Tur İnceleme Sayfası

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

Önemli Uyarılar

CETUR TURİZM, yolcu ve hava yolu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Özel ve tarifeli uçuşlarda rötar riski olabilir ya da uçuş öncesinde ve mevcut gezi programında saatler değişebilir. Uçuş parkurunu ve saatlerini teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Siz değerli yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almış sayılırsınız. Grup biletlerinde havayolunun belirlediği kural geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Tur programlarda yeterli sayıda katılım sağlanmadığı durumda ve iptali durumunda önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Tüm misafirlerimize haber vermek koşulu ile turda tarih değişikliği ya da iptal etme hakkına sahiptir. Yasal süreç olduğundan dolayı tazminat hakkı yoktur.

01.01.2011 tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre fiyatlar verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Üç yataklı odada; üçüncü yatak ilave yatak sayılır, diğer iki yatakla aynı konfora sahip değildir ve açılıp kapanabilen yatak şeklinde olacaktır. Çocuk fiyatları ise iki yetişkinle aynı odada üçüncü kişi olarak konaklamaları şeklinde uygulanır.
Gezi programında ad belirtilmeden yalnızca aynı destinasyon ya da kategori bilgisi verildiği için seçenekli bulunduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce otel bilgisi tarafınıza paylaşılacaktır. Acentemiz, yıldız sayısı aynı kalmak koşuluyla otel isimlerini değiştirme hakkına sahiptir.

Uçuş saatine göre, geç varış olduğu durumlarda panoramik şehir tanıtım turu, bir sonraki gün yapılır. Programlarda belirtilen gezi programı rehberimizin denetiminde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Düzenlenen tur paketindeki panoramik şehir turları genel tanıtımı için seyahat süresince araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılacak olup müze- ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Turun her hangi bir etkinlik, eylem,  hava şartları, kapalı yollar (araç girişine izin verilmeyen yerlerde imkanlar dahilinde yaya olarak ya da toplu taşıma yapılabilir) v.b nedenlerle gerçekleşemeyen hale geldiği durumlarda turların yapılamamasından acentemiz sorumlu sayılmaz.
Acente tarafından düzenlenen kişinin kendi isteğine bağlı olup herhangi bir katılım zorunluluğu olmayan ekstra tur hizmetinden yararlanmak isteyenler misafirlerimiz en az 20 kişi olacak şekilde katılım gerçekleştiğinde tur düzenlenmektedir. Eğer yeterli kişi sayısı sağlanamadığı durumunda gezi gerçekleşmez ya da ekstra gezi fiyatı, içeriği, kişi sayısına uygun araca göre değişiklik göstermektedir. Rehberin insiyatifinde turların gün, saat, müze, ören yerlerinin açık veya kapalı olma durumlarında ve hava şartlarına bağlı olarak değiştirilebilir.
Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcularımız yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde serbest zaman diliminin ardından aracımız  tur bitiminde katılmayan misafirlerimizi bırakıldığı noktadan tekrar alıcaktır.

Yurtdışı giriş ve çıkışlarında sorun yaşamamak adına pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Seyahat edecek olan yeşil pasaportlu T.C. vatandaşı olan misafirlerimizin, pasaport alınış tarihinin 10 yıldan eski olması durumunda pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir aksi takdirde gidecekleri ülkeye kabul edilemeyebilirler ya da Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilemeyebilir.Bu bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
CETUR TURİZM, müşterilerimiz ile konsolosluk arasında sadece aracı bir kurumdur, vizenin her hangi bir neden ile yetişmemesi  ya da onaylanmaması gibi durumlar söz konusu olduğunda hiçbir sorumluluğa tabir tutulamayıp tazminat hakkına münhasır değildir. Tur düzenleme tarihi ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda sigorta ve vize ücretleri iade edilmez.
Gidilecek turun vize işlemleri için ilk giriş yapılan ülkeden ya da en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gerekmektedir. Aksi taktirde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz sorumluk kabul etmez.
Vize alınmış olması pasaport polisinin sizi ülkeye alma gibi bir durum arz etmez ve böyle bir durumdan acentemiz sorumlu değildir, bütün yükümlülük yolcuya aittir. Yıpranmış , yırtılmıs, ıslanmış vb tahribatlara uğramış pasaportlar sebebiyle gidilecek ülke sınır kapısında gümrük polisiyle problem yaşamamak için pasaportlarınızın yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gereklidir. Aksi takdirde sorumluluk misafirimize aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne ve babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan dolayı 18 yaş altı misafirlerimizin ve velisinin bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ediyoruz.

CETUR TURİZM, seyehat programlarımıza kayıt yaptırmış olan misafirlerimiz bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Tam Pansiyon

Genel Hizmetler


Ücretli Hizmetler


Ücretsiz Hizmetler

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

Büyülü Küba Turu

 1. GÜN

İstanbul  Havana

30 Nisan 2018 tarihinde saat 23.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşuyoruz. Pasaport, biniş ve bagaj işlemleri ardından Türk Havayolları’nın TK 183 tarifeli sefer ile saat 01.10’da Havana’ya uçağımız kalkıyor. Yerel saat ile 07.55’de Havana’ya varıyoruz. Ardından havalimanından 1 Mayıs törenlerinin halen Dünya'da en coşkulu kutlandığı her milletten ve her ırktan insanın katıldığı, kardeşçe ve özgürce yürüdüğü korteje dahil olmak üzere havalimanından hareket ediyoruz. Türk bayraklarımız, kırmızı-beyaz kıyafetlerimiz ile Devrim Meydanı’na kadar Küba yöresel dansları eşliğinde büyük korteje katılıyoruz. Küba’nın 1 Mayıs’ta ki bu özel gününde 55 yıldır yapılan bu etkinlikte duygusal ve heyecan duyabileceğiniz gösterilere şahit olacaksınız. Daha sonra HAVANA şehir gezimizde Malecon Bulvarı, UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Colomb Mezarlığı, Devrim Meydanı, Miramar bölgesi gördükten sonra serbest zaman dilimi veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz cadde üzerinde bulunan el sanatları ile ilgili küçük dükkanlar, galeriler, kitapçılar, barlar ve cafelerde vakit geçirebilir. Kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilir ya da Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Alternatif Program

Müzikli Akşam Yemeği (2 İçecek Dahil)

 85 Euro

Dünyaca ünlü, Türkiye’de de defalarca konser vermiş, İbrahim Ferrer, Compay Segundo, Celia Cruz ve daha birçok ünlü isim ile birlikte çalmış olan Bueno Vista Social Club sanatçılarının müzikleri eşliğinde mükemmel bir akşam yemeği sizleri bekliyor. Otantik yerel restaurantımızda beyaz et, kırmızı et veya deniz ürünleri menülüdür. ( 2 adet içecek ücretsiz olup Küba’nın seçkin kokteyllerinden pina colada, mojito, daiquiri,  cuba libre tatmanızı öneririz. )

2. GÜN

 Havana

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası uzman rehberimiz tarafından tam gün olarak düzenlenecek olan Pinar del Rio – Vinales Vadisi Turu’na arzu eden misafirlerimiz katılabilirler.

Alternatif Program

Pinar del Rio – Vinales Turu

 95 Euro

Pinar del Rio – Vinales Turu’nda görelecek yerler arasında dünyaca ünlü Montecristo –Cohiba - Partagas - Romeo & Juliet vb. markaların resmi olarak üretildiği Pinar Del Rio Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. Fabrikada tütünün puroya dönüşmesi işlemini sırasıyla göreceğiz. Fabrika gezimiz bitiminde 1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerel alan Vinales vadisine yol alıyoruz. Ünlü yönetmen Steven Spielberg’ün bile hayran kalıp  filminde kullanmak istediği bu eşsiz vadide görülecek yerler sırası ile Los Jasminez Seyir Terası, Benito’nun Çiftliği, İndian Cave (Cueva del Indio), Leovigildo Gonales’in 1961 yılında yaptığı Mural de la Prehistoria gezilecektir. Öğle yemeğimizi El Palenque Restaurant’ ta özel fırında tavuk ve yerel sebze ve meyveler olarak alacağız.

3. GÜN

 Havana

Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman dilimi veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecektir. Tur sonrası serbest zaman ve otelimize dönüyoruz.

Alternatif Program

Benzersiz Küba Turu ( Canlı müzik + Yemek )

 90 Euro

Turumuzda 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü olan devrim öncesi varlıklı  Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in; Barselona’da Gaudi’den Romanya da Brancusi’yi görüyoruz. 1995 yılında ilk defa kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz. Gezimize Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız ve adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel meydanını görerek devam ediyoruz. Daha  sonra Afro Cuban dini Santeria ve danslarını içinde barındıran (Rumba) sokağını görüyoruz. Ardından Batista rejimi döneminde saray olarak faaliyet göstermiş devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini ziyaret edeceğiz. Yerel restaurantımızda öğle yemeğimizi yiyoruz. Havana’yı kuş bakışı seyredebileceğimiz İsa Heykeli, Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak kullandığı aynı zamanda El Morro- Fuerza ve San Carlos kalelerine ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesini gezeceğiz. Casablanca bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazlarından sırasıyla Cathedral-Armas-Sanfransisco ve Vieja Meydanlarını gezeceğiz.

4. GÜN

 Havana

Otelimizde alınacak kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan uzman rehberimiz eşliğinde son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway turuna katıla. Gezimiz sonrası otelimize transfer aracımız ile geçiyoruz.

Alternatif Program

Ernest Hemingway Turu

 65 Euro

Havana’ya 20 dakika uzaklıktaki küçük bir Küba balıkçı köyü olan; ünlü romanı “İhtiyar Balıkçı ve Deniz”i yazdığı ve yazarın öğlen yemeklerini yediği şirin Cojimar köyünü göreceğiz. Bir diğer ünlü ‘’Çanlar Kimin İçin Çalıyor ‘’adlı romanından kazandığı paralarla aldığı, Muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı, bugün Hemingway müzesi olarak kullanılan evinini gezeceğiz. Öğle yemeğini yerel bir restoranda yiyeceğiz .

Alternatif Program

Tropicana Show turu

 130 Euro

Keyif dolu bir akşam siz değerli misafirlerimizi bekliyor.

5. GÜN

Havana  Cienfuegos - Trinidad

Sabah kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve Trinidad’a yol alıyoruz. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 3 saat uzaklıktaki Cienfuegos şehrini panoramik olarak geziyoruz. Tur esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Cienfuegos Tarihi Merkezi, Jose Marti Parkı, Valle Sarayı, Malecon Bulvarı ve Prado Promenade’yi göreceğiz. Öğle yemeğimizi serbest zaman diliminde Cienfuegos’da yerel restoranda alıyoruz. Şehir turu bitiminde bir saatlik  mesafedeki Trinidad'da bulunan otelimize geçiyoruz. Otelimizde akşam yemeğimizi alıyoruz ve konaklıyoruz.

6. GÜN

Trinidad  Santa Clara-Varadero

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Küba’da kolonyal mimarinin korunduğu kent olan Trinidad gezimizde; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Trinidad Şehri ve Ingenios Vadisi turumuzda; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barı’nı görüyoruz ve  La Canchanchara’nın tadına bakıyoruz. Daha sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizi serbest olarak yol üzerindeki lokal bir restoranda alarak, özel transfer aracımız ile Varadero’ya doğru yola devam ediyoruz. Yol üzerinde Küba Devrimi esnasında en çekişmeli savaşlara sahne olan Santa Clara’yı ziyaret ediyoruz. Gezi esnasında Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte sonsuz istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceğimiz yerler arasındadır. Varadero’daki otelimize varıyoruz ve giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Otelimizde akşam yemeğimizi alıyor ve geceleme yine otelimizdedir.

7. GÜN

 Varadero

Sabah otelimizde yapacağımız kahvaltı sonrası günün keyfini kumsal ve denizin tadını çıkararak geçiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz extra olarak düzenlenen Crusero Del Sol gezisine katılabilirsiniz. Gece otelimizde konaklıyoruz.

Alternatif Program

Crusero Del Sol Turu

 125 Euro

Marina Gaviota’dan bineceğimiz Katamaran’da hoşgeldiniz kokteyli eşliğinde Mercan resiflerine gidiyoruz, şnorkellerle yakın dalış fırsatı buluyoruz. Rancho Cangrejo’ya giderek, yunusları yakından göreceğiz. Cayo Blanca’da deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğimizi aldıktan sonra yüzme ve güneşlenme için serbest zaman dilimi veriyoruz

8. GÜN

Varadero  Havana-İstanbul

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Havana Jose Marti Havaalanına’na transfer aracımız ile geçiyoruz. Havana’dan Türk Havayollarının TK 183 tarifeli seferi ile saat 09.55’de İstanbul’a hareket ediyoruz ve ertesi gün Saat 09:15’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz.

Tur Haritası

Ek Açıklamalar

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

 

Nasıl Yardımcı Olabiliriz