Tur İnceleme Sayfası

ANKARA ÇIKIŞLI LİKYA TURU / 4 GECE OTEL KONAKLAMASI

Sevdikleriniz ile unutulmayacak bir tur Cetur Turizm ayrıcalığıyla sizleri bekliyor.

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

YARIM PANSİYON

Genel Hizmetler

 • Kablosuz İnternet
 • Mini Buzdolabı
 • Eğlence
 • Oda Servisi
 • Yüzme Havuzu
 • Klima
 • Şarap Barı
 • Özel Kasa
 • Evcil Hayvan
 • Engelli İmkanları
 • Asansör
 • Televizyon
 • Fitness Merkezi
 • Konferans Salonu
 • Özel Etkinlikler

Ücretli Hizmetler

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm Öğle Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Gece Turları
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Belediye - Özel işletmeler v.b)
*Müze Kart ( Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

Ücretsiz Hizmetler

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

*Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
*Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
*Lüks Araçlar ile Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
*Profesyonel Rehberlik hizmetleri
*Milli Park Giriş Ücretleri
*Tekne Turları
*Tatilbudur.com Otobüs içi İkramları
*Tatilbudur.com güvencesi
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*4 Tekne Turu

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

TUR PROGRAMI

1.Gün / Ankara - Gece Yolculuğu

 

23.00 Sıhhıye Atatürk Lisesi Önü, 

23.30 Ankara Armada A.V.M Önü, 

23.59 Ümitköy Galeria AVM Otoparkından hareket duraklarımızdan gelecek misafirlerimizle Ceturturizm.com otobüs içi ikramlarının eşliğinde hep beraber uzun yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2.Gün: Ankara  - İzmir - Aydın - Tam Gün Gökova Tekne Turu - Sedir Adası – Azmak Çayı -  Fethiye 

 

Polatlı - Sivirihisar - Denizli istikametinden sabah sularında  Sakar Geçidi’nin muazzam manzarası eşliğinde  evleriyle meşhur, Akyaka Beldesine ulaşıyoruz. Ulaşmamızın hemen ardından hiç vakt kaybetmeden tekne turumuza başlıyoruz. Tekne turumuzda; Gökova Tekne Turu (1. Tekne Turu),  Lacivert Koy, İncekum, Gelibolu Adası ve Sedir Adası’nın mükemmel kumsalı ile demir atarak yüzmenin zevkine varacağımız ve gezeceğimiz yerler arasındadır. Gün boyu devam edecek olan  bu mükemmel mavi yolculuğun hemen sonrasında hiç vakit kaybetmeden Akyaka Beldesine geri dönüş yapıyoruz. İsteyen misafirlerimiz Batı Menteşe Dağları’nın altındaki milyonlarca gözeden çıkan soğuk dağ suyunun yaptığı aynı zamanda ise göçmen kuşların dinlenme mekanı olan, hemen hemen 5 metreye kadar dayanan sualtı sarmaşıklarıyla ünlü olan Azmak Çayı'nda dilediğiniz gibi fotoğraf çektirmeniz için ve bu anı doya doya yaşamanız için rehberimiz siz değerli misafirlerimize serbest zaman veriyor. Tekne yturumuzun sonunda Akyaka’dan dönerek otobüsümüze geçiyoruz. Hemen ardından otobüsümüze binerek Fethiye'de bulunan otele transfer oluyoruz. Akşam  yemeği ve gece konaklaması otelimizdedir.

 

*Sabah Kahvaltısı: Selçuk'ta serbest alınacaktır. (Ekstra)

*Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Tavuk schinitzel, makarna, salata, meyve ya da ızgara Çipura, makarna, salata, meyve) (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Ankara - İzmir - Aydın - Akyaka - Fethiye / 725 Km

* Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Fethiye Oteller

 

3.Gün: Tam gün  Oniki Adalar Tekne Turu - Katrancı Koyu - Kızılada - Yassıca Adalar 

 

Sabah açık büfe kahvaltımızın hemen ardından, otobüsümüze binerek Fethiye Marina`ya doğru haraket ediyoruz. Fethiye Marina’da yine siz değerli misafirlerimizi bekleyen teknemize binerek tekne turumuza başlıyoruz. Tüm gün devam edecek olan birbirinden mükemmel adalara görüp eşlik ederek ara ara kısa yüzme molaları veriyoruz. Tekne turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Tersane Koyu, Yassıcalar Adası, Domuz Adası, Kızıl Ada ve Göcek Adası bulunmaktadır. Tüm gün devam edecek olan bu muazzam tekne turumuzun sonunda hiç vakit kaybetmeden tekrar Fethiye Marina'ya dönüyoruz. Muhteşem bir mavi yolculuğumuzun ardından otobüsümüze binerek Kargı istikametindeki Yöresel Ürünler Pazarı'na geçiyoruz. Fethiye yörük kültürünün anlatıldığı, Fethiye ve çevresinden doğan birsürü yağ, bal ve bitkinin ortaya koyulduğu bu kültür kokan güzel yerde tadım ve kısa tanıtımların hemen sonrasında alışveriş için isteyen misafirlerimize rehberimiz serbest zaman verecektir. Alışverişimizin hemen sonrasında  otobüsümüze binerek otele dönüş yapıyoruz. Otele trasnfer olduktan sonra ise Fethiye’nin o güzel eğlenceli gecelerini anmak için lobide siz değerli misafirlerimiz ile buluşuyoruz.(Ekstra). Akşam yemeği ve gece konaklaması otelimizdedir.

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk ya da alabalık, makarna, salata) (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Fethiye Marina-Fethiye / 20 Km

*Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Fethiye Otelleri

 

 

 

4.Gün:  Tam Gün Kelebekler Vadisi Tekne  Turu  ve Yüzme Molaları - Tam Gün Fethiye Dalış Turu ve Yüzme Molaları  – Tam Gün Jeep Safari - Saklıkent - Gizlikent - Yakapark - Macera Parkı - Zıpline - Rafting

 

                                                               

Sabah  kahvaltımızın ardından, isteyen misafirlerimiz bütün bir senenin yorgunluğunu otelde kafa dinleyerek geçirirken, isteyen  misafirlerimiz için de rehberimizin fazladan düzenleyeceği 3 farklı turdan birini seçerek katılabilirler.

 

1. Seçenek: Tüm gün Kelebekler Vadisi Tekne Turu’muz yapılacaktır.(Ekstra) Otelden aracımızla ayrılarak Babadağ’ın eteklerinde yeri olan Belcekız Mevkii’ne geçiyoruz. Buradan bineceğimiz teknemizle Ölüdeniz ’in muazzam koylarına eşlik etmeye başlayacağız. İlk durağımız olan Kaplan Kelebeği ile meşhur, tam mevsiminde gidildiğinde binlerce kelebeğin görüldüğü ünlü Kelebekler Vadisi’ne dümenimizi çeviriyoruz. İsteyen misafirlerimiz vadi içindeki eşsiz güzelliklere eşlik etmek için yürüyeibilirler. Mükemmel mavisi olan denizin keyfini çıkarmak isteyen misafirlerimiz ise sahilde zaman geçirebilirler. Günün geri kalan saatlerinde ise yüzme molası vereceğimiz yerler arasında; Akvaryum Koyu, Gemiler Adası ve Soğuksu Koyu bulunmaktadır.  Tekne turunun hemen sonunda Belcekız sahiline geri dönüyoruz. Sahilde bizleri bekleyen otobüsümüze binerek otelimize transfer oluyoruz.

 

 

2.Seçenek: Tüm gün Fethiye Dalış Aktivitesi turumuz olacaktır. (Ekstra) Siz değerli misafirlerimizi  bekleyen aracımızla otelden ayrılıp dalış teknemize varıyoruz.. Burada CMAS,PADI,SSI sertifikalı, uluslararası kombinlerde lisansları kazanmış olan eğitmenler tarafından kısa bilgiler verildikten hemen sonra, dalış yapacağımız noktalara gidiyoruz. İlk kez dalış yapacak olan  misafirlerimizin “Discovery dalış” yapma fırsatı sunuyoruz. Bütün gün devam edecek olan bu eğlencede, aynı zamanda profesyonellere göre olan dalışlarda olacaktır. Tekne yolculuğumuz süresince güneşlenip Akdeniz’in eşsiz mavi sularında denize girip yüzme ve denizin tadını çıkarma imkanı sunuyoruz. Bu eğlenceli günümüzün bitiminde ise hiç vakit kaybetmeden Fethiye’de  olan otele geçiyoruz. İsteyen misafirlerimiz ile birlikte Fethiye Gecelerinde doya doya eğlenmek ve eğlencenin zirvesine ulaşmak için lobide buluşuyoruz.

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Jeep safari ve tekne turlarında ödenen tur ücretine dahildir.

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Fethiye - Liman 20 Km

*Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Fethiye Otelleri

 

5.Gün: Xanthos - Kalkan - Kaş - Kekova Tekne Turu - Batık şehir - Simena Köyü 

 

Açık büfe şeklinde alacağımız sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Antik çağdaki Likya devletinin başkenti ve 3 oyla simgelenen Xanthos şehrine varıyoruz.. Burada rehberimizin siz değerli misafirlerimize yapacağı kısa anlatımların eşliğinde antik şehri geziyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; Likya tipi mezarlar, Agora, Antik yol, Antik Tiyatro, Bazilika ve Harpyler Anıtı bulunmaktadır. Ölümsüzleştirilen anıların ve fotoğrafların hemen ardından bu mükemmel yerden ayrılarak muazzam bir manzaraya ev sahipliği yapan Kalkan’a varıyoruz. Mükemmel  manzaraları takip ederek Türkiye'nin en iyi ve en güzel plajlarından biri olarak bilinen Kaputaş Plajı`na geçiyoruz. Bu mükemmel plajda siz değerli misafirlerimize rehberimiz kısacık bir yüzme molası vererek Akdeniz'in serin sularının keyfini çıkartma imkanı sunuyoruz. (Yoğunluktan dolayı otopark problemi yaşanması durumunda durulamayabilir). Hemen sonrasında Kaş'a geçiyoruz. Eşsiz güzellikteki manzarasını ölümsüzleştirmek adına verilen kısa bir fotoğraf molasının ardından Kekova`nın giriş kapısı olan Üçağız Köyü`ne geçiyoruz. Otobüsümüzden ayrılarak Batık şehir tekne turumuza geçiyoruz. (4.Tekne Turu ) Tekne turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Batık şehir, Kekova Adası ve Simena Köyü vardır. Tabii ki siz değerli misafirlerimize Akdeniz’in mükemmel denizinde serin sularında eğlenmeniz için kısa yüzme molaları verilecektir. Yüzme molası verilecek yerler arasında ise; Tersane Koyu ve Hamidiye Koyu gibi birçok yer olacaktır. Bu eğlenceli ve aşırı keyifli geçirilen zamanın ardından otobüsümüze binerek otele transfer

oluyoruz.İsteyen misafirlerimiz ile birlikte Fethiye Gece turumuz için lobide buluşuyoruz(Extra). Akşam yemeği ve gece konaklaması otelimizdedir.

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Kekikle Soslandırılmış ızgara tavuk, makarna, 2 çeşit Meze, salata) (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Fethiye - Kaputaş Plajı - Kaş - Kekova / 290 Km

*Konaklama Oteli: 3*- 4* Standart Fethiye Otelleri 

 

6.Gün:  Kayaköy - Ölüdeniz ( Belcekız Plajı ) – Göcek -  Dalyan - Kral Mezarları - İztuzu Plajı - Caretta Caretta - Aşıklar Yolu - Şirince - İzmir - Ankara 

 

(İsteyen misafirlerimiz sabahın ilk ışıklarında otelden alınarak özel araçlarımız ile muazzam ölüdeniz manzaralı Babadağ'a çıkabilir. Ve çıkan yerden Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünya’nın en ilgi çeken parkurlarından biri kabul edilen bu adrenalini tavan yapan sporun keyfine doyarken gökyüzünden Ölüdeniz`e tekrar hayran kalacaksınız. (Ekstra) (Fiyatlar ile ilgili tur sırasında rehberiniz tarafından bilgilendirileceksiniz.) 

Sabah açık büfe şeklinde yapılan kahvaltının hemen ardından Hisarönü istikametinde, eski Rum Köyü olan ve 350-400 evi bünyesinde besleyen, günümüzde terkedilmiş, hayalet köy olarak bilinen  Kayaköyü geziyoruz. Hemen ardından sevgisini azgın dalgalarda bitiren ve onsuz yapamayacağını hissettikten sonra kendini Babadağ’dan aşağıya doğru bırakan Belcekız`ın dram dolu efsanesinden ismini alan Belcekız Koyunu’da gördükten sonra Ölüdeniz’de siz değerli misafirlerimiz için kısacık bir yüzme molası vereceğiz. Yüzme molasının hemen sonrasında Ölüdeniz' den ayrılıp yolumuzun üzerinde bulunan Göcek’e panoramik bir şekilde gördükten sonra ise hiç vakit kaybetmeden Dalyan'a varıyoruz. Dalyan Tekne Turu’na başlıyoruz(5. Tekne turu) Bineceğimiz kanal teknesi ile, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından ise denizi Köyceğiz Gölüne birleştiren su kanalının oluştuğu, hikayesi dillerden düşmeyen  Byblis ve Kaunos'un dram dolu öyküsünü dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını da panoramik bir şekilde görüyoruz. Hemen ardından ise hiç vakit kaybetmeden Caretta Caretta cinsi olan deniz kaplumbağalarını keşfetmek ve denize girmek için İztuzu plajına geçiyoruz. Orada ki kısa yüzme molamızın sonrasında tekrar teknemize binerek kanalı takiben Dalyan'a geri geçiyoruz. Otobüsüse binerek aşıkların yürüyüş yeri olarak bilinen Okaliptüs Ağaçları altında Aşıklar Yolu siz değerli misafirlerimizin eşlik etmesini bekliyor. Orada ölümsüzleştireceğimiz anıların sonrasında Aydın istikametinden akşam saatlerinde 1924 mübadele senesine kadar Türkler ile Rumların birilikte barındıkları, meyve şarapları ile meşhur olan Şirince'ye gidiyoruz. Rehberimizin siz değerli misafirlerimize yapacağı kısa anlatımların hemen sonrasında rehberimiz size gezmeniz ve isteyen misafirlerimizin burada akşam yemeği yemeleri için serbest zaman verecektir. Hemen sonrasında ünlü meyve şaraplarının lezzetine bakmak için şarap mahzenine geçiyoruz. Bu muazzam güzel köyde ki turumuzu bitirdikten hemen sonra eğlenceli ve keyifli geçen turumuzu tamamlamak üzere dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. 

 

*Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Öğle Yemeği: Caunos Restaurant öğle yemeği (Açık büfe) (Ekstra)

*Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.

*Güzergâh: Fethiye - Ölüdeniz - Kayaköy - Dalya  - Şirince – Ankara   800 Km  

 

7.Gün: Ankara’ya Varış

 

Turgutlu - Salihli ( İzmir - Uşak Yolu ) – Afyon istikametinden Ankara'ya varıyoruz. Sabahın

İlk ışıklarında siz değerli misafirlerimizi bir başka Ceturturizm.com turlarında görüşmek dileği ile Ankara'da aldığımız duraklara bırakarak hoşçakalın diyoruz. Tur planlamasında hava yol gibi nedenler ile rehberimizinde gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilmektedir.

 

ÖNEMLİ NOT: Ankara misafirlerimiz diğer illerden kalkışlı Likya Turu ile beraber olduğunda Turdan 1 gün önce bilgilendirme yapılacaktır. Ankara - İzmir Arası Gidiş Dönüş Otobüs Bileti ile Transfer sağlanmaktadır.

KONAKLAMA OTELİ Doğa Hotel

KONAKLAMA OTELİ Artemisia Royal Park Club Hotel

KONAKLAMA OTELİ Perdikia Hill & Family Hotel

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

1.239,99'dan Başlayan Fiyatlarla

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Nasıl Yardımcı Olabiliriz