Tur İnceleme Sayfası

Baştanbaşa Karadeniz Batum

Gidip tekrar dönmek istemeyeceğiniz Türkiye'nin yaşanabilecek en güzel şehri olan BAŞTANBAŞA KARADENİZ & BATUM Turuna CETUR TURİZM ile keşfedin.4446849

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Genel Bilgiler

BATUM (GÜRCİSTAN) ÇIKIŞLARINDA FOTOĞRAFLI VE TC KİMLİK NUMARASI OLAN NÜFUS CÜZDANI veya PASAPORT İLE GİRİŞ VE ÇIKIŞ YAPILMAKTADIR. ANNE ve BABASI YANINDA BULUNMAYAN 18 YAŞINDAN KÜÇÜK OLAN KATILIMCILAR İÇİN ANNE ve BABADAN NOTER TASTİKLİ MUVAFAKATNAME ALINMASI GEREKMEKTEDİR.
Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır. Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır. Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. İlaç bulunduran kişiye hemen yasal işleme başlıyor.
Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden . CETUR TURİZM sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir.
Kişisel sebelerden dolayı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden  sorumlu  CETUR TURİZM değildir.
KKTC vatandaşlarının Türkiye'ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleriyle girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye'ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye'ye dönebilmek için Çoklu
(Fotoğraf olması zorunludur.)
Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
( multiple ) vize almış olmaları gerekir.

NOTLAR:
Otobüslerimizde kayıt sırasına göre koltuk numarası verilmektedir.
Acentemiz tur kalkış tarihine kadar konaklama yapılacak otel kategorilerini minimumda sabit tutmak sureti ile değiştirme hakkına sahiptir.
Turlarımızda ulaşım, 8-14 kişi arası kayıtlarda lux minibüs, 15-25 kişi arası kayıtlarda lux Midibus 26-46 kişi arası kayıtlarda lux otobüslerle sağlanır.
Rehberiniz hava ve yol şartlarına göre programı değiştirme hakkına sahiptir.
Turlara yeterli katılımın sağlanamaması durumunda  tur hareket tarihine 2 gün kala tüm katılımcılara bilgi vermek kaydıyla tur ertelenir ya da iptal edilir ve tur ücretleri iade edilir.
Otellerimize giriş saati 14.00’tür. Erken girişler, müsaitliğe göre belirlenecektir.

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

TAM PANSİYON

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Şarap Barı
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

Özel tur araçları ile seyahat - araç içi ikramlar
İlk gün araç içi sandviç ikramı
6 gece TAM PANSİYON konaklama
(Kahvaltılar (6)) öğle ve akşam (6) yemekleri)
Lustra –Garastel Yaylaları Minibüs ücreti
Zilkale Palovit Şelalesi minibüs ücreti
Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi
Giresun Ada’sı tekne turu
Profesyonel rehberlik hizmeti

Ücretsiz Hizmetler

Son gün öğle ve akşam yemeği
Ordu Teleferik ücreti
Yurt Dışı çıkış harcı (15 TL)
Belirtilenlerin dışındaki tüm alkollü ve alkolsüz içecekler ve kişisel harcamalar.
 

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

TUR PROGRAMI

1.GÜN: ANKARA –SAMSUN – FATSA

Sabah saat 07.30’da Tunus Cad. No.14’te buluşuyoruz ve Amasya’ya hareket ediyoruz. Kırıkkale-Sungurlu-Çorum-Mecitözü güzergâhından Amasya’ya varıyoruz ve öğle yemeği. Yapacağımız şehir turumuzda, 22 Haziran 1919 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte Cumhuriyet'in ilk yazılı belgesi olan Amasya Tamimini kaleme  aldığı, 12 Haziran 1919 tarihinde Ulu Önder ve silah arkadaşlarının Amasya’ya geliş anı ve Amasya ileri gelenlerince karşılanmalarının 12 Balmumu heykelle canlandırıldığı Saraydüzü Kışla Binası, Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezini geziyoruz. Ardından Öğle yemeği Amasya Grand Pasha Restoran (TOYGA ÇORBASI- ET KAVURMA-ORTAYA BAKLA DOLMA-SALATA-MEYVE –MEŞRUBAT-SU –ÇAY ) belirtildiği şekilde alıyoruz.  Ferhat Su Kanalı, Harşena Dağı eteklerinde Yeşilırmak kıyısı boyunca, inci gerdanlık gibi dizili Yalı Boyu Evlerini geziyoruz. Harşena Dağı (Amasya Kalesi)Kral Kaya mezarları (panoramik) görüldükten sonra, örnek bir Amasya Yalıboyu Evi olan Hazeranlar Konağı,11 ayrı medeniyete ait arkeolojik, etnografik, sikke, mühür, el yazması Hitit Dönemi Fırtına Tanrısı Teşup Heykeli ve İlhanlı dönemi mumyaları ile öne çıkan yaklaşık yirmi dört bin civarında eseri ile bölgenin en modern ve en zengin müzesi Amasya Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, II. Beyazıt Camii ve Külliyesi görüldükten sonra Samsun’a hareket Otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama.
 
2. GÜN: FATSA-ORDU-GİRESUN-TİREBOLU-GÖRELE- TRABZON
Kahvaltı sonrası ülkemizin en uzun tüneli olan Ordu Nefise Arçelik (3820 m) geçerek Giresun’a hareket ediyoruz. Giresun limanından bineceğimiz Tekne ile Karadeniz’in insan yaşamına elverişli tek adası ve mitolojide Argonatlı savaşçıların Kolhis ülkesine yaptıkları yolculukta Aretias olarak geçen Giresun Adasına hareket ediyoruz. Ada gezimiz sonrası Giresun Kalesi’nden Panoramik olarak Giresun Adası, Zeytinlik Mahallesi ve Gedikkaya’nın fotoğraflanması Topal Osman Ağa Anıt mezarının görülmesi ve aracımızla yapacağımız Panoramik Giresun şehir turu ardından Akcaabat’a varıyoruz. Nihat Usta’da alacağımız Öğle yemeğimizin ardından (Meşhur Akcaabat Köfte-Piyaz-Ayran-Tatlı) Trabzon’a hareket ediyoruz. Kommenos Kralı I.Manuel tarafından 1250-1260 yılları arasında yaptırılan geç Bizans kiliselerinin en güzel örneklerinden biri olan Ayasofya Camii(Kilisesi)  müzesinin gezilmesi sonrası Trabzon yöresine has gümüş Kazaziye ve telkari işlerinin yapımı ile bilgileneceğimiz ve en güzel örneklerini göreceğimiz gümüş mağazası gezisi ve alışveriş yapabiliyor.  Aracımız ile yapacağımız Trabzon Şehir turu esnasında panoramik olarak göreceğimiz Trabzon Kalesi (Aşağı, Orta ve Yukarı Hisar), Zağnos Paşa Köprüsü ve Vadisi, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesi, Boztepe manzarası eşliğinde Ulu Önder Atatürk’ ün Trabzon ziyaretinde konuk olduğu Trabzon’a hakim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer alan 18-19. yy Avrupa mimarisinin güzel bir örneği olan Trabzonlu Rum Armatör ve iş adamı Kostantin Kabayanidis tarafından 1890-1902 yılında yazlık ev olarak yaptırılan Atatürk Köşkü geziyoruz. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.
 
3. GÜN: TRABZON-SÜRMENE-RİZE- AYDER YAYLASI-FIRTINA VADİSİ-ÇİNCİVA KÖYÜ-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALE- AYDER YAYLA
Kahvaltı sonrası, Trabzon, Araklı güzergâhından Sürmene’ye ulaşıyoruz. Meşhur Sürmene bıçaklarının satıldığı Kumbasar bıçak fabrikası teşhir noktasında Sürmene bıçakları hakkında bilgi alıyoruz ve arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapabiliyor. Çamlıhemşin’e hareket. Rize, Pazar, Ardeşen güzergâhından WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) tarafından Avrupa’da acil korunması gereken 100 ormandan biri olarak ilan edilmiş olan Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz. Yöreye has taş kemer köprülerin en güzel örneği olan Timisvat Taş Kemer Köprüsü’nün görülmesi ve fotoğraf çekimi yapılabiliyor. Fırtına Deresi kenarında bulunan Osmanlı alabalık tesislerinde öğle yemeği.(Alabalık-Mısır ekmeği-Salata-Muhlama-Laz Böreği-Çay-Su )  Bizi bekleyen minibüslerle Fırtına Vadisinin iç kısımlarını takip ederek 17-18 yy yöre ahşap ev mimarisinin en güzel örneklerini göreceğimiz Çamlıhemşin Konaklar Mahallesinin panoramik olarak görülmesi ve Fırtına Vadisi ve deresini takip ederek, Çinçiva’yı (Şenyuva Köyü) görüyoruz. Fotoğraf çekimi ardından Denizden 750 metre Fırtına deresinden 100m yükseklikte  Fırtına Vadisine hakim bir tepenin üzerinde bulunan yol ve vadiden geçen kervanların güvenliği amacıyla Kommenos dönemine ait Karakol Kale olarak inşaa edilen muhteşem Zilkale’nin görülmesi ve fotoğraf çekimi sonrası Fırtına Deresi’nin önemli kollarından Palovit Deresi üzerinde 27 m. yükseklikten akan Palovit Şelalesinin görülmesi ve fotoğraf çekimi ardından Çamlıhemşin’e dönüş yapıyoruz. Otobüsümüz ile buluşma. Ayder’e hareket ediyoruz. Kaçkar Dağları eteğinde denizden 1350 m yükseklikte bulunan meşhur Ayder Yaylasına varış yapıyoruz. Gelintülü Şelalesi, Ayder Şelalesi, Kalegon’un (Galegon) görülmesi ve keyifli bir yürüyüş sonrası otelimize yerleşip. Kaplıcaya girmek, yürüyüş yapmak ve fotoğraf çekmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama.
 
4. GÜN: AYDER- ÇAĞLAYAN KÖY-SARP SINIR KAPISI – BATUM – HOPA
Kahvaltı sonrası Fındıklı Çağlayanköy’e hareket ediyoruz. Yöre ev mimarisin ve Ahşap Nayla’ların (Serender) en güzel örnekleri ile Organik tarım yapılan Çay, Fındık ve Kivi’yi yakından görerek tanıyacağımız Çağlayanköy gezisi Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Gerekli gümrük işlemleri sonrası Ganio, Ahalsopeli, Çoruh nehri ve Köprüsünü görerek 14 Km’lik bir yolculuk yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Riviera Restoranda alıyoruz (Gürcü Mutfağından örnekler) Batum şehir Orta Cami, Türk Mahallesi, Avrupa Meydanı, Piazza Meydanı, Alfabe Kulesi, Ali Nino Heykeli ve Batum Bulvarında dinlenme Parlemonta Binası ve Başkanlık Sarayının bulunduğu meydanda fotoğraf çekimi ve serbest zaman sonrası Sarp Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Gerekli gümrük işlemleri ardından Hopa’ya hareket ediyoruz. Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.
 
5. GÜN: HOPA-UZUNGÖL-LUSTRA-GARASTEL YAYLALARI-HAMSİKÖY-ZİGANA
Kahvaltı sonrası Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize’ye özgü Rize Bezi (Feretiko) dokuma atölyelerinin görülmesi ve alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası Rize, Of, Çaykara güzergâhından denizden 1090 metre yükseklikte bulunan çam ormanları ile çevrili Haldizen Deresi’nin önünün bir heyelan sonucu kapanmasıyla oluşan Uzungöl’e (Şerah)varış. Güzergâhımız üzerinde bulunan Yöre ahşap köprü mimarisinin en güzel örneği olan Kiremitli Köprü’nün (Hapşiyaş) görülmesi. Uzungöl’e varış yapıyoruz. Bizi bekleyen minibüslerle Kuşbakışı Uzungöl’ü göreceğimiz Lustra, Garastel Yayla turu Muhteşem manzaralar eşliğinde fotoğraf çekimi ve Yayla evlerinin görülmesi. Yayla yolunda yapacağımız keyifli yürüyüşlerle Uzungöl’e dönüş yapıyoruz. Öğle yemeği sonrası Uzungöl etrafında yürüyüş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman yöresel ürünlerin ve hediyelik eşyaların satıldığı dükkânlarda alışveriş imkânı belirtilen saatte toplanma Trabzon. Maçka güzergâhından Hamsiköy’e hareket ediyoruz. Köy içinde yapacağımız keyifli bir yürüyüşle enfes manzarayı fotoğraflayarak köy merkezine geliyor ve otobüsümüze binerek Zigana Dağında bulunan otelimize hareket ediyoruz. Odalara yerleşme Akşam yemeği ve konaklama.
 
6. GÜN: ZİGANA-KARACA MAĞARASI-HARŞIT VADİSİ- GİRESUN -ORDU- SAMSUN
Kahvaltı sonrası Gümüşhane ili Torul ilçesi Cebeli Köyü sınırları içinde kalan denizden 1550 m yükseklikteki Karaca Mağarası’na gidiyoruz. Oluşum zenginliği yönünden dünya sıralamasında ikinci, Türkiye sıralamasında ilk sırada yer alan doğa harikası Karaca Mağarası gezisi sonrası yöreye Has pestil ve köme alışverişi ardından Giresun’a hareket ediyoruz. Torul,  Harşıt, Doğankent güzergâhından Harşıt Vadisini geçerek Tirebolu’ya Çay Fabrikasına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Çayın bahçeden bardağa kadar olan yolculuğunu öğreneceğimiz meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikasını gezmeye başlıyoruz. Çay ve Fındık tanıtımlarından sonra ikram edilen çaylarımızı yudumluyor kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Öğle yemeğimizi Ayvasıl Liman Restoran’da alıyoruz.(Meşhur Karadeniz Pidesi-Salata-Meşrubat-Meyve) Giresun Kalesi’nden Panoramik olarak Giresun Adası, Zeytinlik Mahallesi ve Gedikkaya’nın fotoğraflanması Topal Osman Ağa Anıt mezarının görülmesi ve aracımızla yapacağımız Panoramik Giresun şehir turu ardından Ordu’ya hareket ediyoruz. Denizden 460 m yükseklikteki Ordu şehrini panoramik olarak seyredeceğimiz Ordu Boztepe’ye Teleferik ile çıkış Boztepe ‘den Ordu seyri ve fotoğraf çekimi sonrası Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun şehir turu Mustafa Kemal Atatürk ile 18 arkadaşını Samsun’ a getiren Milli Mücadele ve Kurtuluş Parkı içerisinde bulunan Bandırma Vapuru, 7’li heykel grubu, Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Rölyeflerinin görülmesi sonrası Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının Temsili olarak Samsun’a ayak bastıkları nokta olan Tütün İskelesi ve Kurtuluş yolunun görülmesi. Samsun ile özdeşleşen Atatürk Parkı içinde bulunan ve 1928 yılında Avusturyalı ünlü heykeltraş Heinrich Krippel tarafından Viyana’da yapımına başlanan ve 29 Ekim 1931 tarihinde açılışı yapılan Onur Anıtı (Atatürk Anıtının ) görülmesi. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama.
 
7. GÜN: SAMSUN-SİNOP-KASTAMONU-ANKARA
Kahvaltı sonrası Bafra, Alaçam, Gerze güzergâhından Sinop’a varıyoruz. Hamsilos Fiyordu ve Akliman gezileri ve fotoğraf çekimi, Sinop şehir merkezine hareket ediyoruz. Sinop şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Sinop Cezaevi, Sinop Kalesi burçlarından Sinop seyri ve fotoğraf çekimi Sinop’a has maket tekne ve kotra alışverişi. Öğle yemeğimizin ardından Boyabat, Hanönü, Taşköprü güzergâhından Kastamonu’ya varış yapıyoruz. Nasrullah Camii, Münire Medresesi El Sanatları Merkezi, Şerife Bacı Anıtının görülmesi. Ankara’ya hareket edip. Kastamonu, Ilgaz, Çankırı güzergâhından Ankara’ya varış yapıyoruz. Gezimiz burada sona ermektedir…
 
 
 

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

TLDEN BAŞLIYAN FİYATLAR

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Nasıl Yardımcı Olabiliriz