Tur İnceleme Sayfası

Doğu Anadolu Turu

Ankara çıkışlı DOĞU ANADOLU TURU gidip tekrar dönmek istemeyeceğiniz tarihi programında hem eğlenip hem de uzman rehber eşliğinde bir geziye CETUR TURİZM sizleri bekliyor.4446849

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

ÖNEMLİ UYARILAR

 NOTLAR:
Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.
Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
Müze Kart sahibi,17 Yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz bakanlığa bağlı müzelerden ücretsiz yararlanır.
Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux Midibüs 26-46 kişi arası kayıtlarda Lux otobüslerle sağlanır.
Gezi ücretine dahil olmayan yemeklerde rehberlerimiz yer veya yerler önerir, ancak önerilen yerlerden hizmet Alma zorunluluğu yoktur. Gezi programını aksatmamak koşuluyla konuklarımız diledikleri yerden hizmet alabilirler.
Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini gizli tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

YARIM PANSİYON

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Şarap Barı
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

İlk gün kahvaltı
Araç içi ikramlar
Özel tur araçları ile seyahat
Akdamar Adasına tekne turu
6 Gece Yarım Pansiyon konaklama
Nemrut Krater Gölü ve Ahlat transferi
Profesyonel rehberlik hizmeti
Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi
7 Kahvaltı - 6 akşam yemeği
Otopark ücretleri

Ücretsiz Hizmetler

Özel müzeler ve ören yerleri girişleri
Kültür ve turizm bakanlığına ait Müze - ören yeri giriş ücretleri 
Alkollü-alkolsüz içecekler,
Öğle yemekleri,
Mini bar kullanımı

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

TUR PROGRAMI

1. GÜN: ANKARA-DARENDE

Saat 23.55’de Tunus Caddesi No:14 önünde Buluşuyoruz ve hareket ediyoruz. Gerekli molalarla gece yolculuğu ile Darende’ye varış yapıyoruz.
2. GÜN: DARENDE- MALATYA- ELAZIĞ
Darende’de alacağımız kahvaltı sonrası Tohma Kanyonu içerisinde bulunan Somuncu Baba Türbesi ziyareti ve serbest zaman olacaktır. Malatya’ya hareket ediyoruz. Battalgazi ( Eski Malatya )’de bulunan Hititler döneminden kalan Aslan tepe Höyüğü ve Selçuklu döneminden günümüze ulaşan orijinal halini muhafaza eden Ulu Camii’nin görülmesi, Malatya şehir merkezine dönüş yapıyoruz, Şıra pazarı, kernek meydanı, kanal boyu caddesinin görülmesi, öğle yemeği için verilecek serbest zamanın ardından Elazığ’a hareket ediyoruz. Karakaya baraj gölü üzerinde bulunan Kömür han Köprüsü’nde verilecek fotoğraf molası sonrası Harput’a Hareket ediyoruz. Harput turumuza Harput Kalesi(Süt kale) Ulu Camii, Arap Baba Türbesi, Balak Gazi Heykeli’nin görülmesi sonrası otelimize hareket ediyoruz. Odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.
3. GÜN: ELAZIĞ -SOLHAN- BİNGÖL- MUŞ-BİTLİS-TATVAN
Sabah alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Adını etrafında bulunan sayısız Göl’den alan Bingöl’e hareket ediyoruz. Şehir merkezinin panoramik olarak görülmesi,  rüzgârın estiği istikamete göre yer değiştiren ve bölgede tek olma özelliği gösteren Yüzen adaların seyir terasından panoramik olarak görülmesi. Muş’a hareket ediyoruz. Muş’ta öğle yemeği için verilecek serbest zaman sonrası, şehir merkezinin panoramik olarak görülmesi, Bitlis’e gidiyoruz. Muş ovasının görülmesi sonrası ulaşacağımız Bitlis şehir Merkezi’nde İhlasiye Medresesi, Bitlis Kalesi, Rahva düzlüğünde bulunan El Aman Kervansarayının görülmesi Tatvan’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
4. GÜN: AHLAT- NEMRUT KRATERİ-TATVAN- TUŞPA KALESİ -VAN
Kahvaltı sonrası minibüslerle Nemrut Kaldera’sına hareket ediyoruz. Buhar bacası, Ilıkgöl, Soğuk Göl’ün görülmesi fotoğraf çekme ve yürüyüş için verilecek serbest zaman sonrası Tatvan’da aracımızla buluşarak Ahlat’a gidiyoruz. Selçuklu Mezarlığı ve mezar taşları, Emir Bayındır kümbetinin görülmesi sonrası ünlü Ahlat Bastonlarının yapıldığı atölyelerden bir tanesinin ziyaret edilmesi ve baston yapımı hakkında bilgi alınması ve alışveriş sonrası Tatvan’da öğle yemeği yiyoruz. Van’a hareket ediyoruz. Eşsiz Van Gölü manzarası seyri ile Eski Van şehrine ulaşıyoruz.  Kaya Çelebi Camii, Hüsrev Paşa Külliyesi’nin görülmesi, Tuşba Kalesi’nden Güneş’in batışının seyri sonrası otelimize hareket ediyoruz.  Odalara yerleşme akşam yemeği ve konaklama.
5. GÜN: HOŞAP-ÇAVUŞTEPE- GEVAŞ- AKDAMAR
Kahvaltı sonrası Hoşap’a hareket ediyoruz.Mahmudi beyliği döneminde yapılan Ortaçağ Şatosu görünümündeki Hoşap kalesinin gezilmesi, Çavuştepe’ye geçiyoruz. Urartular döneminde yapılan depolar, sunakların görülmesi, Gevaş’a hareket ediyoruz. Gevaş’tan bineceğimiz tekne ile Akdamar adasına geçiyoruz. Ortaçağ Ermeni mimarisinin en güzel eserleri arasında sayılan Akdamar Kilisesi’nin görülmesi ve burada verilecek serbest zaman sonrası tekne ile Gevaş’a geçiyoruz. Öğle yemeği sonrası Van 100.yıl Üniversitesi bünyesinde açılan Van Kedi Evini ziyareti Nesli tükenmekte olan Van Kedisi ile ilgili Koruma ve Üretimi hakkında gerekli bilgilerin alınması ve Van bölgesine has yöresel ürünlerin satıldığı Van Çarşılarında alışveriş imkânı alış veriş ve serbest zaman ardından otele dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
6. GÜN: MURADİYE ŞELALESİ-DOĞUBEYAZIT -IĞDIR-KARS
Kahvaltı sonrası Van gölü kıyısını takip ederek Muradiye’ye hareket ediyoruz. Bend-i mai Çayı üzerinde bulunan Muradiye şelalesinin görülmesi fotoğraf çekimi ve Serbest zaman olacaktır. Çaldıran Ovası’nı izleyerek Tendürek Dağları’nın önemli geçiş noktalarından biri olan 2640 metre yükseklikteki Tendürek Geçit ‘ini geçerek Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt’a ulaşıyoruz. Osmanlı’nın Doğudaki en son yapısı olan İshakpaşa Sarayı’nın görülmesi ve Doğubayazıt çarşılarında alış veriş ve öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası Iğdır’a hareket ediyoruz. Büyük ve Küçük Ağrı Dağlarının seyri ve fotoğraf çekimi ardından Iğdır’a varış yapıyoruz. Soykırım Anıtı ve Müzesi’nin görülmesi,  Kars ‘a varış yapıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.
7. GÜN: KARS KALESİ-HAVARİLER KİLİSESİ- ANİ -SARIKAMIŞ –ERZURUM
Kahvaltı sonrası Kars şehir turu sırasıyla Havariler Kilisesi, Kars Müzesi, Panoramik Kars Kalesi, Tabyalar, Fethiye Camii görülecektir. Ani’ye hareket ediyoruz. Ani Antik Kenti gezimiz esnasında Ani Şehir Surları, Aslanlı Kapı, Selçuklu Hamamı, Tigran Honents ( Resimli) Kilise ve Büyük Katedral (Fethiye Camii), Ebul Menecuher Camii gezileri ardından Ani Ören Yeri de bulunan  diğer eserlerin Genç Kızlar Manastırı, İpek Yolu Köprüsü, Selçuklu Kalesi, Rahibeler Manastırı ve Arpa Çay’ın panoramik olarak görülmesi Kars’a dönüş yapıyoruz. öğle yemegi yapılacaktır.Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Allahu Ekber Dağları eteklerinde Şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış olan Sarıkamış şehitliği ziyareti. Erzurum’a hareket ediyoruz. Aziziye ve Mecidiye Tabyaları, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii görüldükten sonra Rüstem Paşa hanında alış veriş için serbest zaman olacaktır. Palandöken Dağı’nda bulunan otelimize varış yapıyoruz. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.
8. GÜN: ERZİNCAN-SİVAS-YOZGAT-ANKARA
Kahvaltı sonrası Erzincan’a hareket ediyoruz.Tercan’da Mamahatun Kervansarayı ve Türbesi ile Girlevik Şelalesi’nin görülmesi , Erzincan’da alacağımız öğle yemeği sonrası Sivas’a hareket ediyoruz. Kongre binası, Şifaiye Medresesi, Buruciye Medresesi gezileri ardından günün yorgunluğu atmak için Çerkez’in yerinde verilecek kahve molası ve dinlenme Ulu Camii ve Gök Medrese’nin görülmesi Sivas’ta alınacak akşam yemeği(Sivas Köfte) sonrası Ankara’ya hareket ediyoruz.Gerekli molalarla Yozgat, Kırıkkale güzergahından geç saatlerde Ankara’ya varış yapıyoruz.Gezimiz burada sona ermektedir iyi yolculuklar dileriz.

TUR PROGRAMI

 1. GÜN: ANKARA-DARENDE

Akşam 23.55’de Tunus Caddesi No:14 önünde buluşuyoruz ve doğru hareket ediyoruz. Gerekli molalarımızda gece yolculuğumuza ile Darende’ye varıyoruz.
 
2. GÜN: DARENDE- MALATYA- ELAZIĞ
Darende’de alacağımız kahvaltımızdan sonra Tohma Kanyonu içerisinde olan Somuncu Baba Türbesini ziyaret ediyoruz ve daha sonrasında serbest zaman olacaktır. Malatya’ya doğru hareket ediyoruz. Battalgazi ( Eski Malatya )’de bulunan Hititler döneminden kalan Aslan tepe Höyüğü ve Selçuklu döneminden günümüze gelen orijinal halini koruma eden Ulu Camii’nin görülmesinİ ziyaret ediyoruz, Malatya şehir merkezine dönüş yapıyoruz, Şıra pazarı, kernek meydanı, kanal boyu caddesinin gezilip görülmesi, öğle yemeği için serbest zaman verilecektir öğle yemegini yedikten sonrası Elazığ’a doğru hareket ediyoruz. Karakaya baraj gölü üzerinde bulunan Kömür Han Köprüsü’nde verilecek fotoğraf molası imkanı sağlanacaktır ve daha sonrasında Harput’a doğru hareket ediyoruz. Harput turumuza Harput Kalesi(Süt kale) Ulu Camii,  Balak Gazi Heykeli,Arap Baba Türbesi’nin görülmesi sonrası otelimize varış yapıyoruz. Odalara yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.
 
3. GÜN: ELAZIĞ -SOLHAN- BİNGÖL- MUŞ-BİTLİS-TATVAN
Sabah saatlerınde alacağımız açık büfe kahvaltımızı yaptıktan sonrası'da Adını etrafında bulunan sayısız Göl’den alan Bingöl’e doğru hareket ediyoruz. Şehir merkezinin panoramik olarak görülmesi, daha sonrasında rüzgârın estiği istikamete göre yer değiştiren ve bölgede tek olma özelliği gösteren Yüzen adaların terasından izleyerek panoramik olarak görülmesidir.Yüzen adaları ziyaret ettikten sonrası  Muş’a doğru hareket ediyoruz. Muş’ta öğle yemeği için verilecek serbest zaman imkanı sağlanacaktır,daha sonrası, şehir merkezinin panoramik olarak görülecektir, ardından Bitlis’e hareket ediyoruz. Muş ovasının görülmesi daha sonrası ulaşacağımız Bitlis şehir Merkezi’nde İhlasiye Medresesi, Bitlis Kalesi, Rahva düzlüğünde bulunan El Aman Kervansarayının gezilip görülmesi Tatvan’da bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
 
4. GÜN: AHLAT- NEMRUT KRATERİ-TATVAN- TUŞPA KALESİ -VAN
Kahvaltımızı yaptıktan sonra minibüslerle beraber Nemrut Kaldera’sına dogru hareket ediyoruz. Buhar bacası, Ilıkgöl, Soğuk Göl’ün gezip görerek fotoğraf çekme imkanı ve yürüyüş için verilecek serbest zaman sağlanacaktı ve daha sonrasında Tatvan’da aracımızla buluşarak Ahlat’a hareket ediyoruz. Selçuklu Mezarlığı ve mezar taşları ziyaret ederek, Emir Bayındır kümbetinin görülmesi ardından ünlü Ahlat Bastonlarının yapıldığı atölyelerden birini
ziyaret ediyoruz ve sonrasında baston yapılışının hakkında bilgi alınacaktır ve alışveriş imkanı sağlanacaktır ve sonrası Tatvan’da öğle yemeğimizi yiyoruz. Yemeğimizi yedikten sonra Van’a hareket ediyoruz. Eşsiz Van Gölü manzarası izleyerek ve Eski Van şehrine doğru giderek ulaşıyoruz. Kaya Çelebi Camii, Hüsrev Paşa Külliyesi’nin gezip görülmesi,ve Tuşba Kalesi’nden Güneş’in batışının izledikten sonrası otelimize gidiyoruz.Odalara yerleşme akşam yemeği ve konaklama.
 
5. GÜN: HOŞAP-ÇAVUŞTEPE- GEVAŞ- AKDAMAR
Kahvaltımızı yaptıktan sonrası Hoşap’a doğru gidiyoruz.Mahmudi beyliği döneminde yapılan Ortaçağ Şatosu görünümündeki Hoşap kalesinin gezilmesi, Çavuştepe’ye doğru geçiyoruz. Urartular döneminde yapılan depolar, sunakların görülmesi, Gevaş’a doğru hareket ediyoruz. Gevaş’tan bineceğimiz tekne ile Akdamar adasına hareket ediyoruz.Ortaçağ Ermeni mimarisinin en güzel eserleri arasında sayılan Akdamar Kilisesi’nin gezilip görülmesi ve burada verilecek serbest zaman sonrası tekne ile Gevaş’agidiyoruz. Öğle yemeği sonrası Van 100.yıl Üniversitesi bünyesinde açılan Van Kedi Evini ziyareti Nesli tükenmekte olan Van Kedisi ile ilgili Koruma ve Üretimi hakkında gerekli bilgilerin alınması ve Van bölgesine has yöresel ürünlerin satıldığı Van Çarşılarında alışveriş imkânı sağlanacaktır ve serbest zaman ardından otele dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
 
6. GÜN: MURADİYE ŞELALESİ-DOĞUBEYAZIT -IĞDIR-KARS
Kahvaltımızı yaptıktan sonrasında Van gölü kıyısını takip ederek Muradiye’ye doğru gidiyoruz.Bend-i mai Çayı üzerinde bulunan Muradiye şelalesinin ziyaret edip gezilip görülecektir fotoğraf çekimi ve Serbest zaman imkanı sağlanacaktır. Çaldıran Ovası’nı izleyerek Tendürek Dağları’nın önemli geçiş noktalarından biri olan 2640 metre yükseklikteki Tendürek Geçit ‘ini gectigimizde Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt’a ulaşıyoruz. Osmanlı’nın Doğudaki en son yapısı olan İshakpaşa Sarayı’nın görülmesi ve Doğubayazıt çarşılarında alış veriş imkanı saglanarak  ve öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrası Iğdır’adoğru gidiyoruz Büyük ve Küçük Ağrı Dağlarının izleyerek ve fotoğraf çekimi sonrasında Iğdır’a hareket ediyoruz. Soykırım Anıtı ve Müzesi’nin gezilip görülmesi, ardından Kars ‘a varış yapıyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama.
 
7. GÜN: KARS KALESİ-HAVARİLER KİLİSESİ- ANİ -SARIKAMIŞ –ERZURUM
Kahvaltımızı ettikten sonrasında  Kars'a şehir turunu yaparak gezecegimiz yerlerini sırasıyla Havariler Kilisesi, Kars Müzesi, Panoramik Kars Kalesi, Tabyalar, Fethiye Camii görülecektir. gezimizi yaptıktan sonrasında Ani’ye dogru hareket ediyoruz. Ani Antik Kenti gezimiz esnasında Ani Şehir Surları, Aslanlı Kapı, Selçuklu Hamamı, Tigran Honents ( Resimli) Kilise ve Büyük Katedral (Fethiye Camii), Ebul Menecuher Camii gezileri sonrasında Ani Ören Yeri de bulunan diğer eserlerin Genç Kızlar Manastırı, İpek Yolu Köprüsü, Selçuklu Kalesi, Rahibeler Manastırı ve Arpa Çay’ın panoramik olarak görülmesi ardından Kars’a dönüş yapıyoruz.karsa varıs yaptıgımızda öğle yemegi yapılacaktır.yemeğimizi yedikten sonrasında Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Allahu Ekber Dağları eteklerinde Şehit düşen askerlerimizin aziz anısına yapılmış olan Sarıkamış şehitliği ziyaretine gidiyoruz. Sarıkamıs şehitliğini ziyaret ettikten sonrasında Erzurum’a doğru hareket ediyoruz. Aziziye ve Mecidiye Tabyaları, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii gezip görüldükten sonra Rüstem Paşa hanında alış veriş için serbest zaman imkanı sağlanacaktır.Palandöken Dağı’nda bulunan otelimize varış yapıyoruz. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.
 
8. GÜN: ERZİNCAN-SİVAS-YOZGAT-ANKARA
Kahvaltımizi yaptıktan sonrasında Erzincan’a doğru hareket ediyoruz.Tercan’da Mamahatun Kervansarayı ve Türbesi ile Girlevik Şelalesi’nin ziyaret edip gezip görülmesi ardından,Erzincan’da alacağımız öğle yemeğimizi yedikten sonrası Sivas’a doğru hareket ediyoruz.Kongre binası, Şifaiye Medresesi, Buruciye Medresesi gezileri ardından günün yorgunluğunu atmak için Çerkez’in yerinde verilecek kahve molası veriyoruz ve dinlenme Ulu Camii ve Gök Medrese’nin görülmesi Sivas’ta alınacak akşam yemeği(Sivas Köfte) sonrasında Ankara’ya doğru hareket ediyoruz.Gerekli molalarda Yozgat, Kırıkkale güzergahın'dan geç saatlerde Ankara’ya varıyoruz.Bir sonraki turunuzda da CETUR TURİZM’i tercih etmeniz umuduyla…

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

TLDEN BASLIYAN FİYATLAR

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Nasıl Yardımcı Olabiliriz