Tur İnceleme Sayfası

Belgrad Turu Pegasus Hava Yolları İle

Sevdiklerinizle Eğlenebileceğiniz, Gezerken Yeni Bilgiler Edineceğiniz Keyifli Bir Tur Sizleri Bekliyor. Her Karta +6 Taksit İmkanı İle Hayalinizde ki Tur'a Bir Adım Daha Yakınsınız! Cetur Turizm Sizlere Her Mevsim Tatil İmkanı Sunuyor. 444 6 849

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

ÖNEMLİ UYARILAR

  


NOTLAR

Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.

2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.) 
Shengen vizesini ilk defa alınıyor ise kişinin kendisi başvuru yapması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.

Vize alacak meslek mensuplarına istinaden yurt dışında geçerli Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 Euro limitli) gereklidir.

Vize alacak meslek mensuplarına istinaden seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak şahsi dilekçe gereklidir.

Vize alacak  meslek mensuplarına istinaden kimlik fotokopisi,  ev yada iş adresi, telefon ve email bilgilerini akabinde vermeniz gerekmektedir.

 

ÖNEMLİ UYARILAR

 

CETUR TURİZM, yolcu ve hava yolu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Özel ve tarifeli uçuşlarda rötar riski olabilir ya da uçuş öncesinde ve mevcut gezi programında saatler değişebilir. Uçuş parkurunu ve saatlerini teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Siz değerli yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almış sayılırsınız. Grup biletlerinde havayolunun belirlediği kural geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Tur programlarda yeterli sayıda katılım sağlanmadığı durumda ve iptali durumunda önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Tüm misafirlerimize haber vermek koşulu ile turda tarih değişikliği ya da iptal etme hakkına sahiptir. Yasal süreç olduğundan dolayı tazminat hakkı yoktur.

01.01.2011 tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre fiyatlar verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Üç yataklı odada; üçüncü yatak ilave yatak sayılır, diğer iki yatakla aynı konfora sahip değildir ve açılıp kapanabilen yatak şeklinde olacaktır. Çocuk fiyatları ise iki yetişkinle aynı odada üçüncü kişi olarak konaklamaları şeklinde uygulanır.
Gezi programında ad belirtilmeden yalnızca aynı destinasyon ya da kategori bilgisi verildiği için seçenekli bulunduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce otel bilgisi tarafınıza paylaşılacaktır. Acentemiz, yıldız sayısı aynı kalmak koşuluyla otel isimlerini değiştirme hakkına sahiptir.

Uçuş saatine göre, geç varış olduğu durumlarda panoramik şehir tanıtım turu, bir sonraki gün yapılır. Programlarda belirtilen gezi programı rehberimizin denetiminde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Düzenlenen tur paketindeki panoramik şehir turları genel tanıtımı için seyahat süresince araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılacak olup müze- ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Turun her hangi bir etkinlik, eylem,  hava şartları, kapalı yollar (araç girişine izin verilmeyen yerlerde imkanlar dahilinde yaya olarak ya da toplu taşıma yapılabilir) v.b nedenlerle gerçekleşemeyen hale geldiği durumlarda turların yapılamamasından acentemiz sorumlu sayılmaz.
Acente tarafından düzenlenen kişinin kendi isteğine bağlı olup herhangi bir katılım zorunluluğu olmayan ekstra tur hizmetinden yararlanmak isteyenler misafirlerimiz en az 20 kişi olacak şekilde katılım gerçekleştiğinde tur düzenlenmektedir. Eğer yeterli kişi sayısı sağlanamadığı durumunda gezi gerçekleşmez ya da ekstra gezi fiyatı, içeriği, kişi sayısına uygun araca göre değişiklik göstermektedir. Rehberin insiyatifinde turların gün, saat, müze, ören yerlerinin açık veya kapalı olma durumlarında ve hava şartlarına bağlı olarak değiştirilebilir.
Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcularımız yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde serbest zaman diliminin ardından aracımız  tur bitiminde katılmayan misafirlerimizi bırakıldığı noktadan tekrar alıcaktır.

Yurtdışı giriş ve çıkışlarında sorun yaşamamak adına pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Seyahat edecek olan yeşil pasaportlu T.C. vatandaşı olan misafirlerimizin, pasaport alınış tarihinin 10 yıldan eski olması durumunda pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir aksi takdirde gidecekleri ülkeye kabul edilemeyebilirler ya da Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilemeyebilir.Bu bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
CETUR TURİZM, müşterilerimiz ile konsolosluk arasında sadece aracı bir kurumdur, vizenin her hangi bir neden ile yetişmemesi  ya da onaylanmaması gibi durumlar söz konusu olduğunda hiçbir sorumluluğa tabir tutulamayıp tazminat hakkına münhasır değildir. Tur düzenleme tarihi ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda sigorta ve vize ücretleri iade edilmez.
Gidilecek turun vize işlemleri için ilk giriş yapılan ülkeden ya da en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gerekmektedir. Aksi taktirde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz sorumluk kabul etmez.
Vize alınmış olması pasaport polisinin sizi ülkeye alma gibi bir durum arz etmez ve böyle bir durumdan acentemiz sorumlu değildir, bütün yükümlülük yolcuya aittir. Yıpranmış , yırtılmıs, ıslanmış vb tahribatlara uğramış pasaportlar sebebiyle gidilecek ülke sınır kapısında gümrük polisiyle problem yaşamamak için pasaportlarınızın yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gereklidir. Aksi takdirde sorumluluk misafirimize aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne ve babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan dolayı 18 yaş altı misafirlerimizin ve velisinin bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ediyoruz.

CETUR TURİZM, seyehat programlarımıza kayıt yaptırmış olan misafirlerimiz bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

 

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Oda artı Kahvaltı

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Şarap Barı
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

 Yurt dışı çıkış harcı bedelİ

Kişisel harcamalarEkstra turlar

Seyahat sağlık sigortası


Ücretsiz Hizmetler

Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (Sabiha Gökçen) - Belgrad gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

Sabah kahvaltıları

Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

Havalimanı vergileri

Belgrad’da seçilen otelde 2 gece konaklamalar

Türkçe rehberlik hizmeti

Panoramik Belgrad şehir turu

Firma Sahipleri İçin Vize Evrakları

Firma Ortakları İçin Vize Evrakları

Firma Çalışanları İçin Vize Evrakları

Devlet Memurları İçin Vize Evrakları

Emekliler İçin Vize Evrakları

Ev Hanımları İçin Vize Evrakları

Öğrenciler İçin Vize Evrakları

Çalışmayanlar İçin Vize Evrakları


Bordo Pasaport Açıklamaları

Yeşil Pasaport Açıklamaları

Gri Pasaport Açıklamaları

Kırmızı Pasaport Açıklamaları

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

Belgrad Turu Pegasus Hava Yolları İle

 1. GÜN

İstanbul  Belgrad

Sabah saat 06.00'da  Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli misafirlerimiz ile  buluşuyor . Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Pegasus Havayolları'na ait PC371 sefer sayılı uçağıyla saat 09.00'de   Belgrad'a hareket ediyoruz . Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun sonrasında  yerel saatle 09.10’da Belgrad'a varıyoruz . Pasaport ve gümrük işlemlerinin  sonrasında özel aracımızla panoramik Belgrad turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Beyaz Şehir anlamına gelen, Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı göreceğimiz  yerlerin arasındadır . Turumuzun sonrasında  otelimize transfer oluyoruz . Arzu eden  misafirlerimiz yerel restoranda ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp Müziği gecesi akşam yemeğine katılabilir .Ardından  ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde kendinizi kaybedebilirsiniz . Gece konaklama Belgrad’da otelimizde.

Alternatif Program

Yemekli Sırp Gecesi Turu

 45 Euro

Eğlenceli bir akşam yemeği için Sırp Gecesini tercih edebilirsiniz.

2. GÜN

 Belgrad

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden  misafirlerimize extra Novi Sad - Sremski Karlovci Turu. Gece konaklama  otelimizde.

Alternatif Program

Tam Gün Novi Sad & Sremski Karlofça Turu

 55 Euro

Novi Sad’turumuz için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci. Bu güzel kasabada 1699’da 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlovac Barış Anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, Dört Arslan Çeşmesi, tarihi Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir. Kahve molamızın ardından  yolumuza devam ediyor ve yol üzerinde Petrovaradin Kalesi'nde Belgrad Kapısı, Saatkule, yukarı şehir, Uzun Kışla, Leopold Kapısı'nı görüyoruz . Sonrasında  Novi Sad’a varıyoruz. Voyvodina, Sırbistan'ın kuzeyindeki multi etnik bir eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır. Varışımıza istinaden  turumuza başlıyoruz. Burada yapacağınız  yürüyüş turu esnasında Özgürlük Meydanı, Halk Tiyatrosu, Tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak göreceğiniz  yerlerin  arasındadır. Serbest zamanın sonrasında  turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer oluyoruz .

3. GÜN

Belgrad  İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından  odaları boşaltıyor  ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transferimiz gerçekleşiyor  . Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin sonrasında  saat 15:45’de   Pegasus Havayolları'na ait PC374 sefer sayılı uçağı ile İstanbul'a hareket ediyoruz . Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun  sonrasında  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na saat 19:30’da varıyoruz. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…

 

 

TUR PROGRAMI

  1. GÜN

İstanbul  Belgrad

Sabah saat 06.00'da  Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli misafirlerimiz ile  buluşuyor . Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben, Pegasus Havayolları'na ait PC371 sefer sayılı uçağıyla saat 09.00'de   Belgrad'a hareket ediyoruz . Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun sonrasında  yerel saatle 09.10’da Belgrad'a varıyoruz . Pasaport ve gümrük işlemlerinin  sonrasında özel aracımızla panoramik Belgrad turumuz için havalimanından hareket ediyoruz. Beyaz Şehir anlamına gelen, Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen Belgrad panoramik turumuz sırasında Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokullu Mehmet Paşa) Çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri Müze, Saat Kapı ve Müzesi, Nebojsa Kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Bayraklı Camii, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, Skadarlija sokağı, St.Sava Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı göreceğimiz  yerlerin arasındadır . Turumuzun sonrasında  otelimize transfer oluyoruz . Arzu eden  misafirlerimiz yerel restoranda ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Sırp Müziği gecesi akşam yemeğine katılabilir .Ardından  ise Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde kendinizi kaybedebilirsiniz . Gece konaklama Belgrad’da otelimizde.

Alternatif Program

Yemekli Sırp Gecesi Turu

 45 Euro

Eğlenceli bir akşam yemeği için Sırp Gecesini tercih edebilirsiniz.

2. GÜN

 Belgrad

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden  misafirlerimize extra Novi Sad - Sremski Karlovci Turu. Gece konaklama  otelimizde.

Alternatif Program

Tam Gün Novi Sad & Sremski Karlofça Turu

 55 Euro

Novi Sad’turumuz için özel aracımızla yola çıkıyoruz. İlk durağımız Sremski Karlovci. Bu güzel kasabada 1699’da 72 gün süren görüşmeler sonrası Osmanlı Devleti ile Avusturya-Macaristan-Venedik ve Polonya arasında Karlovac Barış Anlaşması imzalanmıştır. Ziyaretimizde anlaşmanın imzalandığı 4 kapılı mekanı ve burası dışında meydan, Dört Arslan Çeşmesi, tarihi Ortodoks ve Katolik kiliseleri göreceğimiz yerlerdendir. Kahve molamızın ardından  yolumuza devam ediyor ve yol üzerinde Petrovaradin Kalesi'nde Belgrad Kapısı, Saatkule, yukarı şehir, Uzun Kışla, Leopold Kapısı'nı görüyoruz . Sonrasında  Novi Sad’a varıyoruz. Voyvodina, Sırbistan'ın kuzeyindeki multi etnik bir eyalettir. Ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir ve başkenti Novi Sad’tır. Varışımıza istinaden  turumuza başlıyoruz. Burada yapacağınız  yürüyüş turu esnasında Özgürlük Meydanı, Halk Tiyatrosu, Tuna sokağı ve sahili, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panaromik olarak göreceğiniz  yerlerin  arasındadır. Serbest zamanın sonrasında  turumuzun bitimiyle beraber otelimize transfer oluyoruz .

3. GÜN

Belgrad  İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından  odaları boşaltıyor  ve rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde özel aracımızla havalimanına transferimiz gerçekleşiyor  . Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin sonrasında  saat 15:45’de   Pegasus Havayolları'na ait PC374 sefer sayılı uçağı ile İstanbul'a hareket ediyoruz . Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun  sonrasında  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na saat 19:30’da varıyoruz. Bir sonraki gezimizde buluşmak dileğiyle…

 

 

Tur Haritası

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

ÖDEME SEÇENEKLERİ

 

Vade Farksız 7 Taksit, Ayrıca 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

Vade Farksız 7 Taksit, Ayrıca 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

Vade Farksız 7 Taksit, Ayrıca 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz