Tur İnceleme Sayfası

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

Önemli Uyarılar

CETUR TURİZM, yolcu ve hava yolu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Özel ve tarifeli uçuşlarda rötar riski olabilir ya da uçuş öncesinde ve mevcut gezi programında saatler değişebilir. Uçuş parkurunu ve saatlerini teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Siz değerli yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almış sayılırsınız. Grup biletlerinde havayolunun belirlediği kural geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Tur programlarda yeterli sayıda katılım sağlanmadığı durumda ve iptali durumunda önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Tüm misafirlerimize haber vermek koşulu ile turda tarih değişikliği ya da iptal etme hakkına sahiptir. Yasal süreç olduğundan dolayı tazminat hakkı yoktur.

01.01.2011 tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre fiyatlar verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Üç yataklı odada; üçüncü yatak ilave yatak sayılır, diğer iki yatakla aynı konfora sahip değildir ve açılıp kapanabilen yatak şeklinde olacaktır. Çocuk fiyatları ise iki yetişkinle aynı odada üçüncü kişi olarak konaklamaları şeklinde uygulanır. 
Gezi programında ad belirtilmeden yalnızca aynı destinasyon ya da kategori bilgisi verildiği için seçenekli bulunduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce otel bilgisi tarafınıza paylaşılacaktır. Acentemiz, yıldız sayısı aynı kalmak koşuluyla otel isimlerini değiştirme hakkına sahiptir.

Uçuş saatine göre, geç varış olduğu durumlarda panoramik şehir tanıtım turu, bir sonraki gün yapılır. Programlarda belirtilen gezi programı rehberimizin denetiminde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Düzenlenen tur paketindeki panoramik şehir turları genel tanıtımı için seyahat süresince araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılacak olup müze- ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Turun her hangi bir etkinlik, eylem,  hava şartları, kapalı yollar (araç girişine izin verilmeyen yerlerde imkanlar dahilinde yaya olarak ya da toplu taşıma yapılabilir) v.b nedenlerle gerçekleşemeyen hale geldiği durumlarda turların yapılamamasından acentemiz sorumlu sayılmaz. 
Acente tarafından düzenlenen kişinin kendi isteğine bağlı olup herhangi bir katılım zorunluluğu olmayan ekstra tur hizmetinden yararlanmak isteyenler misafirlerimiz en az 20 kişi olacak şekilde katılım gerçekleştiğinde tur düzenlenmektedir. Eğer yeterli kişi sayısı sağlanamadığı durumunda gezi gerçekleşmez ya da ekstra gezi fiyatı, içeriği, kişi sayısına uygun araca göre değişiklik göstermektedir. Rehberin insiyatifinde turların gün, saat, müze, ören yerlerinin açık veya kapalı olma durumlarında ve hava şartlarına bağlı olarak değiştirilebilir.
Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcularımız yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde serbest zaman diliminin ardından aracımız  tur bitiminde katılmayan misafirlerimizi bırakıldığı noktadan tekrar alıcaktır.

Yurtdışı giriş ve çıkışlarında sorun yaşamamak adına pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Seyahat edecek olan yeşil pasaportlu T.C. vatandaşı olan misafirlerimizin, pasaport alınış tarihinin 10 yıldan eski olması durumunda pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir aksi takdirde gidecekleri ülkeye kabul edilemeyebilirler ya da Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilemeyebilir.Bu bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
CETUR TURİZM, müşterilerimiz ile konsolosluk arasında sadece aracı bir kurumdur, vizenin her hangi bir neden ile yetişmemesi  ya da onaylanmaması gibi durumlar söz konusu olduğunda hiçbir sorumluluğa tabir tutulamayıp tazminat hakkına münhasır değildir. Tur düzenleme tarihi ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda sigorta ve vize ücretleri iade edilmez.
Gidilecek turun vize işlemleri için ilk giriş yapılan ülkeden ya da en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gerekmektedir. Aksi taktirde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz sorumluk kabul etmez.
Vize alınmış olması pasaport polisinin sizi ülkeye alma gibi bir durum arz etmez ve böyle bir durumdan acentemiz sorumlu değildir, bütün yükümlülük yolcuya aittir. Yıpranmış , yırtılmıs, ıslanmış vb tahribatlara uğramış pasaportlar sebebiyle gidilecek ülke sınır kapısında gümrük polisiyle problem yaşamamak için pasaportlarınızın yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gereklidir. Aksi takdirde sorumluluk misafirimize aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne ve babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan dolayı 18 yaş altı misafirlerimizin ve velisinin bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ediyoruz.

CETUR TURİZM, seyehat programlarımıza kayıt yaptırmış olan misafirlerimiz bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Oda artı Kahvaltı

Genel Hizmetler


Ücretli Hizmetler


Ücretsiz Hizmetler

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

Günlük Program

1. GÜN

İstanbul  Q  Zürih

 

Özel araç ile evinizden alınacaksınız ve havalimanına transferiniz sağlanacaktır. Saat 04:00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Zürih’e hareket saat 07:05’te Türk Havayolları’nın TK1907 sefer sayılı uçuşuyla gerçekleşiyor. Zürih yerel saati ile 09:05’te varış ve sizi bekleyen özel araç ile Lugano Gölü’ne hareket. Doğa harikası Alp Dağları’nın eteklerinde yer alan Lugano Gölü’nün etrafındaki sokakları keşfedeceksiniz. Tur sonrası Zürih’e dönüş ve şehir turu. Dünya’da yaşam standartları en gelişmiş şehir olarak bilinen Zürih’te yapılacak şehir turu esnasında Lindenholf ,Saat Kulesi , Zürih Katedrali görülecek önemli noktalardır.Tur sonrası otele yerleşim ve otelde geceleme.

 

 

2. GÜN

Zürih

 

Otelde sabah kahvaltısı sonrası tüm gün sürecek olan Alp Köyleri turuna başlangıç. Masalları andıran manzarası ile Appenzell Köyü ilk durak olacak. Ren Vadisi ve Vorarlberg mazarası eşliğinde yola devam. Ardından doğa harikası Neuhausen Şelalesi’ni göreceksiniz. Bir peynir markası olan meşhur  Appanzell Stein Peynir Fabrikası’nı ziyaret. Fabrikada olup biten üretim hakkında detaylı bilgi alacaksınız. Turların sonunda Zürih’e dönüş. Otelde konaklama.

 

 

3. GÜN

Zürih à Cenevre

 

Otelde sabah kahvaltısı sonrası Zürih’te konaklamış olduunuz otelden ayrılıyorsunuz ve  UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne adını yazdırmış olan Bern’e hareket. Bern’de yapılacak olan şehir turunun ardından ülkenin en sevimli kentlerinden biri haline gelmiş Montro’ya hareket. İsviçre’nin adeta timsali haline gelmiş olan Chillon Kalesi’ni ziyaret. Sonrasında ise ülkemiz için de büyük önem taşıyan, savaş esnasında barış anlaşmalarının yapıldığı Lozan’a hareket. Lozan keşfi ardından Birleşmiş Milletler’e  bir zamanlar ev sahipliği yapmış Cenevre’ye hareket. Varış sonrası yapılacak olan şehir turunda; Leman Gölü , Mont Blanc Köprüsü , Brunswick Anıtı , Avenue De France , Katedral , Jean Jacques Rousseu Adası , Birleşmiş Milletler Binası görülecek yerler arasındadır. Turun ardından burada bulunan otele yerleşim. Geceleme otelde.

 

 

4. GÜN

Cenevre à Lyon

 

Otelde sabah kahvaltısından hemen sonra otelden ayrılıyor ve Alp Dağları yamaçlarına kurulmuş olan, rengarenk cıvıl cıvıl evleri, benzersiz görünümüyle bir masalı andıran Annecy için yola çıkış. Bu bölgede yapılacak olan şehir turunun ardından, Fransa’nın üç büyük şehrinden biri olan Lyon’a doğru yola devam. Lyon gastronomi başkenti olarak da bilinen, mutfak kültürüyle anıldığı kadar, Saone ve Rhone Nehirleri’nin içerisinden geçerek yarattığı doğal güzelliği ile de meşhurdur. Tur esnasında; UNESCO koruması altında bulunan Eski Lyon Bölgesi, Romalılar tarafından inşaa edilen nokta olan Fourviere tepesindeki Notre Dame Katedrali, grafitinin doruk noktası haline gelmiş Fresque de Lyonnais Binası, Güzel Sanatlar Müzesi , Belediye Binası ve Bartholdi Çeşmesi’nin yer aldığı Place de Terraux , Opera Binası, Küçük Prens ve St.Exupery’in heykellerinin yer aldığı Place Bellecour Meydanı ve son olarak ipek dokuma atölyeleri ile ün kazanmış Crois-Rousse bölgesi görülecek yerler arasındadır. Turun ardından burada bulunan otele yerleşim. Konaklama otelde.

 

 

5. GÜN

Lyon à Marsilya

 

Otelde sabah kahvaltısından sonra odalar boşaltılıyor ve Avignon’a hareket. Klasik bir Orta Çağ kasabası şehri olan Avignon ,70 yıl süresince papalık merkezi olarak kullanılmıştır. Surların ardında yer alan Palais del Papas -Papalık Sarayı- , papalığın Vatikan’a taşınmasının ardından yazlık saray olarak kullanılmıştır. Ayriyeten ünlü Benezet Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Turun ardından bir sonraki durak ise “Lavanta Kokulu Sanat Kenti” olarak anılan Aix-en-Provence olacaktır. Tura Rotende Bölgesi ve Cours Mirabeau Bulvarı’ndan başlanacaktır. Daha sonra yol üstünde; doğal su pınarlarının bolluğunu gösteren 200 adet çeşmeden bazılarını, astrolojik saati ve mevsimlere göre değişkenlik gösteren Çan Kulesi, Belediye Binası ve tarihi Postane Binasını göreceksiniz. Tur sonunda Akdeniz'in en büyük limanına sahip olan Marsilya’ya hareket. Panoramik şehir turunun ardından otele yerleşim. Geceleme otelde.

 

 

6. GÜN

Marsilya à Nice

 

Otelde sabah kahvaltısından hemen sonra odalar boşaltılıyor ve St.Tropez’e hareket. Bir zamanlar balıkçı kasabası iken giderek sanatçıların yerleşimi ile ünlenmiş ve dünya jet sosyetesinin en popüler tatil hedefleri arasında girmeyi başarmıştır. Kasaba ziyareti sonrası, her yıl organize edilen film festivali sayesinde bir çok ünlü ismin ziyaret ettiği ve plajları ile meşhur Cannes’a hareket. Festival sarayı ve yat limanını gördükten sonra son durak Fransız Rivierası’nın en şahane şehirlerinden olan Nice. Nice’de yapılacak olan şehir turunda, Promenade des Anglais Bulvarı, Hotel Negresco, Massena Meydanı, Çiçek Pazarı ve Adliye Sarayı görülecek önemli yerlerdir. Tur bitiminde otele yerleşim ve konaklama.

 

 

7. GÜN

Nice

 

Otelde sabah kahvaltısı sonrası müthiş Cote D’azur kıyıları turuna başlangıç. M.Ö 2000’li yıllara dayanan tarihi ve Akdeniz’e hükmeden muhteşem manzarasıyla Eze Köyü ilk duraktır. Köyün sanatla iç içe dar ve sanatsal sokaklarını keşif. Hemen sonrasında Avrupa’nın en beğenilen lüks şehirlerinden olan Monaco & Monte Carlo turu için hareket. Monoca’da bir yanda ortaçağ havasını koruyan eski şehri, diğer yanda ise lüks arabalar ve ihtişamlı casinoları ile Monte Carlo’yu yürüyerek keşfedeceksiniz. Turun ardından Nice’de bulunan otele dönüş. Geceleme otelde.

 

 

8. GÜN

Nice Q İstanbul

 

Otelde sabah kahvaltısı sonrası odalar boşaltılıyor ve -Sanatçılar Koyu- olarak da bilinen St.Paul de Vence’e hareket. Bölgenin en güzel köylerinden birisi olan St.Paul de Vence 1950’den itibaren pek çok ünlü yazar, ressam ve şairin yerleşmesi ile ün kazanmıştır. Akdeniz’in yamacına kurulmuş olan ve muhteşem sanat galerileri bulunan bu nefis Ortaçağ kasabasındaki gezi sonrası havaalanına hareket. Saat 18:35’te Türk Hava Yolları’nın TK1816 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket. Turumuz, saat 22:25’te İstanbul’a varışınız ve sizi bekleyen aracınız ile evinize transferiniz ile son bulmaktadır…

Tur Haritası

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Ödeme Seçenekleri

           

 

Tüm Kartlarda Geçerli Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

 

1'den fazla Kredi Kartı kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz