Haber Detay


TÜRKİYE REKORU

Turizmde 2018 yılının ilk çeyreğinde bütün yılların rekorunu kıran Türkiye, bu yıl yüzde 34.88'lik artış ile tam 5 milyon 128 bin 406 turisti ağırladı!

Antalya Havalimanı’nda turistler -Mayıs Bayramı- nedeniyle dans gösterileri ve DJ performansları ile festival havasında karşılandılar.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamada, yılın ilk çeyreğinde Türkiye'yi ziyaret eden yabancı ziyaretçi sayısına ilişkin veriler paylaşıldı. Bu verilere göre; bu yılın ilk üç ayında Türkiye'ye en çok ziyaretçi gönderen ülke İran oldu. İran'dan gelen ziyaretçi sayısı yüzde 14.4'lük artışla 738 bin 246 oldu.

İran'ı takiben Gürcistan 475 bin 452 turist ile ikinci sıraya yerleşirken, Almanya ise 416 bin 802 turist gönderimi ile üçüncü sıraya adını yazdırdı.

Dördüncü ve beşinci sırada ise Rusya ve Bulgaristan yerlerini aldı.

Türkiye'yi Mart ayında ziyaret eden turist sayısı da geçen yıla göre yüzde 34.83'lük artış ile 2 milyon 139 bin 766 olarak kayda geçti.

 


TURİZMİN BAŞARISI TÜRKİYE'NİN BAŞARISIDIR!

 

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un değerlendirmelerine de yer verildi. Türkiye turizminin doğru yolda emin adımlarla ilerlediğine vurgu yapan Kurtulmuş; Türkiye'nin turizm yönünden, geçtiğimiz bütün yılların rekorlarını 2018'de kırdığını belirterek, "Rakamlar gösteriyor ki, bu yıl 40 milyona yakın turisti Türkiye'de ağırlayacağız, geçen yılın 26.5 milyar dolarlık turizm gelirini de bu yıl 32 milyar dolara çıkaracağız" ifadesinde bulundu.

 

20 BİN TURİST BEKLENİYOR!

 

Rixos Sungate Otel Genel Müdürü Derya Billur konu üzerine şu açıklamada bulundu: "Bugün 20 binden daha fazla insan bekliyoruz. Antalya’da bu yıl 14 milyon turist bekleniyor. Bugünkü rakamlar, bu hedefi yakalayacağımızı gösteriyor!" …

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Nasıl Yardımcı Olabiliriz