Tur İnceleme Sayfası

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

ÖNEMLİ UYARILAR

 Acentemiz, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. Uçuş saatlerini ve parkurunu teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Grup biletlerinde havayolu kuralı geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Fiyatlar, 01.01.2011 Tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Acentemiz, misafirlerine haber vermek koşulu ile turu iptal etme/tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.  Yeterli sayıda katılım sağlanmayan programlarda turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Turun iptali durumunda acentemiz iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur.
Çocuk fiyatları; 2 yetişkinle aynı odada 3. kişi olarak konaklamaları halinde uygulanır. Üç Yataklı odada; 3. yatak ilave yatak olup, açılır - kapanır yatak şeklindedir ve diğer 2 yatakla aynı konfora sahip değildir.
Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce tarafınıza bildirilecektir. Acentemiz, yıldız kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.

Uçuş saatine göre, geç varışlarda panoramik şehir tanıtım turu, ertesi gün yapılır. Programlarda belirtilen geziler rehberin insiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Tur paketine dâhil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentemiz sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
Ekstra turlar, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.

Yurtdışı çıkışlarınızda ve girişlerinizde problem yaşamamak için pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Acentemiz, konsoloslukla müşterilerimiz arasında sadece aracı konumda olup,  vizenin her hangi bir neden ile onaylanmaması, yetişmemesi gibi durumlar dâhilinde hiçbir sorumluluğu olmayıp tazminat hakkı doğurmamaktadır. Ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda vize ve sigorta ücretleri iade edilmez.
Vizenin gidilecek tura ilk giriş yapılan ülkeden veya en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gereklidir. Aksi halde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentemiz sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz

Acentemiz, gezi programlarına kayıt yaptırmış kişiler bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Oda artı Kahvaltı

Genel Hizmetler


Ücretli Hizmetler


Ücretsiz Hizmetler

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

Baştanbaşa Ukranya Turu

 Gezi Programı

1. GÜN

İSTANBUL- LVİV

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 12:00’de hazır bulunmanız gerekiyor. Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin sonrasında Atlas Global Havayollarının KK 7871 sefer sayılı uçuşu ile 15:00`te Lviv`e yolculuğumuz başlıyor.Yaklaşık 17:05’te lviv’e varışımız gerçekleşiyor.Havalimanında siz değerli misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoranik lviv turumuz başlıyor. II. Dünya Savaşı’ndan beri hasar almadangünümüze kadar gelen nadir şehirlerden biri olan Lviv, , trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. . Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Latin-gotik katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz sırasında görme fırsatı bulacağımız yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transferimiz ile geçişimiz sağlanıyor.

2. GÜN

 LVİV

Kahvaltı sonrası serbest zaman bırakılıyor. İsteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Altın Nal Şatoları Turuna katılabileceklerdir. Tur bitiminde transferimiz ile otele geçişimiz sağlanıyor. Akşam isteyen misafirlerimiz ile Akşam yemeği turuna katılabileceklerdir. Yemek bitiminde transfer ile otelimize geçiş sağlanıyor.

Alternatif Program

Ortaçağ Akşam Yemeği turu

 50 Euro

200 Yılı aşkın hizmet veren bir eczane olan Eczacılık Müzesi, çikolatasıyla ün yapmış, Lviv sınırlarına kadar yayılmış olan meşhur Lviv çikolata fabrikasını görüp çikolataların tadına varacaksınız. Turumuzun devamında Orta Çağ Sokakları yürüyüşümüz ile restorantımıza geçiyoruz ve yerli lezzetlerden oluşan akşam yemeğimizi alıyoruz.

Alternatif Program

Altın Nal Şatoları Turu

 45 Euro

Altın Nal Şatoları Turumuzda hasar görmeden günümüze kadar korunmuş, birbirinde büyüleyici şatolar size geçmişe sürükleyecek. İlk olarak şatosu; 1634’ den günümüze kadar gelen, restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar birçok tarihi dokuyu barındırmaktadır. Mimari güzelliğinin yanı sıra hüzünlü hikayesiyle de sizleri saracak Zolochev kalesi ziyaretmizn ardından sonraki durağımız Olesko Şatosu oluyor.18.yy.’dan kalma mimarisi ile ortaçağı anımsatan nadir güzellikte  Olesko şatosu her ne kadar bölge savunması için yapılmış olsa da zamanında Polonya’lı asillerinin rezidansı olarak da hizmet vermiştir.

3. GÜN

LVİV – KARPATLAR

 Kahvaltı sonrasında Karpatlar bölgesine hareket ediyoruz. İlk olarak Hürrem Sultan’ın doğum yeri Roathyn kasabasında fotoğraf çekimi için mola veriliyor ve sonrasında Ivano Frankovisk kentine doğru turumuz devam ediyor. Kuruluşundan 300 yıl sonra ünlü Ukrayna’lı yazar Ivan Franko’nun adına ismi değiştirilen, Karpatlarin Başkenti olarak bilinen şehri yakından tanıma fırsatı bulduktan sonra Kamenets-Podolskiy şehrine varışımız gerçekleşiyor ve şehir turumuz devam ediyor. Kamenets-Podolskiy (Kamaniçe), Ukrayna’nın 3. en büyük ortaçağ şehridir. Osmanlı tarihinin 1672-1699 döneminde Kamaniçe adıyla Osmanlı Devleti'nin Podolya Eyaletinin de idarî merkezi olmuştur. . IV. Mehmet komutasındaki Osmanlı ordusunun Kamaniçe Seferi’nde 8 günlük kuşatmanın sonrasında fethedilerek Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır ve bu durum 1672'de imzalanan Bucaş Antlaşması'yla Lehistan Krallığı (Polonya) tarafından kabul edilmiştir. Bugün şehrin ortaçağ bölgesinde, sayısız anıtsal yapı görmek mümkündür. Hristiyan, Musevi ve İslam mabedleri, Türk ve Ermeni Burcları, ortaçağ dönemi sokak ve meydanlar ile beraber birçok anıtsal yapı görülmeye değer yerler arasındadır.İsteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek “Hotin & Kamaneçi kaleleri” turuna katılabileceklerdir. Tur bitiminde Karpatlar bölgesindeki otelimize transferle geçişimiz sağlanıyor.

Alternatif Program

Hotin & Kamaneçi kaleleri Turu

 35 Euro

14. ve18. Yy. arasında Lehistan-Litvanya Grandükalığı, Osmanlı İmparatorluğu ve Rus Çarlığı arasındaki çatışmaların odak noktası olan Kamaniçe kalesi bir süre sonra önemini kaybetmiştir. Kamaniçe kalesi  bir dönem hapishane olarak da kullanılmıştır. Turumuzun devamında Osmanlı Devleti ile Lehistan arasında 1620-1629 savaşlarına son veren Hotin Antlaşmasının imza edildiği Hotin Kalesine geçişimiz sağlanıyor.

4. GÜN

KARPATLAR - VİNNİTSA – UMAN ODESSA

Kahvaltımızı yaptıktan sonra Vinnitsa’ya doğru hareket ediyoruz. Ukrayna’nın otomobil fabrikaları ve elmas işleme atölyeleriyle tanınan Karpatların Vinnitsa’daki panoramik turumuzudan sonra Uman şehrine geçiyoruz. Yaklaşık olarak 2000 ağacıyla Ukrayna’nın en büyük arboretum’u ( bilimsel araştırma ve gözlem için kurulan ağaç koleksiyonu ) Sofiyivka Parkı ve İsrail’i tanımayan, siyonizme karşı tavırlarıyla bilinen Hasidik Yahudiliğin en önemli ziyaret noktalarından biri olan Uman’da yapacağımız şehir turumuzun sonrasında Karadeniz’in en büyük liman kentlerinden biri olmanın yanında, plajları ve eğlence leriyle  ünlü Odessa’ya hareket ediyoruz ve otelimize transferle geçimiz sağlanıyor.

 

5. GÜN

 ODESSA

Kahvaltı sonrası Odessa turumuz başlıyor. Turumuz sırasında yürüyerek; Opera binası, Puşkin müzesi, Tarih Müzesi, Puşkin anıtı, Puşkin Parkı, Potemkin merdivenleri, Çariçe Katerina il heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında isteyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek Katakomb ve Shustov Konyak Fabrikası turuna katılabileceklerdir. Tur bitiminde transferle otelimize geçiş sağlanıyor.

Alternatif Program

Katakomb & Shustov Konyak Fabrikası turu

 55 Euro

1700’elrde şehrin yeniden yapımı için çıkarılmış olan kumtaşı madenleri günümüzde Odessa’nın altında toplam  3000 km’yi bulan tünellere dönüşmüş durumdadır. Bu tünel depolada, kaçakçılıkta ve ikinci dünya savaşında Partizanlara sığınak oluşturmuştur. Turumuzun devamında silah odası, revir ve mutfağına kadar korunmuş yer altı Partizan hücresi göreceğimiz yerler arasındadır. Shustov Konyak Müzesine geçiyoruz. Eski Sovyet ülkeleri deyince ilk olarak akla gelen votka olsada konyak da ülkede çok sevilen ve çok tüketilen ürünlerdendir. Bu turumuzda konyak yapımında bilgilendiriliyor, ürünlerin tadına bakma fırsatı buluyoruz. Arzu eden misafirlerimiz satın alma imkanı bulabileceklerdir.

6. GÜN

ODESSA  KİEV

Kahvaltı sonrasında Kiev’ yolculuğumuz başlıyor.  Kiev’e varışımızın ardından Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası ve Altın Kapı ile Ayasofya meydanını gezdikten sonra dostluk tepesine çıkıyoruz ve fotoğraf çekinerek anı ölümsüzleştiyoruz. . Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi Knyagine Olga Heykelini de gördükten sonra otelimize dönüş yapıyoruz. İsteyen misafirlerimiz için düzenlenecek olan Dinyeper Tekne Turu & Akşam yemeği” turuna katılabileceklerdir.Tur bitiminde otele dönüş yapıyoruz.

Alternatif Program

Dinyeper tekne turu & Akşam yemeği

 55 Euro

Akşam üzerinde Kiev’i ikiye ayıran Dinyeper nehrinde yapacağımız tekne gezimin sonrasında geleneksel bir Ukrayna restoranına geçiyor ve ülkenin yerel lezzetlerinden hazırlanmış akşam yemeğimizi yiyoruz.

7. GÜN

KİEV  POLTOVA – HARKOV

Kahvaltı sonrası isteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan“Pcerska Lavra & Mikrominyatür & 2.Dünya Savaşında Ukrayna müzesi” turuna katılabilecekleridr. Tur sonrası Paltova’ya hareket ediyoruz. Poltova’da panoramik şehir turunun ardından Harkov otelimize dönüyoruz.

Alternatif Program

Pcerska Lavra & Mikrominyatür & 2.Dünya Savaşında Ukrayna müzesi turu

 45 Euro

Pcerska Lavra Manastırı Nazi işgali sırasında büyük yıkıma uğrayan manastır geçtiğimiz yüzyılda bugünkü halini görüyoruz. Mikrominyatür Galerisi  Nikolay Syadristıy’ın ancak mikroskop yardımı ile görülebilen eserlerini ziyaret ediyoruz.Daha sonra Ukrayna’nın en önemli ulusal değerlerinden,  2.Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi’nde  savaşa dair pek çok belge, eşya ve silahın tarih sırasıyla, çok etkileyici bir biçimde sunulduğu müzeyi ziyaret ediyoruz.

 

8. GÜN

HARKOV  İSTANBUL

Kahvaltı sonrasında Harkov şehir turumuzda Forest Park/Glory Memorial Aniti, Shevchenko Monument (Anıtı) Pokrovsky Cathedral (Harkov’un en eski yapısı 1689), Uspensky Cathedral (Harkov’un En Yuksek Binasi 89.5m), Pokrovsky Avrupa’nın en büyük meydanı Svobody (Özgürlük) Meydanı, Mirror Stream Fountain, Gorky Park ziyaret edilecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde Harkov havalimanına geçiyoruz. Atlas Global Havayollarının KK 7850 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15.40’da varış ve turumuz burada sona eriyor.

Bir sonraki turumuzda CETUR TURİZM’de görüşmek dileğiyle…

TUR PROGRAMI

  Gezi Programı

1. GÜN

İSTANBUL- LVİV

İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 12:00’de hazır bulunmanız gerekiyor. Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerinin sonrasında Atlas Global Havayollarının KK 7871 sefer sayılı uçuşu ile 15:00`te Lviv`e yolculuğumuz başlıyor.Yaklaşık 17:05’te lviv’e varışımız gerçekleşiyor.Havalimanında siz değerli misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoranik lviv turumuz başlıyor. II. Dünya Savaşı’ndan beri hasar almadangünümüze kadar gelen nadir şehirlerden biri olan Lviv, , trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile tarihi şehir merkezi UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. . Özgürlük ve Pazar meydanları, Devlet Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Latin-gotik katedrali, Golden Rose Sinagogu ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı turumuz sırasında görme fırsatı bulacağımız yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize transferimiz ile geçişimiz sağlanıyor.

2. GÜN

 LVİV

Kahvaltı sonrası serbest zaman bırakılıyor. İsteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Altın Nal Şatoları Turuna katılabileceklerdir. Tur bitiminde transferimiz ile otele geçişimiz sağlanıyor. Akşam isteyen misafirlerimiz ile Akşam yemeği turuna katılabileceklerdir. Yemek bitiminde transfer ile otelimize geçiş sağlanıyor.

Alternatif Program

Ortaçağ Akşam Yemeği turu

 50 Euro

200 Yılı aşkın hizmet veren bir eczane olan Eczacılık Müzesi, çikolatasıyla ün yapmış, Lviv sınırlarına kadar yayılmış olan meşhur Lviv çikolata fabrikasını görüp çikolataların tadına varacaksınız. Turumuzun devamında Orta Çağ Sokakları yürüyüşümüz ile restorantımıza geçiyoruz ve yerli lezzetlerden oluşan akşam yemeğimizi alıyoruz.

Alternatif Program

Altın Nal Şatoları Turu

 45 Euro

Altın Nal Şatoları Turumuzda hasar görmeden günümüze kadar korunmuş, birbirinde büyüleyici şatolar size geçmişe sürükleyecek. İlk olarak şatosu; 1634’ den günümüze kadar gelen, restore edilerek korunmuş ve turizme kazandırılmış olan kale, eski dönemlerde yapılan işkence izlerinden, ünlü tapınak şövalyelerinin izlerine kadar birçok tarihi dokuyu barındırmaktadır. Mimari güzelliğinin yanı sıra hüzünlü hikayesiyle de sizleri saracak Zolochev kalesi ziyaretmizn ardından sonraki durağımız Olesko Şatosu oluyor.18.yy.’dan kalma mimarisi ile ortaçağı anımsatan nadir güzellikte  Olesko şatosu her ne kadar bölge savunması için yapılmış olsa da zamanında Polonya’lı asillerinin rezidansı olarak da hizmet vermiştir.

3. GÜN

LVİV – KARPATLAR

 Kahvaltı sonrasında Karpatlar bölgesine hareket ediyoruz. İlk olarak Hürrem Sultan’ın doğum yeri Roathyn kasabasında fotoğraf çekimi için mola veriliyor ve sonrasında Ivano Frankovisk kentine doğru turumuz devam ediyor. Kuruluşundan 300 yıl sonra ünlü Ukrayna’lı yazar Ivan Franko’nun adına ismi değiştirilen, Karpatlarin Başkenti olarak bilinen şehri yakından tanıma fırsatı bulduktan sonra Kamenets-Podolskiy şehrine varışımız gerçekleşiyor ve şehir turumuz devam ediyor. Kamenets-Podolskiy (Kamaniçe), Ukrayna’nın 3. en büyük ortaçağ şehridir. Osmanlı tarihinin 1672-1699 döneminde Kamaniçe adıyla Osmanlı Devleti'nin Podolya Eyaletinin de idarî merkezi olmuştur. . IV. Mehmet komutasındaki Osmanlı ordusunun Kamaniçe Seferi’nde 8 günlük kuşatmanın sonrasında fethedilerek Osmanlı Devleti topraklarına katılmıştır ve bu durum 1672'de imzalanan Bucaş Antlaşması'yla Lehistan Krallığı (Polonya) tarafından kabul edilmiştir. Bugün şehrin ortaçağ bölgesinde, sayısız anıtsal yapı görmek mümkündür. Hristiyan, Musevi ve İslam mabedleri, Türk ve Ermeni Burcları, ortaçağ dönemi sokak ve meydanlar ile beraber birçok anıtsal yapı görülmeye değer yerler arasındadır.İsteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek “Hotin & Kamaneçi kaleleri” turuna katılabileceklerdir. Tur bitiminde Karpatlar bölgesindeki otelimize transferle geçişimiz sağlanıyor.

Alternatif Program

Hotin & Kamaneçi kaleleri Turu

 35 Euro

14. ve18. Yy. arasında Lehistan-Litvanya Grandükalığı, Osmanlı İmparatorluğu ve Rus Çarlığı arasındaki çatışmaların odak noktası olan Kamaniçe kalesi bir süre sonra önemini kaybetmiştir. Kamaniçe kalesi  bir dönem hapishane olarak da kullanılmıştır. Turumuzun devamında Osmanlı Devleti ile Lehistan arasında 1620-1629 savaşlarına son veren Hotin Antlaşmasının imza edildiği Hotin Kalesine geçişimiz sağlanıyor.

4. GÜN

KARPATLAR - VİNNİTSA – UMAN ODESSA

Kahvaltımızı yaptıktan sonra Vinnitsa’ya doğru hareket ediyoruz. Ukrayna’nın otomobil fabrikaları ve elmas işleme atölyeleriyle tanınan Karpatların Vinnitsa’daki panoramik turumuzudan sonra Uman şehrine geçiyoruz. Yaklaşık olarak 2000 ağacıyla Ukrayna’nın en büyük arboretum’u ( bilimsel araştırma ve gözlem için kurulan ağaç koleksiyonu ) Sofiyivka Parkı ve İsrail’i tanımayan, siyonizme karşı tavırlarıyla bilinen Hasidik Yahudiliğin en önemli ziyaret noktalarından biri olan Uman’da yapacağımız şehir turumuzun sonrasında Karadeniz’in en büyük liman kentlerinden biri olmanın yanında, plajları ve eğlence leriyle  ünlü Odessa’ya hareket ediyoruz ve otelimize transferle geçimiz sağlanıyor.

 

5. GÜN

 ODESSA

Kahvaltı sonrası Odessa turumuz başlıyor. Turumuz sırasında yürüyerek; Opera binası, Puşkin müzesi, Tarih Müzesi, Puşkin anıtı, Puşkin Parkı, Potemkin merdivenleri, Çariçe Katerina il heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrasında isteyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek Katakomb ve Shustov Konyak Fabrikası turuna katılabileceklerdir. Tur bitiminde transferle otelimize geçiş sağlanıyor.

Alternatif Program

Katakomb & Shustov Konyak Fabrikası turu

 55 Euro

1700’elrde şehrin yeniden yapımı için çıkarılmış olan kumtaşı madenleri günümüzde Odessa’nın altında toplam  3000 km’yi bulan tünellere dönüşmüş durumdadır. Bu tünel depolada, kaçakçılıkta ve ikinci dünya savaşında Partizanlara sığınak oluşturmuştur. Turumuzun devamında silah odası, revir ve mutfağına kadar korunmuş yer altı Partizan hücresi göreceğimiz yerler arasındadır. Shustov Konyak Müzesine geçiyoruz. Eski Sovyet ülkeleri deyince ilk olarak akla gelen votka olsada konyak da ülkede çok sevilen ve çok tüketilen ürünlerdendir. Bu turumuzda konyak yapımında bilgilendiriliyor, ürünlerin tadına bakma fırsatı buluyoruz. Arzu eden misafirlerimiz satın alma imkanı bulabileceklerdir.

6. GÜN

ODESSA  KİEV

Kahvaltı sonrasında Kiev’ yolculuğumuz başlıyor.  Kiev’e varışımızın ardından Vladimirskaya Caddesi, Opera Binası, Bale Binası ve Altın Kapı ile Ayasofya meydanını gezdikten sonra dostluk tepesine çıkıyoruz ve fotoğraf çekinerek anı ölümsüzleştiyoruz. . Tarihi Kiev silah fabrikası, parlamento binası, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi Knyagine Olga Heykelini de gördükten sonra otelimize dönüş yapıyoruz. İsteyen misafirlerimiz için düzenlenecek olan Dinyeper Tekne Turu & Akşam yemeği” turuna katılabileceklerdir.Tur bitiminde otele dönüş yapıyoruz.

Alternatif Program

Dinyeper tekne turu & Akşam yemeği

 55 Euro

Akşam üzerinde Kiev’i ikiye ayıran Dinyeper nehrinde yapacağımız tekne gezimin sonrasında geleneksel bir Ukrayna restoranına geçiyor ve ülkenin yerel lezzetlerinden hazırlanmış akşam yemeğimizi yiyoruz.

7. GÜN

KİEV  POLTOVA – HARKOV

Kahvaltı sonrası isteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan“Pcerska Lavra & Mikrominyatür & 2.Dünya Savaşında Ukrayna müzesi” turuna katılabilecekleridr. Tur sonrası Paltova’ya hareket ediyoruz. Poltova’da panoramik şehir turunun ardından Harkov otelimize dönüyoruz.

Alternatif Program

Pcerska Lavra & Mikrominyatür & 2.Dünya Savaşında Ukrayna müzesi turu

 45 Euro

Pcerska Lavra Manastırı Nazi işgali sırasında büyük yıkıma uğrayan manastır geçtiğimiz yüzyılda bugünkü halini görüyoruz. Mikrominyatür Galerisi  Nikolay Syadristıy’ın ancak mikroskop yardımı ile görülebilen eserlerini ziyaret ediyoruz.Daha sonra Ukrayna’nın en önemli ulusal değerlerinden,  2.Dünya Savaşında Ukrayna Müzesi’nde  savaşa dair pek çok belge, eşya ve silahın tarih sırasıyla, çok etkileyici bir biçimde sunulduğu müzeyi ziyaret ediyoruz.

 

8. GÜN

HARKOV  İSTANBUL

Kahvaltı sonrasında Harkov şehir turumuzda Forest Park/Glory Memorial Aniti, Shevchenko Monument (Anıtı) Pokrovsky Cathedral (Harkov’un en eski yapısı 1689), Uspensky Cathedral (Harkov’un En Yuksek Binasi 89.5m), Pokrovsky Avrupa’nın en büyük meydanı Svobody (Özgürlük) Meydanı, Mirror Stream Fountain, Gorky Park ziyaret edilecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde Harkov havalimanına geçiyoruz. Atlas Global Havayollarının KK 7850 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.20’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 15.40’da varış ve turumuz burada sona eriyor.

Bir sonraki turumuzda CETUR TURİZM’de görüşmek dileğiyle…

 

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

              

Nasıl Yardımcı Olabiliriz