Haber Detay


   Covid önlemlerini kademeli olarak kaldırma planlarını açıklayan İngiltere'de seyahat şirketleri yaz tatili için rezervasyonlarında patlama yaşandığını açıkladı. Tui şirketinin verilerine göre son bir ayda en çok rezervasyon açıklamaya müteakip olarak dün gerçekleştirildi.

  BBC Ulaştırma Muhabiri Caroline Davies, Tui müşterilerinin en fazla ilgi gösterdiği destinasyonların Türkiye, Yunanistan ve İspanya olduğunu bildirdi.

  Thomas Cook şirketi ise Başbakan Boris Johnson'ın açıklamalarından sonra internet sitelerinin trafiğinin iki katına çıktığını bildirdi.

  Havayolu şirketi EasyJet bilet satışlarında yüzde 337, tatil paketi satışlarında ise yüzde 630 artış yaşandığını, en çok  Ağustos, Temmuz ve Eylül aylarına rağbet edildiğini bildirdi.

  Thomas Cook yöneticisi Alan French "Hükümetin bugünkü açıklaması tatile gitmek için sabırsızlanan bizler için müthiş bir haberdi. Detayları öğrenmeyi bekliyoruz fakat hükümetin önümüzdeki aylarda uluslararası seyahatlere onay verme isteği aşikar."

  Türkiye İngiliz turistler için en gözde tatil noktaları arasında yer alıyor.

  Pandemiden önceki son verilere göre İngiltere'den Türkiye'ye gelen turist sayısı bir önceki yıla göre yüzde 13,6 artışla 2 milyon 562 bin olmuştur.

  Ülkemize gelen yabancı turist sıralamasında İngiltere, Rusya ve Almanya'nın arkasından üçüncü sıradadır.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz