Tur İnceleme Sayfası

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

ÖNEMLİ UYARILAR

 

 
NOTLAR
Evli çiftlerin evlilik cüzdanı fotokopileri vize başvurularında gerekmektedir.
2 adet fotoğraf (Fotoğrafların arka fonu mutlaka beyaz renkte ve biometrik fotoğraf olmalıdır.) 
Shengen vizesini ilk defa alınıyor ise kişinin kendisi başvuru yapması gerekmektedir. Pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir.
Vize alacak meslek mensuplarına istinaden yurt dışında geçerli Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 Euro limitli) gereklidir.
Vize alacak meslek mensuplarına istinaden seyahatin amacını belirten ‘’ İLGİLİ MAKAMA ‘’ hitabıyla başlayan, konsolosluk adı belirtilmeden yazılacak şahsi dilekçe gereklidir.
Vize alacak  meslek mensuplarına istinaden kimlik fotokopisi,  ev yada iş adresi, telefon ve email bilgilerini akabinde vermeniz gerekmektedir.
 
ÖNEMLİ UYARILAR
 
CETUR TURİZM, yolcu ve hava yolu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Özel ve tarifeli uçuşlarda rötar riski olabilir ya da uçuş öncesinde ve mevcut gezi programında saatler değişebilir. Uçuş parkurunu ve saatlerini teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Siz değerli yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almış sayılırsınız. Grup biletlerinde havayolunun belirlediği kural geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.
Tur programlarda yeterli sayıda katılım sağlanmadığı durumda ve iptali durumunda önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Tüm misafirlerimize haber vermek koşulu ile turda tarih değişikliği ya da iptal etme hakkına sahiptir. Yasal süreç olduğundan dolayı tazminat hakkı yoktur.
01.01.2011 tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre fiyatlar verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.
Üç yataklı odada; üçüncü yatak ilave yatak sayılır, diğer iki yatakla aynı konfora sahip değildir ve açılıp kapanabilen yatak şeklinde olacaktır. Çocuk fiyatları ise iki yetişkinle aynı odada üçüncü kişi olarak konaklamaları şeklinde uygulanır. 
Gezi programında ad belirtilmeden yalnızca aynı destinasyon ya da kategori bilgisi verildiği için seçenekli bulunduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce otel bilgisi tarafınıza paylaşılacaktır. Acentemiz, yıldız sayısı aynı kalmak koşuluyla otel isimlerini değiştirme hakkına sahiptir.
Uçuş saatine göre, geç varış olduğu durumlarda panoramik şehir tanıtım turu, bir sonraki gün yapılır. Programlarda belirtilen gezi programı rehberimizin denetiminde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Düzenlenen tur paketindeki panoramik şehir turları genel tanıtımı için seyahat süresince araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılacak olup müze- ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Turun her hangi bir etkinlik, eylem,  hava şartları, kapalı yollar (araç girişine izin verilmeyen yerlerde imkanlar dahilinde yaya olarak ya da toplu taşıma yapılabilir) v.b nedenlerle gerçekleşemeyen hale geldiği durumlarda turların yapılamamasından acentemiz sorumlu sayılmaz. 
Acente tarafından düzenlenen kişinin kendi isteğine bağlı olup herhangi bir katılım zorunluluğu olmayan ekstra tur hizmetinden yararlanmak isteyenler misafirlerimiz en az 20 kişi olacak şekilde katılım gerçekleştiğinde tur düzenlenmektedir. Eğer yeterli kişi sayısı sağlanamadığı durumunda gezi gerçekleşmez ya da ekstra gezi fiyatı, içeriği, kişi sayısına uygun araca göre değişiklik göstermektedir. Rehberin insiyatifinde turların gün, saat, müze, ören yerlerinin açık veya kapalı olma durumlarında ve hava şartlarına bağlı olarak değiştirilebilir.
Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcularımız yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde serbest zaman diliminin ardından aracımız  tur bitiminde katılmayan misafirlerimizi bırakıldığı noktadan tekrar alıcaktır.
Yurtdışı giriş ve çıkışlarında sorun yaşamamak adına pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Seyahat edecek olan yeşil pasaportlu T.C. vatandaşı olan misafirlerimizin, pasaport alınış tarihinin 10 yıldan eski olması durumunda pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir aksi takdirde gidecekleri ülkeye kabul edilemeyebilirler ya da Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilemeyebilir.Bu bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
CETUR TURİZM, müşterilerimiz ile konsolosluk arasında sadece aracı bir kurumdur, vizenin her hangi bir neden ile yetişmemesi  ya da onaylanmaması gibi durumlar söz konusu olduğunda hiçbir sorumluluğa tabir tutulamayıp tazminat hakkına münhasır değildir. Tur düzenleme tarihi ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda sigorta ve vize ücretleri iade edilmez.
Gidilecek turun vize işlemleri için ilk giriş yapılan ülkeden ya da en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gerekmektedir. Aksi taktirde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz sorumluk kabul etmez.
Vize alınmış olması pasaport polisinin sizi ülkeye alma gibi bir durum arz etmez ve böyle bir durumdan acentemiz sorumlu değildir, bütün yükümlülük yolcuya aittir. Yıpranmış , yırtılmıs, ıslanmış vb tahribatlara uğramış pasaportlar sebebiyle gidilecek ülke sınır kapısında gümrük polisiyle problem yaşamamak için pasaportlarınızın yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gereklidir. Aksi takdirde sorumluluk misafirimize aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne ve babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan dolayı 18 yaş altı misafirlerimizin ve velisinin bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ediyoruz.
CETUR TURİZM, seyehat programlarımıza kayıt yaptırmış olan misafirlerimiz bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.
 

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Oda artı Kahvaltı

Genel Hizmetler


Ücretli Hizmetler


Ücretsiz Hizmetler

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

Altın Üçgen Hindistan Turu Türk Hava Yolları İle Agra Başlar

 1. GÜN

İstanbul  Delhi

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Saat 17.55’de  siz değerli misafirlerimiz ile  buluşuyoruz Ardından  Türk Hava Yolları’na ait TK 716 sefer sayılı uçak ile . Saat 20.55’de  Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta girmiş oluyoruz .

2. GÜN

Delhi  Agra

Yerel saat ile 05.15’te Delhi’ye varıyoruz.Sonrasında kahvaltımızı yapıyor  ve özel transfer aracımız ile Agra’ya doğru hareket ediyoruz . Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli bir yolculuğun ardından Agra’ya varıyoruz  ve otelimize transferimiz gerçekleşiyor .Odalarımıza yerleşmemizin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan  ve Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Tac Mahal’i keşfediyoruz . Gezimizin ardından “Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret ediyoruz . Turun sonrasında akşam yemeğimizi de alacağımız otelimize dönüyoruz. Gece konaklama  Agra’daki otelimizde.

3. GÜN

Agra  Fatehpur Sikri-Jaipur

Kahvaltının sonrasında  Jaipur’a doğru hareket ediyoruz  yaklaşık olarak  5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Yol  üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırmış olduğu  sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret ediyoruz . Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi ve Salim Chisti’nin mozolesini görüyoruz . Ardından Jaipur’a doğru devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Varışımızın sonrasında  otelimize gidiyoruz  ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gece konaklama  Jaipur’daki otelimizde.

4. GÜN

 Jaipur

Sabah Kahvaltının  ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber  Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında  alıyoruz. Ardından Jaipur’un merkezinde yer alan  Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar ziyaret ediyoruz  ve Rüzgar Sarayı’nın  fotoğraf  çekiyor ardından otelimize  transfer oluyoruz . Arzu eden  misafirlerimiz   ekstra olarak düzenlenecek olan  Fil Safarisi turuna katılabilirsiniz . Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Alternatif Program

Ekstra Fil Safarisi Turu

 75 USD

Turumuzda Jaipur’un yaklaşık yarım saat dışında yer alan  Fil kampına gidiyor  Filler ile orman içerisinde safari turu yapıyoruz. Gezimizin sonrasında  otelimize dönüyoruz.

5. GÜN

Jaipur  Delhi

Kahvaltının sonrasında  Delhi’ye hareket ediyoruz, yaklaşık 6 saatlik yolculuğumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyoruz  ve turumuza başlıyoruz. Yeni Delhi’nin daha modern kısmında Hindistan’ın en yüksek taş külesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) görüyoruz  ve yorucu günümüzün ardından otelimize gidiyoruz  , serbest zaman. Akşam yemeği ve gece konaklama otelimizde.

6. GÜN

 Delhi

Sabah kahvaltının sonrasında  yapacağımız şehir turu için hareket ediyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında bulunan  ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’nin eski şehir merkezini keşfediyoruz . Gezimiz’de Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’un yanından geçiyor  ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görüyoruz . Öğle yemeğimizin sonrasında  turumuza, Yeni Delhi’de Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra otelimize transferimiz gerçekleşiyor . Gezimizin bitiminde otelimize dönüyor  ve akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz . Gece konaklama  Delhi’deki otelimizde. Arzu eden konuklarımız rehberimiz tarafından  Ekstra olarak düzenlenecek  olan  Bollywood Şovu’na katılabilir. Renkli ve eğlenceli  bu gösterinin ardından otelimize dönüyoruz .

TUR PROGRAMI

  1. GÜN

 
İstanbul  Delhi
 
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde Saat 17.55’de  siz değerli misafirlerimiz ile  buluşuyoruz Ardından  Türk Hava Yolları’na ait TK 716 sefer sayılı uçak ile . Saat 20.55’de  Delhi’ye hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta girmiş oluyoruz .
 
2. GÜN
 
Delhi  Agra
 
Yerel saat ile 05.15’te Delhi’ye varıyoruz.Sonrasında kahvaltımızı yapıyor  ve özel transfer aracımız ile Agra’ya doğru hareket ediyoruz . Yaklaşık 4 saat sürecek keyifli bir yolculuğun ardından Agra’ya varıyoruz  ve otelimize transferimiz gerçekleşiyor .Odalarımıza yerleşmemizin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan  ve Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Tac Mahal’i keşfediyoruz . Gezimizin ardından “Kızıl Kale”’de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret ediyoruz . Turun sonrasında akşam yemeğimizi de alacağımız otelimize dönüyoruz. Gece konaklama  Agra’daki otelimizde.
 
3. GÜN
 
Agra  Fatehpur Sikri-Jaipur
 
Kahvaltının sonrasında  Jaipur’a doğru hareket ediyoruz  yaklaşık olarak  5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Yol  üzerinde İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırmış olduğu  sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret ediyoruz . Burada geniş avlu (Diwan-ı am), büyük dörtgen avlu (Diwan-ı Khas) ve Pachisi’nin yanısıra, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal ve Fatehpur Sıkri’nin sembollerinden, Şeh Salim Chisti’nin onuruna yapılmış Cuma Camisi ve Salim Chisti’nin mozolesini görüyoruz . Ardından Jaipur’a doğru devam ediyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyoruz. Varışımızın sonrasında  otelimize gidiyoruz  ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve gece konaklama  Jaipur’daki otelimizde.
 
4. GÜN
 
 Jaipur
 
Sabah Kahvaltının  ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber  Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında  alıyoruz. Ardından Jaipur’un merkezinde yer alan  Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar ziyaret ediyoruz  ve Rüzgar Sarayı’nın  fotoğraf  çekiyor ardından otelimize  transfer oluyoruz . Arzu eden  misafirlerimiz   ekstra olarak düzenlenecek olan  Fil Safarisi turuna katılabilirsiniz . Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
Alternatif Program
 
Ekstra Fil Safarisi Turu
 
 75 USD
 
Turumuzda Jaipur’un yaklaşık yarım saat dışında yer alan  Fil kampına gidiyor  Filler ile orman içerisinde safari turu yapıyoruz. Gezimizin sonrasında  otelimize dönüyoruz.
 
5. GÜN
 
Jaipur  Delhi
 
Kahvaltının sonrasında  Delhi’ye hareket ediyoruz, yaklaşık 6 saatlik yolculuğumuzun ardından öğle yemeğimizi alıyoruz  ve turumuza başlıyoruz. Yeni Delhi’nin daha modern kısmında Hindistan’ın en yüksek taş külesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) görüyoruz  ve yorucu günümüzün ardından otelimize gidiyoruz  , serbest zaman. Akşam yemeği ve gece konaklama otelimizde.
 
6. GÜN
 
 Delhi
 
Sabah kahvaltının sonrasında  yapacağımız şehir turu için hareket ediyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında bulunan  ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’nin eski şehir merkezini keşfediyoruz . Gezimiz’de Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’un yanından geçiyor  ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görüyoruz . Öğle yemeğimizin sonrasında  turumuza, Yeni Delhi’de Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra otelimize transferimiz gerçekleşiyor . Gezimizin bitiminde otelimize dönüyor  ve akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz . Gece konaklama  Delhi’deki otelimizde. Arzu eden konuklarımız rehberimiz tarafından  Ekstra olarak düzenlenecek  olan  Bollywood Şovu’na katılabilir. Renkli ve eğlenceli  bu gösterinin ardından otelimize dönüyoruz .
 
Alternatif Program
 
Bollywood Show- Kingdom of Dreams Turu
 
 65 USD
 
Renkli ve  eğlence dolu  bir gece sizleri  bekliyor.
 
7. GÜN
 
Delhi  İstanbul
 
Gece yarısından sonra yarım saat  uzaklıkta olan  havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin  ardından Türk Havayollarının TK 717 sefer sayılı uçağı ile saat  06.55’ te  İstanbul’a geçiyoruz. Yaklaşık 6 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından yerel saat ile sabah 11.25’da Atatürk Havalimanına varmış oluyoruz . .

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

ÖDEME SEÇENEKLERİ

Nasıl Yardımcı Olabiliriz