

Alternatif Program

Lozan - Montrö - Chillon şatosu Turu

 65 Euro

5. GÜN

 Alsace

Otelimizde sabah kahvaltı sonrası serbest zaman dilimi. Rehberimizin ekstra olarak düzenlenecek Fransa ve Almanya’nın gizli cenneti Alsace bölgesine Alsace Güzelleri (Strasbourg - Colmar - Freiburg) turuna arzu eden misafirlerimiz katılabilirler (90 Euro). Alman ve Fransız ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strasbourg kentinde Küçük Fransa, Notre Dame Katedrali, Katedral Meydanı, Kammerz evi görülecek yerler arasındadır.

Alternatif Program

Strasbourg - Colmar - Freiburg Turu

 90 Euro

6. GÜN

Alsace  Konstanz-Zürih-Lugano-Milano

Sabah kahvaltıdan sonra Almanya’nın en gözde şehri Konstanz’a varıyoruz. Almanya, Avusturya ve İsviçre’nin kesiştiği ve paylaştığı, Ren nehrinin sularıyla beslenen, Avrupa’nın üçüncü büyük gölü Konstanz (Bodensee) kıyısına kurulu Konstanz panoramik şehir turu gezisi yapıyoruz. Daha sonra Zürih’e hareket ediyoruz. İsviçre’nin kültürel ve ekonomik başkenti Zürih panoramik şehir turumuzda; Grossmunster Kilisesi, Fraumünster Kilisesi, İsviçre Ulusal Müzesi, Opera Binası, Zürih Gölü, Eski Lonca Evleri, Saat Kulesi, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve Bahnhofstrasse Caddesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Lugano’ya hareket ediyoruz. İsviçre’nin Monte Carlo’su diye anılan Lugano gölü kıyısına kurulmuş bu sevimli kent yazları ünlü ve zenginlerin akınına uğramasıyla dolup taşar. Tur bitiminde Milano otelimize geçiyor ve konaklıyoruz.

Alternatif Program

Como turu

 50 Euro

Como, dünya jet sosyetesinin gözde yeri olmanın yanı sıra Hollywood yıldızlarının yazlık evlerine de ev sahipliği yapıyor. Doğanın muhteşem renkleriyle süslü Como’da benzersiz manzaralarla bezenmiş unutulmaz turumuzun ardından Alp Dağlarının eteklerinden yol alarak Luzern’e doğru yola çıkıyoruz. Alsace yolumuzun üzerinde Vierwaldstättersee (Dört kanton gölü) yada kısaca Luzern gölü olarak anılan fiyord gölünün kıyısına kurulu Luzern kentini ziyaret ediyoruz. Burada Chapelle köprüsü ve Eski Kent meydanını panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra iki gece otel konaklamamzın olacağı Alsace Bölgesine hareket ediyoruz.

7. GÜN

Milano

Sabah otelimizdeyapacağımız kahvaltımızın ardından panoramik bir Milano şehir turumuz olacaktır. İtalya’nın iş ve finans başkenti Milano, Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olmasının yanı sıra operası, mutfağı, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilmez sanat eserleriyle de göz dolduruyor. Milano’da ünlü opera binası La Scala, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano,  Duomo Meydanı ve Katedrali görülecektir.Rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenen Como Turuna(Füniküler dahil) arzu eden misafirlerimiz atılabilirler (50 Euro). Como turumuzun bitiminde otelimize aracımızla gidiyoruz.

Alternatif Program

Como Turu (Füniküler Dahil)

 50 Euro

8. GÜN

Milano  İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası rehberinizin söyleyeceği saatte havalimanına transfer aracımız ile geçiyoruz. Saat 12.45’de Türk Hava Yolları’nın TK1902 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul-Sabiha Gökçen havalimanına hareket ediyoruz ve Türkiye’nin yerel saati ile 16.30’da alana varıyoruz. CETUR TURİZM bir sonraki gezilerimizde de siz değerli misafirlerimizi aramızda görmekten mutluluk duyacaktır.

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Ödeme Seçenekleri

       

 

Tüm Kartlarda Geçerli Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

1'den fazla Kredi Kartı kullarak ödeme yapabilirsiniz.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz