Tur İnceleme Sayfası

MS Rublev İle Volga Beyaz Geceler

CETUR TURİZM size yepyeni bir tatil deneyimi sunuyor. Romantik ve eğlenceli nehir turu fırsatları ile sayısız şehri, en uygun fiyatlarla görme şansını yakalayın.

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Önemli Uyarılar

Vergiye Dahil Hizmetler

Havaalanı ve Liman Vergisi 380 Euro

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Tam Pansiyon

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Şarap Barı
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetlerimiz 

Havalimanı, liman vergileri ve gemi personel bahşişleri (380 Euro)

Rusya vize bedeli (140€)

Yurt-dışı çıkış harcı (15 TL)

Yurt-dışı seyahat sağlık sigortası.

Düzenlenen ekstra turlar.

Gemide bulunan alkollü, alkolsüz içecekler ve kapağı kapalı şişe su.

Kişisel harcamalarınız.

 


Ücretsiz Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetlerimiz

Türk Hava Yolları’nın İstanbul – Moskova /St. Petersburg – İstanbul arası ekonomi class uçuşu.

5* Ms Rublev gemisinde 9 gece 10 gün tam pansiyon dahilinde konaklama.

Havalimanı – gemi – havalimanı  arası otobüs transferleri.

Yurt-dışı seyahat sigortası paketi -zorunlu-

Moskova ve St. Petersburg’da panoramik şehir turu.

Nehir güzergâhında, uğranılan limanlarda geziler.

St. Petersburg’da Hermitage Müze ziyareti.  

Kaptanın düzenlemiş olduğu hoş geldiniz kokteyli ve gala yemeği.

Mandrogide barbekü yemeği.

Kaptan köşkü ziyareti.

Gemide tüm yemeklerin yanında çay ve kahve ikramı.

Gemide; konser, gösteriler, etkinlikler ve kültür dersleri (Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus Dansları dersi, Rus mutfağı, votka ve havyar konusunda brifing, Rus Halk sanatları, kostümleri ve tahta hediyelik eşyalarının tarihçe ve yapılışları hakkında detaylı bilgi.

Türkçe tur liderliği.

Firma Sahipleri İçin Vize Evrakları

Firma Ortakları İçin Vize Evrakları

Firma Çalışanları İçin Vize Evrakları

Devlet Memurları İçin Vize Evrakları

Emekliler İçin Vize Evrakları

Ev Hanımları İçin Vize Evrakları

Öğrenciler İçin Vize Evrakları

Çalışmayanlar İçin Vize Evrakları


Bordo Pasaport Açıklamaları

Yeşil Pasaport Açıklamaları

Gri Pasaport Açıklamaları

Kırmızı Pasaport Açıklamaları

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

Günlük Program

1. GÜN

İSTANBUL à  MOSKOVA

Sabah saat 07:50’de İstanbul Atatürk Havaalanı dış hatlarda buluşup pasaport  işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın TK413 sefer sayılı uçuşu ile Moskova’ya hareketimiz gerçekleşiyor. Moskova yerel saati ile 10:35’de varış. Ülkeye giriş işlemlerini gerçekleştirmemizin ardından  özel otobüslerimiz ile gemiye transferimiz sağlanıyor. Kabinlere yerleşimin ardından dinlenme için zaman ayırıyoruz. Tur programı ile ilgili bilgilerin sunulduğu  bir toplantısı düzenlenecektir. Akşam yemeğinden hemen sonra arzu eden misafirlerimiz - Işıklar Altında Moskova Ekstra Turu’na - katılabileceklerdir. Geceleme gemide olacaktır.

 

2. GÜN

MOSKOVA

Sabah kahvaltımızı gemide gerçekleştirdikten sonra panoramik şehir turu yapılacaktır. Şehir turunda; Avrupa’nın en görkemli binalarından birisi olan Triumph Palace, Leningrad caddesi, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerledir. Turun ardından Kremlin +1 Katedral turu düzenlenecektir. Daha sonrasında gemiye transferimiz gerçekleşiyor. Akşam yemeği ve sonrasında gemide geceleme.

 

3. GÜN

MOSKOVA

Sabah kahvaltımızdan sonra arzu eden misafirlerimiz için  Ekstra Metro Arbat Turu ve Ekstra Novodeviçi + Borodino Turlarına katılma şansı. Ekstra geziler sonrası gemiye dönüşümüz gerçekleşiyor ve gemi hareket ediyor. Kaptanın düzenlemiş olduğu- Hoş Geldiniz Kokteylinde- kaptan ve gemi çalışanları ile tanışma gerçekleşiyor. Sonrasında akşam yemeği ve gemide geceleme.

 

 

 

4. GÜN

UGLIÇ

Gemide yapacağımız sabah kahvaltısı sonrası düzenlenecek olan toplantıda uğrayacağımız  limanlar, aşılacak suyolları, su asansörlerinin çalışma sistemi hakkında bilgilendirme. Öğle yemeğinden sonra Volga Nehri’nin güzelliklerini izlemek için güvertede serbest vakit verilecektir. Saat 16.00 sularında Ugliç’e varışımız gerçekleşiyor. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yürüyüşün ardından, Eski Kremlin meydanında bulunan Transfigürasyon Katedrali ve Dimitri Kilisesi’ne turumuz gerçekleşiyor. Akşam yemeğinden sonra gemideki aktivitelere katılmak için serbest zaman dilimi verilecektir. Daha sonra gemide geceleme.

 

5. GÜN

YAROSLAVL

Saat 08.00’de sabah kahvaltısından sonra lüks otobüsler ile yapılacak olan tur dahilinde Transfigürasyon Manastırı, Şehir Meydanı, Peygamber İlyas Kilisesi, Volga ve Kotorosol Nehirleri’nin kordonunu göreceksiniz. Turun ardından saat 11.00’de gemi hareket ediyor ve öğle yemeği yeniyor. Öğleden sonra misafirlerimize Rus kültürü hakkında bazı bilgiler verilecektir. Akşam yemeğinin ardından gemide konaklama.

 

 

6. GÜN

GORİTSİ

Saat 09:00’da sabah kahvaltısı sonrası Goritsi’ye varış ve Aziz Kiril Manastırı gezisi için otobüs ile Kiril Kasabası’na hareketimiz gerçekleşiyor. Gezimizin ardından saat 12:00’de öğle yemeği. Öğleden sonra geminin güvertesinde, nehir kıyısı boyunca adeta tablo görünümündeki manzarayı seyrederken kahvelerinizi yudumlayacaksınız. Akşam yemeği sonrası gemide geceleme.

 

 

7. GÜN

KİJİ

Sabah kahvaltısı sonrası güverteden Onega Gölü’nün muhteşem manzarasını seyredebilirsiniz. Gemide öğle yemeğinin ardından saat 14:00’de Kiji’ye varışımız gerçekleşiyor. Onega gölü içinde yer alan Kiji Adası bir açık hava müzesi durumundadır ayrıca Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesinde yer almaktadır. 22 kubbesi ile bir peri masalını andıran, hiç çivi kullanılmadan inşaa edilmiş ahşap Tecelli Kilisesi’ni, tümü ahşap eski Rus köy evlerini ve köylülerin yaşantılarını, yürüyerek yapılacak olan gezide göreceksiniz. Tur bitiminde Ada’da sizler için serbest zaman verilecektir. Saat 18:00’de geminin Mandrogi’ye hareketi gerçekleşecektir. Akşam yemeğinin ardından gemide geceleme.

 

 

8. GÜN

MANDROGİ

Saat 10:00’da sabah kahvaltısı sonrasında Mandrogi’ye varışımız gerçekleşiyor. Cennet gibi yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de, Rengârenk Rus ahşap evlerini görebileceğiniz serbest zaman verilecektir. Mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilir, Açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilirsiniz. Bu bölgede aynı zamanda ufak bir votka müzesi bulunmaktadır. Kıyıda veya gemide yenecek olan öğle yemeği sonrası gemi hareket edecektir. Bu gece geminin nehir üzerinde geçireceği son gece olduğundan kaptanın düzenlemiş olduğu -Kaptan’ın Gala Yemeği- ile uğurlanacaksınız. Geceleme gemide olacaktır.

 

9. GÜN

ST PETERSBURG

Saat 09.00’da gemide sabah kahvaltısının ardından St. Petersburg’a varışımız gerçekleşiyor ve panoramik şehir turuna hareket ediyoruz. Bu turda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği sonrası  Hermitage Müzesi turuna geçilecektir. Talep eden misafirlerimiz ekstra Kanal Turuna katılabilecektir. Gemide akşam yemeğinin ardından gecenizi Kazak Dansları veya Bale gösterisi ile renklendirebilirsiniz.-ekstra-

Gemide konaklama.

 

 

 

10. GÜN

ST. PETERSBURG à  İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra talep eden misafirlerimiz Ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı turuna katılabilirler. (Ekstra tura katılmayan misafirlerimizin, yeni gelen yolculara hazırlanmaları için, bulundukları kabinleri en geç saat 10.00’a kadar boşaltmaları ve valizlerini bagaj odasına teslim etmeleri gerekmektedir.) Turun ardından havaalanına transferimiz gerçekleşiyor ve Türk Hava Yolları’nın saat 15.15’ de TK 402 sefer sayılı uçuşu ile kalkışımız gerçekleşiyor. Yerel saat ile 18:45’de İstanbul’a varışımız gerçekleşmektedir...

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Ödeme Seçenekleri

           


Tüm Kartlarda Geçerli Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

 

1'den fazla Kredi Kartı kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz