Haber Detay


 ''BEDAVA TATİL KAZANDINIZ '' GİBİ İFADE VE YALANLARA KANMAYIN...!

 
''BEDAVA TATİL'' kazandınız gibi mesajla başlayan devre mülk dolandırıcılığına karşı çok ciddi şikayet aldıklarını belirten Tüketici Örgütleri Temsilcileri bu durum karşısında misafirlere çok ciddi uyarılarda bulundu. Devremülk ve Tüketici Koruma Derneği Başkanı Özkan Oran yaptığı açıklamada, bizzat kendisinin de mağdur olduğunu söyleyerek ve kendisi gibi mağdur olan tüketicilerle bir araya gelerek dernek kurduğunu belirtti.
 
HİPNOTİZE YÖNTEMLERİ KULLANIYORLAR:
 
Telefonla başlayan süreç de ister kendimizin ya da aile bireylerinizin tatil yapabileceği belirtiliyor ama önce yemekli bir seminer yapılacağı tarafımıza bilgi olarak veriliyor.Daha sonra her şey çok güzel başlıyor, yemekli, eğlenceli bol sohbet derken hediye tatil çekimizi verip her türlü kalpazanlık pazarlama teknikleriyle sözleşmeyi imzalatıp hipnozite ediliyorsunuz.
Size hisseli gayrimenkulü satıp sözleşmeyi imzalatanlar daha sonra inşaatın bitmemesi,bitmeyen devremülklerden alınan aidatlarla korkunç bir serüvende yolculuğa çıkarıyorlar.
4000 binden fazla mağdur olduğunu da ayrıca belirtti.
 
HERKES DİKKATLİ OLSUN...!
 
6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'a göre imar izni olmayan durumlarda ve resmi satışı yapılmayan kapıda alınan devremülklerden tüketicilerin 14 gün içinde hiç bir gerekçe göstermeden cayma hakkı olduğunu unutmamalıdır.
 
SANKİ TAPU VERECEKLERMİŞ GİBİ KALPAZANLIĞA DEVAM.
 
Tüketicilerden her zaman bu konuda uyanık olmalarını isteyen Bursa Tüketiciler Derneği Başkanı Sıtkı Yılmaz'ın söylemlerindeki en dikkat çekici konulardan biri olarak da şunları ifade etti.Dolandırıcılar imar izni varmış gibi tapu vereceklerini beyan ederek devremülklerin satışını yapıp sözleşme imzalatıyorlar.Bu satışları olmayan şirketler adına yaparak insanları kandırıyorlar. O şirkete ait olmayan hiç bir devremülkün satışının olmayacağını bilmeleri konusunda tüketicileri uyanık olmaya davet etti.
 
ÖNCE TAHSİLAT SONRA ŞİRKETLERİ BOŞALTMA OPERASYONU
 
Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu ise;
''HEDİYE TATİL'' mesajı göndererek daha sonra ilgili kişileri arayarak ağlarına düşürüyorlar.Randevu aldıkları tüketicileri daha sonra önceden planladıkları tesislere götürerek kandırma sürecinin başladığını belirtiyor.Bu işi uzman eğitilmiş kişileri kullanarak olmayan devremülkleri satıp sözleşme imzalatıp tüketicilere çok ciddi zararlar veriyorlar.Hiç kullanılmayan bu tesisler için bir de düzenli aidatlar talep ediyorlar.Ayrıca;tüketici caymak istese bile sözleşmelerde yazan %25  ceza ibareleriyle tüketiciyi korkutma yollarına başvurmaktan geri kalmıyorlar.Her türlü hile ve düzenbazlığı yapanlar bir süre sonra olmayan şirketlerde yaptıkları ciddi tahsilatları boşaltmaya başlıyorlar.Bu saatten sonra yargı süreci başlasa bile ciddi yargı masraflarını bile göze alan tüketiciler bu davalarda içi boşaltılmış şirketlerle karşı karşıya kalıyorlar...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nasıl Yardımcı Olabiliriz