Tur İnceleme Sayfası

Tur konusunda detaylı bilgiler alabilmek ve uzmanlarımızdan destek alabilmek için lütfen bize ulaşınız.
 WhatsApp
 info@ceturturizm.com

Önemli Uyarılar

 

 CETUR TURİZM, yolcu ve hava yolu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Özel ve tarifeli uçuşlarda rötar riski olabilir ya da uçuş öncesinde ve mevcut gezi programında saatler değişebilir. Uçuş parkurunu ve saatlerini teyit etmeyen misafirlerin iç hat bağlantı uçuş ulaşımlarında yaşanan değişikliklerden acentemiz sorumlu değildir. Siz değerli yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almış sayılırsınız. Grup biletlerinde havayolunun belirlediği kural geçerli olup, grup bileti kuralı gereği gidiş uçuşu kullanılamaz ise dönüş uçuşu da kullanılamaz.

Tur programlarda yeterli sayıda katılım sağlanmadığı durumda ve iptali durumunda önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı acentemizde saklıdır. Tüm misafirlerimize haber vermek koşulu ile turda tarih değişikliği ya da iptal etme hakkına sahiptir. Yasal süreç olduğundan dolayı tazminat hakkı yoktur.

01.01.2011 tarihindeki taşımacılık ücretlerine göre fiyatlar verilmiş olup, hareket tarihine kadar gelebilecek artışlar aynı oranda yansıtılır.

Üç yataklı odada; üçüncü yatak ilave yatak sayılır, diğer iki yatakla aynı konfora sahip değildir ve açılıp kapanabilen yatak şeklinde olacaktır. Çocuk fiyatları ise iki yetişkinle aynı odada üçüncü kişi olarak konaklamaları şeklinde uygulanır. 
Gezi programında ad belirtilmeden yalnızca aynı destinasyon ya da kategori bilgisi verildiği için seçenekli bulunduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce otel bilgisi tarafınıza paylaşılacaktır. Acentemiz, yıldız sayısı aynı kalmak koşuluyla otel isimlerini değiştirme hakkına sahiptir.

Uçuş saatine göre, geç varış olduğu durumlarda panoramik şehir tanıtım turu, bir sonraki gün yapılır. Programlarda belirtilen gezi programı rehberimizin denetiminde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir.
Düzenlenen tur paketindeki panoramik şehir turları genel tanıtımı için seyahat süresince araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılacak olup müze- ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Turun her hangi bir etkinlik, eylem,  hava şartları, kapalı yollar (araç girişine izin verilmeyen yerlerde imkanlar dahilinde yaya olarak ya da toplu taşıma yapılabilir) v.b nedenlerle gerçekleşemeyen hale geldiği durumlarda turların yapılamamasından acentemiz sorumlu sayılmaz. 
Acente tarafından düzenlenen kişinin kendi isteğine bağlı olup herhangi bir katılım zorunluluğu olmayan ekstra tur hizmetinden yararlanmak isteyenler misafirlerimiz en az 20 kişi olacak şekilde katılım gerçekleştiğinde tur düzenlenmektedir. Eğer yeterli kişi sayısı sağlanamadığı durumunda gezi gerçekleşmez ya da ekstra gezi fiyatı, içeriği, kişi sayısına uygun araca göre değişiklik göstermektedir. Rehberin insiyatifinde turların gün, saat, müze, ören yerlerinin açık veya kapalı olma durumlarında ve hava şartlarına bağlı olarak değiştirilebilir.
Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcularımız yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde serbest zaman diliminin ardından aracımız  tur bitiminde katılmayan misafirlerimizi bırakıldığı noktadan tekrar alıcaktır.

Yurtdışı giriş ve çıkışlarında sorun yaşamamak adına pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren 6 ay geçerlilik süresi olması gerekmektedir. Seyahat edecek olan yeşil pasaportlu T.C. vatandaşı olan misafirlerimizin, pasaport alınış tarihinin 10 yıldan eski olması durumunda pasaportlarını yenilemeleri gerekmektedir aksi takdirde gidecekleri ülkeye kabul edilemeyebilirler ya da Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilemeyebilir.Bu bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
CETUR TURİZM, müşterilerimiz ile konsolosluk arasında sadece aracı bir kurumdur, vizenin her hangi bir neden ile yetişmemesi  ya da onaylanmaması gibi durumlar söz konusu olduğunda hiçbir sorumluluğa tabir tutulamayıp tazminat hakkına münhasır değildir. Tur düzenleme tarihi ne zaman yapılırsa yapılsın iptal durumunda sigorta ve vize ücretleri iade edilmez.
Gidilecek turun vize işlemleri için ilk giriş yapılan ülkeden ya da en fazla konaklama yapılacak ülkeden alınması gerekmektedir. Aksi taktirde pasaport polislerinin ülkeye giriş yaptırmamasından acentemiz sorumluk kabul etmez.
Vize alınmış olması pasaport polisinin sizi ülkeye alma gibi bir durum arz etmez ve böyle bir durumdan acentemiz sorumlu değildir, bütün yükümlülük yolcuya aittir. Yıpranmış , yırtılmıs, ıslanmış vb tahribatlara uğramış pasaportlar sebebiyle gidilecek ülke sınır kapısında gümrük polisiyle problem yaşamamak için pasaportlarınızın yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gereklidir. Aksi takdirde sorumluluk misafirimize aittir.
18 yaşından küçük misafirlerimiz seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne ve babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan dolayı 18 yaş altı misafirlerimizin ve velisinin bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ediyoruz.

CETUR TURİZM, seyehat programlarımıza kayıt yaptırmış olan misafirlerimiz bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Tur İçin Sunulan Paket Türleri

Oda artı Kahvaltı

Genel Hizmetler


Ücretli Hizmetler


Ücretsiz Hizmetler

Günlere Göre Tanımlanmış Tur Planı

Günlük Program

1. GÜN

 

İstanbul  Q Tokyo

Özel araç ile evinizden alınacaksınız ve havalimanına transferiniz sağlanacaktır. 05 Nisan 2018 Saat 22:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Tokyo’ya hareket saat 01:40’da Türk Havayolları’nın TK52 sefer sayılı uçuşuyla gerçekleşiyor. Tokyo yerel saati ile 19:30’da varış ve sizi bekleyen özel araç ile otele transfer. Odaya yerleşim ve tur öncesi dinlenme. Otelde konaklama.

 

2. GÜN

 

Tokyo

Otelde kahvaltıdan sonra, Nikko turu için hareket. Nikko, Tokyo’ya yaklaşık 140 km mesafededir. Doğal güzellikleri ile UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almıştır. İlk olarak Nikko Doğal Parkı ve Kutsal Nantai Volkanı’nın eteklerinde yer alan , binlerce yıl evvel sönmüş lav akıntılarının oluşturduğu etkileyici Chuzengi Gölü’nü göreceksiniz. Ardından Kegon Şelaleleri’ni görme imkanı. Yerel bir restoranda yenen öğle yemeğinden sonra 1616 yılında 15.000 el işçisi tarafından 2,5 milyon altın yaprak kullanılarak yapılan, ruhlara adanmış olan Toshogu Tapınağı ziyareti. Tokyo’ya dönüş. Yerel bir restoranda yenen akşam yemeği sonrası geceleme otelde.

 

 

 

3. GÜN

 

Tokyo à Hakone

Otelde sabah kahvaltısı sonrası, odalar boşaltılıyor ve büyük şehir turu için hareket.

1868’e kadar Edo (haliç) ismiyle anılan Tokyo Tokugava şogunluğunun kurulmasına kadar küçük bir balıkçı köyü olarak kaldı. Küçük bir kale olan Edo , 1603’te Şogun yönetimine son veren Meiji adlı Japon imparatoru, Kyoto’dan Edo Kalesi’ndeki eski sarayına taşınarak , Edo’nun adını “Doğunun Başşehri” anlamına gelen Tokyo ile değiştirir. Tokyo’nun büyük kısmı 1923’teki büyük Kanto depreminde ve 1945’teki ABD bombardımanlarında yıkılmıştır. 1950’lerden sonra ülke ekonomisi ile birlikte hızlı bir büyüme gösteren Tokyo, dünya çapında bir iş merkezi ve Japonya’nın kültür odağı olur.

Tur dahilinde; İmperial Plaza , Edo Castle , Meiji Shrine , Odaiba ,Hama Rikyu Onsi Teien Bahçesi, Tsukiji Balık Pazarı görülecek önemli yerlerdir. Öğle yemeği, şehir turu esnasında yerel bir restoranda yenecektir. Tur bitimi Tokyo’dan ayrılış ve Hakone’ye varış. Otel yerleşimi ardından yerel bir restoranda akşam yemeği. Konaklama otelde.

 

4. GÜN

 

Hakone à Takayama

Ashi Gölü’nde muhteşem bir tekne turu için otelde sabah kahvaltısının ardından odalar boşaltılıyor. Yerel bir restoranda yenen öğle yemeği sonrası Japon Alpleri ile çevrelenmiş Takayama için yola çıkış. Fuji Dağı’nı ziyaret. Fuji Dağı diğer adıyla Kutsal Fuji, eski çağlardan bu yana Japon halkı tarafından kutsal olarak kabul edilerek tapılan, 3776 metre yüksekliğinde, Japonya’nın en yüksek dağıdır. Takayama’da otele yerleşim. Geceleme otelde.

 

 

5. GÜN

 

Takayama à Kanazawa

Otelde sabah kahvaltısının ardından, odalar boşaltılıyor ve Takayama keşfi başlıyor. Kendileri yaptıkları el işçiliği ürünleri satan köylülerin renkli dünyası olan Sabah Pazarı ilk durak oluyor. El sanatları ve halı işçiliği ile ünlü Takayama’da, Sanmachi bölgesi ve Jinya  Hükümet Binası ziyareti. Gezi sonrası UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne adını yazdırmış olan Shirakawago Köyleri ziyareti gerçekleşiyor. Öğle yemeği yerel bir restoranda yendikten sonra, Shirakawago Köyü’nde özel mimari evlerin en önemli ve görkemli olanı  Kanda-ke House’u ve Japon geleneksel çiftçi yaşamı yakından görülecek yerlerdir. Sonrasında Ogimachi Köyü ziyareti. Turlar sonrası balıkçı şehri, Japon Denizi’nin kıyısında olan Kanazawa’ya hareket gerçekleşiyor. Japonya’nın muhteşem manzaralı bahçelerinden birisi olan Kenrouken Garden’ı ziyaret. Her mevsim benzersiz güzellikler barındıran park, Kanazawa Kalesi’nin dış bahçesi olarak kullanılmaktadır. Gezi sonrası Kanazawa’nın en değerli bölgelerinden Nagamachi Samurai bölgesi ziyaret  edilecektir. Zamanında Samuray ailelerin bulunduğu bölgede su kanalları, toprak duvarlar ve dar yollar barındıran Samuray Evleri  Kanazawa Kalesi’nin eteklerinde yer almaktadır. Turların bitiminde yerel bir restoranda öğle yemeği ve burada bulunan otele yerleşim. Konaklama otelde.

 

 

 

6. GÜN

 

Kanazawa à Kyoto

Otelde sabah kahvaltısı sonrası, Kyoto’ya hareket. İlk durak Golden Pavilion olarak da bilinen Zen Tapınağı Kinkakuji. İlk iki katının tamamı altın kaplama olan bu etkileyici Zen Tapınağı ziyaretinden sonra öğle yemeği yerel bir restoranda yeniyor ve UNESO Dünya Mirasları Listesi’ne adını yazdırmış Nijo Kalesi ziyaret ediliyor. Hemen sonra efsanevi Bamboo Ormanı’nı göreceksiniz. Bamboo Ormanı sonrası geleneksel Japon Çay seremonisine katılım gerçekleşiyor. Bu unutulmaz deneyimin ardından Kyoto’nun Geyşa bölgesi Gion’u ziyaret ve ahşap tüccar evleri , mağaza ve restoranlarını görme imkanı. Lokal bir restoranda akşam yemeği ve burada bulunan otele yerleşim. Konaklama otelde.

 

 

7. GÜN

 

Kyoto à Osaka

Sabah kahvaltısının ardından , Kyoto keşfine kaldığınız yerden devam. Merhamet Tanrıçasının 1001 heykelinin yer aldığı Sanjusangendo ilk nokta olacak. Ardından Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biri olan Kiyomizi Temple ziyareti. İsmi “ Saf Su Tapınağı “ anlamına gelmekte ve 780 yılında kurulmuş olan tapınak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. Kyoto keşfi sonrası öğle yemeği yerel bir restoranda yenecektir. Kyoto’da önemli bir Şinto Tapınağı haline gelmiş Fushimi İnari Taisha’ya hareket. Tapınağın tarihi 794 yılına kadar uzanmaktadır. Son durak Gekkeikan Sake Brewery Museum olacaktır. Turların sonunda Kyoto’dan ayrılış ve Osaka’ya hareket. Yerel bir restoranda akşam yemeği yeniyor ve Osaka’da otele yerleşim sağlanıyor. Konaklama yine otelde.

 

 

 

8. GÜN

 

Osaka

Otelde sabah kahvaltısından hemen sonra, tren istasyonuna transfer sağlanıyor ve II.Dünya Savaşı’nın Dünya’da en büyük etki bıraktığı Hiroşima’ya hareket gerçekleşiyor. 1,5 saatlik bir tren seyahati sonrası Hiroşima’ya varış. Atom Bombası Kubbe’si, Barış Parkı ve unutulmaz savaşın izlerini taşıyan Barış Müzesi ziyareti. Öğle yemeğinin ardından Japonya’nın muhteşem manzaralı yüzen kapı Tori’nin yer aldığı Miyajima Adası’na geçiş. Görkemli Tori Kapısı ve gel-git’ler nedeniyle su üstünde yüzüyormuş görünümünde olan Itsukushima Shine tapınağı ziyareti. Tur bitimi Hiroşima’ya dönüş ve Osaka’ya doğru hızlı tren ile yolculuk. Osaka yerel restoranında akşam yemeği. Konaklama otelde.

 

 

9. GÜN

 

Osaka Q İstanbul

Son sabah, otel kahvaltısı sonrası odalar boşaltılıyor ve Osaka şehir turuna başlangıç. İlk durak Osaka Kalesi. Ardından Umeda Sky Binası ve Osaka’nın meşhur alış-veriş odak noktası olan Dotombori & Shinsaibashi caddeleri görülecek yerlerdir. Yerel bir restoranda öğle yemeği sonrasında Yerel havayolları ile birlikte Osaka’dan Tokyo’ya uçuş. Tokyo’ya varış sonrası saat 22:30’da Türk Havayolları’nın TK53 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket.

 

 

 

10. GÜN

 

İstanbul

Turumuz, saat 05:15’de İstanbul’a varış sonrası sizi beklemekte olan özel araç ile evinize transferiniz ile son bulmaktadır..

Tur Haritası

Tur İçin Tanımlanmış Taksit Planları

Ödeme Seçenekleri

            

 

Tüm Kartlarda Geçerli Vade Farksız 9 Taksite Kadar Ödeme İmkanı.

 

1'den fazla Kredi Kartı kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Nasıl Yardımcı Olabiliriz